Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Αγόρασα πριν λίγες μέρες το G2 από ebay και περιμένω να μου έρθει.

Είναι καλύτερα να αφήσω το original λειτουργικό και να το αλλάξω αν αρχίσει τα κολλήματα ή να του περάσω κάποια custom rom?

Ευχαριστώ

Φανταζομαι πηρες το D802 ετσι;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι το 802 πήρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φανταζομαι πηρες το D802 ετσι;

 

Αυτό πήρα

http://www.ebay.com/itm/NUEVO-LG-G2-D802-4G-LTE-Unlocked-Androide-Telefono-Movil-32GB-13-0MP-Black-/182113094678?hash=item2a66c94c16:g:K9sAAOSwYmZXJH64

Edited by surveyor81
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις ό,τι θελεις. Ή jellybean (ν10) ή kitkat (v20) ή lollipop (v30). Ο οδηγος του Titarasaudi ειναι σαν απαντηση σε ενα παιδι που ηθελε να βαλει kitkat. Βαζοντας το IMEI σου δειχνει την τελευταια ROM για το κινητο σου. Αμα θελεις την περνας. Δηλαδη απο την λιστα που ανεβασες μπορεις να βαλεις οποια γουσταρεις. Ειναι ολες για το κινητο σου. Απλως διαλεγεις την εκδοση android που θες και βαζεις την αναλογη (v10/v20/v30). Οποια εκδοση κι αν διαλεξεις κατεβασε την πιο προσφατη, αυτη δηλαδη με το πιο τελευταιο γραμμα του αλφαβητου.

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Άρα κατεβάζω v30 .Καποιες ερωτηεις:

1) Τώρα που πάω να περάσω drivers δν μου τους εγκαθιστα με επιτυχια.. Μου ριχνει ακυρο στο SM bus controller όπως θα δεις στην φωτο.. Να την συνεχίσω την διαδικασία ? Παίζει ρόλο?

2)Επίσης στο xda λεει Enter to Download Mode and plug USB into your PC. Πως μπαινουμε σε download mode?Ετσιι μήπως "Κλείστε το κινητό και πατώντας το πάνω πλήκτρο της έντασης,συνδέστε το ταυτόχρονα με τον υπολογιστή" και συνδεω αμεσως στο pc?

3) Μετά φαντάζομαι δεν χρειάζεται κάτι άλλο αν όλα πάνε καλα..

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 802 πήρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό πήρα

http://www.ebay.com/itm/NUEVO-LG-G2-D802-4G-LTE-Unlocked-Androide-Telefono-Movil-32GB-13-0MP-Black-/182113094678?hash=item2a66c94c16:g:K9sAAOSwYmZXJH64

Να επανέλθεις μόλις το πάρεις στα χέρια σου και να μας πεις τι έγινε με το τελωνείο (σκέφτομαι να πάρω ένα nexus 5). Εύχομαι να μην σε ακουμπήσει το Ελληνικό Δημόσιο και να σου έρθει σώο και αβλαβές το πολυεργαλείο

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Να επανέλθεις μόλις το πάρεις στα χέρια σου και να μας πεις τι έγινε με το τελωνείο (σκέφτομαι να πάρω ένα nexus 5). Εύχομαι να μην σε ακουμπήσει το Ελληνικό Δημόσιο και να σου έρθει σώο και αβλαβές το πολυεργαλείο

 

Κι εγώ το ελπίζω. Πρώτη φορά αγόρασα από ebay και νομίζω ήταν πολύ καλή τιμή για το συγκεκριμένο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι που θα γλιτωνα την κιτρινίλα...... Γκρρρρρρ.....

Οχι ρε συ...Και τωρα βρηκε που ηρθε Σαβ/κο;Να φανταστω εχεις ακομα εγγυηση ε;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Όχι που θα γλιτωνα την κιτρινίλα...... Γκρρρρρρ.....

Κρίμα Κατερίνα!!

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να στο πω κάποια στιγμή, μου φαίνεται οτι τα πολλά φλασαρίσματα καταπονούν αρκετά τη συσκευή και "βοηθούν" την κιτρινιλα να εμφανιστεί!!

