Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε westman μήπως κατα λάθος είχες φλασάρει ROM 16GB παλιότερα; για δες μέσα από το κινητό στον αποθηκευτικό χώρο > "διάφορα" το system data σου λέει γύρω στα 7.36 GB; Αν λέει περισσότερα (πάνω από 15GB αν θυμάμαι) μάλλον είναι από λάθος φλασάρισμα.

Αν είχες φλασάρει λάθος ROM παλιότερα, ακόμα κι αν φλασάρεις 32άρα από επάνω μερικές φορές δεν διορθώνεται η χωρητικότητα.

Υπάρχει λύση, αλλά είναι λίγο δύσκολη.

Θα σου δώσω τα λινκ, αλλά αν δεν είσαι σίγουρος ότι φταίει αυτό μην το δοκιμάζεις αμέσως, απλά ρίχνω την ιδέα:

 

Η λύση στο θέμα με την λανθασμένη χωρητικότητα είναι η διαδικασία που περιγράφεται εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5761974#post5761974

με προσοχή, ο σωστός φάκελος είναι ο xbin όπως αναφέρεται από τον φίλο, αλλά και η τελευταία εντολή είναι λάθος, θα έπρεπε να είναι:

dd if=/system/xbin/pgpt32g.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=512 seek=0 conv=notrunc

 

Μετά από αυτό, στη δική μου συσκευή η επανεκκίνηση δεν αρκούσε για να δω και τα 32GB, χρειάστηκε να ξαναφλασάρω επίσημη 32GB Lollipop (εδώ θέλει προσοχή καθώς τα KDZ που κυκλοφορούν δεν διευκρινίζουν συνήθως αν είναι όντως 32!)

 

το πορβλημα προεκυψε μετα απο το bootloop που το επανεφερα με το προγραμμα της lg.στην διαχειριση συσκευων στην αποθηκευση λεει συνολικος χωρος 32gb και τα 22gb ειναι system data,ενω στο λαπτοπ μου λεει οτι ειναι 10gb...δεν πιστευω να φταιει κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το πορβλημα προεκυψε μετα απο το bootloop που το επανεφερα με το προγραμμα της lg.στην διαχειριση συσκευων στην αποθηκευση λεει συνολικος χωρος 32gb και τα 22gb ειναι system data,ενω στο λαπτοπ μου λεει οτι ειναι 10gb...δεν πιστευω να φταιει κατι αλλο...

Στο κατω κατω δε σε νοιαζει τι λεει.

Θελω να πω οτι αν βαριεσαι να μπεις στη διαδικασια ή φοβασαι δεν ειναι κατι που θα σου φαει τον αποθηκευτικο χωρο. Μια εικονικη ενδειξη ειναι.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο κατω κατω δε σε νοιαζει τι λεει.

Θελω να πω οτι αν βαριεσαι να μπεις στη διαδικασια ή φοβασαι δεν ειναι κατι που θα σου φαει τον αποθηκευτικο χωρο. Μια εικονικη ενδειξη ειναι.

 

Δυστυχως δεν νομιζω να εικονικη η ενδειξη γιατι προσπαθησα να ξανα βαλω τις εικονες που ειχα στο κινητο και δεν τις χωραγε...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν νομιζω να εικονικη η ενδειξη γιατι προσπαθησα να ξανα βαλω τις εικονες που ειχα στο κινητο και δεν τις χωραγε...

Ωχ! Οντως; Νομιζα οτι ειναι εικονικο. Τουλαχιστον αυτην την εντυπωση ειχα απο αλλα δυο ομοια περιστατικα παιδιων.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φιλε westman μήπως κατα λάθος είχες φλασάρει ROM 16GB παλιότερα; για δες μέσα από το κινητό στον αποθηκευτικό χώρο > "διάφορα" το system data σου λέει γύρω στα 7.36 GB; Αν λέει περισσότερα (πάνω από 15GB αν θυμάμαι) μάλλον είναι από λάθος φλασάρισμα.

