Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iPad mini with Retina display (iPad mini 2nd Generation)

Small wonder.

 

 

iPad_Mini_2.png

______________________________________

 

Ημερομηνίες:

Ανακοίνωση: 22 Οκτωβρίου 2013

Κυκλοφορία: 12 Νοεμβρίου 2013

 

Περιγραφή συσκευής:

Any way you look at it, iPad mini is just incredible. And the stunning Retina display is only the beginning. With a new A7 chip, advanced wireless, and powerful apps — all beautifully integrated with iOS 7 — iPad mini with Retina display lets you do more than you ever imagined. Feature for feature, it’s identical to iPad Air in every way. Except for its super-portable, hold-it-in-one-hand, still-just-right mini size.

______________________________________

 

Λειτουργικό σύστημα:

Αρχική έκδοση: iOS 7.0.3

Τρέχουσα: iOS 10

 

Χρώματα:

Γκρι / Ασημί

 

Χωρητικότητα:

16 / 32 / 64 / 128 GB

______________________________________

 

Οθόνη:

Τύπος: IPS LCD, Fingerprint-resistant oleophobic coating

Διαστάσεις: 2048×1536, 7,9-inch, 326 PPI

 

Επεξεργαστές:

Apple A7 (1,3 GHz Dual Core, ARMv8 [64-bit], PowerVR G6430 GPU [Quad-core], 28 nm Manufacturing process)

M7 Motion coprocessor (ARM Cortex-M3)

 

Μνήμη RAM:

1 GB (LPDDR3, 1600 eDRAM)

 

Κάμερες:

Εμπρόσθια: 1,2 MP BSI sensor, ƒ/2,4 Διάφραγμα, 1,75 µm Pixel size

  • Λήψη φωτό: 1280×960, HDR photos, Burst mode
  • Λήψη βίντεο: 720p (30 FPS)

Οπίσθια: 5 MP, 1/3,2'' BSI sensor, ƒ/2,4 Διάφραγμα, 1,4 µm Pixel size, Five-element lens, Hybrid IR filter

  • Λήψη φωτό: 2566×1917, Panoramas, HDR photos, Burst mode
  • Λήψη βίντεο: 1080p (30 FPS), Time-lapse video, 3× Zoom

 

Μπαταρία:

6.471 mAh (23,8 Wh)

 

Συνδεσιμότητα:

  • 2G (GPRS/EDGE): 850, 900, 1800, 1900 MHz
  • 3G (UMTS/HSPA+/DC-HSDPA): 850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz
  • 4G-LTE (μέχρι 150 Mbps): Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26
  • WiFi 802.11: a, b, g, n + MIMO
  • Bluetooth 4.0
  • GPS, GLONASS (Cellular μόνο)

 

Αισθητήρες:

Γυροσκόπιο τριών αξόνων, Επιταχυνσιόμετρο, Αισθητήρας φωτισμού περιβάλλοντος

______________________________________

 

Εκδόσεις:

A1489: Wi-Fi

A1490: Wi-Fi + Cellular

A1491: Wi-Fi + Cellular (TD-LTE)

 

Αναλυτικά

______________________________________

 

Επίσημη σελίδα υποστήριξης iPad

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου φαίνεται η Apple θα μας "εξαναγκάσει"να βάλουμε βαθιά το χέρι στη τσέπη :cry:.

Και εδώ που τα λέμε οχι ότι δεν το αξίζει μιας και έδωσε ολα όσο επιθυμούσαν οι κάτοχοι της πρώτης γενιάς του mini iPad.

Εμένα προσωπικα το 16αρι wifi only θα με καλυψει απολυτα και οπότε θελω ιντερνετ on the go υπάρχει το κινητο πάντα.:p

Για ολα τα υπόλοιπα θα με καλυψει το Vaio Tablet απο άποψη χωρητικότητας,πληρότητας,αλλα στο θέμα φορητοτητα το mini 2 ειναι μονόδρομος στις 8 ιντσες σήμερα.:)

 

Αλλα το μεγάλο ερωτηματικό ειναι ποτε θα βγει και οπως βλέπω τα πράγματα νωρίτερα από Δεκέμβριο δεν αναμένεται και μιλαμε πάντα για Αμερική και μεγάλες ευρωπαϊκές χώρες σε πρώτη φάση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται η Apple θα μας "εξαναγκάσει"να βάλουμε βαθιά το χέρι στη τσέπη :cry:.

