Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@kostis8 παρατήρησα στην f f v1.3 δε μένει πολύ ram ελεύθερη... Όχι ότι έχει θέμα... Γιατί έτσι;

 

δεν προσςχω ποση ραμ μενει αλλα εχω παρατηρησει οτι εαν εχεις ανοιξει 30 εφαρμογες και πας στις πρωτες , ξεκιναει την εφαρμογη απο την αρχη και οχι απο εκει που την αφησες !! ενω στις 4-5 τελευταιες, συνεχιζει κανονικα απο εκει που τις ειχες αφησει !

 

μεσα στη ρομ, μενου , εφαρμογες και λοιπα ειναι παρα πολυ γρηγορη η FF 1.3

 

θα δοκιμαζα FF 1.0 stock αλλα θα περιμενω την καινουρια του Κωστη :D:D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν προσςχω ποση ραμ μενει αλλα εχω παρατηρησει οτι εαν εχεις ανοιξει 30 εφαρμογες και πας στις πρωτες , ξεκιναει την εφαρμογη απο την αρχη και οχι απο εκει που την αφησες !! ενω στις 4-5 τελευταιες, συνεχιζει κανονικα απο εκει που τις ειχες αφησει !

 

μεσα στη ρομ, μενου , εφαρμογες και λοιπα ειναι παρα πολυ γρηγορη η FF 1.3

 

θα δοκιμαζα FF 1.0 stock αλλα θα περιμενω την καινουρια του Κωστη :D:D

Αυτό που λες για τις εφαρμογές που τις κλείνει το κάνει κ μένα... Να τις κλείνει το greenify τόσο άμεσα;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για τις εφαρμογές που τις κλείνει το κάνει κ μένα... Να τις κλείνει το greenify τόσο άμεσα;

Αν παρακολουθησατε νωριτερα τη συζητηση μου παρατηρησα οτι η διαχειριση μνημης και το multitasking της ff1.3 δεν ειναι και τοσο καλα, τουλαχιστον σε σχεση με την SKRG2 3.0, και συμφωνησανε κι αλλα παιδια. Δεν ξερω για την ff stock 1.0, δεν την εχω δοκιμασει.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καμία ιδέα, γιατί έχω το παρακάτω πρόβλημα;

Όποια ρομ και να βάλω, ff1.3, ff1.0, Google 1.3 & 1.4, bliss 6.1 αλλά και δύο τρεις άλλες που δοκίμασα, στο fb & Instagram, μόλις κάνω σκρολ προς τα κάτω 5- 6 Σελίδες ή φωτός αρχίζει και κολλάει σε σημείο που μερικές φορές να παγώνει και να μην δέχεται τίποτα εκτός από restart με παρατεταμένο πάτημα του on off....

Δεν ξέρω γιατί το κάνει, έχω δοκιμάσει στοκ κερνελ, ντορι και xceed.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καμία ιδέα, γιατί έχω το παρακάτω πρόβλημα;

Όποια ρομ και να βάλω, ff1.3, ff1.0, Google 1.3 & 1.4, bliss 6.1 αλλά και δύο τρεις άλλες που δοκίμασα, στο fb & Instagram, μόλις κάνω σκρολ προς τα κάτω 5- 6 Σελίδες ή φωτός αρχίζει και κολλάει σε σημείο που μερικές φορές να παγώνει και να μην δέχεται τίποτα εκτός από restart με παρατεταμένο πάτημα του on off....

Δεν ξέρω γιατί το κάνει, έχω δοκιμάσει στοκ κερνελ, ντορι και xceed.

Πιστευω γνωριζεις οτι το facebook ειναι μια απο τις πιο κακογραμμενες εφαρμογες του Android.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καμία ιδέα, γιατί έχω το παρακάτω πρόβλημα;

Όποια ρομ και να βάλω, ff1.3, ff1.0, Google 1.3 & 1.4, bliss 6.1 αλλά και δύο τρεις άλλες που δοκίμασα, στο fb & Instagram, μόλις κάνω σκρολ προς τα κάτω 5- 6 Σελίδες ή φωτός αρχίζει και κολλάει σε σημείο που μερικές φορές να παγώνει και να μην δέχεται τίποτα εκτός από restart με παρατεταμένο πάτημα του on off....

