Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται όμως κάτι τέτοιο ή τα gapps της rom μπαίνουν υποχρεωτικά; Σε πολλές ρομ δεν γίνεται, για αυτό ρωτάω.

 

Με το titanium backup καμία φορά όταν έκανα uninstall εφαρμογές εμφάνιζε κάποια μηνύματα λάθους στο ξεκάρφωτο.

 

Γράψε λάθος. Ειπες για ρομ Google edition, μπερδεύτηκα με aosp ρομ που φλασαρεις μετά ότι gapps θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα απο παρα πολυ καιρο επεστρεψα ξανα στο. G2 αλλα το ερμο τραβαει ζορια και κολλαει πολλες φορες σε απλα πραγματα.

Ποια ρομ να του περασω για να ειναι πιο σβελτο ;

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο παρα πολυ καιρο επεστρεψα ξανα στο. G2 αλλα το ερμο τραβαει ζορια και κολλαει πολλες φορες σε απλα πραγματα.

Ποια ρομ να του περασω για να ειναι πιο σβελτο ;

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πέρνα την Kitkat (original) με LG Flash Tool 2014 και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.....!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα τρέχει καλύτερα λες από ότι με lolipop λες;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα τρέχει καλύτερα λες από ότι με lolipop λες;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν θες να πειράξεις, ναι είναι η καλύτερη official rom.

 

Διαφορετικά βάλε google edition 1.5 μαζί με xceed 14 kernel.

Link to comment
Share on other sites

Θα τρέχει καλύτερα λες από ότι με lolipop λες;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Της έχω δοκιμάσει όλες, και πάντα εκεί καταλήγω, πιστεύω ειναι η μόνη Rom που κάθετε τέλεια στο G2 ταχύτητα, μπαταρία, θερμοκρασία, και οτι εφαρμογή του έχω ρίξει την τρέχει, παρόλο που ειναι Rom πενταετίας....!;)

 

Screenshot_2018-08-14-19-30-38.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Της έχω δοκιμάσει όλες, και πάντα εκεί καταλήγω, πιστεύω ειναι η μόνη Rom που κάθετε τέλεια στο G2 ταχύτητα, μπαταρία, θερμοκρασία, και οτι εφαρμογή του έχω ρίξει την τρέχει, παρόλο που ειναι Rom πενταετίας....!;)

 

Screenshot_2018-08-14-19-30-38.png

Τελευταία ερώτηση.. Μπορώ να την βρω μέσα από το σαιτ της LG?

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ερώτηση.. Μπορώ να την βρω μέσα από το σαιτ της LG?

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν ξερεις ηδη ποιας χωρας το λειτουργικο εχεις το βρισκεις απο εδω μεσω του imei σου

 

http://www.imeipro.info/check_imei_iphone.html

 

Και το κατεβαζεις απο εδω

 

https://lg-firmwares.com/lg-d802-firmwares/firmwares/

 

Εχει και kitkat και lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγοί στην πρώτη σελιδα για τις τροποποιήσεις ισχύουν κανονικά;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μόλις επανέφερα το τηλέφωνο σε κιτ κατ..αφού προηγουμένως και χωρίς λογο έφαγε σκάλωμα για κάνα 2 ωρο όπου δεν ήταν δυνατόν να το ενεργοποιήσω...

αν αυτή τρέχει καλά θα μείνω εδω,αλλιώς θα ψάξω να του βάλω άλλη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε σεις.. Αυτό πετάει.. Έπαθα πλάκα..

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε σεις.. Αυτό πετάει.. Έπαθα πλάκα..

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παει σφαιρα ε;

Link to comment
Share on other sites

Παει σφαιρα ε;
Χάχα χα ναι πραγματικά πάει. Σφαίρα.. Δεν το πιστεύω. Ανοίγω όλες τις εφαρμογές και δεν λέει να σκαλώσει.

Βέβαια το ρουταρα και ξήλωσα από μέσα ότι δεν ήθελα..

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χάχα χα ναι πραγματικά πάει. Σφαίρα.. Δεν το πιστεύω. Ανοίγω όλες τις εφαρμογές και δεν λέει να σκαλώσει.

Βέβαια το ρουταρα και ξήλωσα από μέσα ότι δεν ήθελα..

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι να λεμε τωρα;το εργαλειο πεταει φωτιες ακομα κ μετα απο τοσα χρονια.

Εγω το εχω ως δευτερο,κ χωρις root,με την κιτκατ,αλλα στο θεμα σπιρταδας το G6 μου το κοντραρει στα ισια..

Μπορω να πω οτι κ σε μπαταρια ακομα που εχω τη μαμισια κ ειναι 4 χρονων βγαζει καμια ωρα οθονης λιγοτερη απο το αλλο που το εχω λιγοτερο απο χρονο.

