Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλαρακια εγω σας χαιρετω!Μου εκατσε μια καλη και πηρα ενα Samsung Galaxy S6 Edge Plus και δεν μπορουσα να αρνηθω..

Η κοινοτητα του G2 ηταν ειναι και θα ειναι μια απο τις καλυτερες,ευχαριστες και πιο δυνατες!

Καλα φλασαρισματα σε ολους!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλαρακια εγω σας χαιρετω!Μου εκατσε μια καλη και πηρα ενα Samsung Galaxy S6 Edge Plus και δεν μπορουσα να αρνηθω..

Η κοινοτητα του G2 ηταν ειναι και θα ειναι μια απο τις καλυτερες,ευχαριστες και πιο δυνατες!

Καλα φλασαρισματα σε ολους!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλορίζικο εύχομαι Πάνο και να χαρείς το νέο "εργαλείο"!

Πραγματικά παιδιά, την κοινότητα του G2 την παρακολουθώ ανελλιπώς απ' τον Σεπτεμβρίου του 2013 και είναι απ' τις πιο δυνατές!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα εδω και 2 μερες φοραω την zen rom 5.4 ικανοποιημενος πολυ θα λεγα και πολυ ωραιο ui ux5 αλλα ειδα σημερα την zen 5final αυτη ειναι λογικα μεταγενεστερη εκδοση κι επισης εχει κι αυτη dori kernel; οποιος ξερει κατι ας ενημερωσει. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την final και φοράει dori.Νομίζω όμως ότι η final είναι η 5.4

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω την final και φοράει dori.Νομίζω όμως ότι η final είναι η 5.4

Γράψε λάθος είναι διαφορετική

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακια εγω σας χαιρετω!Μου εκατσε μια καλη και πηρα ενα Samsung Galaxy S6 Edge Plus και δεν μπορουσα να αρνηθω..

Η κοινοτητα του G2 ηταν ειναι και θα ειναι μια απο τις καλυτερες,ευχαριστες και πιο δυνατες!

Καλα φλασαρισματα σε ολους!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την final και φοράει dori.Νομίζω όμως ότι η final είναι η 5.4

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γράψε λάθος είναι διαφορετική

 

Φιλε εχει διαφορες δηλαδη με την 5.4 ωστε κα αξιζει να την περασω;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχει διαφορες δηλαδη με την 5.4 ωστε κα αξιζει να την περασω;

 

Δεν έχω δοκιμάσει και τις 2 οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Να κάνω μια υποθετική ερώτηση; Όταν αξιωθώ να το πάω για αλλαγή οθόνης (μάλλον από Σεπτέμβρη) μπορώ να ζητήσω να μου βάλουν μαύρη, ενώ το τηλέφωνο είναι άσπρο; και να πληρώσω εγώ να αλλάξουν το πίσω καπάκι σε μαύρο; Δεν είμαι τρελή απλά εγώ έχω αρχίσει και χαζεύω το V10 και έλεγα να δώσω το G2 στον καλό μου που αποκλείεται να το θέλει άσπρο.....

Έχετε ιδέα πόσο μπορεί να κοστίζει το πίσω καπάκι;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Να κάνω μια υποθετική ερώτηση; Όταν αξιωθώ να το πάω για αλλαγή οθόνης (μάλλον από Σεπτέμβρη) μπορώ να ζητήσω να μου βάλουν μαύρη, ενώ το τηλέφωνο είναι άσπρο; και να πληρώσω εγώ να αλλάξουν το πίσω καπάκι σε μαύρο; Δεν είμαι τρελή απλά εγώ έχω αρχίσει και χαζεύω το V10 και έλεγα να δώσω το G2 στον καλό μου που αποκλείεται να το θέλει άσπρο.....

Έχετε ιδέα πόσο μπορεί να κοστίζει το πίσω καπάκι;

 

Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα για το χρώμα, αν τους το πεις θα το κάνουν..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι με στοκ 30d. Εκανα ρουτ με king root και μου εχει περασει μια εφαρμογη king root λεγεται. Το θεμα ειναι οτι θελω να εχω το super su αντι για αυτη. Κατεβασα το super su απο playstore αλλα αποτυγχάνει οταν παει να κανει εγκατασταση το su binary. Για ετσι;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι με στοκ 30d. Εκανα ρουτ με king root και μου εχει περασει μια εφαρμογη king root λεγεται. Το θεμα ειναι οτι θελω να εχω το super su αντι για αυτη. Κατεβασα το super su απο playstore αλλα αποτυγχάνει οταν παει να κανει εγκατασταση το su binary. Για ετσι;

δεν έχω τις γνώσεις και ανάλογη εμπειρία εχω δει αυτό ρίξε μιά ματιά μήπως βγάλεις άκρη

http://www.w0lfdroid.com/2015/05/How-to-Remove-Replace-KingUser-KingRoot-with-SuperSU.html

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω τις γνώσεις και ανάλογη εμπειρία εχω δει αυτό ρίξε μιά ματιά μήπως βγάλεις άκρη

http://www.w0lfdroid.com/2015/05/How-to-Remove-Replace-KingUser-KingRoot-with-SuperSU.html

Ουτε εγω εχω τις γνωσεις για το τι παιζει με τον terminal. Ισως να αφησω το king root και αντε γεια. Χαχαχα :o

 

 

Ξέρει κανεις ποτε θα βγει η καινουργια srk του somboons με debloat εκδοσεις;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιο τρόπο στην FF v1.3 να απενεργοποιήσω το power ring απο το να αναβοσβήνει σε μια ειδοποίηση;
Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη για offline ραδιοφωνο προτεινετε για AOSP rom;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Επειδή δεν με κάλυπτε το 16αρι πήρα ένα 32αρι ιταλικό από eBay.

