Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τότε μαλλον έχει θέμα, σου το έκανε από την αρχή ή τώρα σου το παρουσίασε;

 

Απο την αρχη αλλα δεν ήθελα να πιστέψω ότι μου έφεραν πάλι χαλασμένη συσκευή και γι'αυτο είπα να κάνω υπομονή αλλα όταν έφαγε το γερο το κόλλημα τότε συνειδητοποίησα το μέγεθος της βλάβης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο την αρχη αλλα δεν ήθελα να πιστέψω ότι μου έφεραν πάλι χαλασμένη συσκευή και γι'αυτο είπα να κάνω υπομονή αλλα όταν έφαγε το γερο το κόλλημα τότε συνειδητοποίησα το μέγεθος της βλάβης.

 

Δοκίμασε να αλλάξεις το διακόπτη απο τον προσανατολισμό σε σίγαση και δες εάν συνεχίζεται το πρόβλημα. Ρυθμίσεις >Γενικά >σίγαση πλήκτρου.

Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχη αλλα δεν ήθελα να πιστέψω ότι μου έφεραν πάλι χαλασμένη συσκευή και γι'αυτο είπα να κάνω υπομονή αλλα όταν έφαγε το γερο το κόλλημα τότε συνειδητοποίησα το μέγεθος της βλάβης.

 

Να σου πω εγώ τι θα γίνει.

Θα συνδέσεις την συσκευή στον υπολογιστή και από το iTunes θα κανεις restore.

Μετά θα δεις αν ξανά κάνει κάτι τέτοιο.

Αν ναι θα πας στο κατάστημα και θα ζητήσεις επισκευή. Καινούργια συσκευή μόνο εντός 14 ημερών γίνεται. Τα χρήματα σου πίσω δεν γίνεται. Δεν φταίει το κατάστημα.

Μόνο σέρβις μπορεί το κατάστημα να το στείλει και από εκεί μπορεί να έρθει άλλη συσκευή η να γίνει η δική σου. Δεν χρειάζεται φασαρία τυχαινουν αυτά καμία φορά μηχανήματα είναι. Έχεις εγγύηση τελείωσε θα φτιαχτεί το μηχάνημα σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις σας εμπειρια απο servis στην isquare?Θα τους παρω αυριο τηλεφωνο για το θεμα με το home button
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις σας εμπειρια απο servis στην isquare?Θα τους παρω αυριο τηλεφωνο για το θεμα με το home button

 

Θα σε εξυπηρετησουν αψογα.

Τι προβλημα εχεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα σε εξυπηρετησουν αψογα.

Τι προβλημα εχεις?

Εχω θεμα με το home button Γιαννη, ποτε πιανει με την μια ποτε με τις δυο και ποτε με τις τρεις.Του εκανα και επαναφορα μπας και ηταν θεμα λογισμικου αλλα δεν εγινε κατι.Με το servis τωρα τι γινεται? Επειδη δεν εχω εμπειρια με αυτους, επικοινωνω μαζι τους και το στελνω? Το ipad ειναι 5 μηνων

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εχω θεμα με το home button Γιαννη, ποτε πιανει με την μια ποτε με τις δυο και ποτε με τις τρεις.Του εκανα και επαναφορα μπας και ηταν θεμα λογισμικου αλλα δεν εγινε κατι.Με το servis τωρα τι γινεται? Επειδη δεν εχω εμπειρια με αυτους, επικοινωνω μαζι τους και το στελνω? Το ipad ειναι 5 μηνων

 

Παρε τηλ. να συνεννοηθεις.

Θα το στειλεις με κουριερ λογικα και θα σου στειλουν μετα απο λιγες μερες πισω καινουρια συσκευη (service replacement).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλ. να συνεννοηθεις.

Θα το στειλεις με κουριερ λογικα και θα σου στειλουν μετα απο λιγες μερες πισω καινουρια συσκευη (service replacement).

Δηλαδη παιζει για αντικατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παιζει για αντικατάσταση?

 

Αν δεν επισκευάζεται η δεν εχουν ανταλλακτικό θα σου κανουν αντικατάσταση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν επισκευάζεται η δεν εχουν ανταλλακτικό θα σου κανουν αντικατάσταση.