Σε εφαρμογες το σκυλι δεν κολλαει πουθενα για την ηλικια του.

Ειχα για ενα διαστημα περασμενη τη lollipop,αλλα εκει ειχε ψευτοθεματακια στην ταχυτητα κ ξαναεβαλα κιτκατ.

Οσο αντεχει βγαλτου το λαδι,δεν καταλαβαινει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να λεμε τωρα;το εργαλειο πεταει φωτιες ακομα κ μετα απο τοσα χρονια.

Εγω το εχω ως δευτερο,κ χωρις root,με την κιτκατ,αλλα στο θεμα σπιρταδας το G6 μου το κοντραρει στα ισια..

Μπορω να πω οτι κ σε μπαταρια ακομα που εχω τη μαμισια κ ειναι 4 χρονων βγαζει καμια ωρα οθονης λιγοτερη απο το αλλο που το εχω λιγοτερο απο χρονο.

Σε εφαρμογες το σκυλι δεν κολλαει πουθενα για την ηλικια του.

Ειχα για ενα διαστημα περασμενη τη lollipop,αλλα εκει ειχε ψευτοθεματακια στην ταχυτητα κ ξαναεβαλα κιτκατ.

Οσο αντεχει βγαλτου το λαδι,δεν καταλαβαινει τιποτα.

Το μόνο κακό είναι ότι για κάποιες εφαρμογές που θέλω να του περάσω όπως viper 4 Android πχ τα Λίνκολν που έχουν ανεβασμένα είναι κλειστά πλέων..αλλα οκ.

Όπως το βλέπω θα αντέξει κάνα χρόνο μαζί μου σίγουρα μέχρι να πάρω το καινούργιο.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό είναι ότι για κάποιες εφαρμογές που θέλω να του περάσω όπως viper 4 Android πχ τα Λίνκολν που έχουν ανεβασμένα είναι κλειστά πλέων..αλλα οκ.

Όπως το βλέπω θα αντέξει κάνα χρόνο μαζί μου σίγουρα μέχρι να πάρω το καινούργιο.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν σου εχει βγαλει θεματα στο παρελθον με κιτρινιλες οθονης κ τιποτα αλλο,σιγουρα σε βγαζει για καιρο ακομα.

Κι εγω που πηρα καινουργιο,πιο πολυ για την αλλαγη το εκανα,αλλα κ για να εχω ενα δευτερο για τη δουλεια,γιατι κατα τα αλλα δεν ειχα παραπονο.

Σκεφτομουν καποια στιγμη να του κανω κ κανενα ρουτ να δοκιμαζα καμια αλλη ρομ αλλα επειδη δεν το κατεχω,λεω αστο καλυτερα μην το στειλω πριν την ωρα του αφου αντεχει ακομα.

Δυσκολα παντως ξαναβγαινει τετοια συσκευη,κι ετσι οπως τα εχει κανει η LG,μαλλον το G6 ειναι κ το τελευταιο της που πηρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το viber4android που ανεφερες πριν βρηκα ενα βιντεακι που εχει κατι λινκ μεσα..για ριξε μια ματια μηπως σε βοηθησει.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου εχει βγαλει θεματα στο παρελθον με κιτρινιλες οθονης κ τιποτα αλλο,σιγουρα σε βγαζει για καιρο ακομα.

Κι εγω που πηρα καινουργιο,πιο πολυ για την αλλαγη το εκανα,αλλα κ για να εχω ενα δευτερο για τη δουλεια,γιατι κατα τα αλλα δεν ειχα παραπονο.

Σκεφτομουν καποια στιγμη να του κανω κ κανενα ρουτ να δοκιμαζα καμια αλλη ρομ αλλα επειδη δεν το κατεχω,λεω αστο καλυτερα μην το στειλω πριν την ωρα του αφου αντεχει ακομα.

Δυσκολα παντως ξαναβγαινει τετοια συσκευη,κι ετσι οπως τα εχει κανει η LG,μαλλον το G6 ειναι κ το τελευταιο της που πηρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το viber4android που ανεφερες πριν βρηκα ενα βιντεακι που εχει κατι λινκ μεσα..για ριξε μια ματια μηπως σε βοηθησει.

 

Κιτρινίλα έβγαλε αλλά ίσα ίσα που φαίνεται. Σε αυτό βοήθησε βεβρια το ότι ήταν συσκευή της συζύγου μου, γιατί εάν ήταν δικιά μου θα είχε βγάλει προ πολλού

Θα το δω για το Λίνκ σε ευχαριστώ πολύ.

