Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα Κατερίνα. Σε έμενα με Cloudy 2.2 και Bruce δεν αναγνώριζε το otg usb. Έχω solid explorer και μόνο με την επέκταση του για usb otg μπορώ να το δω. Με dori 10.9 δεν είχα τέτοιο θέμα. Σε εσένα? Ευχαριστώ.

 

Έχω και εγώ solid explorer αλλά δεν θυμάμαι να έχω βάλει το πρόσθετο που λες. Το βλέπει κανονικά. Αν λες αυτό δεν το έχω βάλει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.solidexplorer.plugins.otg

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω ενα G2 με stock rom (πλεον). Προσπαθησα μετα απο καιρο να μπω σε download mode (volume+ & usb plug in) αλλα αρνειται πεισματικα. Θα ελεγα οτι φταιει το PC αλλα δοκιμασα σε 2 διαφορετικα. Το κουμπι λειτουργει κανονικα. Τι αλλο μπορει να φταιει? :confused:
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα G2 με stock rom (πλεον). Προσπαθησα μετα απο καιρο να μπω σε download mode (volume+ & usb plug in) αλλα αρνειται πεισματικα. Θα ελεγα οτι φταιει το PC αλλα δοκιμασα σε 2 διαφορετικα. Το κουμπι λειτουργει κανονικα. Τι αλλο μπορει να φταιει? :confused:

Μήπως οι drivers;

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω κι εγώ την IceX 5.9 με Dori 11. Ακόμα είναι νωρίς για να πω εντυπώσεις βέβαια. Έκανα καλά; Αν θέλει κάποιος ας αναφέρει τις 2-3 ROM που θα πρότεινε, κατά προτίμηση Lollipop ή Marshmallow!
Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω κι εγώ την IceX 5.9 με Dori 11. Ακόμα είναι νωρίς για να πω εντυπώσεις βέβαια. Έκανα καλά; Αν θέλει κάποιος ας αναφέρει τις 2-3 ROM που θα πρότεινε, κατά προτίμηση Lollipop ή Marshmallow!

 

ndm 5.5 αυτην εχω και την συνιστώ ..ειναι γρηγορη και μαζι με dori πεταει...ειναι η μονη που ειναι full ux5(η zen εχει καποια bugs) ειμαι απολυτα ικανοποιημενος .ειναι η μονη που εχω μεινει τοσο καιρο...

τωρα αν δεν σε νοιάζει το ux5 προτεινω την ff 1.3 του κωστη...ειναι ux4 ειναι τρομερη

και απο στοκ την SRKG2-4-10 και Google Edition 1.5(ux4 αν δεν κανω λαθος ειναι αυτη αλλα μονο στην εμφανιση)

 

ενοειται για εμενα dori κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Κώστα. Να πω την αλήθεια διάβαζα και από εδώ τόσο καιρό και από xda και εχθές δοκίμασα (για λίγο, να δω τι και πως, χωρίς να στήσω εφαρμογές) IceX, NDM, Google Edition και Orion OS. Κάθε μια έχει τα θετικά και αρνητικά της φυσικά, γι αυτό και ρώτησα, ήμουν με στοκ από το Νοέμβριο που το πήρα το κινητό. Λοιπόν, τώρα είμαι προς το παρόν με OrionOS (6.0.1) και δεν έχω ξαναδει πιο γρήγορη και smooth ROM ποτέ στις 3 Android συσκευές που είχα ως τώρα... Την κράτησα μόνο και μόνο γι αυτό και για την μπαταρία εφόσον λειτουργήσει καλά το Doze της Marshmallow (πολύ καλό standby μέχρι τώρα, χρόνο οθόνης ακόμα δεν μπορώ να κρίνω). Το αρνητικό της είναι ότι δεν λειτουργεί το bluetooth (δεν έχω, δεν χρησιμοποιώ) και έχω την εντύπωση ότι αργεί να φορτίσει, δεν ξέρω γιατί (στο xda λένε ότι απλά γράφει slow charging αλλά φορτίζει κανονικά - σε μένα δεν μου φάνηκε έτσι, πήρε παραπάνω από 2 ώρες να φορτίσει). Επίσης ως κατά βάση AOSP δεν έχεις QuickRemote, LG apps, συντομεύσεις στην lockscreen αλλά αυτά λύνονται.

