Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το ιδιο προβλημα,πως το εφτιαξες φιλε μου βοηθησε με λιγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μπορει να παιζει ρολο το σημα της συνδεσης του ιντερνετ.προσπαθησε πολλες φορες μην μπαινεις με data

 

κατι πρεπει να φταιει με το android νομιζω κατι διαβασα οτι θελει root και ρυθμισεις αλλα δεν εχω ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

κατι πρεπει να φταιει με το android νομιζω κατι διαβασα οτι θελει root και ρυθμισεις αλλα δεν εχω ιδεα.

 

οχι δεν παιζει ρολο το ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κάποια στιγμή είχε αναφερθεί μια εφαρμογή για το πρόβλημα με τα χαμένα sms. Θυμάται κανείς πως τη λένε?

 

edit: Μαλλον το βρηκα, αν δεν κανω λαθος ειναι το ghostly sms .

Σε προηγουμενα post λενε για το texta, ειναι αξιοπιστη λυση η καλυτερα το ghostly και stock?

Edited by salmador
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κάποια στιγμή είχε αναφερθεί μια εφαρμογή για το πρόβλημα με τα χαμένα sms. Θυμάται κανείς πως τη λένε?

 

edit: Μαλλον το βρηκα, αν δεν κανω λαθος ειναι το ghostly sms .

Σε προηγουμενα post λενε για το texta, ειναι αξιοπιστη λυση η καλυτερα το ghostly και stock?

Προσωπικά προτιμώ το texra ή το chomp. Το ghostly το είχα βάλει να δω αν χάνω, μόνο που δεν έχασα όσο το είχα....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το κινητό αυτό με κάποιο selfie stick? Πήρα ένα για τη γυναίκα μου αλλά δεν λειτουργεί αν και έλεγε ότι είναι συμβατό με LG. Το δοκίμασα σε samsung κινητό και τάμπλετ και δουλεύει μια χαρά. Στο γκουγκλ το μόνο που βρήκα είναι ότι σε κάποιες συσκευές όταν πατάς το κουμπάκι στη λαβή αντί να βγάζει φωτό κάνει ζουμ αλλά αυτό διορθώνεται μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής της κάμερας. Στο L9 II όμως δεν αντιδρά καν με το πάτημα του κουμπιού του stick. Το βύσμα δεν έχει πρόβλημα καθώς όταν το βάζω μου βγάζει την ένδειξη με τα ακουστικά άρα το βλέπει κανονικά. Έχετε καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολυ νεκρα το φορουμ παιδια.....καμια νεα ρομ υπαρχει; επισης ηελευταια αναβαθμιση ειναι ενταξει;
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολυ νεκρα το φορουμ παιδια.....καμια νεα ρομ υπαρχει; επισης ηελευταια αναβαθμιση ειναι ενταξει;

 

η τελευταια ρομ ειναι του varcain την εδωσε μεσα στον ΜΑρτιο cm-11-20150315-UNOFFICIAL-d605.zip καλη χωρις Bugs .....:)CM11m

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια ρομ ειναι του varcain την εδωσε μεσα στον ΜΑρτιο cm-11-20150315-UNOFFICIAL-d605.zip καλη χωρις Bugs .....:)CM11m

Απο μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

official rom 4.4.2 αψογη βγηκε?εχω μπλοκαρει τις αναβαθμισεις........

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια ρομ ειναι του varcain την εδωσε μεσα στον ΜΑρτιο cm-11-20150315-UNOFFICIAL-d605.zip καλη χωρις Bugs .....:)CM11m

Αξίζει να βαλεις την τελευταια έκδοση;;εγώ έχω την προηγούμενη την v11..έχουν διάφορες;;

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να βαλεις την τελευταια έκδοση;;εγώ έχω την προηγούμενη την v11..έχουν διάφορες;;

 

ναι πιστευω οτι πρεπει να την βαλεις εγω ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος δεν ξερω το Log της παντος σε συγκριση με την paranoid που ειχε αρκετα θεμματα την προτιμω....θα σου προτεινω επισης το textra,snap camera,fx folder .....:)

Link to comment
Share on other sites

ναι πιστευω οτι πρεπει να την βαλεις εγω ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος δεν ξερω το Log της παντος σε συγκριση με την paranoid που ειχε αρκετα θεμματα την προτιμω....θα σου προτεινω επισης το textra,snap camera,fx folder .....:)