Σε LG δεν επιστρέφω.. Πέρασα πλέων εδώ και καιρό σε χαβαι...και επιστροφή δεν έχει.. Περιμένω να πάρω το καινούργιο της...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κιτρινίλα έβγαλε αλλά ίσα ίσα που φαίνεται. Σε αυτό βοήθησε βεβρια το ότι ήταν συσκευή της συζύγου μου, γιατί εάν ήταν δικιά μου θα είχε βγάλει προ πολλού

Θα το δω για το Λίνκ σε ευχαριστώ πολύ.

Σε LG δεν επιστρέφω.. Πέρασα πλέων εδώ και καιρό σε χαβαι...και επιστροφή δεν έχει.. Περιμένω να πάρω το καινούργιο της...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σε ρωτησω τοτε με την ευκαιρια μιας κι ανεφερες οτι χρησιμοποιεις huawei,κ συγνωμη αν σου τρωω χρονο..

Αξιζει η μεταβαση απο τα LG?σε τι τα θεωρεις καλυτερα;ειναι ευχρηστο το μενου τους;μπαταρια;καμερα;

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω τοτε με την ευκαιρια μιας κι ανεφερες οτι χρησιμοποιεις huawei,κ συγνωμη αν σου τρωω χρονο..

Αξιζει η μεταβαση απο τα LG?σε τι τα θεωρεις καλυτερα;ειναι ευχρηστο το μενου τους;μπαταρια;καμερα;

Ναι αξίζει.. Ανάλογα βεβρια και τι θέλεις.

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο την σειρά mate της χουαγουει.. Mate 8 και mate 9.

Τωρα θα πάω σε mate 10.

Πρόβλημα δεν είχα κανένα σε κανέναν τομεα.

Για μπαταρία δε το συζητάμε... Πότε δεν ξαναπήρα φορτιστή μαζί μου.. Ποτέ.

Ακόμα και οι φώτο που βγάζανε με κάλυπταν απόλυτα.

Για εμένα ως πρώην LG φαν η χουαγουει με κάλυψε.

 

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αξίζει.. Ανάλογα βεβρια και τι θέλεις.

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο την σειρά mate της χουαγουει.. Mate 8 και mate 9.

Τωρα θα πάω σε mate 10.

Πρόβλημα δεν είχα κανένα σε κανέναν τομεα.

Για μπαταρία δε το συζητάμε... Πότε δεν ξαναπήρα φορτιστή μαζί μου.. Ποτέ.

Ακόμα και οι φώτο που βγάζανε με κάλυπταν απόλυτα.

Για εμένα ως πρώην LG φαν η χουαγουει με κάλυψε.

 

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου,σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια επειδη εχω παρατημενο το lg g2 google tele 1.5 θελω να το γυρισω σε στοκ kitkat παλι. Το προβλημα μου ειναι οτι οταν παω να κανω την διαδικασια https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476 αυτη αλλα ενω εχω κατεβασει την ρομ οταν παω να κανω το περασμα με το lg flash tool μου βγαζει error. Εχω κατεβασει τουλαχιστον 4 ρομ και το εχω δοκιμασει και με ολες το ιδιο ξερετε τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα μια βοήθεια παρακαλώ . Ίσως έχω ένα g2 σε λίγες μέρες για 2 ερο.. Προσπαθώ να ξανά θυμηθώ τα πειράματα που κάναμε παλιά. Ποια μαμά ρομ λέτε ότι αξίζει σαν τελευταία για το g2 μας?? Δεν θέλω pure Android με τίποτα και παλιά είχα βάλει την fast and furious?? Τώρα ποια μου προτείνετε?? Και για να θυμηθώ να το κάνω ρουτ κλπ twrp θα βρω τους οδηγούς μπροστά λειτουργούν τα λινκ κλπ?? Κάποιο λινκ ίσως?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα το κινητο μετα απο google edition και xceed kernel, οταν το εδωσα στον φιλο μου, εβγαλε μαυρη οθονη την επομενη ημερα και δεν ανοιγε.. Και τωρα το κινητο καθεται στο συρταρι τοσο καιρο, καθως ο φιλος μου μενει Θεσσαλονικη και εγω ειμαι Αθηνα. Ισως να εφταιξε κατι με το greenify που εβαλε.. Δεν γνωριζω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μετα απο καιρο λεω να ασχοληθω με το παλιο μου g2.

Λοιπον θελω να περασω την lineage os 16. Απο official 5.1 ειχα κανει ρουτ και εβαλα cloudy 3.3 τοτε. Τωρα για να βαλω αυτη χρειαζεται να κανω κατι ιδιαιτερο; Γτ διαβαζω κατι για bootloader και bootstack που δν τα πολυκαταλαβαινω και δν ξερω και ποια τρεχω εγω εχοντας cloudy απο 5.1 οφισιαλ. Αν μπορει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...