Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι μια μπάρα ίσια γραμμή κάτω από την ένδειξη της μπαταρίας στην οθόνη κλειδώματος;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετά από πολύ ψάξιμο για μια θήκη της προκοπής για το 2 μίνι,μιας και η poetic turtle δεν βγάζει κάτι,έψαξα για spigen tough armor,αλλά δεν την έβρισκα με τίποτα. τελικά ένας συγγενής μου από αμερική την βρήκε γνήσια και καινούργια και την έβαλα σήμερα. είναι άψογη.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει σε ξεκαθάρισμα του Κωτσόβολου την αυθεντική μαύρη των 80€ στα 20€. Μετά από 1.5 χρόνο έχει φθορές που δεν είχε η ψευτοκινεζικη που του είχα από το 2013 και πλέον έχει χαλαρώσει και βγαίνει η μία γωνιά εύκολα και μόνο από το βάρος του καλύμματος που είναι στην πλευρά της . Υπερτιμημένο προϊόν και λυπάμαι όσους την αγόρασαν στην αρχική τιμή .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα πρόσφατα από έναν συνάδελφο στη δουλεια το ipad mini 2 16gb wifi. Έχει μείνει στην 9.1. Τι λέτε να του περάσω το ios 12(εννοείται με set up as new κλπ) ή θα κολλάει υπερβολικα;
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πάει με την 12άρα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πάει με την 12άρα.

 

συμφωνώ και εγω. για την ηλικία του είναι αστέρι.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πάει με την 12άρα.

 

συμφωνώ και εγω. για την ηλικία του είναι αστέρι.

 

Δηλαδή να τη περάσω; ΘΑ πηγαίνει καλύτερα με το ios 12 παρά με το ios 9.1;

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να τη περάσω; ΘΑ πηγαίνει καλύτερα με το ios 12 παρά με το ios 9.1;

 

Εγώ πάντως που ασχολούμαι τόσα χρόνια και έχω μια εμπειρία με τις αναβαθμίσεις πιστεύω ότι 99% δεν θα το πείραζα

1% θα έκανα την αναβάθμιση επειδή ξέρω ότι το iOS 12 έχει πολλές προσθήκες για iPad αλλά σίγουρα η συσκευή θα γίνει πολύ πιο βαριά και πιο αργή

 

Δίκη σου η πίτα δικό σου και το μαχαίρι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που ασχολούμαι τόσα χρόνια και έχω μια εμπειρία με τις αναβαθμίσεις πιστεύω ότι 99% δεν θα το πείραζα

1% θα έκανα την αναβάθμιση επειδή ξέρω ότι το iOS 12 έχει πολλές προσθήκες για iPad αλλά σίγουρα η συσκευή θα γίνει πολύ πιο βαριά και πιο αργή

 

Δίκη σου η πίτα δικό σου και το μαχαίρι

 

Για αυτό ρωτάω κυρίως όσους το έχουν ακόμα, για να πάρω γνώμες. Βασικά αν πολλές εφαρμογές δεν μου έβγαζαν μήνυμα ότι θα εγκατασταθει παλαιότερη έκδοση τους(κάποιες δεν μπορούν να εγκατασταθούν καν) δεν θα ασχολιόμουν καν

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ρωτάω κυρίως όσους το έχουν ακόμα, για να πάρω γνώμες. Βασικά αν πολλές εφαρμογές δεν μου έβγαζαν μήνυμα ότι θα εγκατασταθει παλαιότερη έκδοση τους(κάποιες δεν μπορούν να εγκατασταθούν καν) δεν θα ασχολιόμουν καν

 

Δεν έχω την συσκευή αλλά είναι μεγάλο ρίσκο να αναβαθμίσεις

Μετά δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω

Γνωρίζω ότι οι εφαρμογές μένουν πίσω γι αυτό εσυ θα κρίνεις τις ανάγκες σου

Καλύτερα να βρεις έναν γνωστό με το ίδιο μηχάνημα και μόνο έτσι θα δεις πραγματικές διαφορες

Εγώ είμαι 100% σίγουρος ότι με iOS 9 θα δουλεύει πολύ καλύτερα αλλά θα έχεις και κάποιες ελλείψεις

Εσυ αποφασίζεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την συσκευή αλλά είναι μεγάλο ρίσκο να αναβαθμίσεις

Μετά δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω

Γνωρίζω ότι οι εφαρμογές μένουν πίσω γι αυτό εσυ θα κρίνεις τις ανάγκες σου

Καλύτερα να βρεις έναν γνωστό με το ίδιο μηχάνημα και μόνο έτσι θα δεις πραγματικές διαφορες

Εγώ είμαι 100% σίγουρος ότι με iOS 9 θα δουλεύει πολύ καλύτερα αλλά θα έχεις και κάποιες ελλείψεις

Εσυ αποφασίζεις

 

Γνωρίζω ότι ετσι και το αναβαθμίσω δεν υπάρχει γυρισμός. Αν είναι να κολλάει, το αφήνω ως έχει, έτσι και αλλιώς για τη χρήση που το θέλω, δεν με πειράζει οι εφαρμογές του να μείνουν πίσω, αρκεί να λειτουργούν. Μόνο αν σιγουρευτώ ότι δεν έχει αρνητικές συνέπειες ως προς την ομαλή λειτουργία του θα το αναβαθμισω...

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι ετσι και το αναβαθμίσω δεν υπάρχει γυρισμός. Αν είναι να κολλάει, το αφήνω ως έχει, έτσι και αλλιώς για τη χρήση που το θέλω, δεν με πειράζει οι εφαρμογές του να μείνουν πίσω, αρκεί να λειτουργούν. Μόνο αν σιγουρευτώ ότι δεν έχει αρνητικές συνέπειες ως προς την ομαλή λειτουργία του θα το αναβαθμισω...

 

Θέλει μα κανείς διασταύρωση με άλλη συσκευή

Αλλιώς μην δοκιμάσεις αναβάθμιση

Εάν θα κολλάει δεν το ξέρουμε αλλά σίγουρα θα είναι αισθητά πιο βαρύ σε καθημερινή χρήση

Ακόμα και βίντεο να δεις στο YouTube νομίζω δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned
  • 4 weeks later...

με έκπληξη είδα ότι βγήκε security update 12.5.5. μιλάμε για μηχάνημα 8 ετών. εννοείται ότι η μπαταρια είναι φοβερή ακόμα. 

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...