Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλα επειδη περιμενω το 64gb +4g το νιωθω οτι δεν εχει ερθει Ελλαδα πριν το 2014 και μεχρι τοτε λογικα θα εχουν σταθεροποιηθει τα διαθεσιμα του air φοβαμαι οτι δεν θα αντεξω την αναμονη...

Τουμπανο μηχανημα

Να σας πω την αληθεια πάντως βλέποντας το air απο κοντά ειναι πλέον πολυ λεπτο και ελαφρυ,αναρωτιεμαι και εγω τι να κάνω,δεν ξερω αν οι 8 ιντσες ειναι οκ για αναγνωση paper !!!!

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τουμπανο μηχανημα

Να σας πω την αληθεια πάντως βλέποντας το air απο κοντά ειναι πλέον πολυ λεπτο και ελαφρυ,αναρωτιεμαι και εγω τι να κάνω,δεν ξερω αν οι 8 ιντσες ειναι οκ για αναγνωση paper !!!!

 

Μια χαρά είναι και οι 8 ίντσες.

Ειδικά σε Ρετινα πρέπει να είναι χαρμα η εμπειρία

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Απλα επειδη περιμενω το 64gb +4g το νιωθω οτι δεν εχει ερθει Ελλαδα πριν το 2014 και μεχρι τοτε λογικα θα εχουν σταθεροποιηθει τα διαθεσιμα του air φοβαμαι οτι δεν θα αντεξω την αναμονη...

 

Εμενα μια χαρα θα με καλυψει το 16αρι only wifi.

Η χρηση που κανω ειναι συγκεκριμενη κυριως σερφαρισμα/ενημερωτικου περιοχομενου εφαρμογες και παιχνιδια και οταν θελω ιντερνετ δινω απο το κινητο οπου δεν εχω wifi.

Για οτιδηποτε αλλο θα με καλυπτει το λαπτοπ τωρα η' μελλοντικα κανα windows tablet που εκει θα πανε τα λεφτα,δεν δινω για την παραπανω χρηση υπερβολικα χρηματα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απλα οταν δινω internet απο το κινητο η μπαταρια του κατεβαινει πολυ γρηγορα:)
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Απλα οταν δινω internet απο το κινητο η μπαταρια του κατεβαινει πολυ γρηγορα:)

 

Το G2 ειναι βραχος,σε 45 λεπτα με 1 ωρα σερφαρισμα,μου τρωει 6-7% μονο.

Μια χαρα δηλαδη.

Ετσι κι αλλιως το μεγιστο 1 ωρα να σερφαρω απο κινητο εως οτου βρεθω σε wifi καλυψη

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λένε ότι igzo είναι μόνο οι οθόνες της sharp και όχι της lg?

Έχουμε δηλαδή iPad με δυο είδη οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ισχύει αυτό που λένε ότι igzo είναι μόνο οι οθόνες της sharp και όχι της lg?

 

Δεν ισχύει, αναμένεται να βγουν IGZO panels και από τη γραμμή παραγωγής της LG.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,νεος στο φορουμ...Μια ερωτηση ηθελα να κανω.

Σκεφτομουν να αγορασω το ipad mini (1st Generation) και τυχαια επεσε το ματι μου στο ipad mini 2nd Generation του εριξα μια ματια και ειδα οτι τα "σπλαχνα " του ειναι αναβαθμισμενα σχεδον σε ολους τους τομεις!

Και τωρα η ερωτηση:Αυτο με τον επεξεργαστη (64bit) τι σημαινει ρε παιδια?Εγω το θελω για games και σερφαρισμα (μεσω wi-fi μονο) Αυτος ο "64μπιτος" συνεργαζεται με ολα τα games?

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λένε ότι igzo είναι μόνο οι οθόνες της sharp και όχι της lg?

Έχουμε δηλαδή iPad με δυο είδη οθόνης;

Οπως τα είπε ο athanaso77.

Και οι 2 εταιρίες κατασκευάζουν IGZO Panel απλώς οι της Sharp έχουν διαφορα θέματα και δεν πληρούν τα Στάνταρντ που θέτει η Apple,ολα αυτα σύμφωνα με πηγές απο Νότια Κορέα και για αυτο φημολογείται ότι θα απευθύνθει στη Samsung για να υπάρχουν επαρκείς ποσότητες στην αγορα.

