Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η ρομ ετοιμη.....οταν μπορεσω θα την ανεβασω

Ρε συ με το κινητο τι εκανες;Στο φτιαξανε στο σεεβις;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ με το κινητο τι εκανες;Στο φτιαξανε στο σεεβις;

Δεν το πηγα..δεν εχουν οθονες...θα παρω καινουριο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πηγα..δεν εχουν οθονες...θα παρω καινουριο...

 

Τα ιδια μ ελεγαν και εμενα οτι δεν εχουν.αφησα. ν περασει ενας μηνας τα ιδια..τους αφησα αλλον εναν τ ιδια..ωσπου πηρα τηλ στην lg και οχι στην procordia και αρχισα να τους φωναζω οτι με κοροιδευουν και απο την στιγμη π εχω εγγυηση οφειλουν να τ φτιαξουν.μ ζητανε το τηλ μ κ μ λενε θα σ παρουμε εμεις...ε δεν περναει μισαωρο με περνει η procordia και μ λεει μπορειτε να στειλετε το κινητο σας εχουμε οθονες κ οτι αποκλειται ν μ ειχαν πει οτι δεν εχουν κ ν τς παρω τον επιμενω μηνα...τελικα μονο με φωνες κανεις δουλεια σ

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/gy534hf2747s5i5/LGBrowser.zip?dl=0

 

Γιατι ποιον browser εχει η ff stock;

 

Τελικα το κατεβασα αλλα δε δουλευει. Λεει η εφαρμογη δεν ανταποκρινεται. Τον περασα και χειροκινητα αλλα και φλασαροντας τον αλλα τιποτα...

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κατεβασα αλλα δε δουλευει. Λεει η εφαρμογη δεν ανταποκρινεται. Τον περασα και χειροκινητα αλλα και φλασαροντας τον αλλα τιποτα...

Οχι! Δεν σου εφτιαξα flashable zip. Χειροκινητα θα το περασεις. Ξεζιπαρε το, παρε το apk, επικολησε το στο /system/priv-app και δωσε το γνωστο "Γ" δηλαδη rw-r--r-- permissions. Reboot και τελος.

 

Αν παλι οχι, δοκιμασε να βαλεις ολον τον φακελο στο priv-app με permissions στο φακελο και υποφακελο rwxr-xr-x δηλαδη το "Π" και στα αρχεια το "Γ".

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.....η ρομ ανεβηκε...καλα φλασαρισματα και οτι προβληματα μου λετε....δεν εβαλα διπλο παραθυρο θα δω τι μπορω να κανω!!!

UX5.0 λοιπον και εχουμε και συνεχεια λοιπον!!

η ρομ οπως και οι προηγουμενες ειναι με στοκ κερνελ και με αυτον τη δοκιμασα και ρολαρουν ολα καλα..

SystemUI εχω φυσικα του Πανου!!!!

το προεπιλεγμενο θεμα ειναι το απλα το στοκ και μεσω των ρυθμισεων εχω βαλει και το G5 του Giannif για ολα τα γουστα!!!

περιμενω κριτικες!!!

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qUkFLNUtqMVEzVlE/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε :happy:

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κατεβασα αλλα δε δουλευει. Λεει η εφαρμογη δεν ανταποκρινεται. Τον περασα και χειροκινητα αλλα και φλασαροντας τον αλλα τιποτα...

 

Για δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/lg-g4-apps-t3102687

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.....η ρομ ανεβηκε...καλα φλασαρισματα και οτι προβληματα μου λετε....δεν εβαλα διπλο παραθυρο θα δω τι μπορω να κανω!!!

UX5.0 λοιπον και εχουμε και συνεχεια λοιπον!!

η ρομ οπως και οι προηγουμενες ειναι με στοκ κερνελ και με αυτον τη δοκιμασα και ρολαρουν ολα καλα..

SystemUI εχω φυσικα του Πανου!!!!

το προεπιλεγμενο θεμα ειναι το απλα το στοκ και μεσω των ρυθμισεων εχω βαλει και το G5 του Giannif για ολα τα γουστα!!!

περιμενω κριτικες!!!

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qUkFLNUtqMVEzVlE/view?usp=sharing

 

Καλημέρα, την έβαλα αλλά δεν μου κάνει κανένα download από το play store, μπορεί να είναι τυχαίο αλλά ας το δοκιμάσει και κάποιος άλλος.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, την έβαλα αλλά δεν μου κάνει κανένα download από το play store, μπορεί να είναι τυχαίο αλλά ας το δοκιμάσει και κάποιος άλλος.

