Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, πήγες κατευθείαν από cloudy 2.2?

 

Όχι πρώτα φλάσαρα αυτό

https://www.dropbox.com/s/dk1yhg8to7r8vwo/D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip?dl=0

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Ευχαριστώ :)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη βοηθεια σας... καθε φορα που ξεκλειδωνω την οθονη πεταγονται διαφιμησεις... και πρεπει να πατησω recents για να σταματησει... απο καποια εφαρμογη μπηκε λογικα που κατεβασα σπασμενη... πως το σταματαω ομως ? η εφαρμογη εχει διαγραφει εννοειται... να περασω ξανα την rom καθαρη ? για να μη κανω αυτη τη διαδικασια ομως καμια ιδεα ?

 

edit: το βρηκα! μου ειχε ενεργοποιησει ενα Service ( ιος ηταν ) και πεταγε ολη την ωρα διαφιμησεις... το βρηκα μετα απο πολυ ψαξιμο και ολα καλα...

Ποιο service;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τη cm13 snapshot κι ενώ μου βγάζει αρκετές ώρες οθόνη, μου τρώει πολύ στο stand by και το χρεώνει στο Wi-Fi (που είναι μονίμως ανοιχτό). Είναι γενικό το φαινόμενο; Ποια aosp rom (marshmallow) θεωρείται πιο καλή σε αυτονομία;
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τη cm13 snapshot κι ενώ μου βγάζει αρκετές ώρες οθόνη, μου τρώει πολύ στο stand by και το χρεώνει στο Wi-Fi (που είναι μονίμως ανοιχτό). Είναι γενικό το φαινόμενο; Ποια aosp rom (marshmallow) θεωρείται πιο καλή σε αυτονομία;

Απο μεριας μου έχω βολευτει με την Orion OS, δοκίμαζα συχνα μέχρι να βρω ποια θα είναι η καλύτερη και τελικά κατέληξα σε αυτή, ενα καλό για μένα προσωπικά είναι το οτι έχει Layers όπως καποιες ROM για Nexus αντί για της CM, πάρε ενα Backup αν θες και δοκίμασε την

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Η OrionOS είναι εξαιρετικά γρήγορη. Αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει μια "απλή" AOSP 6 για τέτοιο κινητό... Pure Android...

Την δοκίμασα και εγώ..ειναι οντως πολύ γρήγορη όπως και η DU. Νομίζω ότι μου αρέσουν περισσότερο οι aosp σε σχέση με cm based αν ήταν να επιλέξω κάτι διαφορετικό από στοκ

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εγώ την ίδια προτίμηση έχω. Στην Orion είναι κάποια πράγματα μικρά που με ενοχλούν...

1) Κάνεις μεν 2πλο χτύπημα για να ανοίξεις την οθόνη, αλλά μετά δεν μπορείς να την σβήσεις με 2πλο χτύπημα και πάλι. Οπότε αναγκάζομαι να ξεκλειδώνω και να κάνω 2πλο χτύπημα σε κενό χώρο στην οθόνη.

2) όταν κάνεις εγκατάσταση μια εφαρμογή από το playstore, κατεβαίνει μια χαρά αλλά έχω την ιδέα ότι αργεί να εγκατασταθεί λίγο...

3) Θα ήθελα shortcuts στην lockscreen

4) δεν μπορείς να ελέγξεις ξεχωριστά Ένταση ήχου για Κλήση & Ειδοποιήσεις (εκτός κι αν η λύση είναι σ'αυτό που λέει "volume steps")

 

Αλλά η ταχύτητα δεν παίζεται.

Αν έχεις θέμα με την φόρτιση (εμένα φόρτιζε πολύ αργά) φλάσαρε τον Lambda Kernel.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εγώ την ίδια προτίμηση έχω. Στην Orion είναι κάποια πράγματα μικρά που με ενοχλούν...

