Jump to content

iPad Air (1st gen - 2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω ηξερα μονον της Logitech,(που τις εδιναν και στην Απλ εδω μία κατοστάρα),οι οποιες μαλιστα και εχουν προβληματα με το iOS 7.Τις Belkin,δεν τις ηξερα.

Βλεποντας τις τωρα στο σαιτ,παρατηρω οτι δε λεει βαρος,και οτι ειναι απο αλουμινιο.

Αλλα αμα ειναι βαριες,(μιας και καπου αναφερει οτι ειναι ελαφρυτερες απο το ιδιο το iPad,αρα κανα δυο γραμμαρια λιγοτερο),γιατι να παρω το iPad,παιρνω και το 17"άρι XPS της Dell,που εχω, με τα τρισημισυ κιλακια του και παω στη δουλεια μου.:lol:

Συμφωνώ μαζί σου, αλα μπορεί τον φίλο slash7 να τον εξυπηρετεί το πληκτρολόγιο και να μην τον ενοχλεί το βάρος .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ μαζί σου, αλα μπορεί τον φίλο slash7 να τον εξυπηρετεί το πληκτρολόγιο και να μην τον ενοχλεί το βάρος .

Συμφωνω.Aπο την αλλη μεριά,κι εγω θα ηθελα να βρω κανα πληκτρολογιακι,που να ειναι ομως ελαφρυ,ωστε μαζι με το νεο iPad,το βαρος να μην ξεπερναει πολυ,αυτο του 4, που τωρα εχω.

(Υπαρχει μια διαφορα βαρους μεταξυ 4 και Air,περιπου 200g).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οι εφαρμογές σου θα είναι κανονικά διαθέσιμες στο iCloud.

 

οπου μονο οι επαφες φαινονται στο συννεφο.

Οι εφαρμογες δεν εμφανιζονται .....

.... η βλεπω κατι λαθος εγω ;;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εδω ενα αναλυτικοτατο review του ipad air

http://www.anandtech.com/show/7460/apple-ipad-air-review

(συνεχιζεται και στις επομενες σελιδες)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση επειδη σκεφτομαι για την αποκτηση του νεου ipad η' ipad mini,θα ηθελα να μου πει καποιος ηδη κατοχος ipad,μπορει να συνδεθει με τηλεοραση με καποιο καλωδιο ωστε να δειχνει εκει ας πουμε καποια ταινια???Επισης υπαρχει δυνατοτητα να συνδεθει με καποιο σκληρο δισκο για καποια μεταφορα αρχειων???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο, ναι. Αυτό είναι το καλώδιο. Αλλιώς ασύρματα μέσω Apple TV.

Το δεύτερο όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο, ναι. Αυτό είναι το καλώδιο. Αλλιώς ασύρματα μέσω Apple TV.

Το δεύτερο όχι.

 

Τώρα που αναφέρθηκε. Ασύρματα μόνο μέσω apple tv? Υπάρχει άλλος τρόπος? Miλάμε για mirroring?

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που αναφέρθηκε. Ασύρματα μόνο μέσω apple tv? Υπάρχει άλλος τρόπος? Miλάμε για mirroring?

 

Απ οσο ξερω μονο μεσω Apple tv και μιλαμε και για mirroring.

Αλλιως υπαρχει η εφαρμογη https://itunes.apple.com/us/app/flipps-hd-formerly-imediashare/id348147113?mt=8 που μπορεις να να κανεις stream σε οποιαδηποτε tv με dlna/wifi αλλα μονο video περιεχομενο που σου δινει το προγμαμμα πχ national geographic,bbc κ.α και οχι δικα σου video.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απ οσο ξερω μονο μεσω Apple tv και μιλαμε και για mirroring.

Αλλιως υπαρχει η εφαρμογη https://itunes.apple.com/us/app/flipps-hd-formerly-imediashare/id348147113?mt=8 που μπορεις να να κανεις stream σε οποιαδηποτε tv με dlna/wifi αλλα μονο video περιεχομενο που σου δινει το προγμαμμα πχ national geographic,bbc κ.α και οχι δικα σου video.

