Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6800-6810


UnReaL
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest andreadakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ntsakis (27 Αύγ. 2004 , 14:42)

 

File mou loipon..

 

Ego exo testarei kai to 6600 kai to 6810 me 10 wres synexoys omilias

kai ta apotelesmata itan :

 

a) to 6810 ekleise meta apo 2 meres

b) to 6600 ekleise akribos stis 12 wres !

 

Meta se katastasi anamonis ta 2 kinita (xoris kamia klisi anoixta synexeia mera-nyxta)

 

a) 6810 Kratise 5 meres !!!

b) 6600 Kratise 3,5 meres peripoy

 

Allo thema meta einai ta java aplications ta opoia opos ksereis kai esy den exoyn kamia symantikh efarmogh, para einai diakosmitika !

 

Epishs to remote tilekontrol pou les prepei na eisai se apostasi toulaxiston 1-2 metra gia na pianei kala ( asto kalytera!)

 

Epishs h Camera ton symerinon symbian kiniton einai 3a8lia ! (perimene ligo akoma mexri na bgei sta 2 megapixel), mhn deleazesati apo tetoies cameres..

 

H eppagelmatikh lysh epibalei to 6810.

 

Na se rwtiso kati ?

sygxronizeis katholoy to pc me to kinito sou ? (dil doyleuis kapoia programmata opos einai to PcSuite, to Oxygen klp ?)

 

Filika

-Ntsakis-

 

 

re file mas ta ekane toubana me to 6810... :mad:

eee pia ama sou aresi toso poli afto to kinito krata to kai mi mas ta brizis me tin bataria tou.

y.g.kai mia simvouli: prospathise na ise pio antikimenikos kai na vlepis kai ta alla thetika simia pou exoun kapia alla kinita ektos apo to diko sou.

se ligo tha mas pis re file oti to 6810 bori na kani perisotera pragamata kai apo to 6600 (am thes na mathis ti bori na kani ena 6600 bes edo http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=8223

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 74
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ntsakis (28 Αύγ. 2004 , 02:30)

 

Παιδιά πάντα εκφράζω προσωπική άποψη και δεν θέλω να θίξω κανένα κινητό προς θεού!!

 

Άλλωστε είναι προσωπική εκτίμηση του καθενός ποιό κινητό του αρμόζει καλύτερα.

 

Φίλε μου Lazman έχεις δίκιος Σεβαστή η άποψή σου.

αν σε πειράζει κάτι θέλω να μου το ξαναπείς.

εγώ θέλω να σας πω πολλά ακόμα για θέματα που ετοιμάζω σε λίγο καιρό :D

 

Αλήθεια τι λέτε για το νέο Nokia 6630 ???

To έχω στα χέρια μου αυτήν την στιγμή και το τεστάρω...

 

Με λίγα λόγια θα σας πω ότι μου φαίνεται εν πολύς μια κλάση ανώτερο από το 7610!

 

Η μπαταρία του μια από... τα ίδια με το 6600 BL-5C

 

Πολύ καλύτερη camera από όλα τα nokia που έχω δει ως τώρα !!!!

 

Θα έλγα μια βελτίωση του 7610... για να δούμε πολύ σύντομα θα σας πω και άλλα γιατι είναι Βeta tester akoma..

 

 

 

-φιλικά-

Ntsakis

 

ntsaki to mono pou me pirazi einai oti ise apolitos apo ton titlo pou evales sto thema mexri to teleyteo grama pou grafis :D alla min masas opos ipa o kathenas exei ti gnomi tou :) ti exeis to 6630 ayto to axristo kinito?afou h mpataria tou den kratah ti to anaferis? :D plaka kano :) alla ligo pio cool me to 6810 giati xefiges :D
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

File mou Lazman! opos sou eipa ;exo stin dia8esi moy ola ta kinita tis nokia apo tin seira 33xx mexri kai ta neotera symbian phones.

 

Se liges meres tha sou po pio polla gia to 6630 ...alla moy fainetai telika mia apo ta idia me to 7610

 

 

gia na doume..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ntsakis (28 Αύγ. 2004 , 21:39)

 

File mou Lazman! opos sou eipa ;exo stin dia8esi moy ola ta kinita tis nokia apo tin seira 33xx mexri kai ta neotera symbian phones.