1) Κάνεις μεν 2πλο χτύπημα για να ανοίξεις την οθόνη, αλλά μετά δεν μπορείς να την σβήσεις με 2πλο χτύπημα και πάλι. Οπότε αναγκάζομαι να ξεκλειδώνω και να κάνω 2πλο χτύπημα σε κενό χώρο στην οθόνη.

2) όταν κάνεις εγκατάσταση μια εφαρμογή από το playstore, κατεβαίνει μια χαρά αλλά έχω την ιδέα ότι αργεί να εγκατασταθεί λίγο...

3) Θα ήθελα shortcuts στην lockscreen

4) δεν μπορείς να ελέγξεις ξεχωριστά Ένταση ήχου για Κλήση & Ειδοποιήσεις (εκτός κι αν η λύση είναι σ'αυτό που λέει "volume steps")

 

Αλλά η ταχύτητα δεν παίζεται.

Αν έχεις θέμα με την φόρτιση (εμένα φόρτιζε πολύ αργά) φλάσαρε τον Lambda Kernel.

Γύρισα πάλι σε srk. Απλά αν πάω σε aosp με βλέπω μάλλον για DU. Στην Orion ήταν φοβερό αυτό με τα layers. Δεν το είχα ξαναδεί.

Για διπλό χτύπημα εγώ αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα τον nova που ήταν σε προσφορά 0.50 λεπτά όποτε δεν είχα πρόβλημα. Αυτό που με εμποδίζει να κάνω την μετάβαση από στοκ είναι η κάμερα. Όχι ότι είναι χάλια αλλά έχει κάποια διαφορά από την στοκ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αλλαγή μπαταρίας στο G2 μου έβαλα την BlurOS --> http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-hot-bluros-6-0-1-lg-g2-variants-t3393658

Βασίζεται σε MM, είναι αρκετα ιδιαίτερη και ενδιαφέρουσα, εχει αρκετο customization και κομψο UI, αιφονοειδές βέβαια. Φαίνεται να πηγαίνει καλά. Bugs φαντάζομαι αν έχει θα τα βρω στην πορεία. Όποιος θέλει να πειραματιστεί με κάτι διαφορετικό ας τη δοκιμάσει.

Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα την γνωμη σας πανω σε ποιες βασισμενες στοκ ρομ να δοκιμασω! Εχω δοκιμασει google edition-zen-ndm-τωρα ειμαι με icex και κατα την αποψη μου ειναι καπως καλυτερη απο ολες τις αλλες που βαλα! Επειδη ομως ο πωπος μου με τρωει λεω να δω κι αλλες. Στην srk εχουνε καιρο να βγαλουνε ενημερωση ειναι καλη; Γενικα πειτε γνωμες!!
Link to comment
Share on other sites

Πείτε ποιον browser χρησιμοποιείται παιδιά.... Ο dolphin μου βάζει διπλές και τριπλες λέξεις όταν γράφω κάτι... Και κάτι UC browser και CM browser δεν τα μπορώ καθόλου.... Κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Πείτε ποιον browser χρησιμοποιείται παιδιά.... Ο dolphin μου βάζει διπλές και τριπλες λέξεις όταν γράφω κάτι... Και κάτι UC browser και CM browser δεν τα μπορώ καθόλου.... Κάτι άλλο;

 

Opera?

 

Εγώ τις τελευταίες μέρες και μιας και δεν έχω φτιάξει ακόμα την κιτρινιλα, έχω φλασαρει τρεις τέσσερις ρομ, όλες stock based. Και πάλι γυρνάω στη κιτ κατ του cloudy. Άκουγα τόσο καιρό τα παιδιά που έλεγαν ότι είναι η πιο απροβληματιστη και δεν το πίστευα. Είναι αλήθεια όμως. Το κινητό δεν κολλάει πουθενά και έχει απίστευτη μπαταρία.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πείτε ποιον browser χρησιμοποιείται παιδιά.... Ο dolphin μου βάζει διπλές και τριπλες λέξεις όταν γράφω κάτι... Και κάτι UC browser και CM browser δεν τα μπορώ καθόλου.... Κάτι άλλο;

Και σε εμένα το κάνει. Ο browser φταίει ή το πληκτρολόγιο?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το κάνει. Ο browser φταίει ή το πληκτρολόγιο?