 

Θέλω να χρησιμοποιώ το iPad και σαν "media player" για αναπαραγωγή ταινιών στην τηλεόραση και δεν θέλω να έχω μπαλαντεζα hdmi. Με Apple TV ειναι πολύ απλά τα πράγματα απο όσο είδα αλλα έψαχνα τροπο να γλίτωσω την αγορά της.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να χρησιμοποιώ το iPad και σαν "media player" για αναπαραγωγή ταινιών στην τηλεόραση και δεν θέλω να έχω μπαλαντεζα hdmi. Με Apple TV ειναι πολύ απλά τα πράγματα απο όσο είδα αλλα έψαχνα τροπο να γλίτωσω την αγορά της.

 

Να σου πω την αλήθεια παρ ολο που το λαπτοπ μου και το κινητο μου και η TV μου υποστηρίζουν Miracast/WiDi δεν μπήκα ποτε στη διαδικασία να κάνω stream οτιδήποτε στην TV μου ασύρματα.

Θεωρω πολυ πιο πρακτική και αποδοτική λυση να φορτώσεις κανα φλασακι ή εξωτερικο με την ταινία/σειρα ή οτιδήποτε αλλο να το συνδέσεις στην TV στην USB θύρα και να δεις απλα αυτο που θελεις να δεις εύκολα και απλα.

Δεν χρειάζεται να απασχολείς το κινητο ή το tablet για αυτήν την δουλεια,ουτε καν το λαπτοπ σου με hdmi σύνδεση.

Ετσι κι αλλιώς η τελευταίες smart tv έχουν αρίστους ενσωματωμένους media player.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που αναφέρθηκε. Ασύρματα μόνο μέσω apple tv? Υπάρχει άλλος τρόπος? Miλάμε για mirroring?

όχι, δεν υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και γω ειμαι σε σκεψεις για χριστουγεννα για να παρω το καινουργιο ipad (οταν μαζεψω λεφτα) εννοείτε. Εχω καποιες αποριες ομως..

Ναι οπως προαναφερε καποιος απο πανω ειναι καλυτερο το να φορτωνεις την ταινια στο φλασακι και να την βαζεις στην τηλεοραση, ελα ομως που η γονεις μου αγορασανε πριν 2 χρονια μια LG 42ιντζες που για καποιο λογο δεν εχει media player για ταινιες αλλα μονο για τραγουδια.. πολυ ηλιθιο παντως. οπως και να εχει βαζω το λαπτοπ μου και τις παιζω με HDMI τι να κανω και γω.. ;)

Αποριες και οποιος εχει την ορεξη ας απαντησει. και τον ευχαριστω.

1) Μπορω να κατεβαζω ταινιες τορρεντς απο ipad και μετα να κατεβαζω ξεχωριστους υποτιτλους απο διαφορα sites και να τους μεταφερω στο player που θα παιζει την ταινια για να εμφανιστουν?

2) Δεν ειμαι σιγουρος για ποιο version ipad air να παρω.. ειναι και η τιμη πολυυυ τσιμπημενη.

Θα ηθελα το 32GB CELLURAR αλλα μου ειναι παρα πολυ ακριβο και δεν ειμαι σιγουρος τωρα.. επισης δεν ξερω αν οντως θελω data στο ipad αφου εχω ηδη στο κινητο. Αλλα οταν αργα η γρηγορα ερθει και το LTE στην Κυπρο δεν ξερω ισως να θελησω να εχω.. Ισως και το 32GB wifi only καλο θα ηταν. Μπερδεμα..!

3) Τελικα δεν ξερω 100% αν χρειαζομαι ταμπλετ... το λαπτοπ μου παντως ειναι στα προθυρα για πεταμα.. και οχι πως το χρησιμοποιω για αλλες ασχολιες περαν του ιντερνετ, αλλα αν ειχα ενα καλυτερο λαπτοπ ισως να επαιζα και κανενα starcraft2 μεσα μεσα ειτε κανα αλλο παιχνιδι στρατηγικης.. Γιαυτο ειμαι λιγακι μπερδεμενος.. αν παρω ipad θα μεινω κολλημενος με το παλιο λαπτοπ και δεν θα μπορω ποτε να παιξω κανα παιχνιδι της προκοπης με mouse σε μεγαλυτερη οθονη απο του ipad.. Δεν λεω οτι θα παιζω συνεχεια παιχνιδια αλλα παλι.. αλλο το λαπτοπ αλλο το ταμπλετ.. (δεν θελω αυτα τα ΗΥΒΡΙD) ουτε και το surface PRO2 .. σε ταμπλετ αποφασησα.. η ipad air η τιποτα και παιρνω κανονικο 15'' λαπτοπ..