Γενικώς θα ήθελα πολύ μια καλή Marshmallow, γιατί το κινητό αυτό σίγουρα την αξίζει. Αν δεχθούμε ότι ακόμα δεν έχουν αναπτυχθεί καλές Android 6 ROMs, θα πήγαινα στην NDM μάλλον που είδα ότι έχει πολλές παραμετροποιήσεις ή την IceX που είδα αρχικά.

 

Την Bliss να την δοκιμάσω; έχει θέματα με bootstacks ή εγώ δεν κατάλαβα καλά; αν έχει δοκιμάσει την τελευταία κάποιος ας μας πει εντυπώσεις please.

Επίσης η IceX έχει ενσωματωμένους κ τους drivers της XCam. Ξέρετε ποια άλλη είναι έτσι από τις γνωστές; (σε χαμηλό φωτισμό η xcam κάνει παπάδες!)

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μετα απο πολυ καιρο τη ρομ του Πανου. Μπορω να της βαλω το smart notice που εχει η ndm 5.5 που ειναι λιγο θολο και ψιλοδιαφανο; Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μετα απο πολυ καιρο τη ρομ του Πανου. Μπορω να της βαλω το smart notice που εχει η ndm 5.5 που ειναι λιγο θολο και ψιλοδιαφανο;

 

Δεν ξέρω αν κάνει της NDM λόγω πιθανόν άλλου framework.

Αν θες διάφανο ή ημιδιάφανο εγώ είχα δοκιμάσει τα παρακάτω και έπαιζαν οκ

 

http://powerandroid.it/threads/google-edition-mods-aggiornamento-20-03-2106.6309/

http://www.powerandroid.it/threads/smartnoticeg4-mods.6095/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κάνει της NDM λόγω πιθανόν άλλου framework.

Αν θες διάφανο ή ημιδιάφανο εγώ είχα δοκιμάσει τα παρακάτω και έπαιζαν οκ

 

http://powerandroid.it/threads/google-edition-mods-aggiornamento-20-03-2106.6309/

http://www.powerandroid.it/threads/smartnoticeg4-mods.6095/

 

Εχω βαλει του δευτερου λινκ αλλα δεν ειναι ιδια. Και η ndm 5.5 αρνειται τριτη φορα να συνεργαστει με το τηλεφωνο μου.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει του δευτερου λινκ αλλα δεν ειναι ιδια. Και η ndm 5.5 αρνειται τριτη φορα να συνεργαστει με το τηλεφωνο μου.

Η 5.5 έχει μικρό lag. Η 5.2 ήταν πιο σφαιρατη

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα ποια είναι του Πάνου;

Η Orion OS είναι πολύ πολύ γρήγορη... Μάλλον γιατί αντικατέστησαν το Theme Engine της CM με τα Layers. Πρώτη φόρτιση μου έδωσε 4,5 ώρες SOT. Αλλά κάτι μικρολεπτομέρειες με χαλάνε λίγο. Αν θέλετε πριν φλασάρετε την ROM που σκοπέυετε να κρατήσετε, δοκιμάστε μόνο και μόνο για να δείτε πόσο "snappy" είναι

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-orionlp-1-5-t3192311

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα ποια είναι του Πάνου;

