Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οσοι εχετε πιασει και Optimus G και L9 II στα χερια σας, εχετε δει τρελες διαφορες σε οθονη, επιδοσεις, καμερα η καπου αλλου; Γιατι ειμαι ενα βημα πριν την αγορα ενος απο τα 2 κ δε θελω να καταληξω στο G μονο και μονο επειδη καηκα που εμπιστευτηκα ενα καταστημα vodafone για παραλαβη κι εχασα τοτε την προσφορα!

 

Υπάρχει απάντηση πιο πίσω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο την παρασκευή το απογευμα ειμαι και εγω κατοχος του του κινητου...(το πηρα απο το Public 249 ευρω με δωρο ενα bluetooth αξιας 79 ευρω)

Αψογο σε ολα του.....Κατασκευη ....εξαιρετικη οθονη...η μπαταρια του ειναι φοβερη (με λιώσιμο ολη την μερα χθες με wifi ,3G , τηλεφωνα ,φωτεινοτητα στο 90% και αλλα ,)μου κρατησε μια ΟΛΟΚΛΗΡΗ μερα ...

Το μονο θεμα μου εχει να κανει με την εσωτερικη μνημη.....

Έκπληκτος διαπιστωσα οτι ενω επρεπε να ειναι στα 8GB ηταν στα 4GB

http://prntscr.com/24r4ww

Μιλησα με το τμημα εξηπηρετησεις της LG (ολα τα παιδια ηταν εξαιρετικα στην προαπαθεια να με βοηθησουν να βγαλουμε ακρη )και τελικα καταληξαμε να το παρω αυριο στο τεχνικο τμημα να το κοιταξουν

Μια λογικη εξηγηση (για αυτους) που μου εδωσε ο ενας συνεργατης τους (και δεν ξερω ποσο ισχυει ) ειναι οτι στην πραγματικοτηα σου δινουν 4GB εσωτερικη μνημη και τα υπολοιποα 4 δεσμευονται για το λογισμικο τους (android) και την swap memory του κινητου ...

 

Αν οντως ισχυει το παραπανω θα τους κανω καταγγελια για παραπλανητικη διαφημιση....Εγω ξερω οτι θα εχω 8GB για χρηση και οχι 4....

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι η ποιότητα του βίντεο που τραβάει το κινητό;Είναι καλό για 8mp κάμερα;

Δεν βρίσκω με τίποτα video sample στο youtube,θα το εκτιμούσα αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα sample εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι η ποιότητα του βίντεο που τραβάει το κινητό;Είναι καλό για 8mp κάμερα;

Δεν βρίσκω με τίποτα video sample στο youtube,θα το εκτιμούσα αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα sample εδώ.

 

σε εσωτερικο χωρο σχεδον αθλια σε εξωτερικο χωρο ειναι απλα αποδεκτο

Link to comment
Share on other sites

Από βίντεο όντως χάνει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Huawei Ascend P6 με σχεδόν γυμνό Android. Πολύ λιγότερο customization σε σχέση με το L9 II.

http://img822.imageshack.us/img822/4577/2j2v.jpg

Αυτο μου θα ηθελα να μου πουν τα παιδια που το εχουν αν και σε αυτους φαινετε οτι η εσωτερικη μνημη ειναι 4GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αφαιρέσουμε κάποιες από τις αρχικές οθόνες?? (Η ερώτηση είναι άσχετη από τη φωτο)
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Huawei Ascend P6 με σχεδόν γυμνό Android. Πολύ λιγότερο customization σε σχέση με το L9 II.

http://img822.imageshack.us/img822/4577/2j2v.jpg

 

Το γράφει όμως και στο site της lg 4g στον χρήστη

Link to comment
Share on other sites

Kαι να μην το έγραφε εγώ το θεωρώ αυτονόητο. Δεν είμαι εγώ αυτός που του φάνηκε περίεργο.

 

Λάθος μου συγνώμη :)

Link to comment
Share on other sites

Καθιστε βρε παιδια γιατι θα ξεχασουμε και τα Ελληνικα μας....

Απο που ως που " αυτονόητο"..

Εγω διαβαζω στην επισημη σελιδα της LG

Εσωτερική μνήμη :8GB http://prntscr.com/24ve39

Γιατι να ειμαι υποχρεωμενος να ξερω οτι τα μισα τα χρησιμοποιει για τον λειτουργικο και αλλες δουλειες το κινητο ?(αληθεια υπαρχει πουθενα που να λεει ποση χωρητικοτητα χρησιμοποιουν το νεο android )

Οταν περνεις εναν ΥΗ με εγκατεστημενα τα windows και βλεπεις οτι εχει μεσα σκληρο δισκο 100 GB με που τον ανοιγεις μπορεις να χρησιμοποιησεις και τα 100BG αν θες και οχι να σε υποχρεωνει να εχει τα μισα....

Link to comment
Share on other sites

Πάντα κρατάει μνήμη το σύστημά ακόμα και στον υπολογιστή.ποτέ δεν είναι όλα διαθέσιμά.

Τώρα για την μνήμη του lg,όλοι γνωρίζουμε ότι το android είναι πολύ <<μνημοφαγαδικο>>.

Δεν φταίει η lg αν το λειτουργικό είναι έτσι στημένο.και φυσικά ποτέ δε περιμένω ότι θα εξαλειφθεί σε μεγάλο βαθμό αυτό το φαινόμενο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καθιστε βρε παιδια γιατι θα ξεχασουμε και τα Ελληνικα μας....

Απο που ως που " αυτονόητο"..

