Jump to content

iPad Air (1st gen - 2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To tempered class αξίζει παιδιά η να πάρω μεμβράνη πλαστική έχω δει κάποια protectors από γυαλί αλλά είχαν μια υφή σαν μικροσκοπικά σπυράκια δεν ήταν λείο.

Εσείς τι έχετε ?επιισεις αυτές οι θήκες με το πληκτολογιο αξίζουν?

 

Πρόσφατα έβαλα σε 5s ένα των 10€ και ειναι τέλειο δεν καταλαβαίνεις οτι κάτι εχει επάνω το τηλέφωνο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόσφατα έβαλα σε 5s ένα των 10€ και ειναι τέλειο δεν καταλαβαίνεις οτι κάτι εχει επάνω το τηλέφωνο.

 

Δωσε ενα λιγκ ΤΑσο γιατι με ενδιαφερει. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ότι ζεσταίνεται μετά από αρκετή χρήση σκι φάουλ φωτισμό είναι λογικό έτσι? δεν έχουμε κάτι?

 

Ποτέ ξανά. Android το λέω σε αυτούς που ψάχνονται να πανε στο Μήλο και απλά διστάζουν :)

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ότι ζεσταίνεται μετά από αρκετή χρήση σκι φάουλ φωτισμό είναι λογικό έτσι? δεν έχουμε κάτι?

 

Ποτέ ξανά. Android το λέω σε αυτούς που ψάχνονται να πανε στο Μήλο και απλά διστάζουν :)

 

Ναι είναι φυσιολογικό, ανάλογα πόσο το ζορίζεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια γρήγορη ερώτηση.

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το air και από οτι είδα ο φορτιστής του είναι στα 12w.. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν το φορτίζω με τον φορτιστή του ipad4 που έχω και αν θυμάμαι καλά είναι στα 10w; Εννοώ πέραν της πιο αργής φόρτισης δεν θα υπάρχει κάποιο άλλο θέμα;;

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια γρήγορη ερώτηση.

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το air και από οτι είδα ο φορτιστής του είναι στα 12w.. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν το φορτίζω με τον φορτιστή του ipad4 που έχω και αν θυμάμαι καλά είναι στα 10w; Εννοώ πέραν της πιο αργής φόρτισης δεν θα υπάρχει κάποιο άλλο θέμα;;

 

Υπάρχει κάποιος λόγος ώστε να μην χρησιμοποιήσεις τον δικό του φορτιστή;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη τους φορτιστές για το iphone και τα ipad 2 και ipad4... Λέω να γλυτώσω ακόμα έναν φορτιστή στο ντουλάπι... Στο τέλος δεν θα χωράνε εκεί..:p
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη τους φορτιστές για το iphone και τα ipad 2 και ipad4... Λέω να γλυτώσω ακόμα έναν φορτιστή στο ντουλάπι... Στο τέλος δεν θα χωράνε εκεί..:p

 

Δεν ανεφερες από την αρχή πως όλοι στο σπίτι κυκλοφορέιτε με ένα iPad, μπορείς να κάνεις χρήση του φορτιστή του iPad 2 - 4 για το Air, καλό θα ήταν να μην κάνεις το αντίθετο, δηλαδή χρήση του φορτιστή από το Air στις υπόλοιπες iOS συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια γρήγορη ερώτηση.

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το air και από οτι είδα ο φορτιστής του είναι στα 12w.. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν το φορτίζω με τον φορτιστή του ipad4 που έχω και αν θυμάμαι καλά είναι στα 10w; Εννοώ πέραν της πιο αργής φόρτισης δεν θα υπάρχει κάποιο άλλο θέμα;;

Ο φορτιστής του iPad 4 είναι ακριβώς ο ίδιος με αυτόν του iPad Air, δηλαδή 12W.

Μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις άφοβα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Το πήρα σήμερα.

 

Το πρόβλημά μου είναι μόνο πως θα μοιράζω τη NANO του με τη Micro που θέλω για το nexus.

 

Δεν γίνεται με αντάπτορα μου είπαν στη Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Το πήρα σήμερα.

 

Το πρόβλημά μου είναι μόνο πως θα μοιράζω τη NANO του με τη Micro που θέλω για το nexus.

 

Δεν γίνεται με αντάπτορα μου είπαν στη Vodafone.

 

Θα παρεις 2 νανο και ανταπτορα για το Ν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν την κόβω μόνος ..... :X

 

Και αυτο γινεται...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Την έκοψα φόβου θεού και πέτυχε.

 

Αν και δε φημίζομαι για τη χειρουργική μου ακρίβεια.

 

Σωραιος! :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ γενικά όμως είναι ότι νταξ από οθόνη δεν παίζεται, όσο αφορά όμως το θέμα της ταχύτητας δεν είναι τελή η διαφορά από το ipad 2.

