Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα , επειδη ειναι δυσκολο να βρω αναμεσα σε τοσες σελιδες, υπαρχει καπου εδω μεσα η μεθοδος για να το ρουταρω

-------

 

Το βρηκα.. ευχαριστω

Edited by JDeviant
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα το πρωί διαπίστωσα ότι το τηλέφωνο είχε κλείσει μόνο του λόγω εξάντλησης της μπαταρίας ενώ βρισκόταν όλο το βράδυ σε απλή αναμονή, χωρίς καμιά χρήση.

Οι ενδείξεις στην μπαταρία έδωσαν τις συνημμένες εικόνες.

Ραγδαία και ξαφνική πτώση το τελευταίο 3ωρο, πριν την πλήρη εξάντληση.

Τώρα φορτίζει πάλι κανονικά, ενώ στην αρχή καθυστέρησε για λίγο η άνοδος του ποσοστού της φόρτισης.

Τι μπορεί να έφταιξε άραγε και τι μπορεί να σημαίνει για το μέλλον;

 

Μου είχε συμβεί και εμένα μια φορά

Δοκίμασε το greenify και είσαι και root δοκίμασε και το amplify μέσω xposed

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειμαι 4.1.2 root με towelroot η καπως ετσι γραφεται.

για να περασω μεσω cwm μια stock rom καθαρισμενη απο σαβουρα,πως θα προχωρησω?

αυτη η διαδικασια με τα .su κτλ δεν εβγαλα ακρη. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2730501

απλα πονοκεφαλιασα.......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω το θέμα με τη μπαταρία που φορτίζει ως το 96%. Κάποιες φορές όντως βγάζοντας το βύσμα της τροφοδοσίας και συνδέοντάς το ξανά πετάγεται ως το 100%. Δοκίμασα και το Battery Life Repair το οποίο και καλά εντόπισε και διόρθωσε πρόβλημα σε μία κυψέλη. Η φόρτιση πάει πάντα στο 100% αν γίνει αργά -μέσω Η/Υ και usb ή άλλου φορτιστή με χαμηλότερη ένταση.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εχω και εγω το εν λογω κινητο και root στην 4.1.2...το ειχα κανει downgrade και τα σχετικα αλλα το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν με αφηνει να αλλαξω τυπο γραμματοσειρας...εκανα hard reset και παλι τα ιδια...το χω παρει απο wind καταστημα...

 

εχω εκδοση λογισμικου 10a-EUR-ΧΧ

 

τι παιζει...?ξερεις κανεις...??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

Μας αφησε χρονους το κινητακι :wacko:

Εσπαασε οθονη και 'χυθηκε' η lcd.Απο οτι ειδα ακομα και εγω να την κανω την ςπισκευη το κοστος με τα φτηνοτερα βγαινει γυρω στα 70€.Μαλλον ασυμφορη επισκευη .Κανενα διαλυμενο παιζει?να φτιαξουμε ενα τουλαχιστον?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Τι να να φτιαξεις?δεν συμφερει.

Ψαξε βρες ενα ιδιο στα 40-60 ευρω.Ασε τι ζητανε.

Το δικο μου το πηρα 40 ευρω,απο 70 που ζηταγε,γιατι ητανε root.Του λεω ακυρη η αγορα μου λεει δωσε οτι θες......

και μου εχει βγει μπεργκετι,αστερι.root μονο και καθαρισμα.θηκη και σκριν απο την πρωτη στιγμη.

