Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για πείτε ρε παιδιά τι λέει η νέα NDM? Κάτι μικροπροβλήματα στο theming κάποιων εφαρμογών έχουν διορθωθεί?
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά τι λέει η νέα NDM? Κάτι μικροπροβλήματα στο theming κάποιων εφαρμογών έχουν διορθωθεί?

δεν την έχω φλασάρει ,ακόμα είμαι με την 5.3 ψάχνοντας έπεσα σε ένα λινκ του HTCmania που έχει mods για lol. και kk

απλά το αναφέρω για ενημέρωση ,μπορεί σε κάποιον να δώσει βοήθεια ,ψάξτε το

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1089074

Link to comment
Share on other sites

Έχει θεματάκια η 5.4. Όταν σε ρωτάει εφαρμογή για να ανοίξει κάτι δεν πατιεται το οκ από κάτω. Έκανα clean install.

Ξαναγύρισα σε 5.2 με Dori 9.5 που έχει απίστευτη μπαταρία.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ο dori 9.8 μου έχει κάνει και εμένα φιζαρισμα. Ο πιο σταθερός από τους τελευταίους είναι ο 9.5
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ο dori 9.8 μου έχει κάνει και εμένα φιζαρισμα. Ο πιο σταθερός από τους τελευταίους είναι ο 9.5

 

Οπότε καλά μένω στον 9.5

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχει θεματάκια η 5.4. Όταν σε ρωτάει εφαρμογή για να ανοίξει κάτι δεν πατιεται το οκ από κάτω. Έκανα clean install.

Ξαναγύρισα σε 5.2 με Dori 9.5 που έχει απίστευτη μπαταρία.

 

Ο dori 9.8 μου έχει κάνει και εμένα φιζαρισμα. Ο πιο σταθερός από τους τελευταίους είναι ο 9.5

 

Οπότε καλά μένω στον 9.5

 

Καλά που το είπατε, ήθελα να ρωτήσω. Πρώτη φορά (στην ιστορία του G2 μου - από τον Νοέμβρη :P ) είχα reboot, με τον dori 9.8. Ανεβάζει θερμοκρασία εντωμεταξύ και δεν ξέρω αν είναι έτσι γενικώς το G2 γιατί τώρα το βλέπω πως συμπεριφέρεται καλοκαιρινούς μήνες... Βασικά πχ έχει στο Google Play 5-6 εφαρμογές για update, πατάω για ενημέρωση όλων και κάποια στιγμή φτάνει και ξεπερνάει τους 70 βαθμούς. Είναι φυσιολογικό αυτό; :(

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με το lg flash tools παω να φλασαρω και σταματαει και μουλεει σφλμα και πρεπει να κλεισει.Τι κανω;Πριν ειχα φλασαρει κανονικα αλλα κολλησε στο logo της lg γιαυτο ξαναπροσπαθησα αλλα μου βγαζει αυτο το σφαλμα και ειναι κολλημενο στο logo.καποια ιδεα ρε παιδια εχω μεινει χωρις τηλεφωνο:(
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με το lg flash tools παω να φλασαρω και σταματαει και μουλεει σφλμα και πρεπει να κλεισει.Τι κανω;Πριν ειχα φλασαρει κανονικα αλλα κολλησε στο logo της lg γιαυτο ξαναπροσπαθησα αλλα μου βγαζει αυτο το σφαλμα και ειναι κολλημενο στο logo.καποια ιδεα ρε παιδια εχω μεινει χωρις τηλεφωνο:(

 

Αν εισαι root δοκιμασε να φλασαρεις αυτη την ρομ και μετα νομιζω οτι μπορεις να κανεις οτι θελεις με το lg flash tools. Ετσι το ειχα επανεφερει εγω καποτε βαλε την πρωτη που λεει NEW

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι root δοκιμασε να φλασαρεις αυτη την ρομ και μετα νομιζω οτι μπορεις να κανεις οτι θελεις με το lg flash tools. Ετσι το ειχα επανεφερει εγω καποτε βαλε την πρωτη που λεει NEW

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

 

Δεν ειμαι root φιλε μου φλασαρα απο 5.0.2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδή πηρα το s7 edge το g2 θα το δώσω στην γυναίκα μου .Ξέρουμε καμια rom που να ειναι απροβληματιστη και να εχει καλη κάμερα;

Εγω δούλευα την cm13 αλλα δεν την βολεψε .Ειχε συνηθίσει στο g2 mini που ηταν στοκ.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδή πηρα το s7 edge το g2 θα το δώσω στην γυναίκα μου .Ξέρουμε καμια rom που να ειναι απροβληματιστη και να εχει καλη κάμερα;

Εγω δούλευα την cm13 αλλα δεν την βολεψε .Ειχε συνηθίσει στο g2 mini που ηταν στοκ.

