Jump to content

iPad Air (1st gen - 2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Σήμερα δούλεψα την εφαρμογή iMovie και πρέπει να πω πως ειναι οχι μόνο χάλια αλλά δεν περίμενα απο την apple να είχα κολληματα λες κ χρησιμοποιούσα tablet.

Αφού έκανα μια ταινία είπα να βάλω μερικά βίντεο κ να κάνω άλλη μια αυτή τι φορά με περισσότερο υλικό.

εδώ είναι που ξεκινάνε τα νεύρα και η απελπισία οχι μόνο δεν επεξεργάζεται τα βίντεο αλλά Κρασαρει κιόλας και για να ξανά ξεκινήσει χρειάζεται επανεκκίνηση η εφαρμογή.

Μπορεί να τα βλέπει να τα παίζει οταν όμως τα βάλεις κάτω στην μπάρα για να επεξεργαστ ς εκεί παίζει μόνο η μουσική η ο ήχος απο το βίντεο οχι εικόνα.

Μνήμη έχω ακομη 2 giga διαθέσιμα απο τα 16 υπέρ αρκετό χώρο.

Περίμενα πολυ περισσότερα απο το iMovie αν δεν φταίει το ipad και εννοώ κορεσμό στο ότι ειναι σχεδόν γεμάτο.

 

Ευχαριστώ

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ είδα χθες ένα μικρό βίντεο. Περίπου δύο λεπτά διάρκεια. Το έφτιαξε μια μαθήτρια της σχολής μας και ένωσε φωτογραφίες αλλά και βίντεο βάζοντας ενδιάμεσα και κάποια εφέ με μικρά κείμενα σαν να βλέπεις παρουσίαση για επερχόμενη ταινία στο σινεμά. Όταν τη ρώτησα πως το έκανε μου απάντησε "με το imovie". Δεν είμαι σίγουρος αν έχει iPhone 5 ή 5S, αλλά σίγουρα το έκανε από τη συσκευή της και ήταν πολύ καλό. Έτσι μου έβαλε την ιδέα να δοκιμάσω κι εγώ την εφαρμογή. Κι αυτό θα κάνω σήμερα το απόγευμα. Θα επανέλθω με σχόλια.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παλι για το Earth.

Βρισκουμε κατι στο χαρτη του,και θελουμε να το βαλουμε σε καποια μνημη,μαζι με χρωματιστη καρφιτσα πανω του,οπως κανω με το desktop και το laptop.

Πως γινεται,γιατι δε βρισκω ακρη;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παλι για το Earth.

Βρισκουμε κατι στο χαρτη του,και θελουμε να το βαλουμε σε καποια μνημη,μαζι με χρωματιστη καρφιτσα πανω του,οπως κανω με το desktop και το laptop.

Πως γινεται,γιατι δε βρισκω ακρη;

 

Έχετε συνδέσει το λογαριασμό σας για να βλέπετε τους αποθηκευμένους χάρτες στις iOS συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

Έχετε συνδέσει το λογαριασμό σας για να βλέπετε τους αποθηκευμένους χάρτες στις iOS συσκευές;

Καλα τωρα,κατι μας ειπες.Ιt is Chinese to me...:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλα τωρα,κατι μας ειπες.Ιt is Chinese to me...:)

 

η εφαρμογή google earth σας δινει τη δυνατότητα να συνδέσετε το λογαριασμό σας google όπου έχετε τους αποθηκευμένους χάρτες ώστε να του βλέπετε στη συσκευή. Δεν μπορείτε από τη συσκευή να αποθηκεύσετε. τι είναι δυσνόητο;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει κανείς ipad air και iphone 5s?

Θέλω να μάθω αν το air είναι πιο γρήγορο όπως ήταν το ipad 2 σε σχέση με το 4s που μοιράζονταν το ίδιο hardware.

Πιστεύω ότι το air θα είναι στα ίδια η πολύ κοντά με το iPhone 6.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ipad air και iphone 5s?

Θέλω να μάθω αν το air είναι πιο γρήγορο όπως ήταν το ipad 2 σε σχέση με το 4s που μοιράζονταν το ίδιο hardware.

Πιστεύω ότι το air θα είναι στα ίδια η πολύ κοντά με το iPhone 6.