Και εδώ που τα λέμε οχι ότι δεν το αξίζει μιας και έδωσε ολα όσο επιθυμούσαν οι κάτοχοι της πρώτης γενιάς του mini iPad.

Εμένα προσωπικα το 16αρι wifi only θα με καλυψει απολυτα και οπότε θελω ιντερνετ on the go υπάρχει το κινητο πάντα.:p

Για ολα τα υπόλοιπα θα με καλυψει το Vaio Tablet απο άποψη χωρητικότητας,πληρότητας,αλλα στο θέμα φορητοτητα το mini 2 ειναι μονόδρομος στις 8 ιντσες σήμερα.:)

 

Αλλα το μεγάλο ερωτηματικό ειναι ποτε θα βγει και οπως βλέπω τα πράγματα νωρίτερα από Δεκέμβριο δεν αναμένεται και μιλαμε πάντα για Αμερική και μεγάλες ευρωπαϊκές χώρες σε πρώτη φάση.

 

1η Νοέμβρη Ελλάδα! :)

 

+ 1 συμφωνώ στα περισσότερα από τα λεγόμενα!

Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο ρε παιδια? Πως θα σας καλυψει? Αφου δεν εχει ραδιοφωνο. Δεν εχει bluetooth. Δεν εχει file manager. Δεν παιρνει στικακια. Πως θα βλεπετε ταινιες? Δεν εχει φλας. Δεν εχει τορεντ. Τι εγινε ξαφνικα και ολους τους αρεσει το iOS δεν μπορω να καταλαβω. Στο iPhone γκρινια και παλι γκρινια για τα παραπανω και στο iPad τιποτα Edited by NeverMind
:)
Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο ρε παιδια? Πως θα σας καλυψει? Αφου δεν εχει ραδιοφωνο. Δεν εχει bluetooth. Δεν εχει file manager. Δεν παιρνει στικακια. Πως θα βλεπεται ταινιες? Δεν εχει φλας. Δεν εχει τορεντ. Τι εγινε ξαφνικα και ολους τους αρεσει το iOS δεν μπορω να καταλαβω. Στο iPhone γκρινια και παλι γκρινια για τα παραπανω και στο iPad τιποτα

 

Κι εγώ σκέφτομαι να αγοράσω αλλά αυτά τα πράγματα μ εμποδίζουν.

Στο κινητό δεν μ ενδιαφέρει τόσο αλλά στο tablet λίγο ελευθερία δεν κάνει κανό να κατέβα ζεις καμία ταινία η τίποτα τέτοιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1η Νοέμβρη Ελλάδα! :)

 

+ 1 συμφωνώ στα περισσότερα από τα λεγόμενα!

 

Για το mini 2 μιλαμε,οχι το iPad 5(Air)

Μισο λεπτο ρε παιδια? Πως θα σας καλυψει? Αφου δεν εχει ραδιοφωνο. Δεν εχει bluetooth. Δεν εχει file manager. Δεν παιρνει στικακια. Πως θα βλεπεται ταινιες? Δεν εχει φλας. Δεν εχει τορεντ. Τι εγινε ξαφνικα και ολους τους αρεσει το iOS δεν μπορω να καταλαβω. Στο iPhone γκρινια και παλι γκρινια για τα παραπανω και στο iPad τιποτα

 

Ρητορική φαντάζομαι η τοποθέτηση σου ετσι?

Για να απαντησω εκ μέρους μου

1. Και εγω ετσι σκεφτόμουν αλλα με το έπιασα απο τη πρώτη μετά το mini απο τον Μάρτιο άλλαξα πεποιθήσεις θα έλεγα.

