Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αφου την ειχαμε βαλει την 3.1 απο εδω εμεις του G2:

http://www.gregtwallace.com/lgg2-projects/twrp/

πρεπει να την ξαναπερασουμε;

Link to comment
Share on other sites

αφου την ειχαμε βαλει την 3.1 απο εδω εμεις του G2:

http://www.gregtwallace.com/lgg2-projects/twrp/

πρεπει να την ξαναπερασουμε;

 

καλημέρα ,έκανα την ανάρτηση για να ενημερώσω το φόρουμ ,αν την έχεις ήδη φλασάρει ε νομίζω δεν χρειάζεται .

μάλιστα μόλις βλέπω καινούργια ανάρτηση του Blastagator https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=71375830&postcount=2789

March 13, 2017 (3.1.0-1)

Rebuild of 3.1.0-0 (from 2017.03.10) - Add ability to boot with JB bootloader.

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρησιμοποιώ εδώ και μερικές μέρες cm browser από play store γιατί ο chrome μου φαίνεται βαρύς. Όταν πάω να πληκτρολογησω μια διεύθυνση μου βγαζει κάτω δεξιά επιλογή κάτι που έχω κάνει από παλιά copy.

Υπάρχεις κάποιος άλλος browser ελαφρύς και γρήγορος να δοκιμάσω; εκτός από τον στοκ.

Είμαι με ωcloudy 3.3.

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Από όσους είχα δοκιμάσει μου φάνηκε πιο ελαφρύς ο lightning

http://acrdevelopment.org/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρησιμοποιώ εδώ και μερικές μέρες cm browser από play store γιατί ο chrome μου φαίνεται βαρύς. Όταν πάω να πληκτρολογησω μια διεύθυνση μου βγαζει κάτω δεξιά επιλογή κάτι που έχω κάνει από παλιά copy.

Υπάρχεις κάποιος άλλος browser ελαφρύς και γρήγορος να δοκιμάσω; εκτός από τον στοκ.

Είμαι με ωcloudy 3.3.

Ευχαριστώ πολύ!

Ο naked browser. Έχω λοιωσει σχεδόν όλους τους browsers. Είναι ο πιο γρήγορος. Στην αρχή σε ξενίζει η ασχήμια του αλλά δε μας νοιάζει. Για μένα μετράει η ταχύτητα και η αποτελεσματικοτητα

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

O tupac έχει δίκιο...τον είχε δοκιμάσει και εγώ..είναι πραγματικά γυμνός...ο lightning είναι ελάχιστα πιο βαρύς σε σχέση με τον naked απλά είναι minimal και όμορφος.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!

Μόλις απέκτησα ενα G2 σε άριστη κατάσταση με την official 5.02. Η ερώτηση μου ειναι η εξής..Αξίζει να βάλω κάποια άλλη rom? Αν όντως υπάρχει κάποια δοκιμασμένη και αποβλημάτιστη παρακαλώ θα παρακαλούσα να με ενημερώσετε.

 

Ευχαριστώ Προκαταβολικά όλα τους φίλους!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!

Μόλις απέκτησα ενα G2 σε άριστη κατάσταση με την official 5.02. Η ερώτηση μου ειναι η εξής..Αξίζει να βάλω κάποια άλλη rom? Αν όντως υπάρχει κάποια δοκιμασμένη και αποβλημάτιστη παρακαλώ θα παρακαλούσα να με ενημερώσετε.

 

Ευχαριστώ Προκαταβολικά όλα τους φίλους!

 

Απο τις πιο δοκιμασμενες ειναι η Cloudy 3.3 για πιο ομορφη ή google edition 1.5 για πιο ελαφρια αλλα παλι απροβληματιστη (stock based). Μετα βαζεις και ενα xceed 14 για kernel (που κανει τρελη διαφορα) και τελος. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Antretng! Υπάρχει συγκεντωμένος κάποιος οδηγός για να μην ψάχνω 1410 σελίδες?

Για να βάλεις κάποια custom rom πρέπει πρώτα να ρουτάρεις τη συσκευή και να βάλεις custom recovery TWRP.

Έχεις κάνει κάτι απ' αυτά; Ή τώρα ξεκινάς;

Να ξέρουμε από που να αρχίσουμε!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω θέμα με το touch σε συγκεκριμένο μικρό σημείο στο κέντρο της οθόνης.

Υπάρχει κάποιος που να έχει αλλάξει μόνος του οθόνη ή να γνωρίζει κάποιον αξιόπιστο πωλητή στο ebay κατά προτίμηση Ευρώπη, που να έχει αγοράσει και να είναι ΟΚ?

Θα μπορούσα να έχω αυτές τις πληροφορίες σε μήνυμα?Σκέφτομαι να το επιχειρήσω μόνος μου ή με κάποιον φίλο μου που πιάνουν τα χέρια του :)

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φοράει κάνεις Ressurection Remix 7.1.1 να ρωτήσω κάτι γιατί έχω ένα θεματάκι;

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φοράει κάνεις Ressurection Remix 7.1.1 να ρωτήσω κάτι γιατί έχω ένα θεματάκι;

Ναι φιλε ειμαι με RR τι προβλημα εχεις?

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανα την τελευταία αναβάθμιση της RR, και ενώ δεν είχα την τελευταία TWRP, μου εμφάνιζε ένα μνμ στο τελος της αναβάθμισης ότι δεν έχω root και με ρωταγε αν θελω να κάνω.

Αν επέλεγα να κάνει root, δεν bootαρε ποτε το τηλ., αν επέλεγα να μην κανει root, bootαρε κανονικά αλλα δεν είχα root προφανώς.

