Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειμαι ο μοναδικος που εχει ακομα paranoid? Εχω πολυ καιρο να δω καποιος να την αναφερει

εγω.Το εκανα και το εδωσα στην αδερφη μ.την ρωτησα τις προαλλλες αν παει καλα και μ ειπε πολυ καλα.μονο κατι ψιλοχαζα αλλα ασημαντα bugs.

Link to comment
Share on other sites

το τηλ. της γυναικας μου λεει οτι υπαρχει αναβαθμηση,τωρα εχει 4.1.2,πρεπει να κανω τιποτα πριν την κατεβασω? ευχαριστω.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με την CM11 δεν λειτουργει το ραδιο κ οι υπερηθρες οπως εχετε πει

Δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα το ραδιο οσο οι υπερυθρες , οποτε αν την περασω την CM11 κ μετα βαλω καποιο app απο το playstore για τις υπερυθρες , λετε να λειτουργησουν, ή το εχετε δοκιμασει ηδη κ δεν πετυχε;

Link to comment
Share on other sites

το τηλ. της γυναικας μου λεει οτι υπαρχει αναβαθμηση,τωρα εχει 4.1.2,πρεπει να κανω τιποτα πριν την κατεβασω? ευχαριστω.

 

καλό θα ήταν να κάνεις back up, factory reset, να την κατεβάσεις και μετά μόλις ανοίξει το κινητό, εκ νέου hard reset. αυτά όλα μόνο αν είναι ενημέρωση στην kitkat 4.4.2, αλλιώς δεν υπάρχει λόγος σε "μικρή" ενημέρωση που πατάει πάνω στην υπάρχουσα έκδοση λογισμικού (4.1.2).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την CM11 δεν λειτουργει το ραδιο κ οι υπερηθρες οπως εχετε πει

Δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα το ραδιο οσο οι υπερυθρες , οποτε αν την περασω την CM11 κ μετα βαλω καποιο app απο το playstore για τις υπερυθρες , λετε να λειτουργησουν, ή το εχετε δοκιμασει ηδη κ δεν πετυχε;

Δοκίμασα κάποιες εφαρμογές απο playstore αλλά δε λειτούργησε καμμία

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To gravity box το εχω γυρισει ολο'αναποδα' δεν μπωρεσα να το αλλαξω το system UI..καπου ειδα στο xda οτι υπαρχει ενα apk. με το στυλ απο το G3 αλλα δεν το καταφερα.ξερει κανεις τον τροπο??
Link to comment
Share on other sites

Με gravitybox δε γίνεται γιατί δουλεύει σε aosp rom.Στο lg ui του l9 ii μάλλον δε μπορεί να λειτουργήσει κάποιο module
Link to comment
Share on other sites

To gravity box το εχω γυρισει ολο'αναποδα' δεν μπωρεσα να το αλλαξω το system UI..καπου ειδα στο xda οτι υπαρχει ενα apk. με το στυλ απο το G3 αλλα δεν το καταφερα.ξερει κανεις τον τροπο??

 

 

Το status bar του G3 - ΜΟΝΟ για LG L9 II v20g.

[ROOT required]

Υπάρχει και λειτουργικό slider για τον ήχο.

Έβαλα και στο brightness το "Auto" checkbox. Δεν ξέρω αν δουλεύει, αλλά κι αν όχι...

http://s23.postimg.org/55y7xl23f/2015_08_21_18_22_59.png

 

Link: https://drive.google.com/file/d/0BwGIiIqc6aSpQ3ZNTnNfQ191bWc/view?usp=sharing

 

Οδηγίες [ΚΡΑΤΗΣΤΕ BACKUP]

1. Διαγράψτε το LGSystemUI.odex από το φάκελο /system/priv-app.

2. Αντικαταστήστε το LGSystemUI.apk στον παραπάνω φάκελο με αυτό από το link.

3. Επανεκκίνηση του τηλεφώνου.

Edited by UserXP
Link to comment
Share on other sites

Το status bar του G3 - ΜΟΝΟ για LG L9 II v20g.

[ROOT required]

Υπάρχει και λειτουργικό slider για τον ήχο.

Έβαλα και στο brightness το "Auto" checkbox. Δεν ξέρω αν δουλεύει, αλλά κι αν όχι...

http://s23.postimg.org/55y7xl23f/2015_08_21_18_22_59.png

 

Link: https://drive.google.com/file/d/0BwGIiIqc6aSpQ3ZNTnNfQ191bWc/view?usp=sharing

 

Οδηγίες [ΚΡΑΤΗΣΤΕ BACKUP]

1. Διαγράψτε το LGSystemUI.odex από το φάκελο /system/priv-app.

2. Αντικαταστήστε το LGSystemUI.apk στον παραπάνω φάκελο με αυτό από το link.

3. Επανεκκίνηση του τηλεφώνου.[

ποια ειναι η καταλληλη εφαρμογη για διαγραφη?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εισαι root.

Πανε στο playstore και κατεβασε οποιον root file manager θελεις.

 

Αν θες, περιμενε. Το βραδυ θα κανω ενα flashable zip αρχειο για cwm για να το εγκαταστησεις.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι root..εχω το titanium backup και το boot animations το διεγραψα οπιστικα με το titanium εξαφανιστικε τελειως εκανα οτι μου λες αλλα μετα απο επανεκινηση δεν εμφανιζετε τιποτα...αν μπωρουσες να βοηθησεισ φιλε μου λιγο παραπανω!!!το αρχειο πρεπει να ειναι σε μορφη rar?
Link to comment
Share on other sites

ειμαι root..εχω το titanium backup και το boot animations το διεγραψα οπιστικα με το titanium εξαφανιστικε τελειως εκανα οτι μου λες αλλα μετα απο επανεκινηση δεν εμφανιζετε τιποτα...αν μπωρουσες να βοηθησεισ φιλε μου λιγο παραπανω!!!το αρχειο πρεπει να ειναι σε μορφη rar?

