Jump to content

iPad Air (1st gen - 2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, μόλις έβαλα την 9.1! Νομίζω ότι επαναφέρει ως ένα βαθμό το smoothness που είχε παλιότερα.. αλλά οκ μη περιμένουμε και θαύματα. Εσείς πως το βλέπετε?

 

Ίδια αίσθηση με εσένα... Έχω την εντύπωση ότι η 9.1 ήταν μια καλή αναβάθμιση για το air...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελπίζοντας να μη βλέπω τα πράγματα όπως θέλω αλλά όπως είναι, μου φαίνεται μάλλον καλύτερο τώρα από ο,τι πριν κι εξακολουθεί να είναι μια αγορά που πραγματικά άξιζε.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Νέος κάτοχος του air. Μια ερώτηση. Στον Safari γιατί δεν μου ανοίγει τα links; Στο Google ας πούμε, όταν πάω να πατήσω για να ανοίξω ένα αποτέλεσμα δεν κάνει τίποτα. Αν το πατήσω παρατεταμένα κολλάει και μετά από λίγο laggaρεί. Το ίδιο και με τον chrome. Τι κάνω λάθος;;
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Δοκίμασε να κλείσεις το Safari από τη λίστα πολυδιεργασίας και δοκίμασε ξανά. Αυτό γίνεται κάνοντας διπλό κλικ στο κουμπί Αφετηρίας. Στη συνέχεια, σύρε τη καρτέλα του Safari προς τα επάνω ώστε να τον κλείσεις. Έπειτα άνοιξε εκ νέου το Safari και δοκίμασε ξανά.

 

Ποια έκδοση λογισμικού τρέχει η συσκευή σου; Η τελευταία είναι η έκδοση 9.3.

Αν η συσκευή έχει παλιότερη έκδοση του iOS, ενδείκνυται να αναβαθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Έκανα όλα αυτά αλλα πάλι τίποτα. Έσβησα ιστορικό κλπ τίποτα. Τελικά είδα πως δουλεύει κανονικά αν βάλω τις σελίδες σε "πλήρης εμφάνιση" και όχι κινητού. 9.3 τρέχει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το bug υπάρχει απο την 9 και ούτε στην 9.3 διορθώθηκε. Κάποια στιγμή κολάει και δεν κάνει όντως τίποτα με τα λινκς! Μόνο με ρεσταρτ επανέρχεται! Δε φταιει το συγκεκριμένο iPad, το παθαίνει με ολα κααααααποια στιγμή
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ και καμία ωρα έχει γίνει το ανεξήγητο,απο σαφάρι (δοκίμασα και chrome) μπορω να μπω μονο σε σελιδοδείκτες,αν γκουγκλάρω κατι μου το δίνει αλλα δεν με αφήνει να μπω στη σελίδα μετα, δηλαδη στο myphone μπαίνω απο τους σελιδοδείκτες αν όμως το ψάξω στο σαφάρι το εμφανίζει στα αποτελέσματα αλλα όταν πατάω πανω δεν αποκρίνεται να πω οτι είμαι στην 9.2 μου είρθε η 9.3 αλλα πάλι τωρα που δοκίμασα δεν με αφήνει ως οτι δεν είμαι στο Ίντερνετ,τωρα το λεω όλο αυτο για να αποφύγω επαναφορά εργοστασιακών και αν έχει τύχει σε κάποιον αλλο.
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο STROF2 αλλά σπαστικα τόσο πολύ που δεν το κατάλαβα ότι αναφέρθηκε ακριβώς από πάνω,λοιπόν έκανα reset as new iPad και διορθώθηκε αλλά μάλλον είναι για λίγο απ ότι διάβασα
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λέω και εγώ το πρόβλημα αυτό δεν είναι ένα bug είναι θέμα κανονικό,έχεις δηλαδή ταμπλετ που στην ουσία δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις αν δεν κανείς αναγκαστικά reset,συγνώμη αλλά για μένα τίθεται θέμα εμπιστοσύνης πλεον
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως στο air μου η αναβάθμιση έγινε κανονικά, χωρίς το συγκεκριμένο θέμα...