 

Se liges meres tha sou po pio polla gia to 6630 ...alla moy fainetai telika mia apo ta idia me to 7610

 

 

gia na doume..

 

ola kala tote perimeno nea sou :) alla mia erotisi...ti doulia kani kai exeis ola ta kinita tis nokia? :D
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ntsakis (23 Αύγ. 2004 , 15:32)

 

Αυτά τα 2 κινητά είναι τα καλύτερα που έχει βγάλει η Nokia μέχρι στιγμής για 6 βασικούς λόγους:

 

1. H μπαταρία τους κρατάει όσο κανένα άλλο κινητό της Νokia (Τύπος Μπαταρία Nokia BLC-2, 1000 mAh Li-Ion) . Η μπαταρία του κρατάει 2,5 μέρες ανοιχτό και με 12 περίπου ώρες ομιλίας χωρίς φόρτιση !!

 

2. Έχει το καλύτερο συγχρονισμό με το Pcsuite και το Outlook 2000, 2003 αφού συγχρονίζει τέλεια Contacts, tasks, Calendar καθώς επίσης και Notes! (Notes δεν συγχρονίζει κανένα άλλο κινητό της Nokia, ούτε καν και τα λεγόμενα Symbian Phones !!)

 

3. Στιβαρή κατασκευή

 

4. Έχουν υπέρυθρες και Bluetooth καθώς και ηχογράφηση συνομιλίας πολύ απλή.

 

5. Τα λιγότερα Bugs Που Βρήκα σε κινητό της Nokia !!

 

6. Tι να τα κάνεις τα λεγόμενα Symbian Phones της Nokia από την στιγμή που η μπαταρία τους κρατάει μεταβίας 1 ημέρα για επαγγελματική χρήση και το μενού τους είναι πολύ αργό και έχουν ουκ ολίγα bugs!!

 

Σκεφθείτε έξυπνα και μην ξοδεύεται άδικα τα χρήματα σας μέχρι να βγει κάποιο μοντέλο καλύτερο από αυτά. Cool

 

Καλησπερα φιλε μου ειχες ποτε 6230;Αν ειχες δεν μπορω να διανοηθω οτι βγαζεις μια συσκευη με 4.096 χρωματα και λιγες δυνατοτητες φανταστικη.Παρολο που δεν γουσταρω την nokia το 6230 ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η nokia και οχι μονο.Τελειος συγχρονισμος με τον υπολογιστη και με αλλα κινητα.Μπαταρια 3 μερες ανοιχτο συνεχεια.Και απο δυνατοτητες ασε θα γραφω μια ωρα δεν λεει. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Kalipsera File mou! gjimmys!

 

Den ksero an exeis akousei oti to 6230 exei ta perisotera bugs apo ola ta kinta tis nokia pou exoyn bgei ws twra ?

 

den ksero an kano lathos na me diapseysei kapios allos apo ayto to forum...

 

Otan leme gia anamoni ennoume 3 meres anoixto synexeia 24wro me omilia toulaxiston 10 wrh..

 

To sygkekrimeno kinitouli den antexei toso..me apodeiksi !

 

oso gia ta xrwmata pou les...Exeis dokimasei pote na bgaleis mia selida A4 olokliri fotografia me to 6230 ? Se pliroforo oti den fainetai tipota !

dokimasete an den me pisteyeis! (kata ta alla ta xrwmata einai wraia..!)

 

 

Lazman eimai developer kai texnikos kiniton edo kai mia 10 etia.

 

 

-panta filika -

Ntsakis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ntsakis (29 Αύγ. 2004 , 13:36)

 

Kalipsera File mou! gjimmys!

 

Den ksero an exeis akousei oti to 6230 exei ta perisotera bugs apo ola ta kinta tis nokia pou exoyn bgei ws twra ?

 

den ksero an kano lathos na me diapseysei kapios allos apo ayto to forum...