 

Καλημερα. Ετσι και αλλιως, αντικατασταση κανουν. Δεν επισκευαζονται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν επισκευάζεται η δεν εχουν ανταλλακτικό θα σου κανουν αντικατάσταση.

 

 

 

 

 

 

 

Καλημερα. Ετσι και αλλιως, αντικατασταση κανουν. Δεν επισκευαζονται.

Καλημερα,σας ευχαριστώ παιδιά :) Πριν λιγο επικοινωνησα με την isquare,ευγενεστατος και πολυ εξυπηρετικος ο υπαλληλος που μιλησα.Το στελνω σημερα στην info quest και απο οτι μου ειπαν, αυτοι απλα θα βεβαιωσουν την βλαβη και θα γινει αντικατασταση της συσκευής.Το μονο κακο ειναι οτι στο servis μου ειπαν οτι θα κοιταξουν το ipad μετα απο 2 βδομαδες, οποτε για να εχουμε και τις αλλαγές το κοβω να φαμε μηνα (ειναι μεγαλος ο χρονος...).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,σας ευχαριστώ παιδιά :) Πριν λιγο επικοινωνησα με την isquare,ευγενεστατος και πολυ εξυπηρετικος ο υπαλληλος που μιλησα.Το στελνω σημερα στην info quest και απο οτι μου ειπαν, αυτοι απλα θα βεβαιωσουν την βλαβη και θα γινει αντικατασταση της συσκευής.Το μονο κακο ειναι οτι στο servis μου ειπαν οτι θα κοιταξουν το ipad μετα απο 2 βδομαδες, οποτε για να εχουμε και τις αλλαγές το κοβω να φαμε μηνα (ειναι μεγαλος ο χρονος...).

 

Τοσο πολυ?

Μαλλον παιζει ρολο και η αποσταση. Εμενα ενα iphone παλιοτερα, μου το ειχαν αντικαταστησει σε 3 εργασιμες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τοσο πολυ?

Μαλλον παιζει ρολο και η αποσταση. Εμενα ενα iphone παλιοτερα, μου το ειχαν αντικαταστησει σε 3 εργασιμες.

 

Τι να πω βρε Γιαννη, και καλα λογω φορτου εργασίας. ...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε Γιαννη, και καλα λογω φορτου εργασίας. ...

 

Παρη, μιλησε καλυτερα με την infoquest!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παρη, μιλησε καλυτερα με την infoquest!

Με αυτους μιλησα και μου ειπαν οτι θα το δουν μετα απο δυο εβδομαδες.Το εστειλα κιολας και θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

Με αυτους μιλησα και μου ειπαν οτι θα το δουν μετα απο δυο εβδομαδες.Το εστειλα κιολας και θα δειξει...

 

Ενταξει, υπομονη τωρα...:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, υπομονη τωρα...:)

 

Αφου εμεινε στην info quest 2 ημερες, μου στελνουν πισω το ipad χωρις να του κανουν τιποτα με το αιτιολογικο οτι περασε τον ελεγχο και δεν εχει κανενα πρόβλημα . Μάλλον 4 ατομα με ipad που διαπιστωσαμε το πρόβλημα δεν ξερουμε την τυφλα μας.Επικοινωνησα με την apple και μου ειπαν να το ξαναστειλω (άλλα λεφτά παλι για κουριερ) και να μιλήσουν μαζι τους οταν θα βρισκεται το μηχανημα εκει.Ηθελα να ήξερα, αυτος ο βλαμενος-ασχετος που το ελεγξε, δεν ειδε οτι για να δωσει εντολη με τη μια το home button πρεπει κυριολεκτικα να το ζουλάς???

Link to comment
Share on other sites

Αφου εμεινε στην info quest 2 ημερες, μου στελνουν πισω το ipad χωρις να του κανουν τιποτα με το αιτιολογικο οτι περασε τον ελεγχο και δεν εχει κανενα πρόβλημα . Μάλλον 4 ατομα με ipad που διαπιστωσαμε το πρόβλημα δεν ξερουμε την τυφλα μας.Επικοινωνησα με την apple και μου ειπαν να το ξαναστειλω (άλλα λεφτά παλι για κουριερ) και να μιλήσουν μαζι τους οταν θα βρισκεται το μηχανημα εκει.Ηθελα να ήξερα, αυτος ο βλαμενος-ασχετος που το ελεγξε, δεν ειδε οτι για να δωσει εντολη με τη μια το home button πρεπει κυριολεκτικα να το ζουλάς???

