Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.

Το g2 μου μου κανει κατι περίεργα και δεν ξερω γιατι.

Εχω δοκιμασει 3 ρομ (H rom 2.1, srk 30f και google edition 1.5). Και στις 3 το ιδιο συμβαίνει.

Το 1ο πρόβλημα ειναι οτι δεν μου αναγνωριζει την σιμ μετα απο επανεκκίνηση ποσες φορες και πρέπει να το κανω επανεκκίνηση για να φτιαξει. Μεχρι και 6 φορες έτυχε να κανω για να την δεχτει.

Δοκιμασα να βγαλω την σιμ και να την ξαναβάλω αλλα παλι τα ιδια.

Και το αλλο προβλημα φαίνεται στην παρακατω φωτογραφια.

Το περίεργο ειναι οτι με το που περνούσα την καθε μια ρομ απο αυτες ηταν ενεργοποιημένες ολες οι επιλογες για το τρόπο κλειδώματος της οθονης και μετα απο λιγο τις έδειχνε απενεργοποιημένες.

 

Εχετε καμια ιδεα για το τι φταιει;

fe484c010eaa915af25b331d6bc13722.jpg

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.

Το g2 μου μου κανει κατι περίεργα και δεν ξερω γιατι.

Εχω δοκιμασει 3 ρομ (H rom 2.1, srk 30f και google edition 1.5). Και στις 3 το ιδιο συμβαίνει.

Το 1ο πρόβλημα ειναι οτι δεν μου αναγνωριζει την σιμ μετα απο επανεκκίνηση ποσες φορες και πρέπει να το κανω επανεκκίνηση για να φτιαξει. Μεχρι και 6 φορες έτυχε να κανω για να την δεχτει.

Δοκιμασα να βγαλω την σιμ και να την ξαναβάλω αλλα παλι τα ιδια.

Και το αλλο προβλημα φαίνεται στην παρακατω φωτογραφια.

Το περίεργο ειναι οτι με το που περνούσα την καθε μια ρομ απο αυτες ηταν ενεργοποιημένες ολες οι επιλογες για το τρόπο κλειδώματος της οθονης και μετα απο λιγο τις έδειχνε απενεργοποιημένες.

 

Εχετε καμια ιδεα για το τι φταιει;

fe484c010eaa915af25b331d6bc13722.jpg

 

Πέρνα την Kitkat 4.4.2 (original) με LG Flash Tool 2014 να δεις αν φταίνε οι Rom....!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα την Kitkat 4.4.2 (original) με LG Flash Tool 2014 να δεις αν φταίνε οι Rom....!;)
Θα το κανω αυτές τις μερες και θα επανέλθω με νεότερα.

Ευχαριστώ!

 

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω αυτές τις μερες και θα επανέλθω με νεότερα.

Ευχαριστώ!

 

 

Edit...

Πέρασα κιτκατ οφισιαλ πριν μερες και τωρα εχω μονο το προβλημα με την σιμ.

Οι διάφοροι τροποι κλειδώματος της οθονης λειτουργούν ολοι αρα ειμαι κομπλε με αυτο.

Να φανταστώ αυτο με την σιμ ειναι θεμα hardware;

 

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
υπάρχει κάποιος που να έχει το FixedDownloadCMode_droidth.zip γιατί μου κολλάει στο 2% και δεν υπάρχει πουθενά στο ΝΕΤ το αρχείο. Όλοι το έπαιρναν από το MEGA και εκεί πλέον δεν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που να έχει το FixedDownloadCMode_droidth.zip γιατί μου κολλάει στο 2% και δεν υπάρχει πουθενά στο ΝΕΤ το αρχείο. Όλοι το έπαιρναν από το MEGA και εκεί πλέον δεν υπάρχει.
Για περίμενε λίγο μέχρι το απόγευμα που θα ψάξω

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που να έχει το FixedDownloadCMode_droidth.zip γιατί μου κολλάει στο 2% και δεν υπάρχει πουθενά στο ΝΕΤ το αρχείο. Όλοι το έπαιρναν από το MEGA και εκεί πλέον δεν υπάρχει.
Για περίμενε λίγο μέχρι το απόγευμα που θα ψάξω
Πάρ' το, δικό σου!

 

https://www.dropbox.com/s/qvcgp0sm7hr8f30/FixedDownloadCMode_droidth.zip?dl=0

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ, θα το κρατήσω. Αν και το έφτιαξα ήδη με άλλο τρόπο. Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημερα παιδια.

Ξυπνησα σημερα το πρωι και βρηκα το κινητο απενεργοποιημενο. Προσπαθησα πολλες φορες να το ανοιξω εχοντας το στην πριζα και κρατοντας πατημενο το power button.

Μου ανοιγει μονο σε μπλε οθονη.

Μεχρι εχθες το βραδυ λειτουργουσε κανονικοτατα. Καπου διαβασα οτι θελει αλλαγη η μητρικη.