 

Otan leme gia anamoni ennoume 3 meres anoixto synexeia 24wro me omilia toulaxiston 10 wrh..

 

To sygkekrimeno kinitouli den antexei toso..me apodeiksi !

 

oso gia ta xrwmata pou les...Exeis dokimasei pote na bgaleis mia selida A4 olokliri fotografia me to 6230 ? Se pliroforo oti den fainetai tipota !

dokimasete an den me pisteyeis! (kata ta alla ta xrwmata einai wraia..!)

 

 

Lazman eimai developer kai texnikos kiniton edo kai mia 10 etia.

 

 

-panta filika -

Ntsakis

 

Νομιζω φιλε μου οτι κανεις λαθος για τα bug που εχει το 6230,και οσο για την Α4 που λες εχω ψηφιακη μηχανη που κανει αυτη την δουλεια και οχι το κινητο.Σιγα μην βγαζω φωτογραφιες απο το κινητο.Απλως αφου εχει αυτην την δυνατοτητα και την χρησιμοποιω για την πλακα μου.Οσο για την αναμονη με ραδιο,ΜΡ3,και ομιλια κανα 2 ωρες,η αναμονη ειναι τελεια για μενα και για πολλους αλλους πιστευω.Ασε που το μεγεθος μεταξυ των δυο κινητων δεν συγκρινεται.Το ξαναλεω εχω παρει πολλα κινητα nokia παρολο που δεν την γουσταρω σαν εταιρεια σαν το 6230 δεν ξαναειχα κινητο να με βολεψει ετσι απο ολες τις πλευρες :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gjimmys (29 Αύγ. 2004 , 15:10)

 

Νομιζω φιλε μου οτι κανεις λαθος για τα bug που εχει το 6230,και οσο για την Α4 που λες εχω ψηφιακη μηχανη που κανει αυτη την δουλεια και οχι το κινητο.Σιγα μην βγαζω φωτογραφιες απο το κινητο.Απλως αφου εχει αυτην την δυνατοτητα και την χρησιμοποιω για την πλακα μου.Οσο για την αναμονη με ραδιο,ΜΡ3,και ομιλια κανα 2 ωρες,η αναμονη ειναι τελεια για μενα και για πολλους αλλους πιστευω.Ασε που το μεγεθος μεταξυ των δυο κινητων δεν συγκρινεται.Το ξαναλεω εχω παρει πολλα κινητα nokia παρολο που δεν την γουσταρω σαν εταιρεια σαν το 6230 δεν ξαναειχα κινητο να με βολεψει ετσι απο ολες τις πλευρες :rolleyes:

 

ετσι ετσι :up: πεστα .
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gjimmys (29 Αύγ. 2004 , 15:10)

 

Νομιζω φιλε μου οτι κανεις λαθος για τα bug που εχει το 6230,και οσο για την Α4 που λες εχω ψηφιακη μηχανη που κανει αυτη την δουλεια και οχι το κινητο.Σιγα μην βγαζω φωτογραφιες απο το κινητο.Απλως αφου εχει αυτην την δυνατοτητα και την χρησιμοποιω για την πλακα μου.Οσο για την αναμονη με ραδιο,ΜΡ3,και ομιλια κανα 2 ωρες,η αναμονη ειναι τελεια για μενα και για πολλους αλλους πιστευω.Ασε που το μεγεθος μεταξυ των δυο κινητων δεν συγκρινεται.Το ξαναλεω εχω παρει πολλα κινητα nokia παρολο που δεν την γουσταρω σαν εταιρεια σαν το 6230 δεν ξαναειχα κινητο να με βολεψει ετσι απο ολες τις πλευρες :rolleyes:

 

 

Eimai kai egw symfwnos me ton gjimmys kai na prosthesw pws an breis bug pes to mas......

 

bug den einai poso krataei i mpataria BUG einai leitourgiko provlima i sto logismiko.

 

OK i mpataria den krataei poly omws den xeris akrivws ti xrisi kanei. Epeidi kai ta AAC/Mp3 katanalwnoun poli opws kai to radio dikeologeitai kapws i antoxi tou, isws tha eprepe na kratage ligo parapanw.