2.ραδιοφωνο αν ακούσω,ακούω μέσω tunein radio( εδώ δεν ακούω στο κινητο ποτε μου android/windows- μονο αποθηκευμένη μουσική ακούω σε mp3 με BT και το κάνω άνετα και με iPad)

3. File manager δεν μου χρειάζεται οπωσδήποτε.

4. Ταινίες κατεβάζω στο laptop και τα μεταφέρω ειτε με iTunes ειτε κυριως με wifi μέσω των κατάλληλων εφαρμογών του Apple store.( δεν χρειάζεται να κατεβάζω απευθείας στο tablet- δεν μου ειναι καν απαραίτητο)

5. Ουτε στικακια,ουτε η έλλειψη flash με ενδιαφέρει

6. Σε αντίθεση με iPhone και Mac όπου δεν με εξυπηρετούν λόγω τιμής και εναλλακτικών προτάσεων σε αλλα λειτουργικά,το iPad αντίθετα ειναι σε νορμαλ επίπεδα τιμών απο άποψη κόστους,με ειναι εξαιρετικό λειτουργικο σε ολα του και οι εφαρμογές του ειναι εξαιρετικής ποιότητας και ιδιαίτερα φιλικά στον χρήστη.

 

Σε καθε περίπτωση όλοι έχουμε και απο ενα laptop/desktop που συμπληρώνει το παζλ ή ακομα καλύτερα ενα windows tablet μελλοντικά για απόλυτη αρμονία και συνύπαρξη.

 

Η χρηση κυριως απο την πλοιοψηφια των χρηστών σε iPad ειναι μεσα απο το εξαιρετικό οικοσύστημα,με το εξαίσιο store με την ποικιλία των εφαρμογών ειναι κατα βάση

1 σερφάρισμα

2. Διάβασμα

3.παιχνιδια

4.κοινωνικα,δίκτυα,σειρές, ενημέρωση κλπ.

Και ολα αυτα στο υψηλότερο επίπεδο εμπειρίας χρήσης,με απροβλημάτιστη λειτουργία,αψογη αυτονομία και υψηλή αισθητική,ντιζαιν και ποιότητα κατασκευής και γενικά η αποθέωση της φορητότητας και πρακτικότητας της συσκευής σε καθημερινή χρηση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα καλωδιο που απο τη μια ειναι lightning και απο την αλλη usb η σε ενα αξεσουαρ που παιρνει και καρτες μνημης και θεωρητικα προοριζονται για συνδεση με καμερα, αν συνδεσεις ενα στικακι η ενα εξωτερικο σκληρο, τι θα γινει θα τον διαβασει ; Θα μπορεις να γραψεις απο και προς ;
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Για το mini 2 μιλαμε,οχι το iPad 5(Air)

 

 

Ρητορική φαντάζομαι η τοποθέτηση σου ετσι?

Για να απαντησω εκ μέρους μου

1. Και εγω ετσι σκεφτόμουν αλλα με το έπιασα απο τη πρώτη μετά το mini απο τον Μάρτιο άλλαξα πεποιθήσεις θα έλεγα.

2.ραδιοφωνο αν ακούσω,ακούω μέσω tunein radio( εδώ δεν ακούω στο κινητο ποτε μου android/windows- μονο αποθηκευμένη μουσική ακούω σε mp3 με BT και το κάνω άνετα και με iPad)

3. File manager δεν μου χρειάζεται οπωσδήποτε.

4. Ταινίες κατεβάζω στο laptop και τα μεταφέρω ειτε με iTunes ειτε κυριως με wifi μέσω των κατάλληλων εφαρμογών του Apple store.( δεν χρειάζεται να κατεβάζω απευθείας στο tablet- δεν μου ειναι καν απαραίτητο)

5. Ουτε στικακια,ουτε η έλλειψη flash με ενδιαφέρει

6. Σε αντίθεση με iPhone και Mac όπου δεν με εξυπηρετούν λόγω τιμής και εναλλακτικών προτάσεων σε αλλα λειτουργικά,το iPad αντίθετα ειναι σε νορμαλ επίπεδα τιμών απο άποψη κόστους,με ειναι εξαιρετικό λειτουργικο σε ολα του και οι εφαρμογές του ειναι εξαιρετικής ποιότητας και ιδιαίτερα φιλικά στον χρήστη.

 

Σε καθε περίπτωση όλοι έχουμε και απο ενα laptop/desktop που συμπληρώνει το παζλ ή ακομα καλύτερα ενα windows tablet μελλοντικά για απόλυτη αρμονία και συνύπαρξη.

