Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες μονιμο ροοτ πρεπει να κανεις downgrade σε 4.1.2 να κανεις ροοτ να εγκαταστησεις cwm και μεσω recovery να φλασαρεις την 4.4.2.... Αν δεν θες να μπλεξεις μ ολα αυτα........απλα σε καθε επανεκινηση θα πρεπει να πατας στ towelroot.....

Νομιζω αν φλασαρει τα 2 ζιπακια του varcain θα γινει μονιμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσθετεις κάποιες εντολές και μένει, το είχα κάνει στην δικιά μου στοκ kk

Δεν θυμάμαι ακριβώς πάντως στο xda της είχα βρει, ψάξε λίγο

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, δε λέω, καλό, χρυσό, το κινητακι αυτό αλλά δεν νομίζετε ότι κάπως μας κοροιδεψαν βάζοντας μόνο 763 mb ram αντί για 1 gb?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, δε λέω, καλό, χρυσό, το κινητακι αυτό αλλά δεν νομίζετε ότι κάπως μας κοροιδεψαν βάζοντας μόνο 763 mb ram αντί για 1 gb?

Γιατι με τη μνημη που ελεγε 8GB;;;

Εχει μια μαγκια swap λεγεται καιβαυξανεις τη μνημη ram απο την εξωτερικη sd...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι με τη μνημη που ελεγε 8GB;;;

Εχει μια μαγκια swap λεγεται καιβαυξανεις τη μνημη ram απο την εξωτερικη sd...

Swap;;;; αυξηση ram;; πως;; τι;;; εφαρμογη ειναι; :p

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, δε λέω, καλό, χρυσό, το κινητακι αυτό αλλά δεν νομίζετε ότι κάπως μας κοροιδεψαν βάζοντας μόνο 763 mb ram αντί για 1 gb?

 

Γιατι με τη μνημη που ελεγε 8GB;;;

Εχει μια μαγκια swap λεγεται καιβαυξανεις τη μνημη ram απο την εξωτερικη sd...

 

κοροϊδία ειναι να χάνεις μηνύματα και κλήσεις χωρίς εξήγηση..έπεσα κι εγω θύμα προσφάτως και γι αυτο το λόγο αποχαιρέτησα τη συσκευη:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με το swap υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να καταστραφει η sd (ή και η συσκευη αν το swap file τοποθετηθει στον εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο)
Link to comment
Share on other sites

Με το swap υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να καταστραφει η sd (ή και η συσκευη αν το swap file τοποθετηθει στον εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο)

Δηλαδη να μν τ επιχειρησω;....κ δλδ ποσο θα αυξηθει η ραμ;

Link to comment
Share on other sites

Για καλα αποτελεσματα θελει κλασης 10 sd.γιατι να την αυξησεις;εξαλλου η ram δε παιζει ρολο στην καταναλωση της μπαταριας!!!
Link to comment
Share on other sites

Για καλα αποτελεσματα θελει κλασης 10 sd.γιατι να την αυξησεις;εξαλλου η ram δε παιζει ρολο στην καταναλωση της μπαταριας!!!

Τ θελω για να μν γεμιζει κ κλεινουν οι εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να μν τ επιχειρησω;....κ δλδ ποσο θα αυξηθει η ραμ;

 

Δεν αυξανεται η ραμ, απλα παιρνει καποια δεδομενα απο τη ραμ και τα αποθηκευει στο swap file, με αποτελεσμα να βλεπεις περισσοτερη ελευθερη ραμ. Αυτο δε σημαινει αυτοματα οτι το κινητο θα ειναι πιο γρηγορο, γιατι η ταχυτητα εγγραφης/αναγνωσης της sd ειναι πολυ μικροτερη απο αυτη της ram. Καθως η sd δεν ειναι φτιαγμενη για γραψε-σβησε ολη μερα πολλες φορες καταστρεφεται.

 

Η γνωμη μου ειναι οτι το κερδος που θα εχεις με το swap θα ειναι μηδαμινο. Θα σου συνιστουσα να μην το δοκιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου (την οποία είχα βάλει προς πώληση) brickαρίστηκε...

Πήγα να περάσω 4.4.2 και με έβαλε σε CWM bootloop. Προσπάθησα να επαναφέρω την 4.1.2 χωρίς αποτέλεσμα. Έκανα εγκατάσταση κάποιο λάθος zip από την SD και πλέον η συσκευή δεν ανοίγει. Τη συνδέω στον υπολογιστή, ακούγεται ο ήχος σύνδεσης υλικού αλλά τίποτε δε φαίνεται στο device manager. Με το FlashTool σε CS_EMERGENCY κλπ συναφή δε γίνεται τίποτε.

Υπάρχει λύση ή τη δίνω για ανταλλακτικά;

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου (την οποία είχα βάλει προς πώληση) brickαρίστηκε...

Πήγα να περάσω 4.4.2 και με έβαλε σε CWM bootloop. Προσπάθησα να επαναφέρω την 4.1.2 χωρίς αποτέλεσμα. Έκανα εγκατάσταση κάποιο λάθος zip από την SD και πλέον η συσκευή δεν ανοίγει. Τη συνδέω στον υπολογιστή, ακούγεται ο ήχος σύνδεσης υλικού αλλά τίποτε δε φαίνεται στο device manager. Με το FlashTool σε CS_EMERGENCY κλπ συναφή δε γίνεται τίποτε.