 

Opote as diaxwrisoume otan leme axiopistia mpatarias kai otan leme tin lexi BUG

 

Filika panta

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ntsakis (29 Αύγ. 2004 , 13:36)

 

Kalipsera File mou! gjimmys!

 

Den ksero an exeis akousei oti to 6230 exei ta perisotera bugs apo ola ta kinta tis nokia pou exoyn bgei ws twra ?

 

den ksero an kano lathos na me diapseysei kapios allos apo ayto to forum...

 

Otan leme gia anamoni ennoume 3 meres anoixto synexeia 24wro me omilia toulaxiston 10 wrh..

 

To sygkekrimeno kinitouli den antexei toso..me apodeiksi !

 

oso gia ta xrwmata pou les...Exeis dokimasei pote na bgaleis mia selida A4 olokliri fotografia me to 6230 ? Se pliroforo oti den fainetai tipota !

dokimasete an den me pisteyeis! (kata ta alla ta xrwmata einai wraia..!)

 

 

Lazman eimai developer kai texnikos kiniton edo kai mia 10 etia.

 

 

-panta filika -

Ntsakis

 

den anfivalo alla epidi eimai kai ligo kakos :) pos ginete na les oti to 6630 einai mia apo ta idia me to 7610 otan to ena forai sympian 7 kai to allo sympian 8 ! ;) ara tzampa xenixtane ekei stin nokia gia na veltiosoun ta kinita tous afou ta vgazeis ola idia pano kato!! :D
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

paidia to thread dn exei kanena antikrisma dioti dn mporoun na sigkrithoun texnologika ta 6800-6810 me to 6230 alla k oute me ta series 60 oute kan me to 7650 poso mallon me to 6600 7610 i akoma k to 6630 mia simvouli file ntsakis pote min sigkrineis ta kinita me mono kritirio tin mpataria tous apla skepsou ti mporei na kanei ena 6600 me mia megali tft othoni 65536 colors p xreiazete arketi mpataria gia na doulepsi k to 6800 m mia mikri 128 epi 128 me mono 4.096 xromata. Oti epixirima k na m feris dn prokite na me pisis oti to 6800 einai kalitero apo to 6600 poso mallon an auto stirizete stin mpataria

filika panta chryant

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Geia xara se ola ta paidia pou symetexoun se aytin tin koyventoyla!

 

1. Paidia ego den eipa oti to nokia 6800-6810 einai kalytero mono gia tin mpatatria tou..alla anefera 6-7 logous pou ton kanoun kalutero..toys ksexasate ?

 

2. Gia to 6230 deysmeuomai na bgalo ta buqs entos 2-3 hmeron se lista

 

 

3. Milao panta gia eppagelmatikh xrhsh toy kinitoy kai den me apasxolei katholou i simerini camera ton series 60 giati den einai kan camera me aksioseis. opote tin agnoo entelos!

 

4. sas parakalo stamatiste na mou lete gia tin mpataria tou 6810..exo pei kai allous logous gia to opoio to kinito einai anotero apo ta simerina legomena sybian phones..(file chryant !!) :rolleyes:

 

5. file mou lazman de se ksexasa! tha sou apantiso sto epomeno post pou tha kano!

 

6. kai telos paidia an sas enoxlei h gnomi mou..peite mou na stamatiso na tin leo ! (etsi apla ok?) :D

 

YΓ. "Pistepste me exo polla na sas po gia ta nokia phones..kai oxi mono gia to 6810!" - Min li8ovoleite akoma kapoion pou thelei na moiarastei mazi sas gnosei kai peira ...please :(

 

 

-Filika-

Ntsakis

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστή η γνώμη. Κι όταν δεν έχει κάποιος να πει κάτι δεν είναι ανάγκη να κάνει post για να ανεβάζει τον αριθμό των μηνυμάτων του!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ntsakis (30 Αύγ. 2004 , 20:51)

 

Geia xara se ola ta paidia pou symetexoun se aytin tin koyventoyla!