Ειχε θεωριτικα 18 μηνες εγγυση οταν το πηρα,τωρα εμαθα οτι με την καταληλη ρομ παρα το ροοτ ισχυει ακομα(8 μηνες ακομα εγγυση)

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια θελω να ξαναπαω σε στοκ το κινητοτο εχω δωσει στην αδερφη μου εδω και καιρο και μου λεει οτι κανει κατι κολληματακια και πεφτει γρηγορα η μπαταρια.ποια ειναι η τελευταια σταθερη εκδοση χωρις bugs διακοπες ηχου και sms,να της φλασαρω;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ξαναπαω σε στοκ το κινητοτο εχω δωσει στην αδερφη μου εδω και καιρο και μου λεει οτι κανει κατι κολληματακια και πεφτει γρηγορα η μπαταρια.ποια ειναι η τελευταια σταθερη εκδοση χωρις bugs διακοπες ηχου και sms,να της φλασαρω;;;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=60431480#post60431480

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου!πωωωω τα εχω ξεχασει πως μπαινω ρικοβερι κλπ...λογικα φλασαρω τη ρομ και μετα τα 2 ζιπ;θα της το κανω ρουτ μονο και μονο για το adaway..
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου!πωωωω τα εχω ξεχασει πως μπαινω ρικοβερι κλπ...λογικα φλασαρω τη ρομ και μετα τα 2 ζιπ;θα της το κανω ρουτ μονο και μονο για το adaway..

 

αυτο να κανεις ...:)

Link to comment
Share on other sites

ωραια.παρατηρησε κανεις τπτ χαμενα μνματα και διακοπη ηχου στο μικροφωνο;η καταφερε επιτελους η LG και εδωσε σταθερη εκδοση;;
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία έκδοση (δεν θυμάμαι ποια είναι) δεν έχει εμφανιστεί κανένα από τα παλιά προβλήματα με τα μηνύματα, τον ήχο, το viber κλπ.
Link to comment
Share on other sites

ωραια. λογικα ειναι η v20g.. οποτε φλασαρισμα απο ρεκοβερι κανονικα.δε νομιζω να εχει καποιο θεμα που ειμαι στην paranoid τωρα..
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι φιλε μου θελω να τη φλασαρω στην αδερφη μου και να το αφησω ετσι γιατι η paranoid αρχισε κατι περιεργα και η μπαταρια παει λιγοτερο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπαρχουν ακομα ατομα που εχουν αυτη την συσκευη? :lol:

τι να πω,νομιζα οτι ειμαι ο τελευταιος..

 

Παντως το μονο που μπορω να πω παρολα τα προβληματα της ,μας εβγαλε ασπροπροσωπους.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

χαχα εγω το εδωσα στην αδερφη μου. με το kingroot καποιος σε αλλο φορουμ ειπε οτι αποστελεται το ΙΜΕΙ σε μια κινεζικη εταιρια και αυτο με προβληματισε διοτι με το ΙΜΕΙ μπορουν να κανουν τα παντα σε μια συσκευη........
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα l9ii ξαφνικά φουσκωσε η μπαταρία και δεν ανοίγει το κινητό. Υπάρχει περίπτωση να βραχυκυκλωσε το κινητό να φουσκωσε η μπαταρία και να χάλασε?
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα l9ii ξαφνικά φουσκωσε η μπαταρία και δεν ανοίγει το κινητό. Υπάρχει περίπτωση να βραχυκυκλωσε το κινητό να φουσκωσε η μπαταρία και να χάλασε?

 

Λογικά φούσκωσε και σταμάτησε να λειτουργεί γι'αυτό και δεν ενεργοποιείται η συσκευή. Δοκίμασε να βάλεις μία άλλη.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Λογικά φούσκωσε και σταμάτησε να λειτουργεί γι'αυτό και δεν ενεργοποιείται η συσκευή. Δοκίμασε να βάλεις μία άλλη.

Παρήγγειλα άλλη για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

1)Υπαρχει τροπος να μπλοκαρεις το kingroot να αποστελει οτιδηποτε.

2)Αψογο το L9 ii,γιατι να το αλλαξω?

Με ενα optimus g για τα 2gb ram,ok.

Αλλα δυο L9ii που εχουμε με την γυναικα δουλευουνε απροβληματιστα 1 χρονο με 4.1.2 και root.

3)4.4.2 με kingroot και root σαν το towelroot?αψε-σβησε?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...