Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδερφε, κανεις δεν ειναι τελειος.

 

1) Αλλαζοντας του rom, θα πρεπει να σβησω κ το twrp recovery, πως γινεται?

2) Καποιος μου ειπε οτι πατωντας εναν κωδικο, βγαζει καποια χρωματα,κοκκινο,λευκο,ροζ, κ οτι το κοιτανε στο services, για να δουν αμα το ειχες κανει root.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειχα θεμα με το gps που στην ουσια δεν λειτουργουσε καθολου και ειδα σε ενα βιντεακι οτι ανοιγεις το καπακι βαζεις λιγο χαρτακι κατω απο τα connectors για να κανουν καλυτερη επαφη και οτι διορθωνεται το προβλημα... το δοκιμασα και τωρα δεν μου αναγνωριζει τη σιμ μου δειχνει το σημα οτι δεν την εχω βαλει... εβγαλα τα χαρτακια παλι το ιδιο μπορω να κανω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε, κανεις δεν ειναι τελειος.

 

1) Αλλαζοντας του rom, θα πρεπει να σβησω κ το twrp recovery, πως γινεται?

2) Καποιος μου ειπε οτι πατωντας εναν κωδικο, βγαζει καποια χρωματα,κοκκινο,λευκο,ροζ, κ οτι το κοιτανε στο services, για να δουν αμα το ειχες κανει root.

Για να φύγει το TWRP πρέπει να περάσεις official firmware με flash tool. Αυτός είναι και σωστός τρόπος για να το στείλεις στο service χωρίς να φαίνεται το root.

Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6360361

Link to comment
Share on other sites

Εχει δουλεψει κανεις selfie stick με ΚΑΛΩΔΙΟ ? το βαζω, διαβαζει κανονικα σαν ακουστικα αλλα οσο και να παταω ΔΕΝ τραβαει φωτογραφια ουτε στο G2 ουτε σε ενα A5 που εχω....

 

καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Εχει δουλεψει κανεις selfie stick με ΚΑΛΩΔΙΟ ? το βαζω, διαβαζει κανονικα σαν ακουστικα αλλα οσο και να παταω ΔΕΝ τραβαει φωτογραφια ουτε στο G2 ουτε σε ενα A5 που εχω....

 

καμια ιδεα ?

Να κοιτάξεις τις ρυθμίσεις της συσκευής σου μέσα από την κάμερα για το τι εκτέλεση ενέργεια να κάνει αν πατάς το κουμπί του "ακουστικού".

Link to comment
Share on other sites

Να κοιτάξεις τις ρυθμίσεις της συσκευής σου μέσα από την κάμερα για το τι εκτέλεση ενέργεια να κάνει αν πατάς το κουμπί του "ακουστικού".

 

Δεν έχει κάποια τέτοια επιλογή φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάποια τέτοια επιλογή φίλε μου

 

Εμένα στην εφαρμογή της κάμερας (την εφαρμογή της LG) όταν πατάς τις ρυθμίσεις κάπου αριστερά γράφει πλήκτρο έντασης και επιλέγεις λήψη.

Link to comment
Share on other sites

KK εχω.........

και εγώ το ίδιο... κοίτα μόλις μπαίνεις την κάμερά σου, πάτα το γρανάζι και είναι μέσα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Στο γραναζι μου βγαζει 3-4 επιλογες.. τιποτα αλλο... την Blitz φοραω

 

EDIT: την βρηκα την επιλογη στην XCAM ομως... οχι στην μαμα εφαρμογη... αλλα δε δουλευει παλι το selfie stick. μαλλον μουφα μου εδωσε ο πακιστανος :)

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Resurrection remix η dirty unicorn?το ξέρω η μια είναι cm και η αλλη aosp .αλλά τι διάφορες έχουν και ποια θεωρειται καλύτερη?
Link to comment
Share on other sites

Resurrection remix η dirty unicorn?το ξέρω η μια είναι cm και η αλλη aosp .αλλά τι διάφορες έχουν και ποια θεωρειται καλύτερη?