 

1. Paidia ego den eipa oti to nokia 6800-6810 einai kalytero mono gia tin mpatatria tou..alla anefera 6-7 logous pou ton kanoun kalutero..toys ksexasate ?

 

2. Gia to 6230 deysmeuomai na bgalo ta buqs entos 2-3 hmeron se lista

 

 

3. Milao panta gia eppagelmatikh xrhsh toy kinitoy kai den me apasxolei katholou i simerini camera ton series 60 giati den einai kan camera me aksioseis. opote tin agnoo entelos!

 

4. sas parakalo stamatiste na mou lete gia tin mpataria tou 6810..exo pei kai allous logous gia to opoio to kinito einai anotero apo ta simerina legomena sybian phones..(file chryant !!) :rolleyes:

 

5. file mou lazman de se ksexasa! tha sou apantiso sto epomeno post pou tha kano!

 

6. kai telos paidia an sas enoxlei h gnomi mou..peite mou na stamatiso na tin leo ! (etsi apla ok?) :D

 

YΓ. "Pistepste me exo polla na sas po gia ta nokia phones..kai oxi mono gia to 6810!" - Min li8ovoleite akoma kapoion pou thelei na moiarastei mazi sas gnosei kai peira ...please :(

 

 

-Filika-

Ntsakis

 

καταρχάς άρχισες να λες ότι να ναι και θα σκάσω αν δεν συμμετέχω και γω σ αυτήν την ηλιθιότητα...:p

1: εσύ μας είπες 6-7 λόγους που το 6800 είναι καλύτερο από το 6600 . θέλεις εγώ να σου πω 106-107 λόγους που το 6600 είναι καλύτερο ή δεν θέλεις!!!

2: άντε να δούμε για να καταλάβουμε κι όλας τι θεωρείς bug!!!! επιτέλους

3: όταν κάνουμε μια σύγκριση φιλε μου δεν εξαιρούμε ότι μας βολεύει!!!! δεν βάζουμε τα στοιχεια μονο που διαλέγουμε εμείς και τα αλλα τα ξεχνάμε!!! το 6600 θέλεις δεν θέλεις έχει από τις καλύτερες vga κάμερες αυτή την στιγμή και ναι είναι και ένα στοιχειο που μπορεί να χρησιμοποιήσει και ο επαγγελματίας...προσωπικά εμενα στην δουλειά μου με έχει βοηθήσει πολύ τις λίγες φορες που το χρειάστηκα και πραγματικά με έσωσε.

επίσης όταν λέμε επαγγελματική χρήση δεν εννοούμε φυσικά ότι βολεύει μονο εμάς εντάξη???

4: στο ξανάπα ότι αν θέλουμε να μιλήσουμε για μπαταρία το 6310i είναι κλάσης ανώτερο από την μπαχατελα σου...:p

μήπως το 6310i είναι το καλύτερο τηλέφωνο ????? :)

όσο για τους άλλους λόγους... πραγματικά είναι για γέλια...

5: -

6: αφού βλέπεις ότι είμαστε τόσοι και είσαι ένας που τα λέει αυτά φυσικά και δεν σε παίρνει...

και αν έχεις φανταστεί ότι μπορείς να μας αλλάξεις γνώμη μάλλον είσαι γελασμένος...

προσωπικά εγώ δεν είμαι χτεσινός στα κινητά ok?

δεν ξέρω για σένα αλλα μάλλον βλέποντας τις αντιλήψεις σου χάνω πασα ιδέα...

απάντηση στο υστερόγραφο:

και που να ξερες πόσοι γνωστες υπάρχουν σ αυτό το site!!

μήπως μας περνάς για άσχετους??