 

Εγκατεστησα την τελευταία TWRP(3.1.0-1), μηπως έφταιγε αυτό και ξαναεβαλα τη ROΜ. Αυτή τη φορά δεν με ρωταγε καν για root και bootαρε κανονικά αλλά δεν έχω root πλεον.

 

Με το τελευταίο update της RR, έχουν βάλει αυτό το Magisk μέσα, δεν ξέρω αν εφταιγε αυτο για όλο το μπέρδεμα...

Θα δοκιμάσω να rootαρω με PC κλασσικά και θα ξανακάνω εγκατάσταση τη ROM να δω τι θα γίνει. Το επαθε κανεις αλλος αυτο; Το Magisk τι κανει ακριβώς; είναι αντικαταστάτης του SuperSU;

Sorry για το σεντόνι.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανα την τελευταία αναβάθμιση της RR, και ενώ δεν είχα την τελευταία TWRP, μου εμφάνιζε ένα μνμ στο τελος της αναβάθμισης ότι δεν έχω root και με ρωταγε αν θελω να κάνω.

Αν επέλεγα να κάνει root, δεν bootαρε ποτε το τηλ., αν επέλεγα να μην κανει root, bootαρε κανονικά αλλα δεν είχα root προφανώς.

 

Εγκατεστησα την τελευταία TWRP(3.1.0-1), μηπως έφταιγε αυτό και ξαναεβαλα τη ROΜ. Αυτή τη φορά δεν με ρωταγε καν για root και bootαρε κανονικά αλλά δεν έχω root πλεον.

 

Με το τελευταίο update της RR, έχουν βάλει αυτό το Magisk μέσα, δεν ξέρω αν εφταιγε αυτο για όλο το μπέρδεμα...

Θα δοκιμάσω να rootαρω με PC κλασσικά και θα ξανακάνω εγκατάσταση τη ROM να δω τι θα γίνει. Το επαθε κανεις αλλος αυτο; Το Magisk τι κανει ακριβώς; είναι αντικαταστάτης του SuperSU;

Sorry για το σεντόνι.

Ναι φιλε πλεον θα εχουμε το Magisk αντι το Supersu.

Με το Magisk μπορεις να χρησιμποιησεις εφαρμογες που δεν δεχονται Root.

Φοραω και εγω την τελευταια RR και εχω κανονικα Root με το Magisk.

Εσενα δεν σε ρωταει οταν ανοιγεις μια εφαρμογη που θελει Root για να δωσεις δικαιωματα?

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι το εχασα τελείως για κάποιο λόγο το root όταν πέρναγα την ROM, για αυτο μου εκανε εντύπωση και λεω μηπως έφταιγε το Magisk, το οποίο είναι όπως στη φώτο.

αν πάω στα downloads και κατεβάσω την έκδοση που βγάζει, όταν το κάνω εγκατάσταση δεν μπουταρει και βγαζει Boot Certification Error

 

edit: με clean install της ROM για πολλοστή φορά, τα κατάφερα να την εγκαταστήσω σωστά και το Magisk δουλεύει κανονικά.

ok και το Safety net, thanks Squalus!

Edited by OutLaw_264

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

οχι το εχασα τελείως για κάποιο λόγο το root όταν πέρναγα την ROM, για αυτο μου εκανε εντύπωση και λεω μηπως έφταιγε το Magisk, το οποίο είναι όπως στη φώτο.

αν πάω στα downloads και κατεβάσω την έκδοση που βγάζει, όταν το κάνω εγκατάσταση δεν μπουταρει και βγαζει Boot Certification Error

 

edit: με clean install της ROM για πολλοστή φορά, τα κατάφερα να την εγκαταστήσω σωστά και το Magisk δουλεύει κανονικά, εκτός από το safety net check κάτω κάτω.

Για το safetynet πηγαινε settings και τικαρε το magisk hide.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και ευχαριστώ εκ των προτέρων αντιμετωπίζω μάλλον σοβαρό πρόβλημα και θάθελα αν μπορείτε να με κατευθύνετε (έκανα πατάτα) .Φόραγα την Cloudy 3.3 ,κέρνελ xceed 12a και την καινούργια TWRP 3.1.0-1. Οταν λοιπόν ήμουν στη recovery παρατήρησα ότι δεν έκανε reboot στην recovery απο το μενού της ,αλλα έμπαινε μόνο με τον συνδυασμό των κουμπιών vol. του τηλεφώνου αφου πρώτα φυσικά το έκλεινα .Λέω μικρό το κακό ίσως να είναι κάποιο bug της recovery .Οταν πάταγες reboot στο system μου έβγαζε ερώτηση ''θέλεις να σου βάλω apk recovery ? " το ξετικάριζα και το τηλ. άνοιγε κανονικά .Σήμερα λοιπόν το πρωί (ο ξύπνιος) λέω άστο μην το ξετικάρω να δω τι θα κάνει Αποτέλεσμα βγάζει το σήμα LG και αμέσως πάνω αριστερά για δευτερόλεπτα 4-5 γραμμούλες μικρές (δεν προλαβαίνεις να διαβάσεις) κάτι πρόλαβα error:boot certification verify secure booting error και cause boot certification verify .Δηλ. πατώντας τα κουμπιά των vol. και power πίσω ανοίγει η άσπρη οθόνη factory data reset πατάω yes-yes και αντί να μπω στην recovery γίνεται αυτό που σας περιέγραψα .Θα ψαχτώ και γω στο internet αλλά ρωτάω μήπως γλυτώσω χρόνο και μην το κάνω και χειρότερα .Ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σας :thanks:

 

τελικά δεν γλύτωσα την ταλαιπωρία ....LGFlashTool2014 κ.λ.π ας πρόσεχα

Edited by anestis1
edit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...