Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμενα πολωνιας ειναι.... απο e-shop αγορασμενο και ολα δουλευουν μια χαρα...

με αναβαθμιση στην κιτ-κατ αλλα εχω πεταξει ολες τις αηδιες της google απο μεσα.

δεν εχω κανενα θεμα με το κινητο, γενικος ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

(Υ.Γ) Τελικα απο οτι φαινετε οσα ειναι ελληνικης αντιπροσωπιας αυτα εχουν το θεμα,

και τα ακριβοπληρωσαν κιολας μερικοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα ελληνικο με 4.1 και δεν εχω το παραμικρο προβλημα.. Ποτε δεν εκανα αναβαθμιση αφου απο την αρχη που παρακολουθουσα το φορουμ εδω, διαβαζα για τα θεματα που προεκυπταν..Ετσι ακολουθησα το παλιο ρητο, αν δουλευει σωστα μην το πειραζεις καθολου..
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα πολωνιας ειναι.... απο e-shop αγορασμενο και ολα δουλευουν μια χαρα...

με αναβαθμιση στην κιτ-κατ αλλα εχω πεταξει ολες τις αηδιες της google απο μεσα.

δεν εχω κανενα θεμα με το κινητο, γενικος ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

(Υ.Γ) Τελικα απο οτι φαινετε οσα ειναι ελληνικης αντιπροσωπιας αυτα εχουν το θεμα,

και τα ακριβοπληρωσαν κιολας μερικοι.

 

Φίλε μου Πώς τα πέταξες τα άχρηστα από μέσα σε κιτκατ?έκανες ρουτ?κ αν Ναι Πώς ?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ξανά γράφω περίπου το ίδιο από πάνω, αλλά δεν μπορώ να βάλω την εικόνα..

Έγραφα το έξης:

 

Παιδιά, ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένα θέμα με το κινητό μου βλέποντας την εικόνα αυτή;

Λειτουργικό kitkat τρέχει της μαμάς lg...

 

Εικόνα : http://imgur.com/UZTlWeC

Edited by dimxr
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ξανά γράφω περίπου το ίδιο από πάνω, αλλά δεν μπορώ να βάλω την εικόνα..

Έγραφα το έξης:

 

Παιδιά, ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένα θέμα με το κινητό μου βλέποντας την εικόνα αυτή;

Λειτουργικό kitkat τρέχει της μαμάς lg...

 

Εικόνα : http://imgur.com/UZTlWeC

Δεν νομιζω φιλε....εμενα ειναι διαφορετικα....αναλογα τν χρηση

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι πως θα ειχε ενδιαφερον αν βρισκαμε ποιες παρτιδες ειναι τα κινητα που εχουν αυτα τα προβληματα...εμενα ας πουμε που το ειχα αγορασει δεκεμβρη του 2013 το S/N ξεκιναει απο 311...Η αληθεια ειναι πως μπορει να υπηρχαν και ελλατωματικες παρτιδες κανεις δεν ξερει...Αν και εντα3ει το κινητακι εκανε το κυκλο του...παμε γιαλλα ;) Edited by drakak1s
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ακόμα δουλεύει μια χαρά, ειδικά με το greenify αλλά κοιτάω με την άκρη του ματιού μου το z3c
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν χάνει κλήσεις, έχει kitkat όμως έχω απενεργοποιήσει εξαρχής τις ενημερώσεις της google εκτός gmail και έχω σβήσει τις περισσότερες εφαρμογές της LG ( άφησα flashlight task weather clock polaris )

Poland origin

“If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut :X”

― Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία εδώ μέσα.

 

Προτείνω να αλλάξουμε τον τίτλο του νήματος σε:

 

"[ΑΝΕπίσημο] με ποια συσκευή θα αντικαταστήσω το LG Optimus L9 II (D605)",

 

να δείτε, πώς θα ξαναπάρει τα πάνω του!!!!

 

:devil: ..... :X ..... :secret: ..... :what: ..... :w00t: ..... :scared: ..... :p ..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία εδώ μέσα.

 

Προτείνω να αλλάξουμε τον τίτλο του νήματος σε:

 

"[ΑΝΕπίσημο] με ποια συσκευή θα αντικαταστήσω το LG Optimus L9 II (D605)",

 

να δείτε, πώς θα ξαναπάρει τα πάνω του!!!!

