Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικα με το Tethering δεν φταιει η rom, να εισαι σιγουρος για αυτο

 

Kit Kat εδω : http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G2%2FStock%2FKitKat%2F

 

Lollipop εδω: http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G2%2FStock%2FLollipop%2F

και πως την περναω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι kdz, άρα με το lg flash tool. Ρίξε μια ματιά στο xda.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476

δε θελει να ειναι root η συσκευη...ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά πρόσεξε να ακολουθήσεις σωστά τα βήματα.

κατεβηκε και προσπαθω να το κανω αλλα συνεχεια δειχνει οτι το κινητο αποσυνδεθηκε απτον υπολογιστη..γιατι?

Edited by newbach
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,μόλις διάβασα στο original modding Italy ότι ετοιμάζεται η CyanogenMod 14 , δηλ. Android 7.0 ,καλό αυτό για τον γερολυκο G2.....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Έχω ένα LG G2 D802 της γυναίκας μου και ξαφνικά άρχισε να σέρνεται στην κυριολεξία. Του έκανα 3-4 φορές hard reset αλλά αυτό συνεχίζει το ίδιο. Δεν είναι φορτωμένο με εφαρμογές και ιδιαίτερα μετά τα reset. Ξαναπέρασα την μαμά rom αφού το σύνδεσα στο LG PC Suite και τίποτα. Δουλεύει κανονικά αλλά ΑΡΓΑ...

 

Καμία ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

σε μένα έκατσε καλύτερα με την SRK http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

παίζουν ρόλο όμως πολλά πράγματα π.χ εφαρμογές ,χρήση ,το στήσιμό του

προτείνω την τελευταία την SRK-D80230F-EUR_20160528_droidth

 

Τελικά και αυτή, αλλά και η cloudy και η optimus που είχα περάσει πριν έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Μετά από 1-2 μήνες το κινητό δείχνει να "μπουκώνει".

Έχω τσεκάρει και έχω πάντα 2+GB χώρο, η RAM τουλάχιστον 500, κάνω clear τα tasks αλλά και πάλι πάω να ανοίξω εφαρμογές και δείχνει να τραβάει ζόρια. Επίσης έχει μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας από το σύστημα. Έχω βάλει το GSam Battery Monitor και δείχνει βασικά ότι το Android system και ο Κερνελ καταναλώνουν την περισσότερη μπαταρία (30% της συνολικής όταν οι υπόλοιπες εφαρμογές συνολικά μόνο 20% και άλλο 50 % η οθόνη).

 

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με srkg3 πανω απο μισο χρόνο δεν έχω θέμα ούτε νιώθω να λαγκαρει. Θα πρότεινα να μην καθαρίζεις συνέχεια την μνήμη γιατί το Android από μόνο του εκκινεί πάλι κάποιες διεργασίες όσες φορές και να τις κλήσεις. Για αρχή γιατί δεν δοκιμάζεις τον dorimanx για kernel που πλέον είναι φτασμενος σε πολυ καλο επίπεδο. Τα 500mb ram που βλέπεις ελεύθερα είναι πολύ νορμάλ. Η ram είναι για να γεμίζει. Και 3 gb να είχες πάλι το λειτουργικό θα την γέμιζε μέχρι ένα σημείο..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με srkg3 πανω απο μισο χρόνο δεν έχω θέμα ούτε νιώθω να λαγκαρει. Θα πρότεινα να μην καθαρίζεις συνέχεια την μνήμη γιατί το Android από μόνο του εκκινεί πάλι κάποιες διεργασίες όσες φορές και να τις κλήσεις. Για αρχή γιατί δεν δοκιμάζεις τον dorimanx για kernel που πλέον είναι φτασμενος σε πολυ καλο επίπεδο. Τα 500mb ram που βλέπεις ελεύθερα είναι πολύ νορμάλ. Η ram είναι για να γεμίζει. Και 3 gb να είχες πάλι το λειτουργικό θα την γέμιζε μέχρι ένα σημείο..

 

Εχεις SRK Lollipop + Dorimanx ? Ειμαι με Kit Kat κανενα 5 μηνο τωρα και με τρωει να αλλαξω...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις SRK Lollipop + Dorimanx ? Ειμαι με Kit Kat κανενα 5 μηνο τωρα και με τρωει να αλλαξω...

