Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τον αηδία τρόπο της LG!

Ωραίο θα ήταν το one tap

 

Κριμα κι ελεγα να την φλασαρω...Οποτε θα μεινω με την ff stock 1.1 του Κωστη.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κριμα κι ελεγα να την φλασαρω...Οποτε θα μεινω με την ff stock 1.1 του Κωστη.

Κάποτε είχα ποστάρει ένα ζιπακι για one tap notification που είχα βρει στο xda και έπαιζε σε ρομ που δοκίμασα. Δεν το έχω εύκαιρο να το δοκιμάσω στην ndm

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε είχα ποστάρει ένα ζιπακι για one tap notification που είχα βρει στο xda και έπαιζε σε ρομ που δοκίμασα. Δεν το έχω εύκαιρο να το δοκιμάσω στην ndm

 

Αν το βρεις θα το ηθελα. Αν φλασαρετε όμως ένα από τα mods του Πάνου που ειναι στην υπογραφή μου θα γίνει αυτό που λέτε. (αν θυμάμαι καλά το είχα κάνει). Βάλτε το g5 οπότε θα είναι σαν το κουρτινάκι της ndm με το σωστό ξεκλείδωμα οθόνης. Το δοκιμάζω τώρα και σας λέω.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν το βρεις θα το ηθελα. Αν φλασαρετε όμως ένα από τα mods του Πάνου που ειναι στην υπογραφή μου θα γίνει αυτό που λέτε. (αν θυμάμαι καλά το είχα κάνει). Βάλτε το g5 οπότε θα είναι σαν το κουρτινάκι της ndm με το σωστό ξεκλείδωμα οθόνης. Το δοκιμάζω τώρα και σας λέω.

Σούπερ!! Ρίξε σύρμα..

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ!! Ρίξε σύρμα..

 

Δουλεύει κανονικά. Άλλο ένα μπράβο στον Πάνο!! Κάντε μονο τον κόπο να κρατήσετε backup γιατί δεν ξέρω πως γυρνάει στο πριν.

http://s32.postimg.org/xs551l5w5/Screenshot_2016_05_10_18_55_43.png' alt='Screenshot_2016_05_10_18_55_43.png'>

image upload no compression[/img]

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά. Άλλο ένα μπράβο στον Πάνο!! Κάντε μονο τον κόπο να κρατήσετε backup γιατί δεν ξέρω πως γυρνάει στο πριν.

http://s32.postimg.org/xs551l5w5/Screenshot_2016_05_10_18_55_43.png' alt='Screenshot_2016_05_10_18_55_43.png'>

image upload no compression[/img]

Ωραία ρε παιδιά..το λινκ είναι στην υπογραφή σου?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ρε παιδιά..το λινκ είναι στην υπογραφή σου?

 

Ναι στο πρώτο λινκ κατεβάζεις το superG5ui ή οποίο άλλο θες

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι στο πρώτο λινκ κατεβάζεις το superG5ui ή οποίο άλλο θες

 

Κατερινιω εισαι σιγουρη οτι φλασαροντας αυτο θα μπορω στην οθονη κλειδωματος να κανω διπλο ταπ πανω σε μια ειδοποιηση και να την ανοιξει;Οπως συμβαινει στις ρομς του Κωστη;

Αν ειναι ετσι σουπερ!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κατερινιω εισαι σιγουρη οτι φλασαροντας αυτο θα μπορω στην οθονη κλειδωματος να κανω διπλο ταπ πανω σε μια ειδοποιηση και να την ανοιξει;Οπως συμβαινει στις ρομς του Κωστη;

Αν ειναι ετσι σουπερ!

 

Το φλασαρα τωρα και γινεται. Και με κληση το ειδα και με μαιλ. Ειμαι με ndm 5.2. Λογικα γινεται και στη 5.5.

Στη 5.2 παντως γινεται 100%.... ( Sorry για τη τεραστια φωτο που ανεβασα)

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγω.Δουλευει μια χαρα.

Πολυ ωραια ρομ η ndm 5.5 αν και δεν την ειδα με τον δικο της κερνελ.Μαζι φλασαρισμα με dori 10.2 που τασπαει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγω.Δουλευει μια χαρα.

Πολυ ωραια ρομ η ndm 5.5 αν και δεν την ειδα με τον δικο της κερνελ.Μαζι φλασαρισμα με dori 10.2 που τασπαει.

Ποτέ βγήκε ο 10.2????

Πες μου αν έχεις κολλήματα γιατί με ndm 5.5 και dori 9.9 μου κολλούσε απίστευτα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγω.Δουλευει μια χαρα.

Πολυ ωραια ρομ η ndm 5.5 αν και δεν την ειδα με τον δικο της κερνελ.Μαζι φλασαρισμα με dori 10.2 που τασπαει.