Η Orion OS είναι πολύ πολύ γρήγορη... Μάλλον γιατί αντικατέστησαν το Theme Engine της CM με τα Layers. Πρώτη φόρτιση μου έδωσε 4,5 ώρες SOT. Αλλά κάτι μικρολεπτομέρειες με χαλάνε λίγο. Αν θέλετε πριν φλασάρετε την ROM που σκοπέυετε να κρατήσετε, δοκιμάστε μόνο και μόνο για να δείτε πόσο "snappy" είναι

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-orionlp-1-5-t3192311

Η πιο γρήγορη aosp που είχα δοκιμάσει και λέω να καταλήξω άμα βαρεθώ την στοκ είναι η dirty unicorn Επίσης με εξαιρετική μπαταρία. Την έχεις δοκιμάσει να μας πεις εντυπώσεις σε σχέση με την Orion??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης. Εχω την icex 5.9final αλλα στις κλησεις ακουγεται χαμηλα ο συνομιλητης μου... Θελω να αυξησω την ενταση απο το root browser απο το myxer paths. Πως αναφερει το ηχειο ομιλιας; εχει καποιο κωδικο γιατι ολο καποια rx7 βλεπω λες κι ειναι mazda χαχχχα;
Link to comment
Share on other sites

Η πιο γρήγορη aosp που είχα δοκιμάσει και λέω να καταλήξω άμα βαρεθώ την στοκ είναι η dirty unicorn Επίσης με εξαιρετική μπαταρία. Την έχεις δοκιμάσει να μας πεις εντυπώσεις σε σχέση με την Orion??

Την Dirty Unicorn όχι. Αλλά αν αλλάξω θα τη δοκιμάσω τότε, όπως και την Bliss. Φοβάμαι μήπως κάνω καμιά πατάτα με τα bootstacks όμως...

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου το ξεκαθαρίσει να μην πρήζω αργότερα:

έχω φλασάρει το hybrid bootstack (bootstack-d802-CAF-signed.zip) για την Orion (επειδή είναι CM/AOSP based). Το ίδιο ισχύει για την Bliss.

Αν θέλω να γυρίσω σε LG Stock Lollipop ή Stock based Lollipop κάνω κάτι;

Τα πατσάκια που διάβαζα σε προηγουμενες σελίδες είναι γι'αυτή τη δουλειά;

 

Αυτη στην υπογραφή μου

Α ΟΚ thanks, είχα ξεχάσει την Limitless.

Link to comment
Share on other sites

Την Dirty Unicorn όχι. Αλλά αν αλλάξω θα τη δοκιμάσω τότε, όπως και την Bliss. Φοβάμαι μήπως κάνω καμιά πατάτα με τα bootstacks όμως...

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου το ξεκαθαρίσει να μην πρήζω αργότερα:

έχω φλασάρει το hybrid bootstack (bootstack-d802-CAF-signed.zip) για την Orion (επειδή είναι CM/AOSP based). Το ίδιο ισχύει για την Bliss.

Αν θέλω να γυρίσω σε LG Stock Lollipop ή Stock based Lollipop κάνω κάτι;

Τα πατσάκια που διάβαζα σε προηγουμενες σελίδες είναι γι'αυτή τη δουλειά;

 

 

Α ΟΚ thanks, είχα ξεχάσει την Limitless.

 

Δεν είμαι σίγουρη αν χρειάζεται πια το patch αλλά πέρασε το καλού κακού. Εγώ κατεβάζω τώρα αυτή.

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-prime-revolutiong2final-t3346752

Την έχει δοκιμάσει κάποιος;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μήπως είναι εύκολο να ανεβάσει κάποιος τα υπόλοιπα αρχεία εκτός της Rom του Πάνου δηλαδή το su - weather themes και τα υπόλοιπα γιατί είναι σβησμένα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατεβάζω τώρα αυτή.