Αν είχες φλασάρει λάθος ROM παλιότερα, ακόμα κι αν φλασάρεις 32άρα από επάνω μερικές φορές δεν διορθώνεται η χωρητικότητα.

Υπάρχει λύση, αλλά είναι λίγο δύσκολη.

Θα σου δώσω τα λινκ, αλλά αν δεν είσαι σίγουρος ότι φταίει αυτό μην το δοκιμάζεις αμέσως, απλά ρίχνω την ιδέα:

 

Η λύση στο θέμα με την λανθασμένη χωρητικότητα είναι η διαδικασία που περιγράφεται εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5761974#post5761974

με προσοχή, ο σωστός φάκελος είναι ο xbin όπως αναφέρεται από τον φίλο, αλλά και η τελευταία εντολή είναι λάθος, θα έπρεπε να είναι:

dd if=/system/xbin/pgpt32g.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=512 seek=0 conv=notrunc

 

Μετά από αυτό, στη δική μου συσκευή η επανεκκίνηση δεν αρκούσε για να δω και τα 32GB, χρειάστηκε να ξαναφλασάρω επίσημη 32GB Lollipop (εδώ θέλει προσοχή καθώς τα KDZ που κυκλοφορούν δεν διευκρινίζουν συνήθως αν είναι όντως 32!)

Ναι, έτσι ειναι. Όπως τα λες και διορθώνεται με τον τρόπο αυτό.!!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα.

Έχω στην κατοχή μου το D802 32G GERMANY και επειδή είχα θέμα με τη μπαταρία πέρασα πριν λίγους μήνες την cm13. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ γρηγορη η μπαταρία κρατάει πάρα πολύ καλά και δεν ζεσταίνεται το κινητό. Όμως έχει κάποια προβλήματα. Το βασικότερο είναι η έλλειψη του quick window, ενώ και αρκετές εφαρμογές που είχα στην αρχική rom δε λειτουργούν ή λειτουργούν με προβλήματα (tiny call confirm, Call recorder και άλλα).

Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως είναι ότι ξαφνικά, χωρίς να έχω εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα μόλις απαντήσω σε κλήση ή αν καλέσω εγώ είτε από το κινητό είτε μέσω Bluetooth λειτουργεί η ανοιχτή ακρόαση και πρέπει να το γυρίσω μετά στο ακουστικό.

Σκέφτομαι για τους παραπάνω λόγους να δοκιμάσω ξανά τη rom της μαμάς.

Έψαξα να κατεβάσω στην stock rom, αλλά οι ελληνικές είναι μόνο για 16GB. Τελικά κατέβασα μια γερμανική lolipop 32GB. Ελπίζω να είναι η σωστή.

Οδηγίες για επαναφορά από CM13 σε stock υπάρχουν??? και που.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα.

Έχω στην κατοχή μου το D802 32G GERMANY και επειδή είχα θέμα με τη μπαταρία πέρασα πριν λίγους μήνες την cm13. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ γρηγορη η μπαταρία κρατάει πάρα πολύ καλά και δεν ζεσταίνεται το κινητό. Όμως έχει κάποια προβλήματα. Το βασικότερο είναι η έλλειψη του quick window, ενώ και αρκετές εφαρμογές που είχα στην αρχική rom δε λειτουργούν ή λειτουργούν με προβλήματα (tiny call confirm, Call recorder και άλλα).

Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως είναι ότι ξαφνικά, χωρίς να έχω εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα μόλις απαντήσω σε κλήση ή αν καλέσω εγώ είτε από το κινητό είτε μέσω Bluetooth λειτουργεί η ανοιχτή ακρόαση και πρέπει να το γυρίσω μετά στο ακουστικό.

Σκέφτομαι για τους παραπάνω λόγους να δοκιμάσω ξανά τη rom της μαμάς.

Έψαξα να κατεβάσω στην stock rom, αλλά οι ελληνικές είναι μόνο για 16GB. Τελικά κατέβασα μια γερμανική lolipop 32GB. Ελπίζω να είναι η σωστή.

