Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλεια, ευχαριστούμε πολύ!

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως το έχετε ρυθμίσει να κλείνει το Wi-Fi με κλειστή οθόνη;

Εμένα με τον ντορι 9.8 δεν το κάνει, κατεβάζει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοεις απο τις ρυθμισεις;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις απο τις ρυθμισεις;

Ναι στις ρυθμίσεις είναι μια επιλογή όταν η οθόνη σβήνει να απενεργοποιείτε το Wi-Fi....

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι στις ρυθμίσεις είναι μια επιλογή όταν η οθόνη σβήνει να απενεργοποιείτε το Wi-Fi....

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πηγα ειδα την επιλογη που λες αλλα εχω το Wi-Fi να ειναι ενεργοποιημενο και οταν ειναι κλειστη η οθονη.

Θα δω αν μου το ξανακανει και θα δω τι θα γινει.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάλι επανήλθε το θέμα με τα πίσω πλήκτρα (Vol Up & Down). Όταν τα πατάω δεν γίνεται τίποτα. Από στοκ kernel πήγα σε Xceed (δούλευε μια χαρά), μετά σε Dori 9.5 (σταμάτησαν να λειτουργούν), μετά πήγα σε νέο Xceed (δούλευαν και πάλι) και πρόσφατα πήγα σε Dori 9.7 και πάλι δεν λειτουργούν. Σε δουλειά να βρισκόμαστε δηλαδή :P
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα ndm 5.2, 5.3 και Google edition rom 1.5 και κάθε φορά που πάω να βάλω xposed, μετά την επανεκκίνηση μου βγάζει "lg smart cover κάτι" και το κινητό αχρηστευεται. Αναγκάζομαι μετά να μπω σε recovery mode και να περάσω νέα ρομ για να ξανα δουλέψει το κινητό. Τι συμβαίνει?

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα ndm 5.2, 5.3 και Google edition rom 1.5 και κάθε φορά που πάω να βάλω xposed, μετά την επανεκκίνηση μου βγάζει "lg smart cover κάτι" και το κινητό αχρηστευεται. Αναγκάζομαι μετά να μπω σε recovery mode και να περάσω νέα ρομ για να ξανα δουλέψει το κινητό. Τι συμβαίνει?

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Μηπως βαζεις παλια εκδοση του xposed; Το αρχειο το κατεβασες τωρα ή το ειχες απο παλια και το χρησιμοποιουσες και σε αλλες ROMs;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα ndm 5.2, 5.3 και Google edition rom 1.5 και κάθε φορά που πάω να βάλω xposed, μετά την επανεκκίνηση μου βγάζει "lg smart cover κάτι" και το κινητό αχρηστευεται. Αναγκάζομαι μετά να μπω σε recovery mode και να περάσω νέα ρομ για να ξανα δουλέψει το κινητό. Τι συμβαίνει?

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Το Xposed δε "συνεργάζεται" με το LGsmart cover στις περισσότερες rom's!!

Πριν περάσεις το Xposed θα πηγαίνεις στο Titanium backup και θα το "παγώνεις"!

Εκτός αν το χρειάζεσαι......

Link to comment
Share on other sites

Το Xposed δε "συνεργάζεται" με το LGsmart cover στις περισσότερες rom's!!

Πριν περάσεις το Xposed θα πηγαίνεις στο Titanium backup και θα το "παγώνεις"!

Εκτός αν το χρειάζεσαι......

 

Εχω την εντυπωση πως πλεον συνεργαζεται. Γι' αυτο υποψιαζομαι οτι ο φιλος μαλλον εχει παλια εκδοση οπου επρεπε να παγωσεις cover και weather.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως πλεον συνεργαζεται. Γι' αυτο υποψιαζομαι οτι ο φιλος μαλλον εχει παλια εκδοση οπου επρεπε να παγωσεις cover και weather.

Α μπορεί, καθόλου απίθανο!!

Εγώ έχω παλιά έκδοση του Xposed για Lollipop, απ' τις πρώτες που βγήκαν, και περνάω με Titanium backup πάντα το ίδιο! Την έχω πατήσει και 'γω κάνα-δύο φορές σαν το φίλο, όταν δεν προλάβαινα να το παγώσω! :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ. Θα βάλω νέα έκδοση και επίσης θα κοιτάξω να τα παγωσω από titanium. Στις ndm να ξέρετε δεν συνεργάζεται το titanium. Θα ενημερώσω με τα νεότερα

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα ndm 5.2, 5.3 και Google edition rom 1.5 και κάθε φορά που πάω να βάλω xposed, μετά την επανεκκίνηση μου βγάζει "lg smart cover κάτι" και το κινητό αχρηστευεται. Αναγκάζομαι μετά να μπω σε recovery mode και να περάσω νέα ρομ για να ξανα δουλέψει το κινητό. Τι συμβαίνει?

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

Πως βάζεις το xposed?

Απο recovery φλασαρεις αυτό

https://www.dropbox.com/s/8leu0yatgby7g72/xposed-v80-sdk21-arm.zip?dl=0

Και μετά το reboot κάνεις εγκατάσταση αυτό

https://www.dropbox.com/s/gjyn1w1lfimw5le/XposedInstaller_3.0_alpha4.apk?dl=0

 

Τώρα είδα ότι σου απάντησαν.

