Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να μου πει κάποιος ποιο αρχείο πειράζουμε για να ανέβει η ένταση του ηχειο. Το κινητό Έχει περασει στην γυναίκα μου και παραπονιέται ότι δεν το ακούει μέσα στην τσαντα της. Έχω φλασαρει το αρχείο που δυναμώνει τον ήχο αλλα δεν φτάνει. Εχει ff 1.0

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενταξει θα περιμενωωωω!!!! Σορρυ αλλα δεν δουλευει το λινκ στο σιτε τους

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την είχα και 'γω στο Dropbox μου αλλά την έσβησα πρόσφατα! Αν για κάποιο λόγο δεν μπορέσει ο Tupac, θα στην ανεβάσω αύριο εγώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί να μου πει κάποιος ποιο αρχείο πειράζουμε για να ανέβει η ένταση του ηχειο. Το κινητό Έχει περασει στην γυναίκα μου και παραπονιέται ότι δεν το ακούει μέσα στην τσαντα της. Έχω φλασαρει το αρχείο που δυναμώνει τον ήχο αλλα δεν φτάνει. Εχει ff 1.0

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

Δες εδώ λεπτομέρειες ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6438929

Link to comment
Share on other sites

Turbo και θα με θυμηθείς

 

Στάλθηκε από το Turbo powered G2 D802 μου

Που την βρισκουμε αυτη?

Υπαρχει κανενα thread σε καποιο φορουμ με οδηγιες φλασαρισματος, σχολια κτλπ?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Κωστη δε θα μπορεσω να την ανεβασω μεχρι το Σαββατο το πρωι που θα παω στο λαπτοπ της δουλειας. Σορρυ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κωστη δε θα μπορεσω να την ανεβασω μεχρι το Σαββατο το πρωι που θα παω στο λαπτοπ της δουλειας. Σορρυ.

Μολις εβαλα να την ανεβασω στο δικο μου Dropbox. Οταν ανεβει δινω link.....

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καιρο εχω cloudy 3.3 και xceed 12a. Αλλα εδω και 3 μερες ειχα 3 reboots. Επειδη απεχω καιρο, τι προτεινετε για κερνελ? Αν μπορειτε με link. Απλα το περναω απο πανω ή κανω κανα wipe?
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου αρνειται πεισματικά να συνεργαστεί με τη ndm 5.5 και πριν γυρίσω στο backup μου της 5.2 τι παίζει με τη Blitz? Μου έχει ξεφύγει αυτή :) :) :)

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου αρνειται πεισματικά να συνεργαστεί με τη ndm 5.5 και πριν γυρίσω στο backup μου της 9.2 τι παίζει με τη Blitz? Μου έχει ξεφύγει αυτή :) :) :)

 

Ελα ρε συ...Εμενα παιζει να ειναι η καλυτερη stock based που εχω βαλει.Σε συνδυασμο με dori 10.2 δηλωνω πολυ ικανοποιημενος.Παντα για stock based βεβαια...

Μου λειπει τοσο πολυ η AOSP αλλα δεν μπορω αν δεν εχω καμερα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συ...Εμενα παιζει να ειναι η καλυτερη stock based που εχω βαλει.Σε συνδυασμο με dori 10.2 δηλωνω πολυ ικανοποιημενος.Παντα για stock based βεβαια...

Μου λειπει τοσο πολυ η AOSP αλλα δεν μπορω αν δεν εχω καμερα...

 

Καναδυο φορές μέσα στη μέρα θα φάει τρελό κόλλημα και δεν θα κάνει τίποτα. Δεν έχω κανένα θέμα με τη 5.2....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου αρνειται πεισματικά να συνεργαστεί με τη ndm 5.5 και πριν γυρίσω στο backup μου της 5.2 τι παίζει με τη Blitz? Μου έχει ξεφύγει αυτή :) :) :)

Είναι Kit Kat 4.4.2 Κατερίνα! Κατά γενική ομολογία μια απ' τις καλύτερες custom Kit Kat stock based!

Link to comment
Share on other sites

Είναι Kit Kat 4.4.2 Κατερίνα! Κατά γενική ομολογία μια απ' τις καλύτερες custom Kit Kat stock based!

 

Υποθετω πρεπει να περασω τα δυο πρωτα αρχεια που ειχα φλασαρει και για τη miui? kk bootloader , kk baseband?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Υποθετω πρεπει να περασω τα δυο πρωτα αρχεια που ειχα φλασαρει και για τη miui? kk bootloader , kk baseband?

Περίπου!! Μόνο αυτό:

https://www.dropbox.com/s/6apxo044a2n6e64/D802_PATCH_RETURN_KK_droidth.zip?dl=0

Φλασάρεις από recovery, μετά wipe's και τη rom.

Link to comment
Share on other sites

Περίπου!! Μόνο αυτό:

https://www.dropbox.com/s/6apxo044a2n6e64/D802_PATCH_RETURN_KK_droidth.zip?dl=0

Φλασάρεις από recovery, μετά wipe's και τη rom.

 

Ακόμα πιο εύκολο! Ευχαριστώ :)

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλεε θα την κατεβασω αυριο!!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια1ερώτηση γιατί δεν το εχω καθολου με κιτκατ; με xposed τι γινεται; τι βαζω και πως;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια1ερώτηση γιατί δεν το εχω καθολου με κιτκατ; με xposed τι γινεται; τι βαζω και πως;

 

Στην Kit Kat το Xposed εγκαθίσταται σαν apk, δεν το φλασάρεις από recovery.

http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer

Το κάνεις εγκατάσταση και το ενεργοποιεις!

