Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια τη φλασαρα εγω τη ρομ...Κανονικα kit kat...Μονο ελλατωμα το σημα της voda οταν κανει boot το κινητο...Αλλα μεχρι να βγει η ελληνικη αυτη ειναι πολυ coble... εχει knock on εφε καιρου στην οθονη κλειδωματος αλλο ραδιοφωνο (πιο ωραιο) ,εφε καιρου στη lock screen και γενικα μου φαινεται πιο γρηγορο στις εναλαγες των εφαρμογων...επισης τελειως διαφορετικο notification center πολυ πιο ωραιο τωρα

 

Με ποιό πρόγραμμα τη φλάσαρες; Υπάρχει κάτι σαν το odin όπως στα σαμσουνγκ ή έριξες τα αρχεία στη μνήμη και το πέρασες απο recovery;

Link to comment
Share on other sites

και εγω επισης θα σε ρωτησω ησουνα ροοτ ή ρομ ειναι ροοτ ή ειναι η official ιταλ-ρουμανικη vodafone ? τρεχει γρηγορα η καταναλωση μπαταριας πως παει; γαματα τα λευκα εικονιδια Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι root απλα φλασαρεις τη rom τιποτα αλλο...βεβαια μετα την εγκατασταση δεν εισαι ροοτ αλλα νταξει ξανα γινεσαι δεν ειναι κατι αυτο...επισης η ρομ απο το μονο που φαινεται οτι ειναι της βοντα ειναι οταν κανει εκκινηση και μια εφαρμογη για updates που εχει μεσα...Απο εχτες που την εχω ειναι πολυ ομαλη και την εχω με οτι εφαρμογες ειχα και πριν...Η καταναλωση της μπαταριας δν μπορω να πω πως την ειδα χειροτερη....Επισης το knock on στο κλεισιμο δουλευει τελεια, στο ανοιγμα θελει δυνατο double tap δηλαδη στο g2 που το κανω ανοιγει νε πολυ πιο απαλο χτυπημα
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι root απλα φλασαρεις τη rom τιποτα αλλο...βεβαια μετα την εγκατασταση δεν εισαι ροοτ αλλα νταξει ξανα γινεσαι δεν ειναι κατι αυτο...επισης η ρομ απο το μονο που φαινεται οτι ειναι της βοντα ειναι οταν κανει εκκινηση και μια εφαρμογη για updates που εχει μεσα...Απο εχτες που την εχω ειναι πολυ ομαλη και την εχω με οτι εφαρμογες ειχα και πριν...Η καταναλωση της μπαταριας δν μπορω να πω πως την ειδα χειροτερη....Επισης το knock on στο κλεισιμο δουλευει τελεια, στο ανοιγμα θελει δυνατο double tap δηλαδη στο g2 που το κανω ανοιγει νε πολυ πιο απαλο χτυπημα

 

Σε ευχαριστουμε φιλε ,λογικα μολις βγει official δεν θα εχουμε θεματα.:D

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι root απλα φλασαρεις τη rom τιποτα αλλο...βεβαια μετα την εγκατασταση δεν εισαι ροοτ αλλα νταξει ξανα γινεσαι δεν ειναι κατι αυτο...επισης η ρομ απο το μονο που φαινεται οτι ειναι της βοντα ειναι οταν κανει εκκινηση και μια εφαρμογη για updates που εχει μεσα...Απο εχτες που την εχω ειναι πολυ ομαλη και την εχω με οτι εφαρμογες ειχα και πριν...Η καταναλωση της μπαταριας δν μπορω να πω πως την ειδα χειροτερη....Επισης το knock on στο κλεισιμο δουλευει τελεια, στο ανοιγμα θελει δυνατο double tap δηλαδη στο g2 που το κανω ανοιγει νε πολυ πιο απαλο χτυπημα

 

Στην ποιοτητα των φωτογραφιων υπαρχει καμια βελτιωση, ή τα ιδια με πριν;

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν είχα ξεχάσει ότι θα πάρουμε kitkat, αυτό δεν ήταν να γίνει στο πρώτο τρίμηνο του 2014; :p

Εντάξει, ας μην είμαι αχάριστος. Ας την πάρουμε έστω και με καθυστέρηση, εφόσον βέβαια πάρουμε κάτι καλό, σταθερό και δοκιμασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Στην ποιοτητα των φωτογραφιων υπαρχει καμια βελτιωση, ή τα ιδια με πριν;

Τα ιδια με πριν με διαφορετικο ui βεβαια, για μενα πιο ωραιο τωρα...Βεβαια με kit kat μπορεις να κατεβασει καποιος google camera που ειναι πολυ καλη υλοποιηση για φωτογραφιες...