 

:devil: ..... :X ..... :secret: ..... :what: ..... :w00t: ..... :scared: ..... :p ..... :lol:

Χαχα πολυ ησυχια οντως...μπαινω 10 φορες την μερα κ δεν γινεται τπτ.......ηρθε το τελος.....

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.1 που το πήρα και έτσι το άφησα δεν υπάρχει κανένα προβλημα εδώ και ένα μήνα που έχω το κινητό.

Άψογο το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ. Δεν το περίμενα αλήθεια για 128€ που το αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω σε ολα τα επισημα τα των συσκευων ετσι γινεται.Οσο ειναι καινουργια πεταει :lol: .Οσο παλιωνει εμφανιζονται τα προβληματακια της και σιγα σιγα βγαινει ελλατωματικο :lol:
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα αυτό το κινητό απο αγγελία (έχει άλλους 22 μήνες εγγύηση) και μιας που δε μπορώ να διαβάσω όλες τις 228 σελίδες αυτού του θέματος, θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω root και πως. Τώρα έχω την KitKat 4.4.2. Μπορώ να την κάνω root; Με ενδιαφέρει κυρίως για να βάλω το adfree, καθώς μου έχουν σπάσει τα νεύρα οι διαφημίσεις που (ειδικά αυτές που πετάγονται). Θα ήταν μεγάλη ανακούφηση να απαλλαγώ απ' αυτές.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα αυτό το κινητό απο αγγελία (έχει άλλους 22 μήνες εγγύηση) και μιας που δε μπορώ να διαβάσω όλες τις 228 σελίδες αυτού του θέματος, θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω root και πως. Τώρα έχω την KitKat 4.4.2. Μπορώ να την κάνω root; Με ενδιαφέρει κυρίως για να βάλω το adfree, καθώς μου έχουν σπάσει τα νεύρα οι διαφημίσεις που (ειδικά αυτές που πετάγονται). Θα ήταν μεγάλη ανακούφηση να απαλλαγώ απ' αυτές.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Φιλε να σ πω οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα ειχαμε προβλημα στην 4.4.2. Στις κλησεις δεν ακουγαμε τπτ και επρεπε μα κανουμε επανεκκινηση κ χαναμε μηνυματα.....αν γινει κ σε σενα γυρνα σε 4.1.2 η cm11 μετα ολα ειναι ευκολα

Edited by kostis8
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα αυτό το κινητό απο αγγελία (έχει άλλους 22 μήνες εγγύηση) και μιας που δε μπορώ να διαβάσω όλες τις 228 σελίδες αυτού του θέματος, θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω root και πως. Τώρα έχω την KitKat 4.4.2. Μπορώ να την κάνω root; Με ενδιαφέρει κυρίως για να βάλω το adfree, καθώς μου έχουν σπάσει τα νεύρα οι διαφημίσεις που (ειδικά αυτές που πετάγονται). Θα ήταν μεγάλη ανακούφηση να απαλλαγώ απ' αυτές.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

καλοδουλευτο.

Η κιτ κατ δεν ρουταρεται.Μοναδικη λυση να πας πισω στην 4,1,2 και μετα περνας την κιτ κατ.Εχει γινει καποιος οδηγος για το τι και πως..

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα

μερικες φορες με παιρνουν τηλεφωνο και δεν ακουω...κανω επανεκκινηση και μετα ολα οκ

που οφειλεται αυτο το προβλημα; μπορω να το διορθωσω;

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα

μερικες φορες με παιρνουν τηλεφωνο και δεν ακουω...κανω επανεκκινηση και μετα ολα οκ

που οφειλεται αυτο το προβλημα; μπορω να το διορθωσω;

Φιλε αν εχεις 4.4.2 ηρθε η ωρα να πας σε 4.1.2 η cm11 ......η 4.4.2 εχει προβλημα στις κλησεις κ τα μνμτ....το 97% εδω μεα τ ιδιο προβλημα ειχαν