Στην Blitz 3.3 (επειδή είναι G3 rom) θα βάλεις το G3Tweaksbox.

Αν βάλεις άλλη Kit Kat, βασισμένη σε stock Kit Kat G2, θα βάλεις το G2Tweaksbox.

Και τα 2 θα τα βρεις στο Play.....

Link to comment
Share on other sites

Στην Kit Kat το Xposed εγκαθίσταται σαν apk, δεν το φλασάρεις από recovery.

http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer

Το κάνεις εγκατάσταση και το ενεργοποιεις!

Στην Blitz 3.3 (επειδή είναι G3 rom) θα βάλεις το G3Tweaksbox.

Αν βάλεις άλλη Kit Kat, βασισμένη σε stock Kit Kat G2, θα βάλεις το G2Tweaksbox.

Και τα 2 θα τα βρεις στο Play.....

 

Χιλια ευχαριστώ. Το g3 tweaksboxτο ειχα6και πριν. Και πάλι ευχαριστώ!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Χιλια ευχαριστώ. Το g3 tweaksboxτο ειχα6και πριν. Και πάλι ευχαριστώ!!!!

Απλά το G3Tweaksbox που είχες είναι για Lollipop! Για Kit Kat θα το κατεβάσεις απ' το Google Play!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για να περάσεις οποιοδήποτε official λογισμικό δε χρειάζεται root!

Οι μόνες οδηγίες στα Ελληνικά είναι για G3, αλλά είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5837788

Εδώ είναι η διαδικασία στο xda (Αγγλικά) για το G2:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Αρχικά θα βάλεις το ΙΜΕΙ σου εδώ:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Θα σου υποδείξει και την τελευταία rom για το τηλέφωνο σου, κάτι όμως που θα αγνοήσεις γιατί θα σου βγάλει σίγουρα κάποια lollipop. Αυτό που σ' ενδιαφέρει είναι να μάθεις ποιάς χώρας ειναι το κινητό σου.

Αφού μάθεις τη χώρα καταγωγής του κινητού σου θα πας στην λίστα με τα firmware και στη "δικιά" σου χώρα ώστε να κατεβάσεις και το ανάλογο kit kat firmware:

http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html

Οι version v10 είναι Jelly bean (4.2.2)

οι version v20 είναι Kit Kat (4.4.2) και όχι 4.4.4, την οποία δεν πήραμε ποτέ! ;)

Και οι version v30 είναι lollipop.

Σωστούς driver's στο pc, βάζεις το kdz μέσα στο φάκελο του flash tool, έχεις αρκετή μπαταρία στο κινητό, τον υπολογιστή στη πρίζα και έφυγες!!

 

Καλησπέρα και απο εμε΄να παιδιά.. ¨οταν βάζω το imei μ εμφανίζει την εξής rom.

Version: V30d

Country: 6TA/ITALY_OPEN_16G

Model: LGD802

 

Σύμφωνα ομως με τον οδηγό του φίλου πρέπει να κατεβάσω kitkat το οποίο είναι το V20. Το θέμα είναι ποιο απ' όλα ? Στην φωτογραφία με κόκκινο είναι η rom που μου δείχνει όταν βάζω mei. Με πράσινο ειναι το v20. Ποιο απ' αυτα πρέπει να κατεβάσω? Επίσης γιατι να μην κατεβάσω lolipop. Έχει bugs? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμε΄να παιδιά.. ¨οταν βάζω το imei μ εμφανίζει την εξής rom.

Version: V30d

Country: 6TA/ITALY_OPEN_16G

Model: LGD802

 

Σύμφωνα ομως με τον οδηγό του φίλου πρέπει να κατεβάσω kitkat το οποίο είναι το V20. Το θέμα είναι ποιο απ' όλα ? Στην φωτογραφία με κόκκινο είναι η rom που μου δείχνει όταν βάζω mei. Με πράσινο ειναι το v20. Ποιο απ' αυτα πρέπει να κατεβάσω? Επίσης γιατι να μην κατεβάσω lolipop. Έχει bugs? Ευχαριστώ!

Κατεβαζεις ό,τι θελεις. Ή jellybean (ν10) ή kitkat (v20) ή lollipop (v30). Ο οδηγος του Titarasaudi ειναι σαν απαντηση σε ενα παιδι που ηθελε να βαλει kitkat. Βαζοντας το IMEI σου δειχνει την τελευταια ROM για το κινητο σου. Αμα θελεις την περνας. Δηλαδη απο την λιστα που ανεβασες μπορεις να βαλεις οποια γουσταρεις. Ειναι ολες για το κινητο σου. Απλως διαλεγεις την εκδοση android που θες και βαζεις την αναλογη (v10/v20/v30). Οποια εκδοση κι αν διαλεξεις κατεβασε την πιο προσφατη, αυτη δηλαδη με το πιο τελευταιο γραμμα του αλφαβητου.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Υπήρχε θέμα στο xda με flashable fonts για Lollipop. Που διαλεγες όμως όποιο ήθελες να κατεβάσεις και όχι ολόκληρο πακέτο. Ξέρετε αν υπάρχει ακόμα;

 

Άκυρο. Το βρήκα.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγόρασα πριν λίγες μέρες το G2 από ebay και περιμένω να μου έρθει.

Είναι καλύτερα να αφήσω το original λειτουργικό και να το αλλάξω αν αρχίσει τα κολλήματα ή να του περάσω κάποια custom rom?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...