Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως ετσι γινεται. Οι επιλογες προγραμματιστη ενεργοποιηθηκαν. Ευχαριστω για την συμβουλη.

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν μπόρεσα να κάνω την αναβάθμιση μέσω wi-fi, και έτσι εγκατέστησα το LG pc suite. Μετά από αυτό όλα έγιναν τέλεια.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα επιτυχημένο update σε kitkat και από εμένα (άνευ root). Πριν την αναβάθμιση ήταν λίγο δυσκίνητο, τώρα πετάει. Η αναβάθμιση έγινε μέσω LG suite (usb). Πήρε σχεδόν μια ώρα.

Μία ερώτηση σε όσους το έχετε ήδη: το Knock on για κλείδωμα είναι οκ. Για ξεκλείδωμα όμως σχεδόν "βαράω" την οθόνη για να δουλέψει. Έτσι είναι το κανονικό, ρυθμίζεται από κάπου ή θα μείνω με το φόβο ότι θα σπάσω την οθόνη; :wacko:

 

τα ίδια και εδώ. το κλείδωμα εύκολα, το ξεκλείδωμα θέλει 6-7 φορές περισσότερη δύναμη. να τους στείλουμε κανένα mail μπας και το φτιάξουν; έχει νόημα;

 

πέρα από αυτό το προβληματάκι το κινητό πετάει. έκανα το update μέσω wifi, δεν έκανα ούτε reset ούτε τίποτα.

στην αρχή για κανένα 10λεπτο αργούσε αλλά μετά σφαίρα, πολύ καλύτερα από πριν.

Edited by GiannisMetal
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω προβλημα με το LG pc suite που δεν κανει update η εφαρμογη και κολλαει την ωρα που παει να κανει...Δεν με θελει καθολου σημερα:p:(

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σίγουρο παιδιά ; ουτε μεσω κάποιας εφαρμογής γίνεται ;

Ποια είναι η πιο προσφατη διαθέσιμη εκδοση στο Android σήμερα για αυτο το τηλέφωνο?

 

Υπάρχει κανείς που να μπορεί να μου πει γνώμη για το LG L9 II και Samsung S4 Mini και Motorola Moto G ? Υποθέτουμε οτι μας τα κάνουν δώρο η τελος παντων δε δίνουμε βάση στη τιμή τους. Εχει κανεις εμπειρία απο αυτά ; Καπου καποιο λινκ με συγκριτικό ;

Ευχαριστω

 

Το s4 mini, εχει το σημαντικο πλεονέκτημα ότι έχει 1,5 GB ram και όχι 1 όπως τα άλλα δύο. Εϊναι σημαντικό διότι όσο περισσότερη ram, τόσο πιο απροβλημάτιστα και χωρις κολλήματα και restarts εφαρμογών κλπ, λειτουργεί το σύστημα. Μεταξύ των άλλων δύο το moto g έχει αισθητά περισσότερη ελεύθερη απότι το lg, επειδή έχει το stock android που δεν είναι φορτωμένο. Γιαυτό και από άποψη ταχύτητας και γενικής εμπειρίας χρήσης, το moto g, αν δε φορτώσει η ram του είναι πολύ πιο ανταποκρίσιμο και σφαιράτο από το LG.

Κατα τ' αλλα:

Μπαταρία: Καλή και στα τρία.

Κάμερα: S4 mini>LG>moto g

οθονη: είναι τι προτιμάς. amoled με σχετικά μικρή ανάλυση και πιο μικρή, ή lcd?

Κατασκευή: moto g=s4 mini>LG

Επεξεργαστής: S4 mini λίγο καλύτερος από αυτόν του moto g, το lg λίγο κατώτερο από του moto g.

 

Γενικά θα πρότεινα το s4 mini ανάμεσα στα τρία αυτά.

Edited by Nikos751
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την εγκατάσατση του update μέσω wifi διαπίστωσα ότι έπεσε λίγο η απόδοση του κινητού, και εντέλει έκανα wipe με το vol down + power. Δυστυχώς έτσι αδειάζει και το /data με αποτέλεσμα φωτογραφίες κλπ στη μνήμη χάθηκαν. Κατά τα άλλα νομίζω είναι καλύτερα μετά το wipe, αν και θέλω να πάρω μια sd και να περάσω όσες εφαρμογές γίνεται σε αυτή για να ενεργοποιήσω ART runtime.

Αν δεν κουράζει τη cpu όπως σε ένα Note που είχα περασμένη custom rom (asylumkang 4.4.2) θεωρώ πως θα γίνει πολύ πιο σβέλτο.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την αναβαθμιση πολυ ωραιο το 4.4 αλλα σημερα εκανε επανακινηση μονο του :s συνεβη σε κανεναν αλλον;
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα μου εβγαλε err: 0x13e και δεν προχωρησε η αναβαθμιση. Το μονο που εχω πειραξει απο το κινητο ειναι το root που του εχω κανει. Να δοκιμασω και μεσω LG PC SUITE ή λογω root πρεπει να χρησιμοποιησω αλλο τροπο;

 

Το ίδιο και εδώ, με rootαρισμένο το κινητό! Τελικά τι να κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω προτιμω την οθονη του lg ειναι πιο ξεκουραστη στα ματια απο του s4mini και τρωει λιγοτερη μπαταρια....εγω του εχω βαλει φωτεινοτητα 20-25%.Οσο για το ART που λετε να το βαλω επηρεαζει το συστημα γενικα τι κανει θα εχω καλυτερη λειτουργια για πειτε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο και εδώ, με rootαρισμένο το κινητό! Τελικά τι να κάνουμε;

 

κανε ενα back up τις εφαρμογες σου και κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ξαναπροσπαθησε.

