Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερεις τι γινεται? Πρεπει να ηταν η συσκευη με lollipop original πριν την πειραξω γιατι εχει και την κιτρινιλα στην οθονη.

Αν ηταν με lollipop και εβαλα το autorec λογικα θα ετρεξα αυτο με το lollipol γιατι θυμαμαι οτι εβγαζε ενα γλυφιντζουρι.

Τα apk τα εχω σβησει γιατι ειναι ενος φιλου η συσκευη. Απο το μεσημερι που το δουλευω παει σφαιρα μολις εσβησα τις 2 καυτες εφαρμογες ομως.

 

Αν ειναι οπως τα λες και ειχα βαλει kitkat πως μπορω να το καταλαβω? Τι προβληματα θα παρουσιαζει η συσκευη?

Αφού θυμάσαι το γλυφιτζουρι τότε το σωστό έβαλες ΑΝ(!) το κινητό είχε τη lollipop (5.0.2).

H κιτρινίλα δεν παίζει ρόλο. Εγώ άλλαξα μία οθόνη ενώ βρισκόμουν με KitKat και τρεις με lollipop (αφού την έχω πιο πολύ καιρό).

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς το κιν. μου έπαθε το γνωστό πρόβλημα με τα wifi:

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=video&cd=1&ved=0ahUKEwiD2_uOpPbRAhVRsBQKHXZqAVQQtwIIITAA&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D6_0jzp65eLY&usg=AFQjCNGTDGC0U40TZ-517pHr2RfsZuitPQ&sig2=stUd3qRaVIc8_dUUi_9vKQ&bvm=bv.146094739,d.d24

 

Έκανα αυτό που δείχνει στο βίντεο αλλά φτιάχνει για λίγο και μετά ξανά τα ίδια.

Επειδή είναι το d800 και είναι δύσκολο να βρω μητρική για d800, ξέρετε αν μπορώ να βάλω μητρική του d802;

Λογικά το υπόλοιπο hardware δεν είναι το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κιν. μου έπαθε το γνωστό πρόβλημα με τα wifi:

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=video&cd=1&ved=0ahUKEwiD2_uOpPbRAhVRsBQKHXZqAVQQtwIIITAA&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D6_0jzp65eLY&usg=AFQjCNGTDGC0U40TZ-517pHr2RfsZuitPQ&sig2=stUd3qRaVIc8_dUUi_9vKQ&bvm=bv.146094739,d.d24

 

Έκανα αυτό που δείχνει στο βίντεο αλλά φτιάχνει για λίγο και μετά ξανά τα ίδια.

Επειδή είναι το d800 και είναι δύσκολο να βρω μητρική για d800, ξέρετε αν μπορώ να βάλω μητρική του d802;

Λογικά το υπόλοιπο hardware δεν είναι το ίδιο;

Πρώτη φορά το ακούω. Κρίμα να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Η δικιά σου περίπτωση είναι σίγουρα θέμα hardware; Δοκίμασες καμιά άλλη ROM να δεις αν στο κάνει;

 

Δεν γνωρίζω αν με την motherboard του D802 θα είσαι κομπλέ. Οι διαφορές τους πρέπει να είναι μόνο στις μπάντες συχνοτήτων. Δε μένεις Αμερική έτσι;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι Ελλάδα μένω, απλά το βρήκα σχεδόν τσάμπα και το πήρα (32άρι σφραγισμένο 115 ευρώ). Και d802 να έπαιρνα, τόσο το έβρισκα μεταχειρισμένο εκτός εγγύησης.

Ναι δοκίμασα και με nougat, τίποτα. Τι να πω, ίσως δεν συμβαίνει στα d802 γιατί απ' ότι γκούγκλαρα, βλέπω αναφορές μόνο στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι Ελλάδα μένω, απλά το βρήκα σχεδόν τσάμπα και το πήρα (32άρι σφραγισμένο 115 ευρώ). Και d802 να έπαιρνα, τόσο το έβρισκα μεταχειρισμένο εκτός εγγύησης.

Ναι δοκίμασα και με nougat, τίποτα. Τι να πω, ίσως δεν συμβαίνει στα d802 γιατί απ' ότι γκούγκλαρα, βλέπω αναφορές μόνο στο εξωτερικό.

Κρίμα. Η πλακέτα όμως που σκέφτεσαι να αλλάξεις παίζει να κανει όσο το πήρες.