Βάλε SRKG2 με g3 καμερα

Link to comment
Share on other sites

Βάλε SRKG2 με g3 καμερα

 

Ευχαριστω, την καμερα την εχει ενσωματωμένη η πρεπει να την βάλω εξτρα;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, την καμερα την εχει ενσωματωμένη η πρεπει να την βάλω εξτρα;

Η SRKG2 έχει την μαμά καμερα. Μόλις φλασαρεις την ρομ φλασαρε από πάνω την g3 camera.

Προτίμησε την SRKG2 3 και όχι την 4.10. Πολλοί από εδώ μέσα θεωρούμε την 3 καλύτερη

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6582152

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αναφερατε,η ff stock 1.0 φοραει την G3 καμερα;

Η οποια ff stock με xceed 14 kernel πεταει!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Η SRKG2 έχει την μαμά καμερα. Μόλις φλασαρεις την ρομ φλασαρε από πάνω την g3 camera.

Προτίμησε την SRKG2 3 και όχι την 4.10. Πολλοί από εδώ μέσα θεωρούμε την 3 καλύτερη

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6582152

 

Ευχαριστώ :)

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αναφερατε,η ff stock 1.0 φοραει την G3 καμερα;

Η οποια ff stock με xceed 14 kernel πεταει!

Ναι του G3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μία βοήθεια. Είμαι σε stock rom LP 5.02 V30d με root. Για να περάσω custom LP rom εκτός από την εγκατάσταση του TWRP μέσω Autorec χρειάζεται και κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μία βοήθεια. Είμαι σε stock rom LP 5.02 V30d με root. Για να περάσω custom LP rom εκτός από την εγκατάσταση του TWRP μέσω Autorec χρειάζεται και κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ

χρειάζεσαι root & custom recovery. Απλά πάντα να πέρνεις backup πριν φλασαρεις άλλη ρομ ή κάποιο mod

Μόλις περάσεις recovery και πάρεις back up για να περάσεις άλλη ρομ κάνε wipe στα

Cache

Dalvic

System

Data

και φλασαρε την ρομ που θέλεις

 

Προσοχή: μην κάνεις wipe το internal storage

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω μια AOSP ROM 6.0.1 παιδιά την οποία φοράω εδώ και λίγες μέρες και έχω πάθει ταράκουλο!!!

Ονομάζεται XOSP 5.3 for D802, είναι παναλαφρη, μπαταρία εξαιρετικη , κάμερα επιτέλους εφάμιλλη της stock και χωρίς bugs.

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/rom-xosp-5-3-d802-zg85-t3361197

Edited by androidaddict
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ο κακός χαμός πλέον με τις aosp, με την καλή έννοια το λέω.Δεν ξέρω ποια να πρώτο βάλω.τρέχω τώρα την liquid dark

 

Στάλθηκε από το Tesla powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα φοραω την bliss 6.1 ικανοποιημένος αρκετά πλην της κάμερας και κάποιων επανεκινησεων που κανε πριν καιρό τώρα δείχνει να χει στρώσει... Έλεγα να του περάσω την 6.2 bliss αλλα αν έχετε να προτεινετε κάποια καλύτερη θα με βοηθουσατε μιας και δεν ξέρω γω να φλασαρω και την όλη δουλεια την κανει φιλος! Υ.Γ. Απο την bliss έμεινα απίστευτα ικανοποιημένος στο θέμα απόκρισης μπαταρίας διαχείρισης Ραμ και θερμοκρασιών αυτά με ενδιαφρουνε πολύ. Δέκτες όλες οι απόψεις!!!
Link to comment
Share on other sites

μπορει κααποιος ν μ δωσει τ lg home 5.0?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα φοραω την bliss 6.1 ικανοποιημένος αρκετά πλην της κάμερας και κάποιων επανεκινησεων που κανε πριν καιρό τώρα δείχνει να χει στρώσει... Έλεγα να του περάσω την 6.2 bliss αλλα αν έχετε να προτεινετε κάποια καλύτερη θα με βοηθουσατε μιας και δεν ξέρω γω να φλασαρω και την όλη δουλεια την κανει φιλος! Υ.Γ. Απο την bliss έμεινα απίστευτα ικανοποιημένος στο θέμα απόκρισης μπαταρίας διαχείρισης Ραμ και θερμοκρασιών αυτά με ενδιαφρουνε πολύ. Δέκτες όλες οι απόψεις!!!

Διάβασε λίγο πιο πάνω

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

μπορει κααποιος ν μ δωσει τ lg home 5.0?

Τον launcher ή το theme??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...