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν καίγομαι κιόλας. Απλά ήθελα να δω αν γίνεται χωρίς Apple TV. Ήδη χρησιμοποιώ τους τρόπους που ανέφερες.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

ελα ομως που η γονεις μου αγορασανε πριν 2 χρονια μια LG 42ιντζες που για καποιο λογο δεν εχει media player για ταινιες αλλα μονο για τραγουδια.. πολυ ηλιθιο παντως. οπως και να εχει βαζω το λαπτοπ μου και τις παιζω με HDMI τι να κανω και γω.. ;)

.

Για δες εδω:

 

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/48975-lg-lh4000-κρυφό-μενού-και-DIVX-και-MATROSKA%21

http://www.avforums.com/threads/you-can-watch-hd-movies-on-usb-on-all-lg-lcd-sets.1028981/

 

Off topic off

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

1) Μπορω να κατεβαζω ταινιες τορρεντς απο ipad και μετα να κατεβαζω ξεχωριστους υποτιτλους απο διαφορα sites και να τους μεταφερω στο player που θα παιζει την ταινια για να εμφανιστουν?

2) Δεν ειμαι σιγουρος για ποιο version ipad air να παρω.. ειναι και η τιμη πολυυυ τσιμπημενη.

1.Δεν ξερω αν υπαρχει εφαρμογη σε στυλ Vuze και να τα κανω ολα απο το tablet(κατεβασμα ταινιας/υποτιτλοι) αλλα εγω τα κανω απο το λαπτοπ και τα μεταφερω μεσω wifi ειτε itunes στο ipad και τα παιζω με AvPlayer HD που ειναι εξαιρετικος player και παιζει τα παντα mkv κλπ.

2.Εγω θα επαιρνα το wifi only και αν θελω on the go ιντερνετ δινω απο το κινητο(100 ευρω παραπανω δεν δινω για 3/4G)

Ασε που σε παρα πολλα κεντρικα σημεια σε μεγαλες πολλες υπαρχει wifi(εμπορικα κεντρα,καφετερειες,μετρο κ.α)

 

Εδω και ενα φρεσκο review απο το engadget

http://www.engadget.com/2013/10/29/ipad-air-review/

 

Pros

-A7 chip offers fast performance

-Thinner and lighter than before

-Global LTE support

-Long battery life

 

Cons

 

-Touch ID not included

-Retina display is good, but no longer the best

 

Bottom Line

 

The iPad Air is incredibly thin and light, and it's the most comfortable 10-inch tablet we've used. It also comes with a nice boost in performance while maintaining good battery life.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Eρωτησις κρισεως...

Οσοι σκοπευουν να αγορασουν το Air,θα το κανουν αμεσως, με τις τιμες που βλεπουμε,ή ελπιζουν οτι θα το φερουν οι Σκρουτζαιοι,και ετσι θα γλυτωσουν κανα πενηνταρι;:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση κρίσεως: το ipad 3/4 είχε πέσει στο σκρουτζ; Γιατί δεν το είχα παρακολουθήσει, το είχα πάρει απευθείας! :p

 

Τσουκ, δεν έχει πέσει.. είναι εδώ και καιρό στα ~420ευ η βασική έκδοση!

Link to comment
Share on other sites

 

Ασε να το κοιταξω ... ελπιζω να δουλευει.. ευχαριστω πολυ φιλε.

Link to comment
Share on other sites

2.Εγω θα επαιρνα το wifi only και αν θελω on the go ιντερνετ δινω απο το κινητο(100 ευρω παραπανω δεν δινω για 3/4G)

Ασε που σε παρα πολλα κεντρικα σημεια σε μεγαλες πολλες υπαρχει wifi(εμπορικα κεντρα,καφετερειες,μετρο κ.α)

 

Εδω και ενα φρεσκο review απο το engadget

http://www.engadget.com/2013/10/29/ipad-air-review/

.