Ψηφίζω DU, την βρίσκω πιο γρήγορη και με άψογη μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Τρέχω broken, με oms αντί για cmte και με lamda kernel

 

Στάλθηκε από το Turbo powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εχω ενα G2 d800 της at&t το οποίο δεν πιάνει κανένα δορυφόρο λογο at&t προφανως..

Έχετε δει κάποιον τροπο να ξεκλειδώσουν οι ευρωπαϊκοί δορυφόροι;

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια, είμαι με ff και θέλω να γυρίσω σε kit kat και συγκεκριμμένα στην cloudy 2,2 πείτε μου τη πρέπει να φλασάρω καθώς και link τους για κατέβασμα και για την cloudy
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια, είμαι με ff και θέλω να γυρίσω σε kit kat και συγκεκριμμένα στην cloudy 2,2 πείτε μου τη πρέπει να φλασάρω καθώς και link τους για κατέβασμα και για την cloudy

Εδώ είναι η rom:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

Πρώτα μπαίνεις recovery,

Φλασάρεις αυτό:

https://www.dropbox.com/s/6apxo044a2n6e64/D802_PATCH_RETURN_KK_droidth.zip?dl=0

Μετά τα wipes.

Τέλος φλασάρεις τη rom.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη από άποψη μπαταρίας/σταθερότητας/διαχείρισης ram? Έχω cloudy g2 KitKat.

Επίσης καλώς η κακώς έχω F320K δηλαδή το Κορεάτικο

 

Ευχαριστώ...

P.s Ρωτάω επειδή δεν έχω πολύ διάθεση να δοκιμάσω πολλές, οπότε θα 'θελα κάποιον που να έχει δοκιμάσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη από άποψη μπαταρίας/σταθερότητας/διαχείρισης ram? Έχω cloudy g2 KitKat.

Επίσης καλώς η κακώς έχω F320K δηλαδή το Κορεάτικο

 

Ευχαριστώ...

P.s Ρωτάω επειδή δεν έχω πολύ διάθεση να δοκιμάσω πολλές, οπότε θα 'θελα κάποιον που να έχει δοκιμάσει...

Κατά την γνώμη μου έχω δει καλύτερη διαχείριση σε stock lollipop rom σαν την SRKG2 απαραίτητα μαζί με κερνελ. Ειδικά ο κερνελ θα σου αλλάξει αρκετά την διαχείριση μνήμης. Για kit Kat δεν ξέρω με σιγουριά αφού όταν την είχα ήμουν απλά root. Οι g4 rom είναι οκ απλά επειδή οι εφαρμογές είναι από g4 ή v10 είναι λιιιιγο πιο βαριές αλλά όχι κάτι τραγικό. Δεν ξέρω λογω του f320 τι περιορισμούς θα έχεις σε θέμα κερνελ. Νομίζω ο dorimanx για λολιποπ δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

thank's

η gloudy 2,2 είδα καλά δεν υποστηρίζει 4g σήμα??

Δεν μπορει να ισχυει αυτο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

thank's

η gloudy 2,2 είδα καλά δεν υποστηρίζει 4g σήμα??

 

Μήπως έχεις wind? H kitkat είχε πρόβλημα με την wind γιατί το 4G δίκτυο της έγινε αργότερα. Μπορείς να το διορθώσεις όμως

Link to comment
Share on other sites

Sorry εχετε δικιο μια χαρα υποστηρίζει 4g μια ερώτηση έχουμε καποια mods για να δυναμώσουμε τον ήχο καθως και το σήμα?

Για τον ήχο δοκιμάσε κάποιο από 'δω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2769799

Ή εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2799537

Κατεβάζεις το zip και φλασάρεις από recovery.

Για το σήμα κυκλοφορούσαν κάποια στιγμή κάποια mod's ή αλλάζοντας baseband αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχω κάτι στο μυαλό μου. Αν και προσωπικά ότι και να δοκίμασα κατά καιρούς απ' αυτά, δεν είδα διαφορές.....

Link to comment
Share on other sites

Έχω την bliss rom (6.0.2 android) τι φλασαρω για να πάω ξανά πίσω σε στοκ Ρομ?

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανείς πρόχειρο τον kernel της cloydy 2.2?

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...