 

Εκ πειρας βλεπω και στην 7 και στην 8 οτι τα ipads σε συγκεκριμενα σημεια του μενου υποφερουν απο μη ομαλα γραφικα, κατι που δεν ισχυει στο iphone.

Και στο ανοιγμα εφσρμογων κλπ δεν βλεπω διαφορα υπερ του ipad. Επομενως δεν νομιζω οτι ειναι γρηγοροτερο το ipad απο το 5s.

(Το μινι ρετινα εχω, αλλα ειναι ιδιο hw με το air).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ipad air και iphone 5s?

Θέλω να μάθω αν το air είναι πιο γρήγορο όπως ήταν το ipad 2 σε σχέση με το 4s που μοιράζονταν το ίδιο hardware.

Πιστεύω ότι το air θα είναι στα ίδια η πολύ κοντά με το iPhone 6.

 

Καλημέρα Κώστα! Έχω αυτό το συνδυασμό συσκευών αλλά λόγο Jail Break δεν προχώρησα σε αναβάθμιση.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το ipad 2 ήταν πιο γρήγορο από το 4s και πολύ κοντά στο 5 σε browsing.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το ipad 2 ήταν πιο γρήγορο από το 4s και πολύ κοντά στο 5 σε browsing.

Τα πράγματα άλλαξαν από την 7 και μετά σε βάρος των ipads.

Δεν ξέρω γιατί...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα benchmark όμως με το ios 7 δίνουν τα ίδια αποτελέσματα με το iPhone 6 plus.

 

https://www.dropbox.com/s/cppr7tc7ip9jpir/photostrip-2014-09-19-1.jpg?dl=0

 

@@ Έχει δοκιμάσει κανείς τις κινέζικης ιμιτασιον θήκες που αντιγράφουν την ορίτζιναλ της Apple;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ipad air και iphone 5s?

Θέλω να μάθω αν το air είναι πιο γρήγορο όπως ήταν το ipad 2 σε σχέση με το 4s που μοιράζονταν το ίδιο hardware.

Πιστεύω ότι το air θα είναι στα ίδια η πολύ κοντά με το iPhone 6.

 

Εχω το Air και το 5 και στα δυο προβλήματα παντού... Περιμένω update...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους.

Γράφω για το πρόβλημα, που θα περιγράψω αμέσως μετά, στο νήμα για το iPad Air γιατί εμφανίζεται σε αυτό, αν και νομίζω οτι είναι πρόβλημα του iOS 8.

Όταν έχοντας ανοικτό τον Safari σε οριζόντια (landscape) θέση και τον κλείνουμε χρησιμοποιώντας χειρονομία (gesture), τότε στην δεξιά πλευρά της οθόνης υπάρχει μια λουρίδα κάθετη που αλλάζει η φωτεινότητα της ταπετσαρίας.

Αυτό συμβαίνει μόνο στο Safari και όχι σε οποιοδήποτε άλλη εφαρμογή.

Για τσεκάρετε και εσείς και γράψτε αν ισχύει αυτό και σε εσάς.

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το Air,μου κανει το εξης.Γραφω σχολια εδω και πολυ καιρο σε διαφορα φορα,με το συστημα discus.Ενω λοιπον με το 7.1,δουλευε μια χαρα,με το που εβαλα το 8,μολις παω να γραψω το σχολιο,το πληκτρολογιο που βγαινει,σκεπαζει την επιφανεια που θα γραψω το σχολιο,και εται,δε βλεπω τι γραφω.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους.

Γράφω για το πρόβλημα, που θα περιγράψω αμέσως μετά, στο νήμα για το iPad Air γιατί εμφανίζεται σε αυτό, αν και νομίζω οτι είναι πρόβλημα του iOS 8.

Όταν έχοντας ανοικτό τον Safari σε οριζόντια (landscape) θέση και τον κλείνουμε χρησιμοποιώντας χειρονομία (gesture), τότε στην δεξιά πλευρά της οθόνης υπάρχει μια λουρίδα κάθετη που αλλάζει η φωτεινότητα της ταπετσαρίας.

Αυτό συμβαίνει μόνο στο Safari και όχι σε οποιοδήποτε άλλη εφαρμογή.

Για τσεκάρετε και εσείς και γράψτε αν ισχύει αυτό και σε εσάς.