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια και εδώ. το κλείδωμα εύκολα, το ξεκλείδωμα θέλει 6-7 φορές περισσότερη δύναμη. να τους στείλουμε κανένα mail μπας και το φτιάξουν; έχει νόημα;

 

πέρα από αυτό το προβληματάκι το κινητό πετάει. έκανα το update μέσω wifi, δεν έκανα ούτε reset ούτε τίποτα.

στην αρχή για κανένα 10λεπτο αργούσε αλλά μετά σφαίρα, πολύ καλύτερα από πριν.

 

το cnock on εχει προβλημα στο ξεκλειδωμα.

εγω εχω το lg g2 και για κλειδωμα ξεκλειδωμα θελει απαλα χτυπηματα.

στις κορης μου που εχει το l9 διαπιστωσα οτι το ξεκλειδωμα εχει χοντρο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και εγώ κάτι,

Εκανα και εγω update χθες με το εργαλείο που δίνει η lg απο το site, το LG mobile support tool, το οποίο απο οτι ειδα το νεο firmware ηταν γυρω στα 960 mb ,

Oταν ανοιξε το κινητό κανονικα μετα την εγκατασταση, μου ξεκίνησε και update απο το κινητο το οποίο εβλεπα ειναι γυρω στα 581 mb και εκανε 2 ωρες, τελ/παντων αυτο δεν το εγκατεστησε γιατι εβγαλε error.

Το θέμα ειναι πως δεν υπαρχει πουθενά knock on που το ηθελα, αν και το τηλεφωνο λεει ειναι ενημερωμενο, εχει την 4,4,2 και εκδοση λογισμικου D60520A-EUR-XX, δεν ειχα κανει root η κατι αλλο , το λειτουργικο έχει αλλαξει οπως πρεπει ολα καλα.. αλλα to knock on που ειναι? μπορει να με βοηθησει κανεις? να βαλω την προηγουμενη έκδοση firmware και να κανω παλι ota update?

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και εγώ κάτι,

Εκανα και εγω update χθες με το εργαλείο που δίνει η lg απο το site, το LG mobile support tool, το οποίο απο οτι ειδα το νεο firmware ηταν γυρω στα 960 mb ,

Oταν ανοιξε το κινητό κανονικα μετα την εγκατασταση, μου ξεκίνησε και update απο το κινητο το οποίο εβλεπα ειναι γυρω στα 581 mb και εκανε 2 ωρες, τελ/παντων αυτο δεν το εγκατεστησε γιατι εβγαλε error.

Το θέμα ειναι πως δεν υπαρχει πουθενά knock on που το ηθελα, αν και το τηλεφωνο λεει ειναι ενημερωμενο, εχει την 4,4,2 και εκδοση λογισμικου D60520A-EUR-XX, δεν ειχα κανει root η κατι αλλο , το λειτουργικο έχει αλλαξει οπως πρεπει ολα καλα.. αλλα to knock on που ειναι? μπορει να με βοηθησει κανεις? να βαλω την προηγουμενη έκδοση firmware και να κανω παλι ota update?

 

Και εγώ παιδεύτηκα να το βρω, τελικά είναι Settings--> Display --> KnockON Έχω την εντύπωση ότι εμφανίστηκε διαθέσιμο ως επιλογή μετά από restart που έκανα και όχι αμέσως μετά την αναβάθμιση.

 

Εγώ θα τους στείλω ένα mail πάντως γιατί πραγματικά είναι άχρηστο το feature αν πρέπει να χτυπήσεις τόσο δυνατά την οθόνη. Έκανα κανά μισάωρο για να διαπιστώσω ότι για να ανοίξει πρέπει να το κοπανήσω! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και εγώ κάτι,

Εκανα και εγω update χθες με το εργαλείο που δίνει η lg απο το site, το LG mobile support tool, το οποίο απο οτι ειδα το νεο firmware ηταν γυρω στα 960 mb ,

Oταν ανοιξε το κινητό κανονικα μετα την εγκατασταση, μου ξεκίνησε και update απο το κινητο το οποίο εβλεπα ειναι γυρω στα 581 mb και εκανε 2 ωρες, τελ/παντων αυτο δεν το εγκατεστησε γιατι εβγαλε error.