Οδηγίες για επαναφορά από CM13 σε stock υπάρχουν??? και που.

Γνώμη μου . Αν θες να με ακούσεις. Ξανά φλασαρε την Cm13 snapshot όμως και με gapps stock.

Τα έχω περασμένα εδώ και 10 μέρες και νιώθω ότι το τηλ πετά!

Και το βασικότερο είναι ότι δε έχω κανένα πρόβλημα από όσα αναφερεις.

 

Δωστου μία.δευτερη ευκαιρία και.φλασαρε την Cm13 snapshot

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα.

Έχω στην κατοχή μου το D802 32G GERMANY και επειδή είχα θέμα με τη μπαταρία πέρασα πριν λίγους μήνες την cm13. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ γρηγορη η μπαταρία κρατάει πάρα πολύ καλά και δεν ζεσταίνεται το κινητό. Όμως έχει κάποια προβλήματα. Το βασικότερο είναι η έλλειψη του quick window, ενώ και αρκετές εφαρμογές που είχα στην αρχική rom δε λειτουργούν ή λειτουργούν με προβλήματα (tiny call confirm, Call recorder και άλλα).

Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως είναι ότι ξαφνικά, χωρίς να έχω εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα μόλις απαντήσω σε κλήση ή αν καλέσω εγώ είτε από το κινητό είτε μέσω Bluetooth λειτουργεί η ανοιχτή ακρόαση και πρέπει να το γυρίσω μετά στο ακουστικό.

Σκέφτομαι για τους παραπάνω λόγους να δοκιμάσω ξανά τη rom της μαμάς.

Έψαξα να κατεβάσω στην stock rom, αλλά οι ελληνικές είναι μόνο για 16GB. Τελικά κατέβασα μια γερμανική lolipop 32GB. Ελπίζω να είναι η σωστή.

Οδηγίες για επαναφορά από CM13 σε stock υπάρχουν??? και που.

 

Αφου μπηκες που μπηκες στην διαδικασια, μη βαλεις stock αλλα καλυτερα stock based + kernel. Ειναι ελαφρυτερες, γρηγοροτερες και χωρις να χανουν τα καλουδια του στοκ λειτουργικου. Οποτε οι εναλλακτικες που εχεις ειναι οι εξης:

 

1. Cloudy 3.3 + xceed 14 . Ειναι lolipop με UI του G3. Δεν ειναι οτι πιο γρηγορο ομως εχεις ολες τις εφαρμογες του g2 και δεν χανει σε τιποτα σε λειτουργικοτητα.

2. Cloudy 2.2 + dorimanx. Ειναι kitkat με UI του G3. Ειναι γρηγοροτερο απο τη cloudy 3.3, εχει ολες τις εφαρμογες αλλα χανει στο οτι το quick window ειναι κυκλικο (χανει στις ακρες και σε εμφανιση, παραμενει ομως λειτουργικο) και δεν δουλευει το πισω Led στις ειδοποιησεις.

3. Google edition 1.5 + xceed 14. Ειναι lolipop οσο το δυνατον πιο κοντα σε pure android. Ειναι ελαφρως γρηγροτερο απο cloudy 2.2, το quick window δουλευει αψογα σε ρολοι και κλησεις οπως και το πισω led. Χανει στο οτι πρεπει να συνηθισεις τις εφαρμογες της google και ως εκ τουτου στο quick window δουλευει μονο ρολοι και κλησεις σε αντιθεση με τις cloudy που εχεις και προβολη sms, αναπαντητες, ξυπνητηρι κλπ

 

Προσωπικα κατεληξα στη τριτη επιλογη που ειναι και η γρηγοροτερη. Σιγουρα θα σου φανουν πιο αργες σε σχεση με 13 αλλα ειναι απειρως γρηγοροτερες απο τη stock lolipop. Αν παλι θες να περασεις πισω τη παλια stock σου rom κοιτα εδω για οδηγιες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6963382#post6963382 και εδω για τη Rom http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να δοκιμάσω cm13 snapshot αλλά δεν μπορώ να βρω το gapps stock. Κάποιο linik??