 

Η χρηση κυριως απο την πλοιοψηφια των χρηστών σε iPad ειναι μεσα απο το εξαιρετικό οικοσύστημα,με το εξαίσιο store με την ποικιλία των εφαρμογών ειναι κατα βάση

1 σερφάρισμα

2. Διάβασμα

3.παιχνιδια

4.κοινωνικα,δίκτυα,σειρές, ενημέρωση κλπ.

Και ολα αυτα στο υψηλότερο επίπεδο εμπειρίας χρήσης,με απροβλημάτιστη λειτουργία,αψογη αυτονομία και υψηλή αισθητική,ντιζαιν και ποιότητα κατασκευής και γενικά η αποθέωση της φορητότητας και πρακτικότητας της συσκευής σε καθημερινή χρηση.

 

+1. Ακριβώς αυτές είναι και οι δικές μου σκέψεις.

Και αφού όλα αυτά δεν τα χρειάζομαι στο Ipad, που με τη μεγαλύτερη οθόνη θα είχαν ένα νόημα παραπάνω, αλήθεια, τα χρειάζομαι στο κινητό μου? Η απάντηση είναι προφανής.

Οπότε, ας χαρούμε το εξαιρετικό design, την ποιότητα κατασκευής, τις κρυστάλλινες οθόνες, την συμπαγή εμπειρία χρήσης και την ακαταπόνητη λειτουργία του Ios και ας αφήσουμε τα specs και τις ατελείωτες λίστες με δυνατότητες σε αυτούς που τις χρειάζονται. Εμείς είμαστε τυχεροί και απαλλαγμένοι από αυτές τις ανάγκες.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για το mini 2 μιλαμε,οχι το iPad 5(Air)

 

 

Ρητορική φαντάζομαι η τοποθέτηση σου ετσι?

Για να απαντησω εκ μέρους μου

1. Και εγω ετσι σκεφτόμουν αλλα με το έπιασα απο τη πρώτη μετά το mini απο τον Μάρτιο άλλαξα πεποιθήσεις θα έλεγα.

2.ραδιοφωνο αν ακούσω,ακούω μέσω tunein radio( εδώ δεν ακούω στο κινητο ποτε μου android/windows- μονο αποθηκευμένη μουσική ακούω σε mp3 με BT και το κάνω άνετα και με iPad)

3. File manager δεν μου χρειάζεται οπωσδήποτε.

4. Ταινίες κατεβάζω στο laptop και τα μεταφέρω ειτε με iTunes ειτε κυριως με wifi μέσω των κατάλληλων εφαρμογών του Apple store.( δεν χρειάζεται να κατεβάζω απευθείας στο tablet- δεν μου ειναι καν απαραίτητο)

5. Ουτε στικακια,ουτε η έλλειψη flash με ενδιαφέρει

6. Σε αντίθεση με iPhone και Mac όπου δεν με εξυπηρετούν λόγω τιμής και εναλλακτικών προτάσεων σε αλλα λειτουργικά,το iPad αντίθετα ειναι σε νορμαλ επίπεδα τιμών απο άποψη κόστους,με ειναι εξαιρετικό λειτουργικο σε ολα του και οι εφαρμογές του ειναι εξαιρετικής ποιότητας και ιδιαίτερα φιλικά στον χρήστη.

 

Σε καθε περίπτωση όλοι έχουμε και απο ενα laptop/desktop που συμπληρώνει το παζλ ή ακομα καλύτερα ενα windows tablet μελλοντικά για απόλυτη αρμονία και συνύπαρξη.

 

Η χρηση κυριως απο την πλοιοψηφια των χρηστών σε iPad ειναι μεσα απο το εξαιρετικό οικοσύστημα,με το εξαίσιο store με την ποικιλία των εφαρμογών ειναι κατα βάση

1 σερφάρισμα

2. Διάβασμα

3.παιχνιδια

4.κοινωνικα,δίκτυα,σειρές, ενημέρωση κλπ.