 

Ναι φιλε ευχαριστω το ειδα χθες το review..

Οντως δικαιο εχεις για το 3G/4G απλα ομως περαν του δεν θα μπορω να ενωθω με το ipad μου απο οποιο σημειο της πολης θελω διαβαζω οτι χωρις cellurar δεν υπαρχει GPS... Απο την αλλη ομως με το ipad θα ειναι πολυ δυσκολο να το κραταω στο αυτοκινητο για να με βοηθησει να βρω ενα στιψιμο η μια οικια η κατι αλλο πανω σε χαρτη.. Βοηθαει καλυτερο το κινητο εδω που εχω 3G .. τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε ευχαριστω το ειδα χθες το review..

Οντως δικαιο εχεις για το 3G/4G απλα ομως περαν του δεν θα μπορω να ενωθω με το ipad μου απο οποιο σημειο της πολης θελω διαβαζω οτι χωρις cellurar δεν υπαρχει GPS... Απο την αλλη ομως με το ipad θα ειναι πολυ δυσκολο να το κραταω στο αυτοκινητο για να με βοηθησει να βρω ενα στιψιμο η μια οικια η κατι αλλο πανω σε χαρτη.. Βοηθαει καλυτερο το κινητο εδω που εχω 3G .. τι λες?

 

Σταθμιζεις τις αναγκες σου και αποφασιζεις.

Αν το στερεωσεις καπου μεσα στο αυτοκινητο δεν θα υπαρχει προβλημα.

Εγω που εχω wifi only εχω gps απο την αποψη οτι οταν συνδεομαι με ιντερνετ μου βγαζει κανονικα ακριβη τοποθεσια,αλλα δεν ξερω για πλοηγηση και καθοδηγηση αν γινεται κανονικα και σε full επιπεδο και με το ενσωματωμενο της Apple και με google maps επισης.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σταθμιζεις τις αναγκες σου και αποφασιζεις.

Αν το στερεωσεις καπου μεσα στο αυτοκινητο δεν θα υπαρχει προβλημα.

Εγω που εχω wifi only εχω gps απο την αποψη οτι οταν συνδεομαι με ιντερνετ μου βγαζει κανονικα ακριβη τοποθεσια,αλλα δεν ξερω για πλοηγηση και καθοδηγηση αν γινεται κανονικα και σε full επιπεδο και με το ενσωματωμενο της Apple και με google maps επισης.

 

Θα ειναι σαν να πηγαινεις Αθηνα - Θεσσαλονικη μεσω Λονδινου !!!

Προσφατα εμαθα οτι τα απλα δεν εχουν πλοηγηση. Νομιζα οτι το cellular ηταν μονο για αυτους που ηθελαν να σερφαρουν στο βουνο. Ετσι το θεωρουσα υπερβολη (για μενα). Κατεληξα ομως οτι αφου βαζω ψηλα τον πηχυ ας ειναι χωρις εκπτωσεις εστω και αν καποια χαρακτηριστικα δεν θα εχουν ευρεια χρηση. Πολλες φορες η χρηση εστω και μια φορα καποιου χαρακτηριστικου μας αποζημιωνει για την αποκτηση ολοκληρης της συσκευης. Για μενα λοιπον ipad air cellular 64gb.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Θα ειναι σαν να πηγαινεις Αθηνα - Θεσσαλονικη μεσω Λονδινου !!!

Προσφατα εμαθα οτι τα απλα δεν εχουν πλοηγηση. Νομιζα οτι το cellular ηταν μονο για αυτους που ηθελαν να σερφαρουν στο βουνο. Ετσι το θεωρουσα υπερβολη (για μενα). Κατεληξα ομως οτι αφου βαζω ψηλα τον πηχυ ας ειναι χωρις εκπτωσεις εστω και αν καποια χαρακτηριστικα δεν θα εχουν ευρεια χρηση. Πολλες φορες η χρηση εστω και μια φορα καποιου χαρακτηριστικου μας αποζημιωνει για την αποκτηση ολοκληρης της συσκευης. Για μενα λοιπον ipad air cellular 64gb.