Επίσης φλασάρω κανονικά μέσω recovery και πιο αρχείο πρώτα???

 

 

 

 

QUOTE=bill1984aggelidi;6968707]Γνώμη μου . Αν θες να με ακούσεις. Ξανά φλασαρε την Cm13 snapshot όμως και με gapps stock.

Τα έχω περασμένα εδώ και 10 μέρες και νιώθω ότι το τηλ πετά!

Και το βασικότερο είναι ότι δε έχω κανένα πρόβλημα από όσα αναφερεις.

 

Δωστου μία.δευτερη ευκαιρία και.φλασαρε την Cm13 snapshot

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να δοκιμάσω cm13 snapshot αλλά δεν μπορώ να βρω το gapps stock. Κάποιο linik??

Επίσης φλασάρω κανονικά μέσω recovery και πιο αρχείο πρώτα???

 

 

 

 

QUOTE=bill1984aggelidi;6968707]Γνώμη μου . Αν θες να με ακούσεις. Ξανά φλασαρε την Cm13 snapshot όμως και με gapps stock.

Τα έχω περασμένα εδώ και 10 μέρες και νιώθω ότι το τηλ πετά!

Και το βασικότερο είναι ότι δε έχω κανένα πρόβλημα από όσα αναφερεις.

 

Δωστου μία.δευτερη ευκαιρία και.φλασαρε την Cm13 snapshot

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Από εκεί που κατέβασες την ρομ έχει και λινκ για τα gapps, δες λίγο καλύτερα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Από εκεί που κατέβασες την ρομ έχει και λινκ για τα gapps, δες λίγο καλύτερα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

 

http://opengapps.org

 

Επιλέγεις platform ARM

Android. 6

Valiant. Stock

 

Και από εδώ κατέβασα την ρομ

 

http://download.cyanogenmod.org/?

 

Οκ?

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Edited by bill1984aggelidi
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα.παιδεια εχω ενα lg g2 d802 16gb.katarxas ειχα δοκι.ασει να κανω ροοτ και να βαλω αλλη ρομ ενω το κινιτο ετρεχε λολιποπ.και αφου το μπρικαρα κανα 4-5 φορες καταφερα και εκανα downgrade. Σε 4.4.2. Τωρα τ συνδεω στον υπολογιστη και δειχνει 10gb ελευθερα.και επισης εχω δοκιμασει ολα τα απκ για ροοτ και δεν εχω καταφερφει κατι.μπορειτε να μου πειτε τον σωστο τροπο για ροοτ?
Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασα τη snapshot και τα stock gapps δεν μπορώ να βάλω ελληνικά στο πληκτρολόγιο, δεν δουλεύει το ρολόι, άρα και το ξυπνητήρι.

Δοκίμασα και την τελευταία Nightly και τα τελευταία Full gapps αλλά τίποτα..

Μετά από κάθε εγκατάσταση κάνω wipe data, davlik.

Δεν ξέρω τι φταίει.

Μάλλον θα πάω σε google editiion και xceed τα οποία έχω κατεβάσει. Τα περνάω κανονικά μέσω recovery και με ποια σειρά???

 

 

 

Από εκεί που κατέβασες την ρομ έχει και λινκ για τα gapps, δες λίγο καλύτερα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασα τη snapshot και τα stock gapps δεν μπορώ να βάλω ελληνικά στο πληκτρολόγιο, δεν δουλεύει το ρολόι, άρα και το ξυπνητήρι.

Δοκίμασα και την τελευταία Nightly και τα τελευταία Full gapps αλλά τίποτα..

Μετά από κάθε εγκατάσταση κάνω wipe data, davlik.

Δεν ξέρω τι φταίει.