 

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να δοκιμασεις ξανά ή με διαφορετικό τρόπο τη μόντα του τύπου από το βιντεάκι που πόσταρες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφού θυμάσαι το γλυφιτζουρι τότε το σωστό έβαλες ΑΝ(!) το κινητό είχε τη lollipop (5.0.2).

H κιτρινίλα δεν παίζει ρόλο. Εγώ άλλαξα μία οθόνη ενώ βρισκόμουν με KitKat και τρεις με lollipop (αφού την έχω πιο πολύ καιρό).

 

Τέλος πάντων ο φίλος μου θέλει να του περάσω μια stock KitKat

Έχω βρει τις οδηγίες από xda αλλά στο lg flash tool στην αρχή μου γράφει connection error fail

Ότι και να δοκίμασα δεν μπόρεσα να βρω τι φταίει

Κατέβασα μια Europe rom KitKat εκεί από το link που δίνουν στο xda

Έχω κάνει 10 φορές την διαδικασία και κάθε φορά το ίδιο πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων ο φίλος μου θέλει να του περάσω μια stock KitKat

Έχω βρει τις οδηγίες από xda αλλά στο lg flash tool στην αρχή μου γράφει connection error fail

Ότι και να δοκίμασα δεν μπόρεσα να βρω τι φταίει

Κατέβασα μια Europe rom KitKat εκεί από το link που δίνουν στο xda

Έχω κάνει 10 φορές την διαδικασία και κάθε φορά το ίδιο πρόβλημα

 

Έχεις τους σωστούς drivers; Δώσε μου σε παρακαλώ τα links που βλέπεις τις οδηγίες του lg flash tool και της ROM που κατεβασες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τους σωστούς drivers; Δώσε μου σε παρακαλώ τα links που βλέπεις τις οδηγίες του lg flash tool και της ROM που κατεβασες.

 

Τελικά του πέρασα cloudy 2.7 kit Kat να τελειώνω γιατί πολύ κουράστηκα να ψάχνω το φταίει

Για σίγουρα flash πρώτα kit Kat baseband και μετά όλα τα wipes και flash Rom

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα.Η καμερα μου βγαζει θολες φωτογραφιες.Το προβλημα ειναι το τζαμακι και οχι η καμερα.Το θεμα ειναι οτι αγορασα 3 τζαμακια και τα τα τοποθετησα.Και τα 3 βγαζουν θολη φωτογραφια.Μολις βγαζω το τζαμακι η καμερα ειναι μια χαρα.Η ερωτηση μου ειναι δεν ξερω τι τζαμακι να παρω.Αυτα τα πηρα απο ebay να πω την αληθεια το υλικο τους δεν ειναι και τοσο καλο εννοω το τζαμακι ειναι κατι σαν πλαστικο ευκαμπτο για αυτο αφηνει και μια θολουρα αλλα απο την αλλη ολα τα τζαμακια ετσι ειναι.Απο 3 διαφορετικους πωλητες τα πηρα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα.Η καμερα μου βγαζει θολες φωτογραφιες.Το προβλημα ειναι το τζαμακι και οχι η καμερα.Το θεμα ειναι οτι αγορασα 3 τζαμακια και τα τα τοποθετησα.Και τα 3 βγαζουν θολη φωτογραφια.Μολις βγαζω το τζαμακι η καμερα ειναι μια χαρα.Η ερωτηση μου ειναι δεν ξερω τι τζαμακι να παρω.Αυτα τα πηρα απο ebay να πω την αληθεια το υλικο τους δεν ειναι και τοσο καλο εννοω το τζαμακι ειναι κατι σαν πλαστικο ευκαμπτο για αυτο αφηνει και μια θολουρα αλλα απο την αλλη ολα τα τζαμακια ετσι ειναι.Απο 3 διαφορετικους πωλητες τα πηρα

Το δικό του τζαμακι το πέταξες;

Το ίδιο πρόβλημα, με ψιλοθολές φωτογραφίες, είχα και 'γω. Μετά από 3.5 χρόνια ήταν λογικό να έχει μικρές "αραχνιές".

Παρήγγειλα και 'γω ενα από eBay, αλλά μέχρι να 'ρθει δοκίμασα και 'γω αυτά που διαβάζαμε στο internet, λέω έτσι κι αλλιώς τι έχω να χάσω..... το πολύ πολύ να το χαλούσα τελείως!!

Πήρα λοιπόν οδοντόκρεμα, την έβαλα πάνω στο τζάμι της κάμερας και έτριβα με μπατονετα περίπου 10 λεπτά. Μετά το καθάρισα καλά με οινόπνευμα. Έκανα άλλη μια φορά αυτή τη διαδικασία, και τα αποτελέσματα ήταν εκπληκτικά!!