Το θέμα ειναι πως δεν υπαρχει πουθενά knock on που το ηθελα, αν και το τηλεφωνο λεει ειναι ενημερωμενο, εχει την 4,4,2 και εκδοση λογισμικου D60520A-EUR-XX, δεν ειχα κανει root η κατι αλλο , το λειτουργικο έχει αλλαξει οπως πρεπει ολα καλα.. αλλα to knock on που ειναι? μπορει να με βοηθησει κανεις? να βαλω την προηγουμενη έκδοση firmware και να κανω παλι ota update?

 

κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων οσο για knock on δες στο κλειδωμα οθονης.εγω το χρησιμοποιω μονο για να ανοιξει η οθονη για το ξεκλειδωμα εχω το μοτιβο...αρα δεν μου χρειαζεται

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και εγώ κάτι,

Εκανα και εγω update χθες με το εργαλείο που δίνει η lg απο το site, το LG mobile support tool, το οποίο απο οτι ειδα το νεο firmware ηταν γυρω στα 960 mb ,

Oταν ανοιξε το κινητό κανονικα μετα την εγκατασταση, μου ξεκίνησε και update απο το κινητο το οποίο εβλεπα ειναι γυρω στα 581 mb και εκανε 2 ωρες, τελ/παντων αυτο δεν το εγκατεστησε γιατι εβγαλε error.

Το θέμα ειναι πως δεν υπαρχει πουθενά knock on που το ηθελα, αν και το τηλεφωνο λεει ειναι ενημερωμενο, εχει την 4,4,2 και εκδοση λογισμικου D60520A-EUR-XX, δεν ειχα κανει root η κατι αλλο , το λειτουργικο έχει αλλαξει οπως πρεπει ολα καλα.. αλλα to knock on που ειναι? μπορει να με βοηθησει κανεις? να βαλω την προηγουμενη έκδοση firmware και να κανω παλι ota update?

 

πας ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ-ΠΡΟΒΟΛΗ-ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΟΘΟΝΗΣ και το τικαρεις.....

Link to comment
Share on other sites

πας ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ-ΠΡΟΒΟΛΗ-ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΟΘΟΝΗΣ και το τικαρεις.....

 

Α ευχαριστω , νομισα πως κατι δεν πηγε καλα.. περιμενα να το βρω στο μενου κλειδωματος

Παντως η οθονη απενεργοποιητε ευκολα αλλα πολυ δυσκολα ενεργοποιητε, και δεν αξιζει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω κι εγώ (Έλεος, 581.63ΜΒ!).

Ελπίζω να έχουν διορθώσει το πρόβλημα με την ανάκτηση κλήσης που είχε μπει σε αναμονή.

 

Μετά από πολύ κόπο εγκαταστάθηκε η 4.4.2.

Το πρόβλημα με την κλήση σε αναμονή ευτυχώς διορθώθηκε.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Οπως και οι περισσότεροι έτσι και εγώ προσπάθησα να κάνω την αναβάθμιση χθες το βράδυ αλλά ο server είχε διαφορετική άποψη και με διέκοψε δύο φορές.Μετά με πήρε ο ύπνος και σήμερα το πρωί την έκανα τελικά "σφεράτα". Ολα καλά μέχρι στιγμής.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω όμως κάτι ......

Τώρα με την 4.2 θα μπορούμε να περάσουμε την νέα εφαρμογή της Google για φωτογραφίες 360ο ??

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το knock on δεν θελει και τοσο κοπανημα... Αν το κανετε με την αρθρωση του δαχτυλου, σε φαση οπως χτυπατε μια πορτα :p , ανοιγει πολυ πιο ευκολα! εμενα με βολεψε παντως ετσι
Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν θέλει πολλες φορες αλλα ποιο δραστικό χτύπημα, η με τον κόμπο του δαχτυλου η με το νυχι αποτομα, λειτουργει ποιο καλα!
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω προτιμω την οθονη του lg ειναι πιο ξεκουραστη στα ματια απο του s4mini και τρωει λιγοτερη μπαταρια....εγω του εχω βαλει φωτεινοτητα 20-25%.Οσο για το ART που λετε να το βαλω επηρεαζει το συστημα γενικα τι κανει θα εχω καλυτερη λειτουργια για πειτε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

κανε ενα back up τις εφαρμογες σου και κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ξαναπροσπαθησε.

 

Για την οθόνη συμφωνώ, με χαλάει του s4 mini.

Υπάρχει επιλογή art στο l9 II μετά το update? Πιστεύω να εννοείτε καμία rom ή κάτι, γιατί απότι ξέρω μόνο τα nexus έχουν για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες για ξεκλειδωμα με διπλο ελαφρυ χτυπημα πανω στο μικροφωνο ξεκλειδωνει πανευκολα!Α με το νυχι εεε.Μαλλον ειναι θεμα ηχου....
Link to comment
Share on other sites

Παιδες για ξεκλειδωμα με διπλο ελαφρυ χτυπημα πανω στο μικροφωνο ξεκλειδωνει πανευκολα!Α με το νυχι εεε.Μαλλον ειναι θεμα ηχου....

 

Όντως το κόλπο με το νύχι δουλεύει καλύτερα! Ωραία, θα μοστράρω και το μανικιούρ μαζί με το τηλέφωνο :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...