 

Κοιτα στο κινητο μου εχω 3G data οντως με βοηθαει αρκετα.. ειδικα σε google maps που μου εντωπιζει τοποθεσια και σε αρκετες περιπτωσεις το βαζω να με οδηγησει σε καποιο σημειο με αρκετη ακριβεια και ευκολια. Τωρα στο ipad καλο θα ηταν να ειχα data δεν λεω,.. αλλα ειναι και η τιμη το θεμα... Αρα οταν δεν εχεις τη δυνατοτητα να παρεις αυτο που θες λογο οικονομικων ψαχνεις καπως διαφορετικα αν θα σε βοηθησει αυτο και αυτο κτλ..Και στο τελος βγαζεις μια αποφαση.. Αν ειχα λευτα θα επερνα το 32GB cellurar.. τωρα σκεφτομαι το wifi only .. δυσκολη αποφαση παιδες.. ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το είδα σήμερα και έπαιξα για κανά 5λεπτό μαζί του σε At&t μαγαζί.

Πρώτη και σημαντικότερη εντύπωση που σου αφήνει είναι το βάρος. Για κάποιον που έχει το 3ης ή 4ης γενιάς iPad, θα νιώσει τη διαφορά αμέσως. Πανάλαφρο λέμε! Ταυτόχρονα και με το γεγονός πως είναι πιο στενό καθώς και πιο λεπτό δίνει ακόμη πιο καλή αίσθηση στο χέρι.

 

Τώρα όσο αφορά το λειτουργικό. Η ταχύτητα απόκρισης σε σχέση με το iPad 4 που έχω, είναι από αμελητέα έως και ανύπαρκτη. Τουλάχιστον στις ενσωματωμένες εφαρμογές του λειτουργικού και στο Facebook που δοκίμασα.

 

Αυτό που μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι η συμπεριφορά των εφέ του iOS 7, και ειδικά κατά το κλείσιμο μιας εφαρμογής με τη γνωστή χειρονομία. Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος, μιλώ για το κόμπιασμα εμφάνισης των εικονιδίων της home screen. Συμπεριφέρεται ακριβώς όπως και το iPad 4. Το είχα αναφέρει εδώ. Επίσης είδα κόμπιασμα ελάχιστο μεν, αλλά για εμάς που δεν έχουμε συνηθίσει στο iOS τέτοια, στο multitasking interface, όταν επιλέγεις να μεταβείς σε μια εφαρμογή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το είδα σήμερα και έπαιξα για κανά 5λεπτό μαζί του σε At&t μαγαζί.

Πρώτη και σημαντικότερη εντύπωση που σου αφήνει είναι το βάρος. Για κάποιον που έχει το 3ης ή 4ης γενιάς iPad, θα νιώσει τη διαφορά αμέσως. Πανάλαφρο λέμε! Ταυτόχρονα και με το γεγονός πως είναι πιο στενό καθώς και πιο λεπτό δίνει ακόμη πιο καλή αίσθηση στο χέρι.

 

Τώρα όσο αφορά το λειτουργικό. Η ταχύτητα απόκρισης σε σχέση με το iPad 4 που έχω, είναι από αμελητέα έως και ανύπαρκτη. Τουλάχιστον στις ενσωματωμένες εφαρμογές του λειτουργικού και στο Facebook που δοκίμασα.

 

Αυτό που μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι η συμπεριφορά των εφέ του iOS 7, και ειδικά κατά το κλείσιμο μιας εφαρμογής με τη γνωστή χειρονομία. Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος, μιλώ για το κόμπιασμα εμφάνισης των εικονιδίων της home screen. Συμπεριφέρεται ακριβώς όπως και το iPad 4. Το είχα αναφέρει εδώ. Επίσης είδα κόμπιασμα ελάχιστο μεν, αλλά για εμάς που δεν έχουμε συνηθίσει στο iOS τέτοια, στο multitasking interface, όταν επιλέγεις να μεταβείς σε μια εφαρμογή.

Με λιγα λογια, τα ιδια Παντελακη μου, τα ιδια Παντελη μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air (1st gen - 2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...