 

Σε iPad mini retina που το δοκίμασα δεν το κάνει, η εγκάτασταση που έκανες ήταν OTA ή clean install από iTunes;

 

Εμενα το Air,μου κανει το εξης.Γραφω σχολια εδω και πολυ καιρο σε διαφορα φορα,με το συστημα discus.Ενω λοιπον με το 7.1,δουλευε μια χαρα,με το που εβαλα το 8,μολις παω να γραψω το σχολιο,το πληκτρολογιο που βγαινει,σκεπαζει την επιφανεια που θα γραψω το σχολιο,και εται,δε βλεπω τι γραφω.:confused:

 

Θα πρέπει να αναμένεις αναβάθμιση του συστήματος με προδιαγραφές iOS 8

Link to comment
Share on other sites

Σε iPad mini retina που το δοκίμασα δεν το κάνει, η εγκάτασταση που έκανες ήταν OTA ή clean install από iTunes;

 

 

 

Θα πρέπει να αναμένεις αναβάθμιση του συστήματος με προδιαγραφές iOS 8

 

OTA εγκατάσταση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα το εξης.Ακουγοντας για ενα αρθρο στην Athens Voice,προσπαθησα να μπω στο σαιτ με το iPad Air που εχω,και ειδα οτι εκανε μια ωρα να κατεβει χοροπηδωντας.

Τωρα λιγο,ανοιξα ενα desktop που εχω,με i5, Win7/64bit και 8Γιγα μνημη,και μπηκε σε εναμισυ δευτερολεπτο.

Ειναι φυσιολογικη αυτη η διαφορα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα το εξης.Ακουγοντας για ενα αρθρο στην Athens Voice,προσπαθησα να μπω στο σαιτ με το iPad Air που εχω,και ειδα οτι εκανε μια ωρα να κατεβει χοροπηδωντας.

Τωρα λιγο,ανοιξα ενα desktop που εχω,με i5, Win7/64bit και 8Γιγα μνημη,και μπηκε σε εναμισυ δευτερολεπτο.

Ειναι φυσιολογικη αυτη η διαφορα;

 

σε ποια ιστοσελίδα αναφέρεσαι;

 

Αν αναφέρεσαι στην athensvoice.gr στο iPad mini retina, χρειάστηκε 4 δευτερολεπτα να τη φορτώσει.

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

σε ποια ιστοσελίδα αναφέρεσαι;

 

Αν αναφέρεσαι στην athensvoice.gr στο iPad mini retina, χρειάστηκε 4 δευτερολεπτα να τη φορτώσει.

Σε ολες τις σελιδες της Athens voice,που εχουν βεβαια αρκετες φωτογραφιες μικρου μεγεθους.

Ρωταω για να ξερω κατα ποσο ειναι φυσιολογικο,ή να ψαξω για καμια αιτια .

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολες τις σελιδες της Athens voice,που εχουν βεβαια αρκετες φωτογραφιες μικρου μεγεθους.

Ρωταω για να ξερω κατα ποσο ειναι φυσιολογικο,ή να ψαξω για καμια αιτια .

 

Εάν το πρόβλημα το αντιμετωπίζεις μόνο σε αυτή τη σελίδα είναι φυσιολογικό, τώρα εάν θέλεις να σου φύγει κάθε αμφιβολία, κάνε το έξης:

 

Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Υπηρεσίες Τοποθεσίας - Υπηρεσίες συστήματος - κλείσε κι άνοιξε ξανά τη Δικτύωση Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Εάν το πρόβλημα το αντιμετωπίζεις μόνο σε αυτή τη σελίδα είναι φυσιολογικό, τώρα εάν θέλεις να σου φύγει κάθε αμφιβολία, κάνε το έξης:

 

Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Υπηρεσίες Τοποθεσίας - Υπηρεσίες συστήματος - κλείσε κι άνοιξε ξανά τη Δικτύωση Wi-Fi.

Aφου σε ευχαριστησω,ακου τι εγινε.

Εκανα αυτα που λες και σε πληροφορω οτι δεν αλλαξε τιποτα.Ουσιαστικα,δεν μπορει να ανοιξει τη σελιδα.Ανοιγει εδω κι εκει καποιες φωτογραφιες,και κανοντας σκρολ,αφηνει συνεχεια λευκα μερη,μη εμφανιζοντας περιεχομενο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air (1st gen - 2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...