Το τζάμι έγινε σαν καινούργιο....... είχε πολλούς μήνες το G2 μου να βγάλει τόσο καθαρή φωτογραφία.

Εννοείτε αυτό που ήρθε απ' το eBay, δεν το έβαλα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Η πλακέτα όμως που σκέφτεσαι να αλλάξεις παίζει να κανει όσο το πήρες.

 

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να δοκιμασεις ξανά ή με διαφορετικό τρόπο τη μόντα του τύπου από το βιντεάκι που πόσταρες.

 

Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά παραπάνω απ' αυτό που δείχνει το βίντεο, γιατί το chip του wifi έχει από πάνω του ένα μεταλλικό κάλυμμα και μετά δεν κλείνει.

Άσε που αν το παρακάνεις με τα σελοτέιπ και τις κάρτες, μετά δέχεται πίεση η οθόνη και ασπρίζει στο συγκεκριμένο σημείο (το έπαθα).

Πλέον δεν μπαίνει καθόλου, ενώ στις αρχές μια έμπαινε μια δεν έμπαινε.

Την πλακέτα την βρίσκω μόνο μεταχειρισμένη (κυρίως από ebay) και κάνει γύρω στα 50-60 ευρώ με τα μεταφορικά.

Το θέμα είναι όμως μην πάθει και αυτή τα ίδια μετά από λίγο!

Έχω βρει ένα κατάστημα στην Αθήνα που επισκευάζει τα chip με κόστος 35 ευρώ, αλλά θέλει πρώτα να κάνει έλεγχο στην πλακέτα μήπως και το πρόβλημα το έχει γενικά η πλακέτα.

Και συνοψίζοντας:

Είμαι από Κρήτη, άρα θα πληρώσω και 10 ευρώ περίπου μεταφορικά.

35 ευρώ επισκευή του chip.

10 ευρώ ο έλεγχος.

Μου βγαίνει το ίδιο με το να πάρω ολόκληρη πλακέτα. Δεν ξέρω τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό του τζαμακι το πέταξες;

Το ίδιο πρόβλημα, με ψιλοθολές φωτογραφίες, είχα και 'γω. Μετά από 3.5 χρόνια ήταν λογικό να έχει μικρές "αραχνιές".

Παρήγγειλα και 'γω ενα από eBay, αλλά μέχρι να 'ρθει δοκίμασα και 'γω αυτά που διαβάζαμε στο internet, λέω έτσι κι αλλιώς τι έχω να χάσω..... το πολύ πολύ να το χαλούσα τελείως!!

Πήρα λοιπόν οδοντόκρεμα, την έβαλα πάνω στο τζάμι της κάμερας και έτριβα με μπατονετα περίπου 10 λεπτά. Μετά το καθάρισα καλά με οινόπνευμα. Έκανα άλλη μια φορά αυτή τη διαδικασία, και τα αποτελέσματα ήταν εκπληκτικά!!

Το τζάμι έγινε σαν καινούργιο....... είχε πολλούς μήνες το G2 μου να βγάλει τόσο καθαρή φωτογραφία.

Εννοείτε αυτό που ήρθε απ' το eBay, δεν το έβαλα ποτέ.[/quote

 

Με την οδοντοκρεμα το εκανα και εγω αλλα δεν καταφερα και πολλα πραγματα.Η απορια μου ειναι οτι τα τα τζαμακια τα καινουργια που δοκιμασα δεν ειναι γραντζουνισμενα αλλα το υλικο του τζαμιου δηλαδη το πλαστικο δημιουργει την θολουρα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Μπορει με στικακι και usb otg καλωδιο να περασεις απευθειας εκει το nandroid backup στο twrp

παρηγγειλα στικακι usb otg τελικα,

σε τι φορματ πρεπει να ειναι;

fat θα το αναγνωριζει, αλλα αν παραγει και μεγαλα αρχεια το twrp/nandroid backup μηπως υπαρχει προβλημα;

το ntfs το αναγνωριζει;

 

edit: συμφωνα μ αυτο θελει fat32, αλλα ειναι και παλιο το ποστ:

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα στικακι usb otg τελικα,

σε τι φορματ πρεπει να ειναι;

fat θα το αναγνωριζει, αλλα αν παραγει και μεγαλα αρχεια το twrp/nandroid backup μηπως υπαρχει προβλημα;

το ntfs το αναγνωριζει;