Και εγώ έχω κολλήσει μια εβδομάδα με ndm & dori. Με έχει εντυπωσιάσει και η μπαταρία και επίσης μου έχει κάτσει καλά ο launcher του g5

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ βγήκε ο 10.2????

Πες μου αν έχεις κολλήματα γιατί με ndm 5.5 και dori 9.9 μου κολλούσε απίστευτα.

Παει πολυ καλα βαλτον Κατερινα!

Εγω βαζω στο 1.72 το touch boost στις ρυθμισεις του dori.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Μια ερώτηση σε όσους έχουν γυρίσει κκ(όπως και εγώ) Ειμαι με worship 8.2 και dori 10.9,τρομερός συνδυασμός παρεμπιπτόντως, xposed(g2 tweakbox και app settings modes)και το κινητό εντάξει πετάει. Το μόνο πρόβλημα που μου βγάζει και δεν μπορώ να βρω τι φταίει είναι ότι όταν μιλάω με κάποιον ή οθόνη δεν κλείνει όταν πλησιάζεις το αυτί σου στο τηλ με αποτέλεσμα να πατάω κατά λάθος κουμπια.ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει (πχ κάτι από xposed);Η μήπως είναι bug της κκ και δεν το θυμάμαι ;

Εχεις screen protector που καλυπτει τον σενσορα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή αν θέλεις: Ο στοκ kernel της FF δεν είναι καλός. Δοκίμασε την με Xceed v14

 

Τον έβαλα πριν δω το μηνυμά σου για δοκιμή. Πραγματικά δεν έχω λόγια, η διαφορά είναι η μέρα με τη νύχτα. Προς το παρόν πάει σφαίρα το κινητό, έφυγε κάθε ίχνος lag. Σ'ευχαριστώ για τη συμβούλη :) Οπότε η αλλαγή του kernel στην FF v1.3 με Xceed 14 είναι απαραίτητη.

Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..οποιος εχει λινκ απο blitz v3.3 ας το ανεβασει...ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..οποιος εχει λινκ απο blitz v3.3 ας το ανεβασει...ευχαριστω!!

H καλυτερη επιλογη. Και ο kernel της ειναι πολυ καλος (Ο Optimus νομιζω ειναι). Δωσε μου λιγο χρονο να βρω το link.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχεις screen protector που καλυπτει τον σενσορα;

 

Όχι δεν εχω.Κάτι έχει γίνει λάθος στην εγκατάσταση ,παρόλο που έκανα full wipe 3 φορες,γιατί δεν δουλεύει και το rotation.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H καλυτερη επιλογη. Και ο kernel της ειναι πολυ καλος (Ο Optimus νομιζω ειναι). Δωσε μου λιγο χρονο να βρω το link.

 

Επίσης μια πολύ καλή επιλογή είναι και η Zen kk ux5 όπου οι τύποι έχουν περάσει όλο σχεδόν το ui και της εφαρμογές της lollipop στην kk,εκτός απ'τό κουρτινακι. Το μόνο που με χάλασε αρκετά είναι ότι έχει τους advance drivers στην κάμερα και όχι τους stock όπου με stock και xdabbed,για τους γνώστες, εχουμε τα καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανεις δεν εχει την blitz v3.3 ;;;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανεις δεν εχει την blitz v3.3 ;;;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε βρηκα το link αλλα εχω την ROM. Θα πρεπει να περιμενεις να την ανεβασω στο dropbox μου αλλα θα καθηστερησω γιατι ειναι 1,18GB και η ταχυτητα upload της συνδεσης μου ειναι μικρη.

 

Παιδια αυτοι που εχετε την official ελληνικη ROM τι γραφει ακριβως στις ρυθμισεις στην εκδοση λογισμικου;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε βρηκα το link αλλα εχω την ROM. Θα πρεπει να περιμενεις να την ανεβασω στο dropbox μου αλλα θα καθηστερησω γιατι ειναι 1,18GB και η ταχυτητα upload της συνδεσης μου ειναι μικρη.

 

Παιδια αυτοι που εχετε την official ελληνικη ROM τι γραφει ακριβως στις ρυθμισεις στην εκδοση λογισμικου;

Ενταξει θα περιμενωωωω!!!! Σορρυ αλλα δεν δουλευει το λινκ στο σιτε τους

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμμιά Marshmallow για το G2 αξίζει μέχρι στιγμής; Γνωρίζει κανείς;

Turbo και θα με θυμηθείς

 

Στάλθηκε από το Turbo powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει θα περιμενωωωω!!!! Σορρυ αλλα δεν δουλευει το λινκ στο σιτε τους

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γαμwτο δεν εχω χωρο στο dropbox. Περιμενε να κανω ενα ξεσκαρταρισμα μηπως ελευθερωσω τα 1,18GB.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...