Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το titanium backup που δεν μου κάνει restore τι μου προτείνετε να κάνω? Κάτι πειράζαμε μέσα στο super su αν δεν κάνω λάθος?

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το titanium backup που δεν μου κάνει restore τι μου προτείνετε να κάνω? Κάτι πειράζαμε μέσα στο super su αν δεν κάνω λάθος?

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Ναι.

 

Mount space separation.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με superuser πιστεύω ότι δουλεύουν όλα καλύτερα

 

Στάλθηκε από το Turbo powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάνεις το xposed 82; δουλεύει με τις στοκ ρομ; Εγώ έχω του Κωστή την uxg5 με το xposed 80 και δεν έχω πρόβλημα να περάσω το 82;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάνεις το xposed 82; δουλεύει με τις στοκ ρομ; Εγώ έχω του Κωστή την uxg5 με το xposed 80 και δεν έχω πρόβλημα να περάσω το 82;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ χθες πέρασα το v83..Όλα καλά μέχρι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες πέρασα το v83..Όλα καλά μέχρι τωρα

Έχεις κάποιο λινκ πρόχειρο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο λινκ πρόχειρο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατέβασε το πρώτο από τα 3

http://dl-xda.xposed.info/framework/sdk21/

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύωρη χρήση ενός παιχνιδιού σε συνδυασμό με δεδομένα, το κινητό πραγματικά είχε πάρει φωτιά.... Και έκανε reboot... Έχω Cloudy G2 3.3 με dorimanx 9.5

 

Πώς γυρνάω σε στοκ κερνελ;;; με στοκ κερνελ νομίζω με ίδια χρήση δεν είχα reboot

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύωρη χρήση ενός παιχνιδιού σε συνδυασμό με δεδομένα, το κινητό πραγματικά είχε πάρει φωτιά.... Και έκανε reboot... Έχω Cloudy G2 3.3 με dorimanx 9.5

 

Πώς γυρνάω σε στοκ κερνελ;;; με στοκ κερνελ νομίζω με ίδια χρήση δεν είχα reboot

γιατι δεν δοκιμαζεις πρωτα τον 9.9?

κανε και την ρυθμιση για κοφτη σε θεμοκρασιες πανω απο 72 βαθμους....

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν δοκιμαζεις πρωτα τον 9.9?

κανε και την ρυθμιση για κοφτη σε θεμοκρασιες πανω απο 72 βαθμους....

 

Η ρύθμιση που είναι;

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι πρέπει να είναι στην τρίτη καρτέλα, έχει δύο επιλογές, η μια είναι στο 75 και η άλλη στο 72 κατέβασε και τις 2 κατά 2 μονάδες

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια επιβεβαίωση πριν γίνει καμια χοντρή γιατί διάβασα τα σχετικά νήματα και είμαι έτοιμος να ξεκινήσω:

 

1) Αρχιζουμε με το stump root σε περιβαλλον 4.4.2, ξεκλειδώνουμε.

 

2) Συνεχιζουμε με το D802T_AutoRec κ κανουμε επανεκκίνηση μπαινοντας σε Recovery.

 

3) Από Recovery φλασάρω πρωτα το ειδικό zip για μετάβαση σε Lollipop και μετα καπακι wipe και install SRKG2 ή θέλει καποιο reboot μεταξύ του GOTO LP zip και της custom?

 

4) Μολις bootαρει η custom περναμε και SU και That's it?

 

Πολύ εύκολο φαίνεται ρε παίδες... :blink:

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω το stock browser στην FF1.1 ή στην 1.3; Τον εχω κατεβάσει από άλλες rom, βαζω τον φάκελο LGBrowser στο system/priv-app, μέσα στο φάκελο το apk και φτιάχνω τα permissions του apk (644) και του φακελου (755), κάνω reboot, αλλά μόλις ξαναμπαίνω στη rom και ανοίγω την εφαρμογή κλείνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω το stock browser στην FF1.1 ή στην 1.3; Τον εχω κατεβάσει από άλλες rom, βαζω τον φάκελο LGBrowser στο system/priv-app, μέσα στο φάκελο το apk και φτιάχνω τα permissions του apk (644) και του φακελου (755), κάνω reboot, αλλά μόλις ξαναμπαίνω στη rom και ανοίγω την εφαρμογή κλείνει.