παρολαυτά εγώ θα συνεχίζω να διαβάζω τα post σου σ αυτό το thread που άνοιξες μήπως και με πείσεις ότι είναι developer!! :)

:lol: :lol: .....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σταματάω αυτή την κουβέντα δυστυχώς γιατί βλέπω ότι υπάρχει ένα διάχυτο πνεύμα δυσαρέσκειας και χλευασμού

 

λυπάμαι πόλη ..γιατί δεν έχετε την διάθεση και το ανοιχτό μυαλό να κάνουμε μια πραγματική συζήτηση επί της τεχνολογίας των κινητών τηλέφωνων

 

Εγώ δεν θέλησα να μειώσω ούτε να κοροϊδέψω κανέναν, ούτε είμαι πωρωμένος με μια και μοναδική συσκευής

 

Θα ήθελα πολύ να απαντήσω σε συγκεκριμένα θέματα άλλα διαρκώς αοριστικολογείται

 

Σας ευχαριστώ όλους ..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c ( 1 Σεπ. 2004 , 19:09)

 

καταρχάς άρχισες να λες ότι να ναι και θα σκάσω αν δεν συμμετέχω και γω σ αυτήν την ηλιθιότητα...:p

1: εσύ μας είπες 6-7 λόγους που το 6800 είναι καλύτερο από το 6600 . θέλεις εγώ να σου πω 106-107 λόγους που το 6600 είναι καλύτερο ή δεν θέλεις!!!

2: άντε να δούμε για να καταλάβουμε κι όλας τι θεωρείς bug!!!! επιτέλους

3: όταν κάνουμε μια σύγκριση φιλε μου δεν εξαιρούμε ότι μας βολεύει!!!! δεν βάζουμε τα στοιχεια μονο που διαλέγουμε εμείς και τα αλλα τα ξεχνάμε!!! το 6600 θέλεις δεν θέλεις έχει από τις καλύτερες vga κάμερες αυτή την στιγμή και ναι είναι και ένα στοιχειο που μπορεί να χρησιμοποιήσει και ο επαγγελματίας...προσωπικά εμενα στην δουλειά μου με έχει βοηθήσει πολύ τις λίγες φορες που το χρειάστηκα και πραγματικά με έσωσε.

επίσης όταν λέμε επαγγελματική χρήση δεν εννοούμε φυσικά ότι βολεύει μονο εμάς εντάξη???

4: στο ξανάπα ότι αν θέλουμε να μιλήσουμε για μπαταρία το 6310i είναι κλάσης ανώτερο από την μπαχατελα σου...:p

μήπως το 6310i είναι το καλύτερο τηλέφωνο ????? :)

όσο για τους άλλους λόγους... πραγματικά είναι για γέλια...

5: -

6: αφού βλέπεις ότι είμαστε τόσοι και είσαι ένας που τα λέει αυτά φυσικά και δεν σε παίρνει...

και αν έχεις φανταστεί ότι μπορείς να μας αλλάξεις γνώμη μάλλον είσαι γελασμένος...

προσωπικά εγώ δεν είμαι χτεσινός στα κινητά ok?

δεν ξέρω για σένα αλλα μάλλον βλέποντας τις αντιλήψεις σου χάνω πασα ιδέα...

απάντηση στο υστερόγραφο:

και που να ξερες πόσοι γνωστες υπάρχουν σ αυτό το site!!

μήπως μας περνάς για άσχετους??

παρολαυτά εγώ θα συνεχίζω να διαβάζω τα post σου σ αυτό το thread που άνοιξες μήπως και με πείσεις ότι είναι developer!! :)

:lol: :lol: .....

 

Σε σύγκριση με το Nokia 6310i το Nokia 6810 έχει ακριβώς την ίδια τεχνολογία και χαραχτηριστικά συν μερικά επιπλέον όπως:

 

1. καλύτερη Αναμονή κατά 3-4 ώρες περίπου ( τεσταρισμένα αυτό θέλω να με πιστέψεις σε αυτό που σου λέω..)

2. καλύτερο case (κουτί) πιο μικρό και πιο νέας τεχνολογίας (δηλ. Δεν έχουμε φαινόμενα του τύπου να παίζει-πλέει η μπαταρία του όπως συμβαίνει αρκετές φορές με το 6310i μετά από μακροχρόνια χρήση)

3. πολυφωνικούς ήχους (για όποιον ενδιαφέρεται για ήχους-εγώ προσωπικά ελάχιστα)

4. καλύτερη Υποστήριξη με το Νokia Pcsuite πρόγραμμα μέσω υπερύθρων

5. Έχει ραδιοφωνάκι

6. είναι έγχρωμο !