Δεν ξέρω γιατί το κάνει, έχω δοκιμάσει στοκ κερνελ, ντορι και xceed.

 

Όταν βάζεις την rom κάνεις εργοστασιακές ρυθμίσεις την πρώτη φορά;

Μήπως βάζεις κάποια εφαρμογή που κάνει την συσκευή σου να δουλεύει έτσι;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω γνωριζεις οτι το facebook ειναι μια απο τις πιο κακογραμμενες εφαρμογες του Android.

Ναι το γνωριζω, αλλα οχι σε τετοιο βαθμο, να μην μπορω ουτε να κλεισω την εφαρμογη, και το κανει και στο Instagram

 

Όταν βάζεις την rom κάνεις εργοστασιακές ρυθμίσεις την πρώτη φορά;

Μήπως βάζεις κάποια εφαρμογή που κάνει την συσκευή σου να δουλεύει έτσι;

Ναι συνηθως κανω καθαρη εγκατασταση, οσο για εφαρμογες, εχω τις ιδιες (σχεδον) εδω και 1-2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωριζω, αλλα οχι σε τετοιο βαθμο, να μην μπορω ουτε να κλεισω την εφαρμογη, και το κανει και στο Instagram

 

 

Ναι συνηθως κανω καθαρη εγκατασταση, οσο για εφαρμογες, εχω τις ιδιες (σχεδον) εδω και 1-2 χρονια.

 

Εγώ εχθες και προχθες έβαλα cloudy, f&f, google edition και δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει κανείς το link για το xposed σε lolipop?

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα Τελικά ένα wipe internal storage, δεν έσβησε καμία εφαρμογή αλλά έσβησε τα πάντα από την μνήμη της συσκευής.

Τι κινητό είναι τώρα πολύ γρήγορο, σαν να το πήρα μόλις, καμία σχέση με τα προβλήματα (κολλήματα και λαγκ) που είχε.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα Τελικά ένα wipe internal storage, δεν έσβησε καμία εφαρμογή αλλά έσβησε τα πάντα από την μνήμη της συσκευής.

Τι κινητό είναι τώρα πολύ γρήγορο, σαν να το πήρα μόλις, καμία σχέση με τα προβλήματα (κολλήματα και λαγκ) που είχε.

Και τωρα δηλαδη δεν σου κολλαει οπως πριν; Το facebook και το instagram σου λειτουργουν καλα; Δεν εκανες ουτε wipe cache ουτε wipe dalvik; Παραξενο. Μηπως ειχες φτασει την εσωτερικη μνημη στο τερμα της και μπουκωνε οταν φορτωνε τις φωτο;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα δηλαδη δεν σου κολλαει οπως πριν; Το facebook και το instagram σου λειτουργουν καλα; Δεν εκανες ουτε wipe cache ουτε wipe dalvik; Παραξενο. Μηπως ειχες φτασει την εσωτερικη μνημη στο τερμα της και μπουκωνε οταν φορτωνε τις φωτο;

Η εσωτερικη μνημη ηταν οπως και τωρα (περιπου), ειχα 4 γιγα ελευθερα και τωρα εχω 5 γιγα.

δεν εκανα wipe ουτε την cache ουτε dalvik, απλα πιστευω οτι μετα απο τοσα φσαρισματα και τοσα μοντ που ειχα περασει, κατι το βαραινε το κινητο.... δεν ξερω τι.

τωρα ανοιξα ινστα και FB και σκρολαρισα επιτηδες πολυ, παρα πολυ θα ελεγα, ουτε λαγκ ουτε να παγωσει οπως πριν.