Καλησπερα παιδια,νεος στο φορουμ...Μια ερωτηση ηθελα να κανω.

Σκεφτομουν να αγορασω το ipad mini (1st Generation) και τυχαια επεσε το ματι μου στο ipad mini 2nd Generation του εριξα μια ματια και ειδα οτι τα "σπλαχνα " του ειναι αναβαθμισμενα σχεδον σε ολους τους τομεις!

Και τωρα η ερωτηση:Αυτο με τον επεξεργαστη (64bit) τι σημαινει ρε παιδια?Εγω το θελω για games και σερφαρισμα (μεσω wi-fi μονο) Αυτος ο "64μπιτος" συνεργαζεται με ολα τα games?

 

Ευχαριστω πολυ!

Με όσο games υπάρχουν στο Apple store θα συνεργάζονται,και υπάρχει μεγάλη ποικιλία απο παιχνιδια να επιλεξεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω παιδια για την ενημερωση!

Ετσι εγραφαν σε ενα site (οτι η sharp εχει θεμα επειδη μονο οι δικες της οθονες ειναι igzo) γι αυτο μου φανηκε περιεργο και ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση Alex!

Οντως στο Apple store υπαρχουν παρα πολλα games (Ρωτα το iphone μου) :D Ε,και ειπα δεν παιρνω κατι μεγαλυτερο που μου εχουν βγει τα ματια!!

Αφου λες οτι συνεργαζονται τα games του Apple store με τον 64μπιτο οταν με το καλο ερθει θα το χτυπησουμε!

 

Thanks again.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση Alex!

Οντως στο Apple store υπαρχουν παρα πολλα games (Ρωτα το iphone μου) :D Ε,και ειπα δεν παιρνω κατι μεγαλυτερο που μου εχουν βγει τα ματια!!

Αφου λες οτι συνεργαζονται τα games του Apple store με τον 64μπιτο οταν με το καλο ερθει θα το χτυπησουμε!

 

Thanks again.

Ότι συνεργάζονται, συνεργάζονται. Δεν υπάρχει δηλαδή ασυμβατότητα.

Το θέμα είναι να τον εκμεταλλεύονται κιόλας. Αυτό είναι υπόθεση του κάθε developer να αναβαθμίσει την εφαρμογή του για να έχει καλύτερη απόδοση στα 64bit.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ωρες ωρες δεν καταλαβαινω πως εξαντλείται η αυστηροτητα κάποιων σβήνοντας ενα χιουμοριστικό σχόλιο.

Ημαρτον για το θεο δηλαδη.....

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστω για την απαντηση Alex!

Οντως στο Apple store υπαρχουν παρα πολλα games (Ρωτα το iphone μου) :D Ε,και ειπα δεν παιρνω κατι μεγαλυτερο που μου εχουν βγει τα ματια!!

Αφου λες οτι συνεργαζονται τα games του Apple store με τον 64μπιτο οταν με το καλο ερθει θα το χτυπησουμε!

 

Thanks again.

 

Το iPad mini 2nd gen δεν θα το αγοράσεις για τον 64μπιτο επεξεργαστή αυτό καθε αυτό, αλλά επειδή έχει μακράν καλύτερη οθόνη και είναι σαφώς δυνατότερο σε όλους τους τομείς από τον προκάτοχο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το iPad mini 2nd gen δεν θα το αγοράσεις για τον 64μπιτο επεξεργαστή αυτό καθε αυτό, αλλά επειδή έχει μακράν καλύτερη οθόνη και είναι σαφώς δυνατότερο σε όλους τους τομείς από τον προκάτοχο.

 

Δεν ειπα οτι θελω να το αγορασω για τον 64μπιτο brotherman...

Στο πρωτο ποστ που εκανα ειπα οτι για το πρωτο ipad mini πηγαινα και επεσε το ματι μου στο 2nd generation...

Που οπως ειπα "τα σπλαχνα του" ειναι βελτιωμενα σχεδον παντου...

Αν συνεργαζονται τα games ρωτησα...2 παιδια απαντησαν και μου ειπαν no problem τα παντα δουλευουν!

Εαν τα games δεν συνεργαζοντουσταν δεν θα σκεφτομουν ουτε για πλακα την αγορα του μιας και οπως ειπα με ενδιαφερει αποκλειστικα το gaming και το σερφαρισμα!