Εχω ndm και λειτουργεί μια χαρά και το exposed και το titanium. Γιατί λες ότι δεν σου λειτουργεί;

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κάνει restore. Freeze όμως κάνει. Restore σε εσένα κάνει τα back up ?? Πάντως ακολουθώντας τις εντολές σας τελικά τα κατάφερα και το πέρασα. Ευχαριστώ

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κάνει restore. Freeze όμως κάνει. Restore σε εσένα κάνει τα back up ?? Πάντως ακολουθώντας τις εντολές σας τελικά τα κατάφερα και το πέρασα. Ευχαριστώ

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

Πήγαινε στο supersu . Στις ρυθμίσεις λέει unmount name separation. Ξετικαρε το . Reboot και θα σου κάνει restore.

Πότε δεν εχω παγώσει την εφαρμογή που λέτε.....

https://www.dropbox.com/s/afypfbypyzfc8qi/Screenshot_2016-04-12-18-32-28.png?dl=0

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κάνει restore. Freeze όμως κάνει. Restore σε εσένα κάνει τα back up ?? Πάντως ακολουθώντας τις εντολές σας τελικά τα κατάφερα και το πέρασα. Ευχαριστώ

Πήγαινε στο supersu . Στις ρυθμίσεις λέει unmount name separation. Ξετικαρε το . Reboot και θα σου κάνει restore.

Πότε δεν εχω παγώσει την εφαρμογή που λέτε.....

https://www.dropbox.com/s/afypfbypyzfc8qi/Screenshot_2016-04-12-18-32-28.png?dl=0

Οπότε τελικα ειναι αυτο που λεγαμε ετσι; Πλεον με την νεα εκδοση που περασες δεν χρηαστικε να παγωσεις τιποτα απο titanium για να σου παιξει το xposed, σωστα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πάγωσα αυτά που είπατε

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Με το ιδιο αρχειο xposed, δεν αλλαξες δηλαδη.

Το ζιπακι τι γραφει v81 ή πιο παλια;

Ρωταω για να ξερουμε τελικα τι ισχυει.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με το ιδιο αρχειο xposed, δεν αλλαξες δηλαδη.

Το ζιπακι τι γραφει v81 ή πιο παλια;

Ρωταω για να ξερουμε τελικα τι ισχυει.

Με το τελευταίο αρχείο, το v81 zip και το 3.0 alpha 4 apk την έκανα την δουλειά. Όπως προείπα, πάγωσα πρώτα τα αρχεία που είπατε με το titanium για να επιτευχθεί η εγκατάσταση. Διαφορετικά δεν μου γινόταν. Και το titanium δούλεψε με την πατέντα στο supersu

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια....πιστευω να εχει λυθει το προβλημα σε εμενα τουλαχιστον 3 μερες τωρα ολα καλα....

https://drive.google.com/open?id=0B7BpM0eEj7hMNU5mLXBVWklqUTA

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια....πιστευω να εχει λυθει το προβλημα σε εμενα τουλαχιστον 3 μερες τωρα ολα καλα....

https://drive.google.com/open?id=0B7BpM0eEj7hMNU5mLXBVWklqUTA

Κωστη καλημερα, με ποιον κερνελ την δουλεψες την νεα ρομ? ποιον προτεινεις?

α, το τελευταιο λινκ στην υπογραφη σου δεν νου βγαζει κατι, με παει στο δικο μου drive :(

Link to comment
Share on other sites

Τα λινκ δεν δουλευουν πλεον...γεμισε ο χωρος...την δοκιμασα και με στοκ και xceed 12a....oλοι καλοι μου φαινονται
Link to comment
Share on other sites

Τα λινκ δεν δουλευουν πλεον...γεμισε ο χωρος...την δοκιμασα και με στοκ και xceed 12a....oλοι καλοι μου φαινονται

Την πέρασα το μεσημέρι, μέχρι τώρα με stock kernel είναι αριστη

:up:

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα το μεσημέρι, μέχρι τώρα με stock kernel είναι αριστη

:up:

Καλησπέρα, τα on/off στις ρυθμίσεις είναι άσπρα σε άσπρο φόντο? Το smart notice δουλεύει? Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τα on/off στις ρυθμίσεις είναι άσπρα σε άσπρο φόντο? Το smart notice δουλεύει? Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το on/off είναι κόκκινο σε άσπρο φόντο για το "smart notice" δείχνει ότι δουλεύει, στις ρυθμίσεις το έχει αλλα μέχρι τώρα δεν έβγαλε κάτι.... άρα μάλλον δεν.

Link to comment
Share on other sites

το on/off είναι κόκκινο σε άσπρο φόντο για το "smart notice" δείχνει ότι δουλεύει, στις ρυθμίσεις το έχει αλλα μέχρι τώρα δεν έβγαλε κάτι.... άρα μάλλον δεν.

 

Κόκκινο σε άσπρο; εμένα είναι άσπρο σε άσπρο....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...