 

edit: συμφωνα μ αυτο θελει fat32, αλλα ειναι και παλιο το ποστ:

To fat32 είναι η "σίγουρη" λύση. Λογικά σ' αυτή τη μορφή δε θα υπάρχει πρόβλημα. Ανάλογα τον kernel, μπορεί να διαβάσει και NTFS, αλλά δεν ξέρω αν είναι πλήρως διαχειρίσιμα. Εγώ κάποια στιγμή με custom rom και kernel μπορούσα να βλέπω τα αρχεία μου σε ένα toshiba σκληρό δίσκο που έχω 1TB σε NTFS.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Τι λεει το θεριο το g2; :)

 

Μου κανε ενα προβλημα στη μανα μου. Ειχα δοκιμασει οταν της το πρωεδωσα το dorimanx 12 kernel σε lollipop rom και οπως σας ειχα πει και τοτε δεν ηταν σταθερος. Συγκεκριμενα της εκλεισε καθως επαιζε και εχασε την προοδο οχι μονο σε αυτο το παιχνιδι αλλα και σε αλλα 2 που ειχε. Της εβαλα τελικα xceed 14 και cloudy 3.3 και κομπλε και οσα παιχνιδια ειχαν την προοδο της στο google account τα επανεφερε.

 

Ενα ομως μηνα μετα, ενω ηταν φουλ σταθερο της εκανε ακριβως το ιδιο. Δηλαδη εκει που επαιζε εκλεισε και οταν το ανοιξε τοσο σε αυτο οσο και σε ενα αλλο παιχνιδι ειχε χασει τη προοδο της. Το "παιχνιδια play" εχει κανονικα το λογαριασμο της. Τι να φταιει; Δεν μου παει η καρδια να του βαλω στοκ rom/kernel.

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν πάρεις log, όσο και να μυρίζουμε τα νύχια μας δεν θα μάθουμε

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Σωστα. Αλλα εκ των υστερων τι log να παρω;

 

Το περιεργο ειναι οτι την προηγουμενη φορα που το κανε (πριν ενα μηνα) και αλλαξα ρομ, μια χαρα ειχε κρατησει τη προοδο της το google. Τωρα τι φρικη τρωει δεν ξερω. Πιστευω οτι αν κανω ενα factory reset και το ξαναστησω παλι θα της επιστρεψει τη προοδο της το google games.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Από θερμοκρασίες πως πάει; Βάλε της το cputemp in statusbar (θέλει xposed) και πες της να ρίχνει καμιά ματιά όταν παίζει παιχνίδια.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μετά από ένα σχεδόν μήνα το κινητάκι είναι ακόμα στο service(από skroutzομαγαζο) οι τύποι είναι απαράδεκτοι, η δικαιολογία είναι ότι το κινητό είναι ακόμα στο service ( θυμίζω ότι βούτηξε στην μπανιέρα με νερό και από τότε δουλεύουν όλα εκτός από το σήμα του που πιάνει όποτε θέλει ) ΣΤο youtube υπαρχουν παρα πολλα βιδεο για να πειραματιστω αλλα δεν το έχω γενικά.Υπάρχει περίπτωση να το πουλήσω όπως είναι και να πιάσει τίποτα ,έστω για ανταλλακτικά ;Χρειάζομαι οπωσδήποτε κινητό :worry:
nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναγραψει το προβλημα μου αλλα το ξαναλεω μηπως με βοηθησει κανενας.Εχω προβλημα με το τζαμαμι της καμερας.Εχω αλλαξει 6 τζαμακια καμερας αγορασμενα απο ebay αλλα σε ολα το υλικο τους ειναι τετοιο που η καμερα εχει πολλη θολουρα.Ειναι καθαρα προβλημα του υλικου του τζαμιου γιατι οταν δεν εχει τζαμι βγαζω μια χαρα φωτο.Δεν κρατησα ομως το αρχικο τζαμι για να το συγκρινω με τα αλλα που αγορασα.Μηπως ξερει κανενας τι να κανω υπαρχει αυθεντικο τζαμαμι για lg g2?Υποψιν στο αρχικο τζαμι που ειχε το κινητο εκανα και το κολπο με την οδοντοκρεμα αλλα αντι να φυγουν οι γραντζουνιες εγιναν πιο πολλες.