7. Και τέλος η ίδια η Nokia εάν πας στο site της το χαρακτηρίζει ως την εξέλιξη του 6310i

 

Γιατί λοιπόν να θεωρώ το 6310i ως καλύτερη επιλογή από το 6810 ?

Αν έχεις διαφορετική άποψη τεκμηρίωσε την μου σε παρακαλώ όπως κάνω εγώ.

 

Επειδή ενοχλεί λοιπόν η γνώμη μου σταματώ εδώ ..

 

Πάντα Φιλικά και με εκτίμηση σε όλους εσάς που με διαβάσατε ..

-Ntsakis- :worry:

Link to comment
Share on other sites

Χμ..

 

Σχετικά με την δεύτερη άποψη σου (νο 2) διαφωνώ! εδώ και 25 μήνες (το αγόρασα σχεδόν με το που «βγήκε») δεν έχει παρουσιασθεί ποτέ τέτοιο πρόβλημα και πίστεψε δεν το προσέχω καθόλου παρ’ όλα αυτά η μπαταρία παραμένει σταθερή στην υποδοχή ακόμα και ύστερα από μερικά πεσίματα. Αυτό το τεχνικό ζήτημα που αναφέρεις παρουσιαζότανε πάντως πάρα πολύ συχνά στο 6210, στο 6310 έγινε μια μικρή προσθήκη στην κατασκευή ώστε να εξαλειφθεί, δεδομένου βέβαια ότι δεν θα «παίζει» ο χρήστης συνέχεια με την υποδοχή της μπαταρίας. Το μόνο πρόβλημα που έχει η συσκευή κατασκευαστικά είναι η υποδοχή για τα ακουστικά & επεκτάσεις..

 

Γενικά, οι αντιδράσεις που δέχεσαι προέρχονται από το γεγονός αφ’ ενός ότι συγκρίνεις ασύγκριτα πράγματα μεταξύ τους και αφ’ ετέρου ότι θεωρείς πως όλοι οι υπόλοιποι άνθρωποι έχουν τις ίδιες ανάγκες ή καλύτερα προτεραιότητες με εσένα (ή ακόμα χειρότερα ότι θα έπρεπε να τις έχουν), πράγμα που φυσικά δεν ισχύει.

 

Έτσι δοκιμάζεις να συγκρίνεις, για παράδειγμα ένα 6600 βάση της μπαταρίας ή της κάμερας του, ξεχνώντας πως το συγκεκριμένο τηλέφωνο ως smart-phone είναι ένας μικρός υπολογιστής με αποτέλεσμα να κληρονομεί ότι κακό (αστάθεια) αλλά και ότι καλό (ευελιξία λογισμικού) προέρχεται από αυτό.

 

Από εκεί και πέρα η γνώμη μου για τα 6800 είναι πως πρόκειται για «χαμένη υπόθεση» καθώς λόγο σχεδιασμού (Messaging) δεν πρόκειται ποτέ να γίνουν best-seller όσο καλά ή κακά και αν είναι βλέπεις οι εναπομείναντες κάτοχοι 6310i (θα) πάνε προς 6230 μεριά αφού στιλιστικά ως έναν βαθμό ομοιάζουν και έχει ορισμένα extras όπως κάρτα μνήμης..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Προς ntsakis: Λόγω της εργασίας σου θα ήθελα να αναφερθείς , εάν θέλεις , στο Net Monitor που αφορά τα ΝΟΚΙΑ 7650 , 6600 , 7610 και εάν γνωρίζεις για το ίδιο θέμα σε SE Ρ800 , Ρ900 . Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τον directx.

κύριε ntsaki ακόμα όπως βλέπεις δεν έχεις καταφέρει να πείσεις κανένα και ακόμα προσπαθώ να βρω κάτι ορθολογιστικό στην σκέψη σου αλλα μάταιος κόπος!!

τώρα ,ότι ειπαμε για το 6310ι .

κάθεσαι και μου το συγκρίνεις με το 6810 ?

αν είναι δυνατόν!!