Παρε τον browser απο εδω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6690077

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρε τον browser απο εδω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6690077

 

Αυτό είναι το post για την 1.1 που δεν έχει browser. Γενικά μπορούμε να πάρουμε από κάπου τις εφαρμογές που λείπουν;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος που βρισκεται το adaway προεγκατεστημενο στην ff stock 1.1 και δεν μπορω να το βρω;

Λογικα καπου στις ρυθμισεις ειναι αλλα γκαβομαρα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το post για την 1.1 που δεν έχει browser. Γενικά μπορούμε να πάρουμε από κάπου τις εφαρμογές που λείπουν;

Απο τη storm φιλε μου που ειχαν τροποποιησει τα παιδια. Εγω απο εκει επαιρνα τον lg browser και τον εβαζα στην f.f 1.1 και 1.3.

Εδω το λινκ για κατεβασμα της storm

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6540877#

Δεν εχω τον browser αυτη τη στιγμή για να στον στειλω :)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το post για την 1.1 που δεν έχει browser. Γενικά μπορούμε να πάρουμε από κάπου τις εφαρμογές που λείπουν;

Εχεις απολυτο δικιο, σορρυ. Ετσι οπως το διαβασα νομισα οτι το τελευταιο link και σχολιο πηγαινε στον browser.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο τη storm φιλε μου που ειχαν τροποποιησει τα παιδια. Εγω απο εκει επαιρνα τον lg browser και τον εβαζα στην f.f 1.1 και 1.3.

Εδω το λινκ για κατεβασμα της storm

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6540877#

Δεν εχω τον browser αυτη τη στιγμή για να στον στειλω :)

 

Δούλεψε από αυτή, σ'ευχαριστώ.

 

Εχεις απολυτο δικιο, σορρυ. Ετσι οπως το διαβασα νομισα οτι το τελευταιο link και σχολιο πηγαινε στον browser.

 

Δεν τρέχει τίποτε, το φαντάστηκα. Ευχαριστώ όπως και να 'χει :)

Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Αποφασησα να πουλησω το κινητό μου και να πάρω ενα δικαρτο. Έχω τη bliss 6.2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος και αυτός που θα το πάρει θέλει αυτή τη Ρομ. Ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορω να διαγραψω τα παντα έτσι ώστε όταν το πάρει να είναι καθαρό; Θα πρέπει απο recovery να τα περάσω όλα απί την αρχή και να σβήσω και την sd card?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Αποφασησα να πουλησω το κινητό μου και να πάρω ενα δικαρτο. Έχω τη bliss 6.2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος και αυτός που θα το πάρει θέλει αυτή τη Ρομ. Ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορω να διαγραψω τα παντα έτσι ώστε όταν το πάρει να είναι καθαρό; Θα πρέπει απο recovery να τα περάσω όλα απί την αρχή και να σβήσω και την sd card?

 

Για να κρατησεις την ιδια ROM αλλα να ειναι καθαρο για τον επομενο τοτε απο το recovery κανεις wipe τo cache, dalvik, data και internal. Κανεις μετα και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εισαι κομπλε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε aosp ποιος ο λόγος; Αφού σβήνει τα πάντα από recovery

 

Στάλθηκε από το Turbo powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε aosp ποιος ο λόγος; Αφού σβήνει τα πάντα από recovery

 

Στάλθηκε από το Turbo powered G2 D802 μου

Γιατι σβηνει τα παντα; Η επαναφορα σβηνει μονο τα data.

Λειτουργει διαφορετικα στις aosp; Δε νομιζω. Δεν εχει σχεση η ROM.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...