Κι εγώ είχα την paranoid αλλά την αλλαξα γιατί είχε μερικά θεματακια..απο τοτε που έβαλα τη cm11 v11 του varcain έχω ησυχάσει..ουτε κλήσεις χαμένες ουτε μηνύματα ουτε τίποτα..και με τρομερή μπαταρία..απλως ψάχνω να δω αν έχει καμια διάφορα απο την τελευταία έκδοση για να δω αν αξίζει να αλλάξω

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα την paranoid αλλά την αλλαξα γιατί είχε μερικά θεματακια..απο τοτε που έβαλα τη cm11 v11 του varcain έχω ησυχάσει..ουτε κλήσεις χαμένες ουτε μηνύματα ουτε τίποτα..και με τρομερή μπαταρία..απλως ψάχνω να δω αν έχει καμια διάφορα απο την τελευταία έκδοση για να δω αν αξίζει να αλλάξω

 

εγω σου προτεινω να την βαλεις θα δεις διαφορα ....

Link to comment
Share on other sites

εγω σου προτεινω να την βαλεις θα δεις διαφορα ....

 

Εγώ την κατεβάζω και δεν κάνει εγκατάσταση. Γράφει error 7 νομίζω. Την έχει κάποιος να ανεβάσει το αρχείο?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατεβάζω και δεν κάνει εγκατάσταση. Γράφει error 7 νομίζω. Την έχει κάποιος να ανεβάσει το αρχείο?

 

το καινουργιο cwm v6.0.5.1 το εχεις βαλει;

Μπαινεις recovery

Κανεις wipe

dalvic

Cache

data

Μετα πηγαινε κανε mount system

Format system

Format data

Μετα φλασαρεις την ρομ

μετα gapps

Μις φλασαρεις την ρομ

Κανεις format data και dalvick

OXI CACHE

ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΔΕς ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ (mount to system) που εκανες πριν και κανε unmount

Μετα reboot......αμα δεν σου εκκινησει παλι μπες παλι κανε wipe data cache dalvick και ξανα φλασαρε και rebbot

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα format system και data.. Έχω το καινούριο cmw.. Τι ήθελες να γράψεις με το "Μις φλασαρεις τη ρομ" βάζω ρομ, gapps και πάλι τη ρομ?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα format system και data.. Έχω το καινούριο cmw.. Τι ήθελες να γράψεις με το "Μις φλασαρεις τη ρομ" βάζω ρομ, gapps και πάλι τη ρομ?

 

Τις παρακάτω οδηγίες δεν τις έγραψα εγώ, τις βρήκα στο xda και σε αυτό το forum. Ακολουθώντας τες δεν είχα πρόβλημα

 

go to recovery

first wipe

dalvick

Cache

data

then mount system

Format system

Format data

install rom

after again format data και dalvick

no CACHE

after unmount system

 

και η μετάφραση

 

Μπαινεις recovery

Κανεις wipe

dalvic

Cache

data

Μετα πηγαινε κανε mount system

Format system

Format data

Μετα φλασαρεις την ρομ (και τα gapps αν και δεν ειναι απαραίτητο, μπορείς και μετά)

Μόλις φλασαρεις την ρομ

Κανεις format data και dalvick

OXI CACHE

ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΔΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ (mount to system) που εκανες πριν και κανε unmount

Μετα reboot......αμα δεν σου εκκινησει παλι μπες παλι κανε wipe data cache dalvick και ξανα φλασαρε και rebbot

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα format system και data.. Έχω το καινούριο cmw.. Τι ήθελες να γράψεις με το "Μις φλασαρεις τη ρομ" βάζω ρομ, gapps και πάλι τη ρομ?

 

Μολις.....

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν θελει με τιποτα. Στο mount system τι να δειχνει? Αν δειχνει mount/system το παταω ή οχι? Με μπερδευει αυτο . Δεν ξερω αν αυτο που δειχνει ειναι η κατασταση ή η εντολη....

 

Με τιποτα δεν κανει εγκατασταση. ....πρωτη φορα που δεν μπορω να φλασαρω ρομ....

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν θελει με τιποτα. Στο mount system τι να δειχνει? Αν δειχνει mount/system το παταω ή οχι? Με μπερδευει αυτο . Δεν ξερω αν αυτο που δειχνει ειναι η κατασταση ή η εντολη....

 

Με τιποτα δεν κανει εγκατασταση. ....πρωτη φορα που δεν μπορω να φλασαρω ρομ....

 

mount/system το πατας κατι κανεις λαθος δεν παιζει ενα -ενα τα βηματα....:)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποιος λιγοτερο μπελαλιδικος τροπος να γινει ρουτ η συσκευη? Δεν μ ενδιαφερει τοσο το φλασαρισμα ρομ οσο το να μπορω να γραψω στη micro sd.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...