32bit 64bit 128bit? Ουτε που με ενδιαφερει...

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερικη αρχισαν οι πωλησεις της συσκευης απο σημερα

http://www.theverge.com/2013/11/12/5094446/retina-ipad-mini-available-now

Να δουμε Ευρωπη ποτε θα ξεκινησουν

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι θελω να το αγορασω για τον 64μπιτο brotherman...

Στο πρωτο ποστ που εκανα ειπα οτι για το πρωτο ipad mini πηγαινα και επεσε το ματι μου στο 2nd generation...

Που οπως ειπα "τα σπλαχνα του" ειναι βελτιωμενα σχεδον παντου...

Αν συνεργαζονται τα games ρωτησα...2 παιδια απαντησαν και μου ειπαν no problem τα παντα δουλευουν!

Εαν τα games δεν συνεργαζοντουσταν δεν θα σκεφτομουν ουτε για πλακα την αγορα του μιας και οπως ειπα με ενδιαφερει αποκλειστικα το gaming και το σερφαρισμα!

32bit 64bit 128bit? Ουτε που με ενδιαφερει...

 

Εννοειται οτι περιμενεις το 2nd generation με κλειστα ματια...υπομονη. Οθονη μερα νυχτα, επεξεργαστης 2 γενιες μπροστα (A7 με Α5 ) . Ακομα και μονο για gaming θα εχεις τεραστιες διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι περιμενεις το 2nd generation με κλειστα ματια...υπομονη. Οθονη μερα νυχτα, επεξεργαστης 2 γενιες μπροστα (A7 με Α5 ) . Ακομα και μονο για gaming θα εχεις τεραστιες διαφορες.

Βασικά, στο gaming θα είναι οι περισσότερες διαφορές.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, στο gaming θα είναι οι περισσότερες διαφορές.

 

Καθως και στην επεξεργασια φωτο και βιντεο, δινουν δωρο και τα apps imovie και iphoto κτλ...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καθως και στην επεξεργασια φωτο και βιντεο, δινουν δωρο και τα apps imovie και iphoto κτλ...

 

Ίσως και εκεί αλλά όχι τόσο πολύ όσο στο gaming.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερικη ξεκίνησε η πώληση (Εστω και με παραγγελία μέσω ίντερνετ) εδώ για ποτε λέτε περιπου; θα το έχουμε μέχρι τέλος του μηνός; η μέχρι τέλος του χρονου;;
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Ειπανε οτι μεσα στις επομενες ημερες θα ερθουν και Ελλαδα,τωρα το θεμα ειναι ποσα κομματια και αν θα καλυψουν τη ζητηση(χλωμο το κοβω-Apple ειναι αυτη-)

Ξερουν πολυ καλα να παιζουν με την ψυχολογια των καταναλωτων.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην απογοητευτω γιατι δεν χωνευω το iphone και τα mac , αλλα θα μου φερουν την αλλη εβδομαδα απο αμερικη το ipad mini 16gb. Ο μονος λογος που το αγοραζω ειναι οι εφαρμογες για μουσικη και τιποτα αλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Φίλε songless, , περισσότερο θα ξενερώσεις με τα 16GB που θα σου φανούν λίγα! Πίστεψέ με θα το ευχαριστηθείς το εργαλείο και θα δεις πως έχει απίστευτες εφαρμογές για μουσική αλλά και για ότι άλλο θες! (Αν προλαβαίνεις να το αλλάξεις σε 32ρι, κανε το αμέσως)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε songless, , περισσότερο θα ξενερώσεις με τα 16GB που θα σου φανούν λίγα! Πίστεψέ με θα το ευχαριστηθείς το εργαλείο και θα δεις πως έχει απίστευτες εφαρμογές για μουσική αλλά και για ότι άλλο θες! (Αν προλαβαίνεις να το αλλάξεις σε 32ρι, κανε το αμέσως)
Σιγουρα περισσοτερος χωρος ειναι ευπροσδεκτος, αλλα επανω δεν θα μπουμε περα απο καποια μουσικα αρχεια, pdf και εφαρμογες τιποτα παραπανω (οπως video, photo). Δεν το αγοραζω για να βλεπω ταινιες στον καναπε :p

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...