Έχω την srk από πέρσυ το καλοκαίρι αρχικά με xceed και τους τελευταίους 2 μήνες με dori. Προσωπικά ο 11.2 μου κάθεται καλύτερα από όλους. Έχω φλασαρει αμέτρητες φορές άλλες ρομ, πολλές φορες τις έχω συνδυάσει πχ κάποια apps της μιας στο system της άλλης, όσο και να πειραματειστω γυρνάω στο backup της srk. Το μόνο που με στεναχωρεί με την κινητάρα μας είναι που βλέπω σιγά σιγά ότι δεν υπάρχει πολύ κινητικότητα σε stock Rom όσο κάποτε. Για παράδειγμα τις Rom g5 τις μετράς στο ένα χέρι.

Δοκίμασε τον συνδυασμό...ή srk που στην ουσία είναι στοκ είναι μακράν από τις πιο σταθερές.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την srk από πέρσυ το καλοκαίρι αρχικά με xceed και τους τελευταίους 2 μήνες με dori. Προσωπικά ο 11.2 μου κάθεται καλύτερα από όλους. Έχω φλασαρει αμέτρητες φορές άλλες ρομ, πολλές φορες τις έχω συνδυάσει πχ κάποια apps της μιας στο system της άλλης, όσο και να πειραματειστω γυρνάω στο backup της srk. Το μόνο που με στεναχωρεί με την κινητάρα μας είναι που βλέπω σιγά σιγά ότι δεν υπάρχει πολύ κινητικότητα σε stock Rom όσο κάποτε. Για παράδειγμα τις Rom g5 τις μετράς στο ένα χέρι.

Δοκίμασε τον συνδυασμό...ή srk που στην ουσία είναι στοκ είναι μακράν από τις πιο σταθερές.

 

Θα δοκιμασω... Δωσε μου ΟΤΑΝ εχεις χρονο link για rom, kernel και τι patch θελω...

 

Επισης επειδη εχω πολυ καιρο τη rom θελω και τα wifi ολα backup.... και να τα μεταφερω στην SRK... Γινεται ?

 

Ειχα προσπαθησει παλια με titanium αλλα δεν επαναφερθηκε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ είναι εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3109906

Σου έχει και οδηγίες με το patch πως πας από kit Kat σε lollipop. Για κερνελ κατέβασε την εφαρμογή του dorimanx από playstore

Για backup εγώ χρησιμοποιώ αυτό της lg αλλά δεν νομίζω να δουλέψει στην περίπτωση σου..

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ είναι εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3109906

Σου έχει και οδηγίες με το patch πως πας από kit Kat σε lollipop. Για κερνελ κατέβασε την εφαρμογή του dorimanx από playstore

Για backup εγώ χρησιμοποιώ αυτό της lg αλλά δεν νομίζω να δουλέψει στην περίπτωση σου..

 

την 4-10 βαζω ?

Link to comment
Share on other sites

την 4-10 βαζω ?

Εγώ έχω την 3. Δοκίμασε την 4.10 και αν θες να δεις τις άλλες κάνε dirty flash

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 3. Δοκίμασε την 4.10 και αν θες να δεις τις άλλες κάνε dirty flash

 

Και μετα με Android tools αφαιρω services.......

Link to comment
Share on other sites

Επισης επειδη εχω πολυ καιρο τη rom θελω και τα wifi ολα backup.... και να τα μεταφερω στην SRK... Γινεται ?

 

Ειχα προσπαθησει παλια με titanium αλλα δεν επαναφερθηκε τιποτα

Αν θέλεις δοκίμασε την https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roamingsoft.manager

 

Πας επάνω δεξιά στο μενού, "Αντίγραφο & Επαναφορά". Σε μένα δούλεψε μια χαρά. Αποθηκεύει σε αρχείο εννοείται (μην ξεχάσεις να το κρατήσεις) και θέλει root.

Link to comment
Share on other sites

Και μετα με Android tools αφαιρω services.......

Κοίτα εγώ πλέον σβήνω τα Google play services και τις περισσότερες εφαρμογές google και ηρεμώ..Με τόσα updates θέλει συνέχεια να κάνεις enable / disable

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 4.10 και δεν λειτουργεί το play store... Και οι συγχρονισμός είναι κολλημένος πάνω συνεχώς δε σβήνει.

 

Ξερει κάποιος κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 4.10 και δεν λειτουργεί το play store... Και οι συγχρονισμός είναι κολλημένος πάνω συνεχώς δε σβήνει.

 

Ξερει κάποιος κάτι;

Μήπως προσωρινά δεν συνδέεται με τους server. Επανεκκίνηση??

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει κάμποσες.... Και clear cache

 

Μπήκα να βγάλω το email μου και δεν το αφαιρεί... Να το πέρναγα από την αρχή Ήθελα

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Από τους λογαριασμούς μπορείς να τα αφαιρέσεις??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...