Εγώ γύρω στα Χριστούγεννα είχα φλασάρει 5-6 rom's σε μικρό χρονικό διάστημα και πάνω αριστερά φάνηκε ενα κιτρινάκι! Εδώ και 4 μήνες δεν έχω αλλάξει rom και ευτυχώς δεν επεκτείνεται, είναι μικρό και πολύ αχνό!

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ...Και τωρα βρηκε που ηρθε Σαβ/κο;Να φανταστω εχεις ακομα εγγυηση ε;

Έχω εγγύηση ακόμα, ευτυχώς. Ούτε χρόνο δεν έχω κλείσει ακόμα. Απλά είμαι επαρχία και δεν γίνεται με τίποτα να το στείλω τώρα.

Κρίμα Κατερίνα!!

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να στο πω κάποια στιγμή, μου φαίνεται οτι τα πολλά φλασαρίσματα καταπονούν αρκετά τη συσκευή και "βοηθούν" την κιτρινιλα να εμφανιστεί!!

Εγώ γύρω στα Χριστούγεννα είχα φλασάρει 5-6 rom's σε μικρό χρονικό διάστημα και πάνω αριστερά φάνηκε ενα κιτρινάκι! Εδώ και 4 μήνες δεν έχω αλλάξει rom και ευτυχώς δεν επεκτείνεται, είναι μικρό και πολύ αχνό!

Πήγαινα γυρευοντας..... Αλλά μικρόβιο είναι αυτό. Ζεσταθηκε πολύ γιατί το φορτιζα και σερφαριζα.....

Αν δεν υπάρχουν οθόνες όταν το στείλω, τι γίνεται; Απλά περιμένω;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

καποιος μια βοηθεια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Άρα κατεβάζω v30 .Καποιες ερωτηεις:

1) Τώρα που πάω να περάσω drivers δν μου τους εγκαθιστα με επιτυχια.. Μου ριχνει ακυρο στο SM bus controller όπως θα δεις στην φωτο.. Να την συνεχίσω την διαδικασία ? Παίζει ρόλο?

2)Επίσης στο xda λεει Enter to Download Mode and plug USB into your PC. Πως μπαινουμε σε download mode?Ετσιι μήπως "Κλείστε το κινητό και πατώντας το πάνω πλήκτρο της έντασης,συνδέστε το ταυτόχρονα με τον υπολογιστή" και συνδεω αμεσως στο pc?

3) Μετά φαντάζομαι δεν χρειάζεται κάτι άλλο αν όλα πάνε καλα..

 

καποιος μια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα Κατερίνα!!

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να στο πω κάποια στιγμή, μου φαίνεται οτι τα πολλά φλασαρίσματα καταπονούν αρκετά τη συσκευή και "βοηθούν" την κιτρινιλα να εμφανιστεί!!

Εγώ γύρω στα Χριστούγεννα είχα φλασάρει 5-6 rom's σε μικρό χρονικό διάστημα και πάνω αριστερά φάνηκε ενα κιτρινάκι! Εδώ και 4 μήνες δεν έχω αλλάξει rom και ευτυχώς δεν επεκτείνεται, είναι μικρό και πολύ αχνό!

Εγώ έχω φτάσει πλέον στην τρίτη οθόνη που και αυτή έχει βγάλει κιτρινίλα! Εκεί στην procordia έχουν βαρεθεί να με βλέπουν!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω φτάσει πλέον στην τρίτη οθόνη που και αυτή έχει βγάλει κιτρινίλα! Εκεί στην procordia έχουν βαρεθεί να με βλέπουν!

 

Αν υπάρχει διαθέσιμη στην αλλάζουν επιτόπου;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

καποιος μια βοηθεια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

καποιος μια βοηθεια?

 

Ολα οκ παιδια. Ευχαριστώ πολυ για την βοηθεια. Περαστηνκαν ολα κομπλε. Πως μπορω να δω τωρα αν είμαι ρουταρισμενος? Φαινεται κάπως?

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ παιδια. Ευχαριστώ πολυ για την βοηθεια. Περαστηνκαν ολα κομπλε. Πως μπορω να δω τωρα αν είμαι ρουταρισμενος? Φαινεται κάπως?