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν εχω καταλαβει σωστα οποιος βιαζεται μαλλον πρεπει να ρουταρει και μετα να περασει cwm και να κανει install απο zip με την ρομ που κατεβαζει απο xda αφου πρωτα κανεις cache clean-data wipe(factoty reset)και μετα εχει κιτκατ απο vodafone ρουμανιας με ελλληνικα η κανω λαθος? θα μας απαντησει drakak1s....
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν εχω καταλαβει σωστα οποιος βιαζεται μαλλον πρεπει να ρουταρει και μετα να περασει cwm και να κανει install απο zip με την ρομ που κατεβαζει απο xda αφου πρωτα κανεις cache clean-data wipe(factoty reset)και μετα εχει κιτκατ απο vodafone ρουμανιας με ελλληνικα η κανω λαθος? θα μας απαντησει drakak1s....

Για τη rom το μονο που εκανα ηταν (ενω ημουν root) να κατεβαζω το zip αρχειο και install zip file απο το recovery...Βεβαια ειχα κανει back up τη rom απο το cwm και απο το προγραμμα της LG ολα τα αρχεια μου...

Link to comment
Share on other sites

Για τη rom το μονο που εκανα ηταν (ενω ημουν root) να κατεβαζω το zip αρχειο και install zip file απο το recovery...Βεβαια ειχα κανει back up τη rom απο το cwm και απο το προγραμμα της LG ολα τα αρχεια μου...

 

Έκανες root τη νέα rom?

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και καλούσε κανονικά, αλλά δε συνεργαζόταν με το bluetooth.

Τι εννοώ; Όταν πατούσα το κουμπί στο bt δεν "άκουγε" η εν λόγω εφαρμογή. Πρακτικώς δηλαδή, δεν υλοποιούσε αυτό που ζητούσε.

 

Ψάχνω για μία εφαρμογή που όταν πατάω το κουμπί του bt ακουστικού να με "ακούει".

Σε ένα κινητό SONY Live with walkman (android 2.3) γινόταν. Από όσο θυμάμαι "άκουγε" η default εφαρμογή του android (google voice ή google search).

Στο LG, τίποτα! ΧΑΟΣ, κενό!

 

Στις οδηγίες λέει μετά την εγκατάσταση της εφαρμογής, να διαγράψεις το ΒΤ και να το σετάρεις ξανά για να λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

To έκανα, αλλά δεν έπιασε.

Μάλλον κάποιο άλλο πρόβλημα έχω.

 

Δεν παίζει γενικά το κουμπί του BT μου. Το πατάω παρατεταμένα για 2 sec, ακούω το μπιπ στο ακουστικό, αλλά δεν κάνει τίποτα το κινητό! Σα να μην το πάτησα.

Νομίζω ότι κανονικά θα έπρεπε να δουλεύει το google now ή οτιδήποτε άλλο.

Δοκίμασα σιάφορες εφαρμογές από το google play.

 

Εσύ το χρησιμοποιείς το πρόγραμμα; Τι γίνεται όταν πατάς το κουμπί στο BT σου;

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Για να φλασαρουμε την καινουργια ρομ οταν με το καλο βγει για Ελλαδα θα πρεπει να εχουμε CWM ή γινεται απλα με την stock recovery?

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να φλασαρουμε την καινουργια ρομ οταν με το καλο βγει για Ελλαδα θα πρεπει να εχουμε CWM ή γινεται απλα με την stock recovery?

 

Οταν με το καλο βγει...τοτε OTA ,lgpcsuite επισης πολυ ωραιο app transparent weather διαφημισεις να μην ειχε....

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μόλις τελέιωσε το update. Είμαι της άποψης ότι χρειάζεται wipe για να κάτσει πίο καλά το update, θα δείξει πάντως... Μέχρι στιγμής όλα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Οθονη Κλειδωματος Μπορεις να βαλεις οτι Widget θες εγω εβαλα καιρο Android weather πολυ καλυτερο απο το στοκ που δεν βρισκει τον Βολο....:D μετα την αναβαθμιση καντε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και που ειναι το Knock on?οε? Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Οθονη Κλειδωματος Μπορεις να βαλεις οτι Widget θες εγω εβαλα καιρο Android weather πολυ καλυτερο απο το στοκ που δεν βρισκει τον Βολο....:D μετα την αναβαθμιση καντε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και που ειναι το Knock on?οε?

Στις ρυθμισεις στην επιλογη display δεν σου εμφανιζει knock on ?

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις στην επιλογη display δεν σου εμφανιζει knock on ?

 

ναι δουλευει κιολας θενξ ....τελειωσα την μπαταρια με τις ρυθμισεις κτλπ μονο η τοποθεσια μπρεπει να προσεξεις πως θα την ορισεις....επισης προτεινω player pro κανει γαματη οθονη κλειδωματος δοκιμαστε το..

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...