Αν ισχυει αυτο αξιζει να δωσω λεφτα για να την αλλαξω; Μπορω καπως να σωσω τα αρχεια που εχω στον εσωτερικο χωρο;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση με pc τί δίνει;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση με pc τί δίνει;

 

Δεν το αναγνωριζει καθολου το pc

 

Edit...

Σημερα που δοκιμασα ουτε σε μπλε οθονη μπαινει οταν παταω το power button για να ανοιξει η συσκευη. Μαλλον τα τιναξε το g2

Edited by toubano44

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Είναι φορτισμένο;

 

Στο PC στη διαχείριση συσκευών τί βγάζει;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι φορτισμένο;

 

Στο PC στη διαχείριση συσκευών τί βγάζει;

 

Και εχθες και προχθες με πετουσε μονο σε μπλε οθονη η στο logo της lg οταν πηγαινα να το ανοιξω. Σημερα το εβαλα στην φορτιση και ξαφνικα εδειχνε οτι φορτιζε. Το αφησα να φορτισει τερμα και μετα πηγα να το ανοιξω. Καθως φορτωνε στο logo της lineage σε καποια φαση παγωσε και εκλεισε. Καταφερα μετα απο αυτο να μπω στο recovery με 97% μπαταρια και να σωσω τα αρχεια μου. Μετα πηγα και εκανα wipe τα παντα για να περασω την τελευταια εκδοση της lineage os 15.1. Το πρωτο wipe ολοκληρωθηκε στο 2ο κολλησε και εκλεισε. Ξαναμπαινω recovery κανω ενα wipe ολα παλι και νομιζω παγωσε και εκλεισε. Παω να το ανοιξω ξανα και οταν παταω ναι και ναι για να μπω στο recovery μου δειχνει απλα το logo της lg και σβηνει. Θα με τρελανει το ατιμο. Αυτην την στιγμη το εχω στη φορτιση αλλα δεν κανει τιποτα και οταν δοκιμαζω να μπω recovery μου δειχνει απλα το logo της lg. Γενικα οταν παω να το ανοιξω δεν το δεχεται παντα. Καποιες φορες ανοιγει αλλες οχι.

 

Edit...

Με τις πολλες προσπαθειες καταφερα να μπω στο recovery αλλα κολλαει κατα την εγκατασταση της ρομ και σβηνει.

Απο μπαταρια ειδα ειμαι καλα 94% ειχα.

Μπορεσα να μπω download mode και ειπα να περασω οφισιαλ λολλιποπ μηπως και γινει. Καθως φορτωνε μια χαρα η μπαρα στο κινητο κολλησε καπου στην αρχη και εσβησε. Μετα προσπαθησα να το ανοιξω εχοντας το συνδεμενο στο πισι και μου το εμφανισε σαν πολλους δισκους. Τωρα μεσα στο computer management σαν LGE Mobile USB Composit Device.

Θα το παω αυριο σε εναν τεχνικο να το δει λιγο μηπως και βγαλει ακρη.

Edited by toubano44

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Αν σου βγάζει τους πολλούς δίσκους τότε μπορείς να το σώσεις με αυτο:

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=60044407

Διαλέγεις στο τέλος το 5 νομίζω που λεει unbrick usqb.....

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογω των πολλων αποτυχημενως προσπαθειων να περασω official rom μεσω download mode(σταματουσε η διαδικασια ειτε στην αρχη ειτε προς το τελος και εσβηνε το κινητο) καποια στιγμη μου εβγαλε το παρακατω:

DemiGod Crash Handler : Critical Error!

 

Press Key to Choose Dload Mode or Reboot

1) Volume up : Dload Mode.

2) Volume Down: Reboot.

 

If u choose Dload Mode.

please do following action.

1) Dload Mode. please Connect USB

2) Get the Ram Dump image using QPST Configuration.

-------------------------------------------------------------------------

Board Info

Rev. : 1.1 speed.pvs : 1.1 Serial : 01e862cf934fc622

 

Μετα απο αυτο δεν μπαινει ουτε download mode ουτε εχω custom recovery ουτε ρουτ.

Δεν ηταν φυσιολογικα αυτα τα κολληματα στις διαδικασιες που εκανα. Παιζει να εχει θεμα η μητρικη.

Τωρα ειναι στο service και περιμενω να δω τι θα μου πουν.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Λογω των πολλων αποτυχημενως προσπαθειων να περασω official rom μεσω download mode(σταματουσε η διαδικασια ειτε στην αρχη ειτε προς το τελος και εσβηνε το κινητο) καποια στιγμη μου εβγαλε το παρακατω:

DemiGod Crash Handler : Critical Error!

 

Press Key to Choose Dload Mode or Reboot

1) Volume up : Dload Mode.

2) Volume Down: Reboot.

 

If u choose Dload Mode.

please do following action.

1) Dload Mode. please Connect USB

2) Get the Ram Dump image using QPST Configuration.

