Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στην παρεα!Εχει κανεις να προτεινει ρυθμισεις στην xcam;

Δεν τα πολυκαταλαβαινω για να τα φτιαξω μονος μου.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα στην παρεα!Εχει κανεις να προτεινει ρυθμισεις στην xcam;

Δεν τα πολυκαταλαβαινω για να τα φτιαξω μονος μου.

Ουτε κι εγω πολυασχολουμαι με την φωτογραφικη. Στο νημα με τα της καμερας ειχαν προταθει αυτες οι ρυθμισεις:

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160406/34738afc35133d188a3154f83604a22b.jpg

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω την Google edition 1.5 αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος ούτε από μπαταρία αλλά και από κολλήματα.

 

Ποιες ρομ προτείνετε; Έχω αρκετό καιρό να ασχοληθώ και δεν έχω ιδεά ποιες αξίζουν πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ενα φιλο που πηγε απο 4.4 σε lollipop και πλεον το τηλέφωνο παει αργα κολλαει κλπ..

Μαλλον ηρθε η ωρα να του το ρουταρω και να βαλω καποια καλη ρομ.

Το προτεινετε κατι σε μαμα base και τι σε aosp ;

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ενα φιλο που πηγε απο 4.4 σε lollipop και πλεον το τηλέφωνο παει αργα κολλαει κλπ..

Μαλλον ηρθε η ωρα να του το ρουταρω και να βαλω καποια καλη ρομ.

Το προτεινετε κατι σε μαμα base και τι σε aosp ;

Ευχαριστώ!!

 

Σε base βαλε μια απο του κωστη..προτεινω ff 1.3 και αν βαλεις και dori kernel πεταει.link θα βρεις σε προηγουμενα ποστ

 

Απο aosp δεν ξερω αλλα πολλοι εδω μεσα προτεινουν bliss 6

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάποιες μέρες με τη τελευταία ndm. Μέχρι να βγει του Κωστή. Με dori 9.5 έκανα κοντά 5.5 ώρες οθόνη (δεν το εχω πιάσει με άλλη). Έβαλα dori 9.7 και η μπαταρία ήταν χάλια. Ξαναγύρισα σε 9.5 και είναι πάλι άψογη. Το λέω για αποφυγή της 9.7.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάποιες μέρες με τη τελευταία ndm. Μέχρι να βγει του Κωστή. Με dori 9.5 έκανα κοντά 5.5 ώρες οθόνη (δεν το εχω πιάσει με άλλη). Έβαλα dori 9.7 και η μπαταρία ήταν χάλια. Ξαναγύρισα σε 9.5 και είναι πάλι άψογη. Το λέω για αποφυγή της 9.7.

Σου αρεσει ο g5home launcher?ειναι βολικος που ειναι ετσι?5.5 οθονη ετσι οπως ειναι η εχεις πειραξει κ διαγραψει τπτ σαβουρες??φαινεται πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

Σου αρεσει ο g5home launcher?ειναι βολικος που ειναι ετσι?5.5 οθονη ετσι οπως ειναι η εχεις πειραξει κ διαγραψει τπτ σαβουρες??φαινεται πολυ καλη

 

Λάθος δικό μου. Δεν εννοώ την 5.3 που έχει το launcher του g5.

Αυτή την ndm εννοώ.

http://lgviet.com/forum/threads/ndm-5-2-inspired-ux-lollipop-for-g2-all-variants-–-not-isai.47901/

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάποιες μέρες με τη τελευταία ndm. Μέχρι να βγει του Κωστή. Με dori 9.5 έκανα κοντά 5.5 ώρες οθόνη (δεν το εχω πιάσει με άλλη). Έβαλα dori 9.7 και η μπαταρία ήταν χάλια. Ξαναγύρισα σε 9.5 και είναι πάλι άψογη. Το λέω για αποφυγή της 9.7.

Και γω με NDM 5.2 έβγαλα 6 ώρες και 15 λεπτά με 50 ωρες αναμονή μονο με greenify

Link to comment
Share on other sites

Το μονο μου παράπονο είναι η ένταση του ήχου. Δεν δουλεύουν οι ρυθμίσεις του dori για να τον ανεβάσω και δεν ξέρω αν γίνεται με κάποιο εύκολο τρόπο.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις το αρχείο mix path

 

Δεν ξέρω πως γίνεται. Άλλη μια φορά είχα δοκιμάσει και δεν τα κατάφερα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για λίγες μέρες που ετρεχα την NDM με τον δικό της κερνελ ήμουν εντυπωσιασμένος από την μπαταρία. Θυμάμαι είχε φοβερό standby
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για λίγες μέρες που ετρεχα την NDM με τον δικό της κερνελ ήμουν εντυπωσιασμένος από την μπαταρία. Θυμάμαι είχε φοβερό standby

 

Με Dori και greenify είναι τώρα 3 ώρες οθόνη και έχω 60% ακόμα.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και γω με NDM 5.2 έβγαλα 6 ώρες και 15 λεπτά με 50 ωρες αναμονή μονο με greenify

Με ποιον kernel;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον kernel;

Δεν τον άλλαξα αυτόν που είχε η rom

Φωτεινότητα auto στο 50%, 3g 2g auto,κλειστό GPS,30 ώρες wi-fi και κανα τρίωρο data

Edited by stratos76
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να ανεβασει τον στοκ browser της lg για να τον περασω στην f.f stock 1.0;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να ανεβασει τον στοκ browser της lg για να τον περασω στην f.f stock 1.0;

https://www.dropbox.com/s/gy534hf2747s5i5/LGBrowser.zip?dl=0

 

Γιατι ποιον browser εχει η ff stock;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/gy534hf2747s5i5/LGBrowser.zip?dl=0

 

Γιατι ποιον browser εχει η ff stock;

 

Ευχαριστω!!

Δεν εχει καθολου browser ουτε η ff 1.3 ουτε η ff stock 1.0. Τα εχει αφαιρεσει ο κωστης.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!

Δεν εχει καθολου browser ουτε η ff 1.3 ουτε η ff stock 1.0. Τα εχει αφαιρεσει ο κωστης.

Α ναι ρε συ...

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε κάποια εφαρμογή ή module του exposed για το led? Να ορίσετε χρώματα κ.λ.π.;;;;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...