καταρχάς το ένα είναι 3 ετών και βάλε τηλέφωνο!!!

για τι πολυφωνικούς τόνους μου μιλάς και έγχρωμες οθόνες???

ήμαρτον ρε συ!!

είναι γελία η σύγκριση...και αν θέλεις την γνώμη μου και τα πάρουμε όλα σύμφωνα με το ποτε κυκλοφόρησαν το 6310 είναι κορυφή!!

τέτοιο τηλέφωνο δεν πρόκειται να βγει ποτε ξανά!!

όλος ο κόσμος αυτό λέει,δεν υπάρχει ούτε ένας δυσαρεστημένος χρηστης.είναι μεγάλη υπόθεση αυτό.

και τους ιδιους στην nokia να ρωτήσεις αυτό θα σου πουν.

αλλα τι λέμε εδώ τόλμησες να συγκρίνεις smartphone με απλό τηλέφωνο και θέλησες να μας πείσεις ότι είναι και καλύτερο!!!

 

οοουυυφφφφφ!...δεν μπορώ άλλο!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chris8 ( 2 Σεπ. 2004 , 11:33)

 

Προς ntsakis: Λόγω της εργασίας σου θα ήθελα να αναφερθείς , εάν θέλεις , στο Net Monitor που αφορά τα ΝΟΚΙΑ 7650 , 6600 , 7610 και εάν γνωρίζεις για το ίδιο θέμα σε SE Ρ800 , Ρ900 . Ευχαριστώ

 

 

File Mou chris8 tha ithela an ginetai na me pareis thl na sou po arketa pragmatakia gia to net monitor..

 

Sygnomi pou de sta grafo apo edo all blepeis o xronos pou exo einai elaxistos kai h gnomi mou enoxlei pollous..

 

 

YΓ. Pantos auth h dynatothta erxetai kata paraggelia apo tin nokia kai se orismena kinita tis genias DCt-4..koita kai to SysInfo for Series 60..!

 

se eyxaristw :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Paidia kapoios moderator as klidosi to anipotheto (dn exei ipthesi.To leme stin kipro dn xerw gia ellada)thema

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς αλλά πιστεύω οτι το 6210 και το 6310i ήταν μακράν τα καλύτερα κινητά της ΝΟΚΙΑ.

 

Όσο για την μπαταρία που "έπλεε" Μπορούσες να βάλεις ένα μικρό χαρτάκι από κάτω της και να σταματήσει να πλέει. Δεν ήταν κάτι τραγικό.

 

Τα θεωρώ καλύτερα απλά γιατί ήταν τα μοναδικά κινητά που λειτουργούσαν χωρίς κολλήματα και άψογα σε σχέση ακόμα και με νεότερα μοντέλα της ΝΟΚΙΑ.

 

Αυτή την στιγμή έχω ένα 6600 από το οποίο είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

Αλήθεια ποιο πιστεύετε ότι είναι το χειρότερο μοντέλο της ΝΟΚΙΑ :)

 

Εγώ ψηφίζω 7250 με κλειστά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μανία να θέλει πάντα κάποιος να βγάλει ένα απλό κινητό καλύτερο απο τα Smartphones....

 

Δεν γίνεται ρε φιλαράκο αυτό το πράγμα. Ντάξει έχουν μικρή αυτονομία τι να κάνουμε; Πάρε μια μπαταρία και έχε την στο πορτοφόλι σου. Λες ότι έχει δυσχρηστο μενού το Symbian 60?? Είσαι τρελός; Στην γιαγιά μου να το δινα θα το χρησιμοποιούσε άνετα μόλις της έλεγα 2 κουβέντες για την λογική του. Άσε που όποιος έχει κάτσει έστω και μια ώρα σε υπολογιστή, θα του φανεί το ίδιο πράγμα.

 

Ένα πράγα σου λέω μόνο. Βάλε συ το Route66 στο 6810 σου, και μετά έλα να τα πουμε :D

 

Ας μην αναφέρω τα 1002 ακόμα πράγματα που μπορείς να κάνεις με ένα smartphone (γεμάτο προγράμματα φυσικά).

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...