Υπάρχει λύση ή τη δίνω για ανταλλακτικά;

Με αρχειο kzd να περασεις την 4.42 η 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Με kdz προσπάθησα, δεν μπορεί να αναγνωρίσει τη συσκευή (ενώ φαίνεται ότι συνδέεται στο device manager δεν υπάρχει).
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Με kdz προσπάθησα, δεν μπορεί να αναγνωρίσει τη συσκευή (ενώ φαίνεται ότι συνδέεται στο device manager δεν υπάρχει).

Δεν κανει τπτ η συσκευη; τελειως νεκρη;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς... Η συσκευή στα Devices and Printers εμφανίζεται ως QHSUSB_DLOAD, χωρίς όμως να υπάρχει κάποιος driver εγκατεστημένος (Code 28).
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς... Η συσκευή στα Devices and Printers εμφανίζεται ως QHSUSB_DLOAD, χωρίς όμως να υπάρχει κάποιος driver εγκατεστημένος (Code 28).

Μπες στ site της LG κ μπες στ κινητο μας και κατω κατω γραφει να κατεβασεις τους drivers.. Για δοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολειστε με το swap

 

Εδώ και η zram ζήτημα είναι αν έχει αποτέλεσμα

 

Τι κινητό είναι μια χαρά, απλα το software είναι μάπα

 

Βάλτε cm11, δεν υπάρχει άλλη λύση (εκτός από 4.1.2)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τπτ για το spirit fm?? γτ εμενα δεν παιζει

Χωρις να ειμαι και σιγουρος νομιζω πως σε cm δε μπορει να παιξε διοτι δεν αναγνωριζει τη κεραια το κινητο...δηλαδη επαιξα οσο μπορουσα με τις ρυθμισεις αλλα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι και σιγουρος νομιζω πως σε cm δε μπορει να παιξε διοτι δεν αναγνωριζει τη κεραια το κινητο...δηλαδη επαιξα οσο μπορουσα με τις ρυθμισεις αλλα τιποτα...

Κ εγω παλευα με ρυθμισεις αλλα τπτ

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω παλευα με ρυθμισεις αλλα τπτ

Βεβαια σε καποια φαση μου εβγαζε συχνοτητες με τα αντιστοιχα ονοματα αυτοματα που λογικα για να το κανει αυτο καποια επαφη με τη κεραια θα εχει η εφαρμογη...αλλα δε καταφερα να ακουσω ηχο...

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μαθω περισσοτερα πραγματα για τις ''επιλογες προγραμματιστη'' που υπαρχουν στις ρυθμισεις του κινητου

παρακατω θα παραθεσω τις επιλογες που υπαρχουν στις ''επιλογες προγραμματιστη" διοτι δεν πολυ-καταλαβα την χρησημοτητα τους

 

-''εμφανιση ασυρματης πιστοποιησης"

-"Χρηση αποδοσης CPU"

-"προβολη ενημερωσεων GPU"

-Εντοπισμος σφαλματων GPU overdraw"

-"Εντοπισμος σφαλματων λειτουργειας μη παραλληλογραμμου κλιπ"

-"Επιβολη 4x MSAA"

-"Απενεργοποιηση επικαλυωεων οθονης"

-"προφιλ rendering GPU"

-Ενεργοποιηση ιχνους OenGL"

-"Οριο παρασκηνιακης διαδικασιας"

 

 

Υ.Γ. : το ξερω οτι ζηταω αρκετα πραγματα αλλα ειμαι περιεργος να μαθω

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μαθω περισσοτερα πραγματα για τις ''επιλογες προγραμματιστη'' που υπαρχουν στις ρυθμισεις του κινητου

παρακατω θα παραθεσω τις επιλογες που υπαρχουν στις ''επιλογες προγραμματιστη" διοτι δεν πολυ-καταλαβα την χρησημοτητα τους

 

-''εμφανιση ασυρματης πιστοποιησης"

-"Χρηση αποδοσης CPU"

-"προβολη ενημερωσεων GPU"

-Εντοπισμος σφαλματων GPU overdraw"

-"Εντοπισμος σφαλματων λειτουργειας μη παραλληλογραμμου κλιπ"

-"Επιβολη 4x MSAA"

-"Απενεργοποιηση επικαλυωεων οθονης"

-"προφιλ rendering GPU"

-Ενεργοποιηση ιχνους OenGL"

-"Οριο παρασκηνιακης διαδικασιας"

 

 

Υ.Γ. : το ξερω οτι ζηταω αρκετα πραγματα αλλα ειμαι περιεργος να μαθω

 

Εδω μπορεις να βρεις μια γρηγορη εξηγηση για το καθενα: http://www.androidcentral.com/all-about-your-phones-developer-options

Link to comment
Share on other sites

εχω την συσκευη δυο μηνες,δεν εχω προβληματα με τις κλησεις και τα μηνυματα τωρα εαν εσεις κανετε μα......κιες οπωσδηποτε θα εχετε και προβληματα, η συσκευη ειναι τζαματη δουλευει πολυ γρηγορα και η φωτο που βγαζει ειναι κρυσταλο αυτα ειχα να πω παιδια γιατι διαβαζω πολλα παραπονα και για αυτο και εγραψα η συσκευη μου ειναι γερμανικη Edited by moyro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...