Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα δει οτι θα την ανεβαζαν αλλα δεν πηρα χαμπαρι οτι την εβαλαν. Τη φλασαρα τωρα. Θα σας πω αυριο.

Δεν μου άρεσε ,προτιμώ την IceX ROM Final. Καληνύχτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όποιος την βάλει ας μας πει αν είναι g5 port. Υπάρχει ο launcher του g5 αλλα βλέπω εικονίδια g4. Τι παίζει??
Link to comment
Share on other sites

Όποιος την βάλει ας μας πει αν είναι g5 port. Υπάρχει ο launcher του g5 αλλα βλέπω εικονίδια g4. Τι παίζει??

 

Εχει τον launcher του g5

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εχει τον launcher του g5

Για πες εντυπώσεις..αξίζει η δοκιμή??

Link to comment
Share on other sites

Για πες εντυπώσεις..αξίζει η δοκιμή??

 

Γρήγορη μου φάνηκε. Αλλά ξαναγύρισα στη κιτ κατ. Δεν μου άρεσε εμφανισιακά. Δεν είμαι άξιος κριτής γιατι δεν την κράτησα πολύ. Έχω φέρει την κιτ κατ εκεί ακριβώς που θέλω, πάει σφαίρα και πιο πολύ φλασαρω λόγω μικροβιου.....

Για όσο έχω το G2 ακόμα γιατί γλυκοκοιταω το V10....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη μου φάνηκε. Αλλά ξαναγύρισα στη κιτ κατ. Δεν μου άρεσε εμφανισιακά. Δεν είμαι άξιος κριτής γιατι δεν την κράτησα πολύ. Έχω φέρει την κιτ κατ εκεί ακριβώς που θέλω, πάει σφαίρα και πιο πολύ φλασαρω λόγω μικροβιου.....

Για όσο έχω το G2 ακόμα γιατί γλυκοκοιταω το V10....

Και εγώ το ζαχαρωνω αλλά με κολλάει το θέμα ρουτ. Νομίζω ακόμα δεν έχει βγει για την 6. Αλλά πιο πολύ ζαχαρωνω το one+3

Sorry για το off topic

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι την περασα...το βραδυ η αυριο θα σας πω εντυπωσεις...σαν πρωτη ματια μου φαινεται καλυτερη απο ndm αλλα ειναι νωρις ακομα
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου άρεσε ,προτιμώ την IceX ROM Final. Καληνύχτα

 

Ούτε εμένα μου άρεσε. Έχεις μήπως κάποιο link της IceX Rom Final για να τη δοκιμάσω; Καλούτσικη μου φάνηκε η Prime Revolution G2 Final αν και δεν την κράτησα πολύ λόγω δοκιμών.

Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου άρεσε. Έχεις μήπως κάποιο link της IceX Rom Final για να τη δοκιμάσω; Καλούτσικη μου φάνηκε η Prime Revolution G2 Final αν και δεν την κράτησα πολύ λόγω δοκιμών.

 

καλησπέρα ,είδα ότι στους xda Thread Closed .Πάρτην απο εδώ http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1112854

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...μετα απο λιγο καιρο σας ξανα γραφω...εγω ειμαι 1 μηνα αν θυμαμαι καλα με cloudy 2.2 kit kat με τον δικο του κερνεο και εχω βρει την υγεια μου....δεν κολαει πουθενα....του εχω βαλει και θεμα G5 και δεν εχει καμια διαφορα με τις lollipop....ολα καλα και ετσι θα μεινει μεχρι και μετα τις διακοπες που θα παω και αναλογα το χρηματικο μου αποθεμα θα κινηθω και για αντικατασταση του αγαπημενου G2 καλημερα και παλι!!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κωστή επειδή και εγώ είμαι με κιτ κατ εδώ και καιρό, τι θέμα εννοείς ότι έβαλες;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κωστή και flandra. Επειδή ήρθε η ωρα να κάνω αλλαγή και εγώ σε Ρομ μάλλον θα κατάληξη οπου και εσείς.

Είμαι καιρό με bliss 6.2 mm .

Για να βάλω την κκ θα πρεπει να φλασαρω το πατσακι go to kk,?

Έχω καιρό να ασχοληθω και τα 3χω ψιλοξεχασει..

 

Επείσης επειδή με ενδιαφέρει πολύ η θερμοκρασία στην κκ που 3χετε είναι οκ? Χτυπάει 75αρια?

Εγώ τώρα στην βλισσ το έχω στο 1.5ghz και το κραταω χαμηλά. Με το που ζέστανε ο καιρος φούντωνε για πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Θάνο. Ναι φλασαρεις το πατσακι που ειπες πρώτα. Εγώ εχω και Bruce kernel. Το τηλέφωνο δεν κολλάει πουθενά και έχω φτάσει σχεδόν 6 ώρες οθόνη.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και εγώ παίζω μεταξύ NDM 5.5 και ΚΚ. Είμαι ευχαριστημένος και από τις 2. Σε εμένα όμως η ΚΚ με Bruce kernel δεν βλέπει το otg. Που υπάρχει το ui G5 για cloudy 2.2? Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό. Εγώ στην καλύτερη βγάζω 3μιση ώρες.. Αλλά το έχω στο χερι συνέχεια..

Οποτε για επιβαιβεωση :

Φορμάτ τα γνωστά,

Πατσακι σε κκ,

Κάποιο baseband που λέει στο ποστ και μετα την γνωστή διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό. Εγώ στην καλύτερη βγάζω 3μιση ώρες.. Αλλά το έχω στο χερι συνέχεια..