Μάλλον θα πάω σε google editiion και xceed τα οποία έχω κατεβάσει. Τα περνάω κανονικά μέσω recovery και με ποια σειρά???

 

 

Πρωτα τη rom (google edition) και μετα τον kernel (xceed). Αν τα κανεις αναποδα τοτε ειναι σαν να μην τον εβαλες το kernel και καταληγεις με τη στοκ της ρομ. Απο xceed ελπιζω να μην εχεις κατεβασει την τελευταια εκδοση αλλα τη 14 που ειναι πιο σταθερη.

 

Δεν θα το μετανιωσεις παντως. Με χει βολεψει απιστευτα και δυσκολα θα παω σε AOSP (δεν κολλαει πουθενα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαιρετω την παρεα.παιδεια εχω ενα lg g2 d802 16gb.katarxas ειχα δοκι.ασει να κανω ροοτ και να βαλω αλλη ρομ ενω το κινιτο ετρεχε λολιποπ.και αφου το μπρικαρα κανα 4-5 φορες καταφερα και εκανα downgrade. Σε 4.4.2. Τωρα τ συνδεω στον υπολογιστη και δειχνει 10gb ελευθερα.και επισης εχω δοκιμασει ολα τα απκ για ροοτ και δεν εχω καταφερφει κατι.μπορειτε να μου πειτε τον σωστο τροπο για ροοτ?

 

Θυμαμαι οτι ουτε εμενα δεν δουλευαν τα apk και το κανα τελικα με το pc.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

απο σήμερα θα έχω στα χέρια μου ένα g2 και θελουν να το "φτιαξω" γιατί "κολλάει" :) :lol:

 

εχετε να μου στειλετε καποιο Link με αναλυτικες οδηγιες να περασω μια stable rom να τελειωνω?

δεν με νοιαζουν αναβαθμισεις, αρκει να είναι σταθερο σαν τηλεφωνο...

αν θελετε πληροφοριες για το τι φοραει τωρα το κινητο θα σας στειλω το απογευμα που θα το εχω στα χερια μου.νομιζω παντως πως φοραει την δικη του lollipop

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικα εβγαλα ακρη με το κινγκ ροοτ και με το autorec.τωρα λεω για αρχη να δοκιμασω cloudy 2.2 και μια μια μετα ολες.μπερδευομαι ομως με τα baseband ti einai?
Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικα εβγαλα ακρη με το κινγκ ροοτ και με το autorec.τωρα λεω για αρχη να δοκιμασω cloudy 2.2 και μια μια μετα ολες.μπερδευομαι ομως με τα baseband ti einai?

 

Ωραιος. Βαλε και το SuperSu (το βρισκεις playstore) και εισαι κομπλε.

 

Τα baseband ειναι υπευθυνο για τη "κεραια" του κινητου. Εσυ θα βαλεις το baseband kitkat αν ειναι να βαλεις την cloudy 2.2.

 

Βασικα οποτε πας σε Rom με διαφορετικο android (πχ απο kitkat πας lolipop) θα πρεπει να αλλαζεις και το baseband. Αν κοιταξεις λιγες σελιδες πιο πισω ενας συμφορουμιτης μου χε δωσει ενα link με 2 αρχειακια (go to lollipop, back to kitkat) οπου αλλαζει recovery και baseband. (μου χε γραψει και οδηγιες)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδεια ολα οκ εβαλα και την cloudy g3 2.2 εχω παρει και ενα backup tin official. Τωρα αν χρειαστει να γυρισω ξανα θα κανω μονο restore απο twrp?

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να προσθεσω οτι το κιν αν και 3 χρονων πεταει με την cloudy g3 2.2.ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδεια ολα οκ εβαλα και την cloudy g3 2.2 εχω παρει και ενα backup tin official. Τωρα αν χρειαστει να γυρισω ξανα θα κανω μονο restore απο twrp?