Για να γλιτώσω το στήσιμο από την αρχή γίνεται να πάρω ένα full backup από το TWRP και μετά αφού περάσω recovery και root στο 32αρι να

επαναφέρω τα πάντα;

Πιο πολύ φοβάμαι μην γίνει καμιά στραβή με το θέμα της χωρητικοτητας και δεν μου δείχνει τη σωστή το 32αρι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Επειδή δεν με κάλυπτε το 16αρι πήρα ένα 32αρι ιταλικό από eBay.

Για να γλιτώσω το στήσιμο από την αρχή γίνεται να πάρω ένα full backup από το TWRP και μετά αφού περάσω recovery και root στο 32αρι να

επαναφέρω τα πάντα;

Πιο πολύ φοβάμαι μην γίνει καμιά στραβή με το θέμα της χωρητικοτητας και δεν μου δείχνει τη σωστή το 32αρι

Ειχα και εγω μια παρόμοια απορια παλιά. Είχα ενα 16αρι και το ειχα στειλει για αλλαγη πλακετας. Μου ειπαν εδω τα παιδια να μην επιχειρήσω να περάσω το backup που ειχα παρει.

Αρα δε στο συνιστώ φίλε μου. :)

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω μια παρόμοια απορια παλιά. Είχα ενα 16αρι και το ειχα στειλει για αλλαγη πλακετας. Μου ειπαν εδω τα παιδια να μην επιχειρήσω να περάσω το backup που ειχα παρει.

Αρα δε στο συνιστώ φίλε μου. :)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση:)

Θα το στήσω απο την αρχή δε βαριεσαι.Αλλωστε η μισή απόλαυση είναι το φτιάξιμο όταν περνάς μια καινούργια Rom :lol:

Ευκαιρία να έχω το 16αρι για πειραματα μετά :clap:

Link to comment
Share on other sites

Έχω σχεδόν ένα χρόνο το κινητό αλλά δεν είχα βάλει ποτέ κιτ κατ. Έβαλα τη cloudy 2.2. και μαλλον θα μεινω εδώ. Έχει και το στρογγυλό ρολόι στη lockscreen που πολύ αγαπώ.... Με Bruce Kernel.

Με greenify, ενεργο Wifi, ενεργό συγχρονισμό, το βράδυ airplane mode.

screengrab[/img]

 

Καλησπέρα,

 

Μια ερώτηση, πια έκδοση του Bruce χρησιμοποιείς?

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μια ερώτηση, πια έκδοση του Bruce χρησιμοποιείς?

 

Ωχ.... Δεν θυμαμαι. Βοηθάει η εικόνα ή να το ψάξω;

http://s33.postimg.org/d96o1qoen/Screenshot_2016_06_09_15_32_42_600x1067.png' alt='Screenshot_2016_06_09_15_32_42_600x1067.png'>

upload an image[/img]

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ωχ.... Δεν θυμαμαι. Βοηθάει η εικόνα ή να το ψάξω;

http://s33.postimg.org/d96o1qoen/Screenshot_2016_06_09_15_32_42_600x1067.png' alt='Screenshot_2016_06_09_15_32_42_600x1067.png'>

upload an image[/img]

 

Ευχαριστώ, πρέπει να είναι ο 0.41.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, δυστυχως τα παιξε το κινητο και ουτε καν ανοιγει !

 

το πρωι αναβοσβηνε κοκκινο ledaki αλλα πλεον τιποτα ... λεω να το στειλω προκορντια, το ΙΜΕΙ και το SN φαινονται πανω στην πλακετα ; ή μονο στο κουτακι ; μιας και δεν ανοιγει καν το κινητο ...

 

ξερει καποιος ;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, δυστυχως τα παιξε το κινητο και ουτε καν ανοιγει !

 

το πρωι αναβοσβηνε κοκκινο ledaki αλλα πλεον τιποτα ... λεω να το στειλω προκορντια, το ΙΜΕΙ και το SN φαινονται πανω στην πλακετα ; ή μονο στο κουτακι ; μιας και δεν ανοιγει καν το κινητο ...

 

ξερει καποιος ;

Δεν εχει μπαταρια μηπως;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το προηγούμενο κινητό που είχα ήταν το Optimus 2x (δηλ σχετικά πρωτόγονο :P ), το οποίο ζεσταινόταν αλλά όχι και τόσο πολύ, είναι λογικό να ανεβάζει 75 βαθμούς το G2 τέτοιο καιρό; εννοώ στη χρήση με σχετικό ζόρι (όχι παιχνίδι όμως) πχ στο playstore όταν κάνεις update 7-8 εφαρμογές... Σε standby βλέπω 45-50 βαθμούς περίπου (stock 5.0.2 + Xceed)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...