Οποτε για επιβαιβεωση :

Φορμάτ τα γνωστά,

Πατσακι σε κκ,

Κάποιο baseband που λέει στο ποστ και μετα την γνωστή διαδικασία.

 

Εγώ μόνο το πατσακι έβαλα. Και μετά τη ρομ.

Εγώ έχω συνέχεια Wifi και συγχρονισμό ανοικτά , περίπου 30% φωτεινότητα και κλειστά δεδομένα και τοποθεσία. Τις 5 μιση ώρες τις πιάνει χαλαρά μέχρι 15% μπαταρία.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.απο τα χτες το πρωι εχω την νεα CHELOZ V5 ROM UX4..ηρθε η ωρα να πω εντυπωσεις...πιστευω ειναι παρα πολυ καλη ..εχει ωραια εφε οπως τα Dyanamic status bar/clock icon with second hand/ενδειξη ραμ στο recents /και αλλα

 

εχει g5 launcher μαζι με smart bulletin πραγμα που η zen και η ndm ειχαν καποια προβληματα η δεν το ειχαν καθολου.

2 καμερες που βγαζουν παρα πολυ καλα(τις εχω δοκιμασει λιγο ομως)

αρκετα καλαη διαχειρηση ραμ και μπαταριας αν και νωρις για να πω περισσοτερα

ειναι δυστυχως φορτωμενη με αρκετα οποτε μερικα θελουν διαγραφει (smart world qpair κτλ)

δεν εχει επιλογη για να αλλαζεις 2g/3g/4g και φακο στην στατους μπαρ

εχει καποια εξτρα επιλογες στις ρυθμισεις

του περασα με την μια dori αρα δεν ξερω για τον στοκ τπτ.φυσαει με αυτον παντως

σε εμενα δεν δουλευει το wiriless storage.μπορει να κανω κατι λαθος εγω

 

σε σχεση με την ndm την προτιμω ως στιγμης.λεω να μεινω σε αυτη...

αν θελτε καθαρα ux5 τοτε ndm

το σμαρτ νοτιψε λειτουργει πληρως στο ux4 home αλλα στο ux5 home λεει μονο καλως ηρθατε..(μικρο το κακο αφου διορθωνεται ευκολα)

 

εγω θα μεινω.θα την στησω οπως θελω .θα παρω στοιχεια απο ndm κ ελπζω να ειναι καλη

οτι αλλο θελετε ρωτατε

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα τη cloudy.

Μια ερωτηση.. Ειχε επιλογη odex k deodex.

Ποια η καλύτερη,? Εγω επέλεξα την πρωτη καθως δεν ήξερα.

 

Ούτε και εγώ ήξερα και έβαλα τη πρώτη επιλογή.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Flandra σε ευχαριστω. Οπως και να χει μεχρι στιγμής μοιαζει να λειτουργει μια χαρα.. Αν ειχα και την επιλογη να βρω περρισοτερα θεματα θα ηταν ολα τελεια
Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εγώ ήξερα και έβαλα τη πρώτη επιλογή.

 

Αν θέλεις να βάλεις το κινητό να τρέχει τις εφαρμογές με ART βάζεις deodex,αν θες dalvik βάζεις odex.Τι είναι αυτά;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392556

Link to comment
Share on other sites

odex περιέχουν τμήματα των apk εφαρμογων.δηλάδη μια εφαρμογη αποτελειται απο το .apk και απο το .odex αρχεια.αυτο δινει την δυνατοτητα στην εφαρμογη να τρεχει πιο γρηγορα και αν εχει λιγοτερο χωρο και επιτρεπουν πιο γρήγορη εκκίνηση του λειτουργικού.

 

deodex ειναι η ακριβως αντιθετη νοοτροπια.δηλαδη η ενσωματωση των apk odex αρχειο της σε ενα αρχειο.αυτο επιτρπει την ευκολη παραμετροποιηση της εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

odex περιέχουν τμήματα των apk εφαρμογων.δηλάδη μια εφαρμογη αποτελειται απο το .apk και απο το .odex αρχεια.αυτο δινει την δυνατοτητα στην εφαρμογη να τρεχει πιο γρηγορα και αν εχει λιγοτερο χωρο και επιτρεπουν πιο γρήγορη εκκίνηση του λειτουργικού.

 

deodex ειναι η ακριβως αντιθετη νοοτροπια.δηλαδη η ενσωματωση των apk odex αρχειο της σε ενα αρχειο.αυτο επιτρπει την ευκολη παραμετροποιηση της εφαρμογης.

 

Πάντως όταν είχα δοκιμάσει την cloudy 2.2 με ART προ lolli εποχή ήταν σαφώς πιο γρήγορη!Απλά κάποιες εφαρμογές δεν δούλευαν τότε .

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν είχα δοκιμάσει την cloudy 2.2 με ART προ lolli εποχή ήταν σαφώς πιο γρήγορη!Απλά κάποιες εφαρμογές δεν δούλευαν τότε .

οταν ειχα πριν καποια χρονια το sony xperia x8 *τη θυμηθηκα τωρα) τοτε το odex deodex επαιζε μαγαλο ρολο.ειδικα σε θεμα μνημησ και παραμετροποιησης των εφαρμογων (κυριως του systemui)η εχανες σε μεγεθος και κερδιζες σε παραμετροποιησησ η το αναποδο.

πλεον που η μνημη δεν μας νοιαζει και με τς νεους τροπους παρεμετροποιησης των εφαρμογων δεν νομιζω να παιζει μεγαλο ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...