-------------------------------------------------------------------------

Board Info

Rev. : 1.1 speed.pvs : 1.1 Serial : 01e862cf934fc622

 

Μετα απο αυτο δεν μπαινει ουτε download mode ουτε εχω custom recovery ουτε ρουτ.

Δεν ηταν φυσιολογικα αυτα τα κολληματα στις διαδικασιες που εκανα. Παιζει να εχει θεμα η μητρικη.

Τωρα ειναι στο service και περιμενω να δω τι θα μου πουν.

 

Μου είχε βγάλει. Είχα προσπαθήσει να κάνω απλά factory reset. Είχα κάνει root με κάποιο πρόγραμμα και απλά δεν είχα custom recovery (δεν πρόλαβα και να βάλω). Δεν αναγνωρίζεται από πουθενά και με usb στο PC μόνο φορτίζει. Το παράτησα πριν κάνα χρόνο, δεν είχε νόημα να ασχοληθώ πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα χαλασε η μητρικη. Δεν μπορουσε να δεχτει το λογισμικο.

Παρηγγειλα μια αλλη μητρικη απο το aliexpress τις προηγουμενες μερες. Τωρα θα περιμενω να έρθει με το καλο.

 

Φιλε tupac ευχαριστω για την βοηθεια οπως και να χει

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Τελικα χαλασε η μητρικη. Δεν μπορουσε να δεχτει το λογισμικο.

Παρηγγειλα μια αλλη μητρικη απο το aliexpress τις προηγουμενες μερες. Τωρα θα περιμενω να έρθει με το καλο.

 

Φιλε tupac ευχαριστω για την βοηθεια οπως και να χει

 

Καλημερα παιδια.

Άλλαξα μητρικη και δουλεύει μια χαρά.

Το μόνο θεμα που εχω ειναι με το 4G.

Δεν πιανει σχεδον καθολου. Πολυ σπανια.

Στις ρυθμίσεις εχω επιλεγμένο το LTE.

Με την προηγουμενη μητρικη επιανε συνεχεια. Τωρα δεν ξερω τι επαιξε.

Ειμαι με lineage os 16.

Εχετε καμια λυση;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε καινούργιο κινητό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και Καλό Πάσχα

Αν κάποιος έχει εμπειρία από αξιόπιστο πωλητή-ebay,allie κτλ-για οθόνη ας μου στείλει ένα λινκ.

Έσπασε την οθόνη ο μικρός και σκέφτομαι να το φτιάξω για συναισθηματικούς λόγους..

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και Καλό Πάσχα

Αν κάποιος έχει εμπειρία από αξιόπιστο πωλητή-ebay,allie κτλ-για οθόνη ας μου στείλει ένα λινκ.

Έσπασε την οθόνη ο μικρός και σκέφτομαι να το φτιάξω για συναισθηματικούς λόγους..

Ευχαριστώ πολύ

 

Πω ρε φιλε χαρας την τυχη σου με τις οθονες ετσι;επεσαν μαζεμενες ε;

Θα εχω υποψιν μου αν δω κατι για πωλητη οθονων κι αν ειναι θα σου πω.

Καταλαβαινω το δεσιμο που εχεις με το συγκεκριμενο τηλεφωνο,κι εγω ακομα το εχω ως ρεζερβα κ δεν το δινω μεχρι να λοιωσει.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα είναι η εποχή φαίνεται!

Σ'ευχαριστώ πολύ!

Πω ρε φιλε χαρας την τυχη σου με τις οθονες ετσι;επεσαν μαζεμενες ε;

Θα εχω υποψιν μου αν δω κατι για πωλητη οθονων κι αν ειναι θα σου πω.

Καταλαβαινω το δεσιμο που εχεις με το συγκεκριμενο τηλεφωνο,κι εγω ακομα το εχω ως ρεζερβα κ δεν το δινω μεχρι να λοιωσει.

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φιλε χαρας την τυχη σου με τις οθονες ετσι;επεσαν μαζεμενες ε;

Θα εχω υποψιν μου αν δω κατι για πωλητη οθονων κι αν ειναι θα σου πω.

Καταλαβαινω το δεσιμο που εχεις με το συγκεκριμενο τηλεφωνο,κι εγω ακομα το εχω ως ρεζερβα κ δεν το δινω μεχρι να λοιωσει.

 

Και εγώ το ίδιο, ακόμα τις φώτο μου με αυτό τις τραβάω (μέχρι να πάω στο mi9 σύντομα :P ). Αυτό θα μείνει εδώ πάντως, δεν το δίνω :O

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο, ακόμα τις φώτο μου με αυτό τις τραβάω (μέχρι να πάω στο mi9 σύντομα :P ). Αυτό θα μείνει εδώ πάντως, δεν το δίνω :O

 

Και εγώ το έχω με ασπασμένη οθόνη......ήταν η ετια που πήγα στο G6 ! ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω με ασπασμένη οθόνη......ήταν η ετια που πήγα στο G6 ! ;)
Και εγώ το έχω με σπασμένη οθόνη.....ήταν η αιτία που πήγα στο V30 ! ;)

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...