 

Ισχύει;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ γενικά όμως είναι ότι νταξ από οθόνη δεν παίζεται, όσο αφορά όμως το θέμα της ταχύτητας δεν είναι τελή η διαφορά από το ipad 2.

 

Ισχύει;;

 

Ipad 2 με 7.1.1 ή ipad 2 με 5 ή 6 ας πουμε?

Γενικα στο θεμα της ταχυτητας συμφωνω οτι η διαφορα δεν πρεπει να ειναι τραγικη σε σχεση με παλαιοτερα μοντελα, αλλ σιγουρα τρεχει το ios7 πολυ πιο smooth.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ipad 2 με 7.1.1 ή ipad 2 με 5 ή 6 ας πουμε?

Γενικα στο θεμα της ταχυτητας συμφωνω οτι η διαφορα δεν πρεπει να ειναι τραγικη σε σχεση με παλαιοτερα μοντελα, αλλ σιγουρα τρεχει το ios7 πολυ πιο smooth.

 

ipad 2 με 7.1.1. Εκτός από συγκεκριμένα παιχνίδια που κόλαγε, γενικά η αίσθηση είναι άντε ένα 5-10% ταχύτερο.

 

Ας όψεται το 8αρι που δε θα το πάρει το ipad2

Link to comment
Share on other sites

ipad 2 με 7.1.1. Εκτός από συγκεκριμένα παιχνίδια που κόλαγε, γενικά η αίσθηση είναι άντε ένα 5-10% ταχύτερο.

 

Ας όψεται το 8αρι που δε θα το πάρει το ipad2

 

Μπορει και να το παρει, μην το λες.

Το ipad2 ειναι σκυλι μαυρο!:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να το παρει, μην το λες.

Το ipad2 ειναι σκυλι μαυρο!:p

 

Σοβαρά, το air φέρνει περισσότερο σε Samsung παρά σε iPad. To iPad2 το ένιωθες iPad.

 

Τρομερή συσκευή, επωλήθη την ίδια στιγμή με την αγορά του Air.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά, το air φέρνει περισσότερο σε Samsung παρά σε iPad. To iPad2 το ένιωθες iPad.

 

Τρομερή συσκευή, επωλήθη την ίδια στιγμή με την αγορά του Air.

Απο ποια αποψη το λες αυτο? (βεβαια, εγω εχω το μινι 2).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απο ποια αποψη το λες αυτο? (βεβαια, εγω εχω το μινι 2).

 

Δε ξέρω, μάλλον με μπερδεύει που είναι πιο ορθογώνιο.. Δε το συνήθισα ακόμα!!:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεφερες από την αρχή πως όλοι στο σπίτι κυκλοφορέιτε με ένα iPad, μπορείς να κάνεις χρήση του φορτιστή του iPad 2 - 4 για το Air, καλό θα ήταν να μην κάνεις το αντίθετο, δηλαδή χρήση του φορτιστή από το Air στις υπόλοιπες iOS συσκευές.

Εννοείται!

Έχω πάρει το air για καθαρά δικό μου και μοίρασα τα mini, 2, 4 σε γυναίκα και παιδιά!

Ο φορτιστής του iPad 4 είναι ακριβώς ο ίδιος με αυτόν του iPad Air, δηλαδή 12W.

Μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις άφοβα.

 

Έχεις δίκιο... Το ξαναείδα και είχα μπερδέψει τον φορτιστή του 2 με αυτόν του 4. Οπότε αφήνω το φορτιστή του air στην συσκευασία για καβάτζα..:happy:

Edited by Homer_GR
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι νέος στο IOS και πρίν μια βδομάδα πήρα το Air, μια ερώτηση στους παλιούς γιατί έχω μπερδευτεί λίγο...

 

Επειδή είμαι νέος στο IOS και πριν μια βδομάδα πήρα το Air, μια ερώτηση στους παλιούς γιατί έχω μπερδευτεί λίγο...

 

Στο ibooks έχω φτιάξει μερικές Συλλογές από βιβλία PDF και epub. Όχι αγορασμένα από το itunes. Τα κατέβασα απο μια ιστοσελίδα και τα άνοιξα με ibooks. (Μιλάμε για βιβλία που διανέμονται ελεύθερα και όχι πειρατικά, αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο...)

Στα epub κάνω διάφορες σημειώσεις και υπογραμμίσεις.

 

Το ερώτημα:

Σε περίπτωση που αλλάξω Ipad, αυτά μεταφέρονται στο νέο όπως ακριβώς τα έχω? Μεταφέρονται οι Συλλογές όπως τις έχω τώρα με όλα τα βιβλία και τις σημειώσεις ή πρέπει να ξανακατεβάσω τα βιβλία και να φτιάξω πάλι τις Συλλογές?

Edited by sdoe21
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air (1st gen - 2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...