Κατέβασε μια εφαρμογή σαν αυτή και δες:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ελπίζω. Πρώτη φορά αγόρασα από ebay και νομίζω ήταν πολύ καλή τιμή για το συγκεκριμένο κινητό.

Οντως ειναι το d802, απλα προοριζεται για την αγορα του hong kong οποτε δεν θα εχεις εγγυηση

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160514/0d6d94fe118d5e8bbdabd80684282b1f.jpg

Edited by answer13
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι το d802, απλα προοριζεται για την αγορα του hong kong οποτε δεν θα εχεις εγγυηση

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160514/0d6d94fe118d5e8bbdabd80684282b1f.jpg

 

Αυτό δεν το έψαξα αλλά το περίμενα.

Μπορείς να αγοράσεις κινητό από hong kong με εγγύηση στην Ευρώπη?

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις εγγύηση Ευρώπης όχι.. η μόνη εγγύηση που έχεις είναι αν πάθει κάτι να το στείλεις για επισκευή/αλλαγή στο πωλητή που το αγόρασες
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/b7dffe49c8e52cedf07bb9d8f4032d76.jpg

 

Κατέβασα φίλοι μου μια ωραία εφαρμογή ονόματι Castro, η οποία δίνει πληροφορίες της συσκευής. Εκεί λοιπόν που κοιτούσα για την μπαταρία διαπίστωσα κάτι "παράξενο"... Η χωρητικότητα της μπαταρίας λέει είναι στα 1900mah?? Σοβαρά?

 

 

Edit: κατέβασα άλλη μια εφαρμογή με το όνομα Battery Capacity mAh. Και αυτή τα ίδια μου λέει, στα 1900

 

Edit : η εφαρμογή CPU-Z την βγάζει στα 3000 mah. Θα μας τρελάνει...

 

Πληροφοριακά, ποτέ δεν άλλαξα την μπαταρία

Edited by androidaddict
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/b7dffe49c8e52cedf07bb9d8f4032d76.jpg

 

Κατέβασα φίλοι μου μια ωραία εφαρμογή ονόματι Castro, η οποία δίνει πληροφορίες της συσκευής. Εκεί λοιπόν που κοιτούσα για την μπαταρία διαπίστωσα κάτι "παράξενο"... Η χωρητικότητα της μπαταρίας λέει είναι στα 1900mah?? Σοβαρά?

 

 

Edit: κατέβασα άλλη μια εφαρμογή με το όνομα Battery Capacity mAh. Και αυτή τα ίδια μου λέει, στα 1900

 

Edit : η εφαρμογή CPU-Z την βγάζει στα 3000 mah. Θα μας τρελάνει...

 

Πληροφοριακά, ποτέ δεν άλλαξα την μπαταρία

Μαλλον εννοει την στιγμιαια χωρητικοτητα που εχει στο ποσοστο που ειναι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα την δω στο 100%

 

Edit: και στο 100% μου γράφει για 1900mah

Edited by androidaddict
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Θα την δω στο 100%

 

Edit: και στο 100% μου γράφει για 1900mah

E, τοτε ειναι bug της εφαρμογης.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/b7dffe49c8e52cedf07bb9d8f4032d76.jpg

 

Κατέβασα φίλοι μου μια ωραία εφαρμογή ονόματι Castro, η οποία δίνει πληροφορίες της συσκευής. Εκεί λοιπόν που κοιτούσα για την μπαταρία διαπίστωσα κάτι "παράξενο"... Η χωρητικότητα της μπαταρίας λέει είναι στα 1900mah?? Σοβαρά?

 

 

Edit: κατέβασα άλλη μια εφαρμογή με το όνομα Battery Capacity mAh. Και αυτή τα ίδια μου λέει, στα 1900

 

Edit : η εφαρμογή CPU-Z την βγάζει στα 3000 mah. Θα μας τρελάνει...

 

Πληροφοριακά, ποτέ δεν άλλαξα την μπαταρία

Την κατέβασα από περιέργεια

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/3e22b88f97ed418935906b8d9da9551d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...