 

1ος τρόπος (εύκολος)

  1. Κατέβασε το LGSystemUI_v20g-G3status.zip
  2. Βάλτο στην κάρτα SD του κινητού σου.
  3. Κάνε reboot το κινητό σε recovery (cwm).
  4. Κάνε install to παραπάνω αρχείο - LGSystemUI_v20g-G3status.zip

[Restore με το LGSystemUI_v20g-RESTORE.zip]

 

2ος τρόπος

  1. Κατέβασε τον (root) explorer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.speedsoftware.explorer
  2. Άνοιξέ τον και πήγαινε (στο root tab) στο /system/priv-app/
    Βρες το LGSystemUI.odex και διέγραψέ το.
  3. Κατέβασε αυτό: https://drive.google.com/file/d/0BwGIiIqc6aSpeHN6X2ZpYU9MRW8/view?usp=sharing
  4. Χρησιμοποιώντας τον windows explorer, βάλε το παραπάνω αρχείο (LGSystemUI.apk) σε κάποια θέση στη κάρτα SD που έχεις στο κινητό σου.
  5. Με τον (root) explorer μετέφερε/αντικατέστησε (κάνε copy-paste) το LGSystemUI.apk, από εκεί που το έβαλες (στη κάρτα SD) στο /system/priv-app/.
  6. Επανεκκίνησε το κινητό.

 

Thats all

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την βοηθεια σου.πολυ ομορφο!

 

Σ' ευχαριστώ κι εγώ.

 

Δες, αν δεν έχεις δει, και τα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2796702

http://forum.xda-developers.com/optimus-l3-l5-l7-l9-ii/themes-apps/lg-l9-ii-g3-hard-apps-port-kitkat-v20b-t2814245

Link to comment
Share on other sites

4.1.2 με 250-300mb παντα ελευθερα......

και σιγα μην χασω το τηλεκοντρολ.......ψαχνονται στις καφετεριες με τις κλειστες τηλεορασεις η με τα καναλια τηλεπωλησεων

κολαγονου.......:lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ , ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ

ζητω συγγνωμη για τα κεφαλαια αλλα ειναι πολυ σημαντικο

Ειμαι στην 4.1.2 με root και επειδη αρχισε να κολλαει (ειχα κατεβασει η αληθεια ειναι σχεδον το μισο xposed μεσα στο κινητο) ειπα να το κανω hard reset. Στο hard reset λοιπον ,βαζω το e-mail και τον κωδικο , προχωραω την διαδικασια της συνδεσης του λογαριασμου ομως και που παει να συνδεθει μου λεει να βαλω να επιλεξω να εισαγω -ξανα- το email ή να κανω νεο λογαριασμο. Δοκιμασα να συνδεθω με αλλον λογαριασμο google αλλα δεν εγινε απολυτως τιποτα , δοκιμασα να δημιουργησω νεο αλλα παλι τιποτα. Την διαδικασια αυτην την επανελαβα 4 φορες

Μετα υπεθεσα οτι καποιο "βαθυ" εσωτερικο προβλημα θα εχει η ROM οποτε αποφασισα να την ξανα φλασαρω , συμφωνα με τον οδηγο του Pavlos 1908 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391845

Ενω κανω κανονικα την διαδικασια (ετσι πιστευω τουλαχιστον) στο log του KDZ μου λεει οτι "PHONE WAS NOT FOUND" . Οριστε και το τι μου γραφει

[R&D Test Tools Log File]

 

22:49:37 : Launching SW update

22:49:37 : Unpacking KDZ

22:50:03 : KDZ file extraced

22:50:13 : Files were extracted.

22:50:13 : LGMobileDL Load.

22:50:13 : Port = -1

22:50:13 : Connecting to phone

22:50:13 : PHONE WAS NOT FOUND!

22:50:16 : ===FINISHED===

 

Να σημειωσω οτι το τηλεφωνο ειναι κανονικα σε download mode , δειχνει και την αντιστοιχη εικονα

Εχω windows 8 (αν εχει σημασια)

Επισης , εχω ξανα φλασαρει την stock rom 4.1.2 V10A (για να παω απο την κιτκατ στην jellybean) μεσω του ιδιου ακριβως ποργραματος αλλα δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα

 

Επειδη ειμαι μαθητης Γ λυκειου και δεν εχω πολυ χρονο να ασχοληθω πλεον , η εστω παραμικρη προταση ειναι αποδεκτη

Σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντησουν και οι άλλοι αλλά για αρχή δοκίμασε να αλλάξεις θύρα στον υπολογιστή, καλώδιο και ξανά κατέβασε τους drivers......
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

αστο το KDZ προγραμματακι της LG. περασε την με flash tool LG και κανε εκ νεου εγγαταστασει τους drivers.το ειχα παθει και εγω το ιδιο πραμα.αν και η γνωμη μου ειναι αστην 4.2.1 και περνα την 20g stock με root και cwm.παρα πολυ καλη απροβληματιστη.θα βρεις λινκ προς τα πισω.
Link to comment
Share on other sites

Αν φλαςαρω μια στοκ ρομ κιτκατ clean πιστεύετε ότι θα πηγαίνει πιο γρήγορα από τώρα που έχει κιτκατ σε upgrade jellybean?

Ή μήπως μια απλή επαναφορά σε εργοςταςιακες ρυθμιςεις θα βοηθουςε το ίδιο καλά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...