Και ολα αυτα στο υψηλότερο επίπεδο εμπειρίας χρήσης,με απροβλημάτιστη λειτουργία,αψογη αυτονομία και υψηλή αισθητική,ντιζαιν και ποιότητα κατασκευής και γενικά η αποθέωση της φορητότητας και πρακτικότητας της συσκευής σε καθημερινή χρηση.

 

Συμφωνω σε ολα.μικρες εξαιρεσεις το flash video(καποιες φορες μου χρειαζεται,σπανια ομως) και το bt οσον αφορα το διαμοιρασμο μεγαλων αρχειων(οσα δε μπορω να στειλω με mail ).αν ειχαν ολοι ios το airdrop θαταν κορυφη αλλα δεν εχουν ολοι (αυτο πρεπει να καταλαβει η apple).

 

Βεβαια υπαρχουν apps στο app store πχ https://itunes.apple.com/gr/app/send-anywhere-pro/id596660475?mt=8 που με wifi διαμοιραζεσαι οποιουδηποτε μεγεθους και ειδους αρχειο με οσους εχουν αυτην την εφαρμογη (υπαρχει και σε android φυσικα).

 

Αλλα αυτη η κουβεντα ξεφευγει απτο παρον θρεντ,αν συνεχισω.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Τα προβληματα διαθεσιμοτητας και κυκλοφοριας του mini retina επιβεβαιωνονται και επισημα πλεον.

It's not clear if we'll have enough' iPad minis with Retina displays for Christmas, says Tim Cook

http://www.theverge.com/2013/10/28/5039960/ipad-mini-with-retina-launch-stock-tim-cook

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα προβληματα διαθεσιμοτητας και κυκλοφοριας του mini retina επιβεβαιωνονται και επισημα πλεον.

It's not clear if we'll have enough' iPad minis with Retina displays for Christmas, says Tim Cook

http://www.theverge.com/2013/10/28/5039960/ipad-mini-with-retina-launch-stock-tim-cook

 

Καλυτερα θα πω εγω. Εχουμε και αλλα εξοδα. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα θα πω εγω. Εχουμε και αλλα εξοδα. :)

 

Καλα ναι αυτο το μονο σίγουρο.( τα των εξόδων)

Απο την αλλη πιστεύω θα το βρούμε μεσα στον Δεκέμβριο από Ευρώπη μεριά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι αυτο το μονο σίγουρο.( τα των εξόδων)

Απο την αλλη πιστεύω θα το βρούμε μεσα στον Δεκέμβριο από Ευρώπη μεριά.

Σίγουρα θα βρεθεί. Προσωπικά, την αλλαγή του mini την σχεδιάζω μετά το Φεβρουάριο και υπό την προυπόθεση ότι με τις επόμενες αναβαθμίσεις δεν φτάσει στα επίπεδα που θα ήθελα εγώ. Αλλιώς, μπορεί να πάω και για το μίνι 3 κατευθείαν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε για προπαραγγελια στο expansys και στα 2 χρωματα το 16αρι wifi στα 425 ευρω με φπα.

http://www.expansys.com.gr/apple-ipad-mini-retina-display-16gb-wi-fi-white-silver-255206/

http://www.expansys.com.gr/apple-ipad-mini-retina-display-16gb-wi-fi-black-space-grey-255167/

Βεβαια νωριτερα απο τελη του μηνος πολυ χλωμο το κοβω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε για προπαραγγελια στο expansys και στα 2 χρωματα το 16αρι wifi στα 425 ευρω με φπα.

http://www.expansys.com.gr/apple-ipad-mini-retina-display-16gb-wi-fi-white-silver-255206/

http://www.expansys.com.gr/apple-ipad-mini-retina-display-16gb-wi-fi-black-space-grey-255167/

Βεβαια νωριτερα απο τελη του μηνος πολυ χλωμο το κοβω.

 

alex, να ρωτησω ,με βαση την εμπειρια σου, αφου και εγω την ιδια χρηση θελω να του κανω (internet,pdf,games) γιατι καποιος να δωσει 425ευρω, ενω με 509 σε 24 ατοκες περνει το ipad 5? μονο για θεμα φορητοτητας?

Link to comment
Share on other sites

alex, να ρωτησω ,με βαση την εμπειρια σου, αφου και εγω την ιδια χρηση θελω να του κανω (internet,pdf,games) γιατι καποιος να δωσει 425ευρω, ενω με 509 σε 24 ατοκες περνει το ipad 5? μονο για θεμα φορητοτητας?