 

Αυτό πήγα να γράψω. Ούτε εμένα κάνει:(

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν τον βλέπω πουθενά. Έχει πόσες εφαρμογές αλλά ο lgbrowser μάλλον δεν υπάρχει.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον βλέπω πουθενά. Έχει πόσες εφαρμογές αλλά ο lgbrowser μάλλον δεν υπάρχει.

 

Το έχει σαν lginternet

Link to comment
Share on other sites

Toubano, το δικο μου δε σου δουλεψε παλι; Φανταζομομαι ειδες την απαντηση μου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.....η ρομ ανεβηκε...καλα φλασαρισματα και οτι προβληματα μου λετε....δεν εβαλα διπλο παραθυρο θα δω τι μπορω να κανω!!!

UX5.0 λοιπον και εχουμε και συνεχεια λοιπον!!

η ρομ οπως και οι προηγουμενες ειναι με στοκ κερνελ και με αυτον τη δοκιμασα και ρολαρουν ολα καλα..

SystemUI εχω φυσικα του Πανου!!!!

το προεπιλεγμενο θεμα ειναι το απλα το στοκ και μεσω των ρυθμισεων εχω βαλει και το G5 του Giannif για ολα τα γουστα!!!

περιμενω κριτικες!!!

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qUkFLNUtqMVEzVlE/view?usp=sharing

 

Ευχαριστούμε πολυ Κωστη.!!!

Link to comment
Share on other sites

@Vag koun

Ειναι μονο 79.7kb. Το κατεβασα αλλα τιποτα

 

@Tupac rip

Τωρα μολις ειδα την απαντηση σου. Θα δοκιμασω και θα σου πω!!

 

Edit...

Τελικα δοκίμασα και τους 2 τροπους που λες αλλα δε δουλεψαν δυστυχώς

Edited by toubano44

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος φλασαρε τη ρομ του Κωστή την καινούργια να μας πει εντυπώσεις... Δουλεύουν όλα σωστά;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος φλασαρε τη ρομ του Κωστή την καινούργια να μας πει εντυπώσεις... Δουλεύουν όλα σωστά;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

Πιθανόν να έχει ένα πρόβλημα, μάλλον πρέπει να περιμένεις.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος φλασαρε τη ρομ του Κωστή την καινούργια να μας πει εντυπώσεις... Δουλεύουν όλα σωστά;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

Δν κατεβαίνει τίποτα από store.....

 

Για όποιον έχει την ndm και του λείπει η οθόνη κλειδώματος που σε πάει κατευθείαν στην ειδοποίηση. Απο μια ρομ του Κωστή πάρτε το system/app/ lglockscreensettings και βάλτε το στην αντίστοιχη θέση στη ndm. Φεύγει και το εκνευριστικό ρολόι με τα βιετναμεζικα. Μέχρι να φτιάξει ο Κωστής τη δικιά του τουλάχιστον.

Edit....μάλλον για να δουλέψει αυτό πρέπει να έχει μπει και κάποιο απο τα system.ui του Πάνου. Γιατί τώρα που το προσπαθώ χωρίς δεν γίνεται....

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δν κατεβαίνει τίποτα από store.....

 

Για όποιον έχει την ndm και του λείπει η οθόνη κλειδώματος που σε πάει κατευθείαν στην ειδοποίηση. Απο μια ρομ του Κωστή πάρτε το system/app/ lglockscreensettings και βάλτε το στην αντίστοιχη θέση στη ndm. Φεύγει και το εκνευριστικό ρολόι με τα βιετναμεζικα. Μέχρι να φτιάξει ο Κωστής τη δικιά του τουλάχιστον.

Ωραία περιμένουμε Κωστή τα μαγικά σου! Το διπλό παράθυρο δε θα μου λείψει καθόλου! Τα υπόλοιπα να δουλεύουν ρολόι όπως στην f f v1.3 που έχω τώρα...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία περιμένουμε Κωστή τα μαγικά σου! Το διπλό παράθυρο δε θα μου λείψει καθόλου! Τα υπόλοιπα να δουλεύουν ρολόι όπως στην f f v1.3 που έχω τώρα...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Χωρίς παρεξήγηση, το σύνθημα είναι...

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό

:)

Link to comment
Share on other sites

@Vag koun

Ειναι μονο 79.7kb. Το κατεβασα αλλα τιποτα

 

@Tupac rip

Τωρα μολις ειδα την απαντηση σου. Θα δοκιμασω και θα σου πω!!

 

Edit...

Τελικα δοκίμασα και τους 2 τροπους που λες αλλα δε δουλεψαν δυστυχώς

Παραξενο. Μηπως κατι δεν κανεις καλα; Τα permissions τα εβαλες σωστα; Εκανες reboot; Ποιον file explorer χρησιμοποιεις;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...