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να προσθεσω οτι το κιν αν και 3 χρονων πεταει με την cloudy g3 2.2.ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Αφού η stock (που έχεις back up) είναι kit kat, τότε, ναι, κάνεις κατ' ευθείαν restore από TWRP. Δηλαδή θα κάνεις πρώτα όλα τα wipe's (εκτός internal) και ΠΡΙΝ κάνεις reboot, κάνεις restore του back up!

Τα back up's σου (εαν δεν το έχεις κάνει ήδη) μπορείς εννοείτε να τα έχεις σε ένα usb stick, για να μην σου πιάνουν χώρο στην εσωτερική μνήμη!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

απο σήμερα θα έχω στα χέρια μου ένα g2 και θελουν να το "φτιαξω" γιατί "κολλάει" :) :lol:

 

εχετε να μου στειλετε καποιο Link με αναλυτικες οδηγιες να περασω μια stable rom να τελειωνω?

δεν με νοιαζουν αναβαθμισεις, αρκει να είναι σταθερο σαν τηλεφωνο...

αν θελετε πληροφοριες για το τι φοραει τωρα το κινητο θα σας στειλω το απογευμα που θα το εχω στα χερια μου.νομιζω παντως πως φοραει την δικη του lollipop

 

κανένας? κάνω ένα up! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κανένας? κάνω ένα up! :rolleyes:

 

Εδω δεν απαντησες εσυ στον εαυτο σου για το τι "φοραει"... και θες να σου απαντησουν οι αλλοι; :p

 

Ακομη δεν ειπες καν τι εννοεις. Να εισαι με την ιδια μαμα rom που φορας με απλα πιο efficient kernel? Να εισαι σε custom αλλα στοκ based rom που ειναι ελαφρυτερη μεν αλλα χωρις να χανει τα καλουδια της lg? Να εχεις τη γρηγοροτερη και ας χανεις απο καποια feautures οπως ποιοτητα καμερας, s-view κλπ? Βοηθα μας να σε βοηθησουμε ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν απαντησες εσυ στον εαυτο σου για το τι "φοραει"... και θες να σου απαντησουν οι αλλοι; :p

 

Ακομη δεν ειπες καν τι εννοεις. Να εισαι με την ιδια μαμα rom που φορας με απλα πιο efficient kernel? Να εισαι σε custom αλλα στοκ based rom που ειναι ελαφρυτερη μεν αλλα χωρις να χανει τα καλουδια της lg? Να εχεις τη γρηγοροτερη και ας χανεις απο καποια feautures οπως ποιοτητα καμερας, s-view κλπ? Βοηθα μας να σε βοηθησουμε ;)

 

παράλειψη μου! λοιπόν φοράει 4.4.2 εντελώς stock...δεν θελω πειραγμενους kernel ουτε ταχυτητα...ψαχνω μια οσο γινεται πιο stable custom stock based rom.τωρα ειμαι σε φαση που το rootαρα μεσω adb.και απλα ψαχνομαι να δω ποια rom να flashαρω.καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

παράλειψη μου! λοιπόν φοράει 4.4.2 εντελώς stock...δεν θελω πειραγμενους kernel ουτε ταχυτητα...ψαχνω μια οσο γινεται πιο stable custom stock based rom.τωρα ειμαι σε φαση που το rootαρα μεσω adb.και απλα ψαχνομαι να δω ποια rom να flashαρω.καμια ιδεα?

 

Κοιτα τοτε εδω. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6968774#post6968774

 

Εχουν βγει πολυ σταθεροι αυτοι οι kernel οποτε μην διστασεις να τους βαλεις. Μπορεις μαλιστα αρχικα να βαλεις σκετα το kernel dorimanx με τη Rom που χεις τωρα. Απλα κανε ενα back up πρωτα ωστε αν δεν σου αρεσει να επιστρεψεις πισω (εχει επιλογη το twrp).

 

Υποψιν, αν θελησεις να πας σε lolipop based, θα χρειαστεις και ενα αρχειακι go to lolipop (για αλλαγη twrp και baseband). Αν πατησεις αναζητηση στο θεμα θα το βρεις.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...