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναγραψει το προβλημα μου αλλα το ξαναλεω μηπως με βοηθησει κανενας.Εχω προβλημα με το τζαμαμι της καμερας.Εχω αλλαξει 6 τζαμακια καμερας αγορασμενα απο ebay αλλα σε ολα το υλικο τους ειναι τετοιο που η καμερα εχει πολλη θολουρα.Ειναι καθαρα προβλημα του υλικου του τζαμιου γιατι οταν δεν εχει τζαμι βγαζω μια χαρα φωτο.Δεν κρατησα ομως το αρχικο τζαμι για να το συγκρινω με τα αλλα που αγορασα.Μηπως ξερει κανενας τι να κανω υπαρχει αυθεντικο τζαμαμι για lg g2?Υποψιν στο αρχικο τζαμι που ειχε το κινητο εκανα και το κολπο με την οδοντοκρεμα αλλα αντι να φυγουν οι γραντζουνιες εγιναν πιο πολλες.

 

καλημέρα δεν γνωρίζω απο που μπορείς να βρείς το αυθεντικό ,ψάξτο με επιμονή στο διαδίκτυο δεν μπορεί κάτι θα ξετρυπώσεις ,στην ανάγκη δοκίμασε και από άλλα site (απο Ελληνικά σαιτ δεν υπάρχει ?) Για το άλλο που λες ,μήπως δεν επέμεινες αρκετά στο καθάρισμα ? Στο λέω γιατί στο δικό μου είχα στο χέρι μια μπατονέτα βουτηγμένη λίγο σε υγρό καθαρισμού κεραμικών εστιών κουζίνας .Οπως λες στην αρχή έγινε χειρότερο ,επέμεινα με απαλές κυκλικές κινήσεις και μετά απο κανα 2 λεπτά έλαμψε ,έφυγαν τα πάντα .Ξέρεις απο ότι έχω διαβάσει το τζαμάκι έχει επάνω του ένα φίλτρο(υπ' όψιν όταν το αφαίρεσα οι φωτο ήταν σαφώς πιο καλές) ,αυτό είναι που χαράσεται και πρέπει να φύγει και φαίνεται ότι η οδοντόκρεμα που χρησιμοποίησες δεν είχε την δύναμη να το διώξει ή ήθελε περισότερο χρόνο

Link to comment
Share on other sites

S O S!!!!!!

εκανε επανεκκινηση και τωρα κολλαει στο logo και δεν ανοιγει. Μπορω ομως να μπω σε teamwin recavery. Τι να κανω για να το ανοιξω. cloydy3.3 me xceed 14

Link to comment
Share on other sites

S O S!!!!!!

εκανε επανεκκινηση και τωρα κολλαει στο logo και δεν ανοιγει. Μπορω ομως να μπω σε teamwin recavery. Τι να κανω για να το ανοιξω. cloydy3.3 me xceed 14

Έτσι στα καλά καθούμενα το έπαθε;

Σε πρώτη φάση δοκίμασε να κάνεις wipe cache, dalvic cache (όχι system αρχικά) και reboot system. Αν δεν ανοίγει πάλι, θα ηταν καλά να βάλεις τη rom σε ένα στικάκι και, αφού κάνεις wipe και το system, να την φλασάρεις εκ νέου!

Τουλάχιστον να αποφύγεις το factory reset γιατί θα χάσεις και την internal.....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι στα καλά καθούμενα το έπαθε;

Σε πρώτη φάση δοκίμασε να κάνεις wipe cache, dalvic cache (όχι system αρχικά) και reboot system. Αν δεν ανοίγει πάλι, θα ηταν καλά να βάλεις τη rom σε ένα στικάκι και, αφού κάνεις wipe και το system, να την φλασάρεις εκ νέου!

Τουλάχιστον να αποφύγεις το factory reset γιατί θα χάσεις και την internal.....

 

σ ευχαριστω πολυ. εκανα wipe ολα εκτος της μνημης και φλασαρα τη ρομ και ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Παιδιά είμαι εδω κ κανα χρόνο μαμά όλα. Ούτε καν ρουταρισμένος, μιας και οτι είχα δοκιμάσει δεν έκανε. Ξερουταρα γτ ήθελα να το πάω στο σερβις κ απο τοτε το άφησα μαμά. Έχει βγει κανένας γρήγορος kernel κ μια καλή ρομ γτ lagaρει συνέχεια το κινητό κ λέω να δοκιμάσω τον xceed 14 με cloydy3.3. Είναι οκ. Επίσης αν μπορείτε να μ στείλετε την διαδικασία για ρουτ και γενικά φλασαρίσμαος κλπ γτ τα έχω ξεχάσει μετα απο τόσο καιρό.Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...