Στο air του κουμπάρου μου αναγκαστηκε να βάλει 6-7 φορές apple id και κωδικό, αλλα τελικώς τα δέχτηκε και ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μόνο με reset διορθώνεται αυτό; ειμαστε σοβαροι; Παλι καλα που είναι απροβληματιστα

 

Κανεις reset με home & power button οχι reset as new. Μη βιάζεσαι! :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο λέω και εγώ το πρόβλημα αυτό δεν είναι ένα bug είναι θέμα κανονικό,έχεις δηλαδή ταμπλετ που στην ουσία δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις αν δεν κανείς αναγκαστικά reset,συγνώμη αλλά για μένα τίθεται θέμα εμπιστοσύνης πλεον

 

Μαλλον ούτε εσύ κατάλαβες τι reset λέμε να κανεις στη συσκευή σου :wacko:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εσένα έφτιαξε με reset από home και power button;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί εγώ πριν αναφερθώ έκανα τρεις φορές απλό κλείσιμο,δυο φορές reset με home και power button,μια επαναφορά με αντίγραφο και αφού δεν είχε φτιάξει τίποτα τότε έκανα την προσευχή μου και έκανα reset as new

Edited by kloze
:alien:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά για το Πάσχα σήμερα παρατήρησα ότι όταν βλέπω ένα βίντεο στο YouTube και πατήσω πάνω στην οθόνη στην περιοχή που παίζει το βιντεο κάνει κάτι κύκλους που ξεκινούν απο το σημείο που ακούμπησα το δάχτυλο μου.

 

 

Οκ παιδιά έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση και έφτιαξε κάποιο κόλλημα είχε φάει......

Edited by marinos5
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα!

Εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα γιατι προσπαθώ μια εβδομάδα να το φτιάξω αλλα τίποτα :

Δεν μπορω να μπω στο facebook και μου βγάζει σφάλμα 22.

Επίσης δεν μπορω να μπω απο την εφαρμογή του gmail στα emails μου καθως μου γράφει οτι δεν υπάρχει σύνδεση στο διαδίκτυο , ενώ υπάρχει..

Εχθές έκανα update στο ios10 μήπως και γίνει κατι αλλα τίποτα...

 

Καμία πρόταση;

Ευχαριστώ προκαταβολικά !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα γιατι προσπαθώ μια εβδομάδα να το φτιάξω αλλα τίποτα :

Δεν μπορω να μπω στο facebook και μου βγάζει σφάλμα 22.

Επίσης δεν μπορω να μπω απο την εφαρμογή του gmail στα emails μου καθως μου γράφει οτι δεν υπάρχει σύνδεση στο διαδίκτυο , ενώ υπάρχει..

Εχθές έκανα update στο ios10 μήπως και γίνει κατι αλλα τίποτα...

 

Καμία πρόταση;

Ευχαριστώ προκαταβολικά !

 

Τα αλλα ολα στην συσκευή σου δουλεύουν κανονικά; Ο Safari ας πούμε;

Δοκίμασες με πατημένα το home & power button για 10" να κάνει επανεκκίνηση; Μήπως κάτι κόλλησε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα τα άλλα οκ.

Επίσης, όταν προσπαθώ να μπω σε Facebook απο Safari ή Chrome μου βγάζει ότι εχουν λήξει καποια πιστοποιητικά και δεν ειναι ασφαλής η διεύθυνση. Πατάω να συνεχίσει και μετά μου βγάζει ένα error...

 

Τελικά το έλυσα !

Το πρόβλημα ήταν οτι δεν ήταν σωστή η ημερομηνία στο σύστημα και είχα βγάλει εκτός την αυτόματη ρύθμιση . Μόλις ενεργοποίησα την αυτόματη ρύθμιση ημερομηνίας και ώρας όλα οκ!

Προς γνώση και συμμόρφωση !

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έλυσα !

Το πρόβλημα ήταν οτι δεν ήταν σωστή η ημερομηνία στο σύστημα και είχα βγάλει εκτός την αυτόματη ρύθμιση . Μόλις ενεργοποίησα την αυτόματη ρύθμιση ημερομηνίας και ώρας όλα οκ!

Προς γνώση και συμμόρφωση !

 

Α κατάλαβα όπως και στον υπολογιστή.

Μερικές φορές μου έχει τύχει η ημερομηνία να είναι πχ 1980 και δεν μπαίνει στο internet

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νομίζω πως έχω πρόβλημα με την μπαταρία.

 

Το φόρτισα μέσα σε 2 μέρες αφού η μπαταρία είχε φτάσει το 25% χωρίς να το χρησιμοποιήσω. Όταν δε το χρησιμοποιώ κρατάει και βδομάδα (και βάλε).

 

Το φόρτισα λοιπόν χθες και το έβγαλα στις 21.00 το βράδυ και τώρα το βλέπω χωρίς χρήση στο 95% (από εδώ και πέρα το έβγαλα να το χρησιμοποιήσω)

 

είναι αναβαθμισμένο σε ios 10.

 

τι λέτε να φταίει; Πέθανε η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

 

Θελω να παω στην iOS 10 αλλα θα ήθελα πρωτα να μάθω αν :

 

Εχετε δει μείωση στην απόδοση/ force close σε apps ?

 

Απο μπαταρια πως παει ?

 

Εν ολιγοις, την αντέχει το ταμπελάκι μας?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • The title was changed to iPad Air (1st gen - 2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...