Ακριβώς για αυτο το θέμα της φορητότητας.

Για άλλους μπορεί να ειναι μικρός παράγοντας αλλα για άλλους ειναι πολυ σημαντικός.

Ειναι ο αχωριςτος σύντροφος παράλληλα με το κινητο πολλές φορές για εμένα εκτός σπιτιού,αλλα και στο σπιτι παράλληλα.

Βολικό και πρακτικό με το ιδανικό βάρος.

Θα το βρεις και εδώ κάτω απο 400 ευρω οταν κυκλοφορησει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδιαίτερη θετική είδηση ειναι ότι στα panel του mini retina που πρόκειται να κυκλοφορησει το επόμενο διαςτημα,οπως και στο air που ήδη κυκλοφορει,χρησιμοποιούν την IGZO τεχνολογία της Sharp που επιτυγχάνουν χαμηλότερη κατανάλωση ρεύματος σε αντίθεση με τα προηγούμενα panel των παλαιότερων εκδόσεων των iPad.

http://www.idownloadblog.com/2013/11/05/ipad-air-has-igzo-screen-display-expert-claims/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αλεξη εκει οφειλεται η αριστη αυτονομια του air, παρα τη μειωση της μπαταριας του κατα 25%.

Επισης ειναι και καλυτερη σε ποιοτητα η οθονη και λιγο πιο φωτεινη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το air βλέπωντας το απο κοντα ειναι μοναδικα ελαφρυ και λεπτο με εκπληκτική οθονη αναρωτιεμαι ακομα και τωρα ποιο θα ηταν το ιδανικο μεγεθος για μενα(αναγνωση εγγραφων,paper,βιβλία και ιντερνετ)το mini ή το air?

Πληροφοριες αναφερουν πιθανη ημερομηνια του μινι στην αγγλία την 21 του μηνός....

Τι λέτε?

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριες αναφερουν οτι η Apple θα στραφει στην Samsung για την καλυψει των αναγκων σε panel retina για το mini,διοτι εμφανιζονται κατασκευαστικα προβληματα απο πλευρας Sharp με τα IGZO panel.

http://news.cnet.com/8301-13579_3-57611470-37/ipad-mini-2-reportedly-delayed-by-display-glitch/

Ολα αυτα οδηγουν με μαθηματικη ακριβεια στην καθυστερηση κυκλοφοριας του tablet σε μαζικη κλιμακα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτα ειναι λίγο επικοινωνιακα παιχνιδια της apple μπας και πουλήσει κανενα air παραπάνω,νομιζω οτι θα εχει πολυ αυξημενη ζητηση το 2

http://www.knowyourmobile.com/apple/apple-ipad-mini-2/19035/ipad-mini-2-release-date-price-specs-and-reviews-everything-you-need

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτα ειναι λίγο επικοινωνιακα παιχνιδια της apple μπας και πουλήσει κανενα air παραπάνω,νομιζω οτι θα εχει πολυ αυξημενη ζητηση το 2

http://www.knowyourmobile.com/apple/apple-ipad-mini-2/19035/ipad-mini-2-release-date-price-specs-and-reviews-everything-you-need

 

Και αυτο το σεναριο παιζει δυνατα,μιας και αν κυκλοφορουσαν ταυτοχρονα, το mini θα κανιβαλιζε τις πωλησεις του air.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με βλεπω να βαριεμαι να το περιμενω και να πηγαινω στο air...
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Με βλεπω να βαριεμαι να το περιμενω και να πηγαινω στο air...

 

Εγω ομως βραχος,θα περιμενω μονο το mini,οσο και αν αργησει,μεχρι τα Χριστουγεννα σιγουρα θα το βρω και θα το τσιμπησω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απλα επειδη περιμενω το 64gb +4g το νιωθω οτι δεν εχει ερθει Ελλαδα πριν το 2014 και μεχρι τοτε λογικα θα εχουν σταθεροποιηθει τα διαθεσιμα του air φοβαμαι οτι δεν θα αντεξω την αναμονη...
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...