 

Εννοείται το ξανά στέλνεις και θα επιμένεις.

Απο πανω θα τους πεις οτι δεν μπορείς να δινει και ενα σκασμό λεφτά για κούριερ για πήγαινε έλα ετςι για το χαβαλέ.

Τι διάολο,αν το button ειναι προβληματικό φαίνεται εξόφθαλμα λογικά.

Η δουλεύει με την μια η δεν δουλεύει απλα πράγματα,δεν εχει μέση οδό.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται το ξανά στέλνεις και θα επιμένεις.

Απο πανω θα τους πεις οτι δεν μπορείς να δινει και ενα σκασμό λεφτά για κούριερ για πήγαινε έλα ετςι για το χαβαλέ.

Τι διάολο,αν το button ειναι προβληματικό φαίνεται εξόφθαλμα λογικά.

Η δουλεύει με την μια η δεν δουλεύει απλα πράγματα,δεν εχει μέση οδό.

 

Ελα ντε, ειναι κατι που φαίνεται με τη μία, αλίμονο αν πρεπει να ζουλαμε με δυναμη το καθε μπουτον στις συσκευές μας για να ακούσει και εν παση περιπτωση ειναι κατι το οποιο το εβγαλε ξαφνικα, μια χαρα δουλευε μεχρι προσφατα.Τι να πω, ξενέρωσα αλλα δεν το αφηνω έτσι, θα ξανα φυγει παλι πίσω

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε, ειναι κατι που φαίνεται με τη μία, αλίμονο αν πρεπει να ζουλαμε με δυναμη το καθε μπουτον στις συσκευές μας για να ακούσει και εν παση περιπτωση ειναι κατι το οποιο το εβγαλε ξαφνικα, μια χαρα δουλευε μεχρι προσφατα.Τι να πω, ξενέρωσα αλλα δεν το αφηνω έτσι, θα ξανα φυγει παλι πίσω

 

Στείλτω και μιλά με την Apple οτι δεν θα δεχτείς να το παραλαβεις αν δεν επισκευάστει η δεν παραλαβεις καινούργιο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Εδω και 3-4 μερες χανει καθε τοσο το wifi σημα

Και επισης παιζοντας καντι κρας βλεπω πως δεν ανταποκρινεται ακριβως οπως παλιοτερα

 

Κανα κολπο;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Εδω και 3-4 μερες χανει καθε τοσο το wifi σημα

Και επισης παιζοντας καντι κρας βλεπω πως δεν ανταποκρινεται ακριβως οπως παλιοτερα

 

Κανα κολπο;

 

Καλησπέρα φίλε μου, δοκίμασε να κάνεις μία επαναφορά στη συσκευή σου, πατώντας παρατεταμένα home+power buttons μέχρι να δεις το μήλο, και άφησέ το να κάνει επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, δοκίμασε να κάνεις μία επαναφορά στη συσκευή σου, πατώντας παρατεταμένα home+power buttons μέχρι να δεις το μήλο, και άφησέ το να κάνει επανεκκίνηση.

 

Ευχαριστω

Θα το ξανακανω

Το εκανε ο μικρος 2-3 fores

Αλλα παραμενει το θεμα με το wifi

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

Θα το ξανακανω

Το εκανε ο μικρος 2-3 fores

Αλλα παραμενει το θεμα με το wifi

 

Εάν δεν δεις βελτίωση, θα πρέπει να προχωρήσεις σε επαναφορά και ενεργοποίηση ώς νέα συσκευή. ΠΡΟΣΟΧΗ, θα γίνει πλήρη διαγραφή αλλά τουλάχιστον θα αποκλίσεις πιθανό software πρόβλημα. Εάν το πρόβλημα συνεχίζει θα πρέπει να το δει τεχνικός για πιθανή αντικατάσταση κεραίας wifi.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...