δεν ξερω τι ηταν, αλλα δειχνει οτι εφτιαξε.

το καλο ειναι οτι δεν μου πειραξε εφαρμογες αλλα φυσικα εσβησα ολα τα ντατα των εφαρμογων (μικρο κακο) :)

Link to comment
Share on other sites

Η εσωτερικη μνημη ηταν οπως και τωρα (περιπου), ειχα 4 γιγα ελευθερα και τωρα εχω 5 γιγα.

δεν εκανα wipe ουτε την cache ουτε dalvik, απλα πιστευω οτι μετα απο τοσα φσαρισματα και τοσα μοντ που ειχα περασει, κατι το βαραινε το κινητο.... δεν ξερω τι.

τωρα ανοιξα ινστα και FB και σκρολαρισα επιτηδες πολυ, παρα πολυ θα ελεγα, ουτε λαγκ ουτε να παγωσει οπως πριν.

δεν ξερω τι ηταν, αλλα δειχνει οτι εφτιαξε.

το καλο ειναι οτι δεν μου πειραξε εφαρμογες αλλα φυσικα εσβησα ολα τα ντατα των εφαρμογων (μικρο κακο) :)

 

Αααα...πες το ετσι. Τα data των εφαρμογων σβηστικαν. Λεω κι εγω... τί σχεση εχει η διαγραφη των προσωπικων αρχειων με το αν κολλαει ή οχι μια εφαρμογη;

Εσβησες ολo τo internal storage αρα σβηστικε και η διαδρομη /sdcard/Android/data οπου ειναι καποια απο τα αρχεια των εφαρμογων.

Ωραια, το θεματακι σου εφτιαξε.

Να ξερεις οτι αν παρατηρεις προβλημα σε καποια συγκεκριμενη εφαρμογη και θες να αποφυγεις τη μανουρα των διαγραφων και των back up, μπορεις πρωτα να πας στις ρυθμισεις/εφαρμογες/ολες/να την βρεις και να διαγραψεις τα δεδομενα της και την προσωρινη μνημη. Βλεπεις αν εφτιαξε κι αν οχι τοτε πας σε πιο επιθετικες μεθοδους.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ;).

οσο για αυτο που λες για τα προβληματα των εφαρμογων, εχεις δικιο, καποιες μπορει να εχουν προβλημα, οπως σε μενα ειχε το Inbox εκανα διαγραφει cache & data στις εφαρμογες και εφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...λογω δουλεια δεν μπορω να τελειωσω την ρομ....λογικα σ/κ θα μπορεσω μα την τελειωσω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...λογω δουλεια δεν μπορω να τελειωσω την ρομ....λογικα σ/κ θα μπορεσω μα την τελειωσω!!

take your time

και σ΄ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...λογω δουλεια δεν μπορω να τελειωσω την ρομ....λογικα σ/κ θα μπορεσω μα την τελειωσω!!

 

Κωστη οποτε μπορεις, περιμενουμε, να εισαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,μέχρι να βγεί του Κωστή

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/ndm-5-3-inspired-ux-lollipop-g2-t3352262

τώρα τι ψάρια πιάνει δεν ξέρω ,τώρα την είδα ,χρησιμοποιώ την NDM 5.2 και είμαι ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,μέχρι να βγεί του Κωστή

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/ndm-5-3-inspired-ux-lollipop-g2-t3352262

τώρα τι ψάρια πιάνει δεν ξέρω ,τώρα την είδα ,χρησιμοποιώ την NDM 5.2 και είμαι ευχαριστημένος

Χαχα..με πρόλαβες για 6 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Ποιες οι διαφορές ξέρουμε ;;;

Σιγουρη αλλαγή είναι ο launcher από g5

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...λογω δουλεια δεν μπορω να τελειωσω την ρομ....λογικα σ/κ θα μπορεσω μα την τελειωσω!!

Δεν πειραζει, το καλο αργει :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...