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-prime-revolutiong2final-t3346752

Την έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

Την είχα κρατήσει κάνα 15ήμερο .Καλή μπορείς να την φτιάξεις όπως θέλεις απο UI αλλά πολύ μυγιάγγιχτη

Δηλαδή απο την δεύτερή μέρα και χωρίς να έχω πειράξει τίποτα τρελα πράγματα να φανταστείς ούτε κερνελ δεν είχα αλλάξει μετά που πέρασα το xposed άρχισε να μου βγάζει μετά απο κάθε επανεκκινηση ένα μήνυμα ότι και καλά το σύστημα αρχείων έχει πάθει ζημιά και πρέπει να γίνει ρεσετ μπλα μπλα

Και απο κάτω είχε τις επιλογές OK δηλαδή να γίνει reset και το Might you feel lucky :lol: το οποίο πάταγες και όλα ωραία μέχρι το επόμενο reboot

Τελικά την βαρέθηκα και λόγω κάποιων άλλων προβλημάτων (όχι της συγκεκριμενης ρομ) γύρισα σε στοκ ΚΚ

Link to comment
Share on other sites

Την Dirty Unicorn όχι. Αλλά αν αλλάξω θα τη δοκιμάσω τότε, όπως και την Bliss. Φοβάμαι μήπως κάνω καμιά πατάτα με τα bootstacks όμως...

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου το ξεκαθαρίσει να μην πρήζω αργότερα:

έχω φλασάρει το hybrid bootstack (bootstack-d802-CAF-signed.zip) για την Orion (επειδή είναι CM/AOSP based). Το ίδιο ισχύει για την Bliss.

Αν θέλω να γυρίσω σε LG Stock Lollipop ή Stock based Lollipop κάνω κάτι;

Τα πατσάκια που διάβαζα σε προηγουμενες σελίδες είναι γι'αυτή τη δουλειά;

 

 

Α ΟΚ thanks, είχα ξεχάσει την Limitless.

Εγώ πάντως από srk πήγαινα και ερχόμουν σε marshmallow μόνο με όλα τα wipes εκτός του internal και δεν είχα θεμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη βοηθεια σας... καθε φορα που ξεκλειδωνω την οθονη πεταγονται διαφιμησεις... και πρεπει να πατησω recents για να σταματησει... απο καποια εφαρμογη μπηκε λογικα που κατεβασα σπασμενη... πως το σταματαω ομως ? η εφαρμογη εχει διαγραφει εννοειται... να περασω ξανα την rom καθαρη ? για να μη κανω αυτη τη διαδικασια ομως καμια ιδεα ?

 

edit: το βρηκα! μου ειχε ενεργοποιησει ενα Service ( ιος ηταν ) και πεταγε ολη την ωρα διαφιμησεις... το βρηκα μετα απο πολυ ψαξιμο και ολα καλα...

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα πολλες ρομ. Εβαλα πάλι ndm 5.2. Που να βρω βρε παιδια το smart notice της ndm 5.5? Δεν υπάρχει καθολου στη5.2 Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα πολλες ρομ. Εβαλα πάλι ndm 5.2. Που να βρω βρε παιδια το smart notice της ndm 5.5? Δεν υπάρχει καθολου στη5.2

Δεν έχω ασχοληθεί ,έχω όμως αυτό http://www.powerandroid.it/threads/smartnoticeg4-mods.6095/

δες αν σου κάνει και αν λειτουργεί (είναι του G4,απ'ότι διαβάζω)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ασχοληθεί ,έχω όμως αυτό http://www.powerandroid.it/threads/smartnoticeg4-mods.6095/

δες αν σου κάνει και αν λειτουργεί (είναι του G4,απ'ότι διαβάζω)

 

Σε ευχαριστώ Ανέστη. Το έχω. Δεν είναι το ίδιο. Αν το εχει κάποιος και μπορει να το ανεβάσει....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα πολλες ρομ. Εβαλα πάλι ndm 5.2. Που να βρω βρε παιδια το smart notice της ndm 5.5? Δεν υπάρχει καθολου στη5.2

 

Καλημέρα, πήγες κατευθείαν από cloudy 2.2?

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...