Και 'γω Dolphin δουλεύω παιδιά, εδώ και πολύ καιρό! Δεν έχω παρατηρήσει αυτό με τις διπλές και τριπλες λέξεις! Από πληκτρολόγιο έχω SwiftKey.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περάσει την bliss 6.4 και έχω θέμα με το wifi. Οταν σβήνει η οθόνη αποσυνδέεται και έχω και συχνές αποσυνδέσεις με την οθόνη αναμμένη. Διάβασα στο xda ότι συμβαίνει και σε άλλους αλλά δε βρήκα κανένα fix μήπως κανείς ξέρει τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δοκιμάσει, σκοπεύω κάποια στιγμή. Αλλά πολλές φορές τα θέματα με το wifi λύνονται με άλλον kernel. Με επιφύλαξη, δες αν ο Lambda Kernel είναι συμβατός (νομίζω είναι, αλλά αυτήν την στιγμή δεν μπορώ να μπω xda να επιβεβαιώσω) και φλάσαρέ τον. Αν δεν αλλάζει κάτι, προφανώς είναι θέμα ROM.
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δοκιμάσει, σκοπεύω κάποια στιγμή. Αλλά πολλές φορές τα θέματα με το wifi λύνονται με άλλον kernel. Με επιφύλαξη, δες αν ο Lambda Kernel είναι συμβατός (νομίζω είναι, αλλά αυτήν την στιγμή δεν μπορώ να μπω xda να επιβεβαιώσω) και φλάσαρέ τον. Αν δεν αλλάζει κάτι, προφανώς είναι θέμα ROM.

 

οκ ευχαριστώ. από ότι είδα είναι συμβατός με την bliss,θα το δοκιμάσω και μακάρι να φτιαχτεί γτ κατά τα άλλα είναι φοβερή ρομ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περάσει την bliss 6.4 και έχω θέμα με το wifi. Οταν σβήνει η οθόνη αποσυνδέεται και έχω και συχνές αποσυνδέσεις με την οθόνη αναμμένη. Διάβασα στο xda ότι συμβαίνει και σε άλλους αλλά δε βρήκα κανένα fix μήπως κανείς ξέρει τίποτα?

Από τις σύνθετες ρυθμίσεις του Wi-Fi δοκίμασε να το βάλεις καρφωτα στην συχνότητα 2,4 και όχι αυτόματα 2,4-5 μήπως βελτιωθεί..

Link to comment
Share on other sites

Από τις σύνθετες ρυθμίσεις του Wi-Fi δοκίμασε να το βάλεις καρφωτα στην συχνότητα 2,4 και όχι αυτόματα 2,4-5 μήπως βελτιωθεί..

 

ούτε η αλλαγή kernel ούτε αυτό βοήθησε οπότε φαντάζομαι είναι bug της rom

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που γραφω εδω, αλλα ξερω οτι εδω σιγουρα ξερετε παραπανω. Εχει δοκιμασει κανεις οθονη απο ebay ή αλλου, μεχρι 30€ (αμα ειναι δοκιμασμενη και αξιζει δινω και κατι παραπανω)? Εκτος απ την κιτρινιλα, μου πεσε κι ενα σημειο δεν πιανει η αφη. Αμα εχετε κανα λινκ.... Σορρυ και παλι!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,προχθεσινή την έχει δοκιμάσει κανένας ?

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/cheloz-v5-rom-ux4-d800-2-5-6-based-t3409720

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,προχθεσινή την έχει δοκιμάσει κανένας ?

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/cheloz-v5-rom-ux4-d800-2-5-6-based-t3409720

 

Ειχα δει οτι θα την ανεβαζαν αλλα δεν πηρα χαμπαρι οτι την εβαλαν. Τη φλασαρα τωρα. Θα σας πω αυριο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...