Εγω διαβαζω στην επισημη σελιδα της LG

Εσωτερική μνήμη :8GB http://prntscr.com/24ve39

Γιατι να ειμαι υποχρεωμενος να ξερω οτι τα μισα τα χρησιμοποιει για τον λειτουργικο και αλλες δουλειες το κινητο ?(αληθεια υπαρχει πουθενα που να λεει ποση χωρητικοτητα χρησιμοποιουν το νεο android )

Οταν περνεις εναν ΥΗ με εγκατεστημενα τα windows και βλεπεις οτι εχει μεσα σκληρο δισκο 100 GB με που τον ανοιγεις μπορεις να χρησιμοποιησεις και τα 100BG αν θες και οχι να σε υποχρεωνει να εχει τα μισα....

 

Δίπλα λέει 4gb αποθηκευτικός χώρος.

Link to comment
Share on other sites

Είχες/είδες ποτέ smartphone που η ελεύθερη μνήμη να ήταν ίση με την συνολική;

 

Παντως ειναι κοροιδια κατ'εμε που δεν το κανουν σαν την Νοκια στο Symbian.... σε δινει την C: που ειναι το λειτουργικο, απαραιτητες εφαρμογες κτλ, και σε δινει και την E: που ποσα λεει οτι εχει, 16? ε 14.6 (οσο ειναι δηλαδη μια 16ρα παντα) ειναι κενα και διαθεσιμα για σενα!!!

 

και στο G 32 πηρα, 29.2 κανονικα δηλαδη, και εχω κενα 25.1....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά! καλό σκορ.. Ανάμεσα κάπου σε Xperia L & s4 mini..

Από φωτογραφική πως τα πάει?

 

φωτος δεν εβγαλα σε εξωτερικο χωρο...μεσα ψιλοχαλια...βιντεο οπως ειπα και παραπανω ..πολυ μετρια εως χαλια σε εσωτερικο χωρο

το εδωσα...και θα παω σε xperia sp

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

φωτος δεν εβγαλα σε εξωτερικο χωρο...μεσα ψιλοχαλια...βιντεο οπως ειπα και παραπανω ..πολυ μετρια εως χαλια σε εσωτερικο χωρο

το εδωσα...και θα παω σε xperia sp

 

θα πας στο sp που εχει τη χειροτερη φωτογραφικη?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

φωτος δεν εβγαλα σε εξωτερικο χωρο...μεσα ψιλοχαλια...βιντεο οπως ειπα και παραπανω ..πολυ μετρια εως χαλια σε εσωτερικο χωρο

το εδωσα...και θα παω σε xperia sp

 

8 Νοέ. 2013, 21:13

 

το πηρα και εγω σημερα...να σας πω οτι ειχα xperia sp πολυ γρηγορο αλλα....κατι δεν μου γεμιζε το ματι! για τo lg ομολογω οτι δεν το περιμενα τοσο καλο! καμια διαφορα στη γρηγοραδα με το sp...παρολο που βγαζει 15.300 στο antutu kai 21.000 το sp...η οθονη τελεια!! ολα πανε βουτυρο και ο browser πεταει!! ισως και καλυτερα apo to sony sp! το μεγεθος του σε συνδυασμο με αυτην την οθοναρα το κανουν να εχει το τελειο μεγεθος!!γενικα παιδια μπορω να πω οτι αξιζει περισοτερο απο το xperia sp και πραγματικα δεν το περιμενα!!!! φωτος και βιντεο δεν δοκιμασα ακομα...πραγματικα τα κανει ολα τελεια και νομιζω δεν αξιζει να δωσει ουτε ενα ευρω καποιος για να παει σε πιο ακριβο τηλεφωνο!μπραβο στηνlg!!! τωρα απλα αναρωτιεμαι αν προκειται να δουμε 4.4 εκδοση η εστω 4.3! απο root παιδια βγηκε τιποτα? απο custom rom η ειναι νωρις ακομα

 

πιο πανω τι εγραφες πριν δεκα μονο μερες.....πως μεσα σε δεκα μερες αλλαξες τοσο πολυ γνωμη ειναι αρκετα περιεργο...τελικα σε απαγοητευσε??

Link to comment
Share on other sites

Η μουσικη φιλε μου απο το ενα ηχειο ακουγεται.δεν ειναι προβλημα ετσι ειναι το τηλεφωνο.ενα ηχειο εχει.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν βρισκεσαι αθηνα υπαρχει στον ρεντη στο media markt σε μαυρο εκθεσιακο να το δεις.

εγω απο εκει το αγορασα προχθες το τηλεφωνο σε μαυρο χρωμα και απλα τα .......σπαει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια, μια άποψη...

είμαι ανάμεσα στο lg

 

και σ' αυτο.. http://www.ebw.gr/el/product/114173/Samsung-Galaxy-S4-i9195-mini-white-Diktyo-Syndesi%CF%82-4G-LTE-Kamera-8-MP-Othoni-4-3-Analysi-960-x-540-pixels-cheirismo%CF%82-Othoni-afi%CF%82-(Touch-screen)-Esoteriki-Mnimi-8-GB-Asyrmato-Diktyo-Wi-F

 

η διαφορά είναι 30€

 

την αποψη σας..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

θα πας στο sp που εχει τη χειροτερη φωτογραφικη?

 

φιλε μου το ειχα το xperia sp το εδωσα στον κολλητο μνου και το μετανοιωσα...χειροτερη φωτογραφικη?δεν νομιζω! εσωτερικου χωρου και τα 2 βγαζουν πολυ μετριες..απο video 1080p που με ενδιαφερει το xperia sp ηταν πολυ καλυτερο! και μεσα και εξω!το μονο που με χαλουσε στο sp ηταν το βαρος του...το lg εχει πολυ καλη οθονη και το σονυ μια χαρα εχει...απο cpu και καρτα γραφικων αρκετα καλυτερο το sp!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...