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν εχεις 4.4.2 ηρθε η ωρα να πας σε 4.1.2 η cm11 ......η 4.4.2 εχει προβλημα στις κλησεις κ τα μνμτ....το 97% εδω μεα τ ιδιο προβλημα ειχαν

 

 

τι πρεπει να κανω για να παω σε 4.1.2; ειμαι λιγο ασχετος

Link to comment
Share on other sites

τι πρεπει να κανω για να παω σε 4.1.2; ειμαι λιγο ασχετος

Πρεπει με ΚDZ αρχειο να περασεις την 4.1.2 με pc θα τ κανεις αυτο....υπαρχει ο δηγος κ εδω στ forum αλλα ειναι αρκετες σελιδες πισω....δεν μπορω να σ στειλω τωρα λινκ γιατι ειμαι απο κινητο κ εχω δουλιτσα...αμα δεν τ βρεις πες μ

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα παλιά firmware στο αρχικό λινκ δεν λειτουργούν υπάρχει κάποιο άλλο link που μπορώ να βρω την 4.2.1 για το V20??

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα παλιά firmware στο αρχικό λινκ δεν λειτουργούν υπάρχει κάποιο άλλο link που μπορώ να βρω την 4.2.1 για το V20??

 

Μπορεί να έχεις ενεργοποιημένο κάποιο πρόγραμμα αποκλεισμού αναδυόμενων παραθύρων ή να το κάνει αυτό ο browser που χρησιμοποιείς αυτόματα.

Αν πας στο λινκ: http://tny.cz/ffbb2d75 και έχεις ενεργοποιημένο πρόγραμμα αποκλεισμού αναδυόμενων παραθύρων δε θα σου δείξει τίποτα.

Αν το απενεργοποιήσεις θα σου βγάλει link για download, αφού περιμένεις 5 secs και πατήσεις skip ad. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το Timely για ξυπνητήρι γτ είχα διαβάσει ότι της μαμάς του μπορεί να μη χτυπήσει ορισμένες φορές.

Όμως το πρόβλημα αυτό το εμφάνισε το timely, Την πρώτη φορά νόμιζα ότι δεν το άκουσα να χτυπάει και είχε βγάλει ένα μήνυμα

ότι το ξυπνητήρι απενεργοποιήθηκε μετά από 45 λεπτά. Εγώ όμως δεν είχα πατήσει τπτ. Και τη δεύτερη φορά, σηκώνομαι ευτυχώς νωρίς και βλέπω το κινητό κλειστό! Το ανοίγω, δεν εμφάνιζε το εικονίδιο ότι έχει ενεργοποιηθεί το ξυπνητήρι και ξαφνικά άρχισε να

χτυπάει! Ενώ είχε περάσει και η ώρα που το είχα βάλει. Έχει κανείς άλλος τέτοιο θέμα; Είναι τραγικό να μη δουλεύει το ξυπνητήρι!

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το Timely για ξυπνητήρι γτ είχα διαβάσει ότι της μαμάς του μπορεί να μη χτυπήσει ορισμένες φορές.

Όμως το πρόβλημα αυτό το εμφάνισε το timely, Την πρώτη φορά νόμιζα ότι δεν το άκουσα να χτυπάει και είχε βγάλει ένα μήνυμα

ότι το ξυπνητήρι απενεργοποιήθηκε μετά από 45 λεπτά. Εγώ όμως δεν είχα πατήσει τπτ. Και τη δεύτερη φορά, σηκώνομαι ευτυχώς νωρίς και βλέπω το κινητό κλειστό! Το ανοίγω, δεν εμφάνιζε το εικονίδιο ότι έχει ενεργοποιηθεί το ξυπνητήρι και ξαφνικά άρχισε να

χτυπάει! Ενώ είχε περάσει και η ώρα που το είχα βάλει. Έχει κανείς άλλος τέτοιο θέμα; Είναι τραγικό να μη δουλεύει το ξυπνητήρι!

 

Αφού λες ότι το timely έχει πρόβλημα γιατί δε δοκιμάζεις της μαμάς μπας και δεν έχει πρόβλημα?

KIT KAT (4.4) ή JELLYBEAN (4.1.2) έχεις?

Στη 2η, το ξυπνητήρι της μαμάς, πρόβλημα ουδέν!! Χτυπάει καθημερινά....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...