Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τη bliss 6.2 unofficial όταν Πατούσα το κουμπί με το τετραγωνάκι μου εμφάνιζε την διαθέσιμη Ραμ που είχα, ενω με την official δεν κανει το ιδιο, μήπως ξέρει κανεις πως γίνεται;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τη bliss 6.2 unofficial όταν Πατούσα το κουμπί με το τετραγωνάκι μου εμφάνιζε την διαθέσιμη Ραμ που είχα, ενω με την official δεν κανει το ιδιο, μήπως ξέρει κανεις πως γίνεται;

Το βρήκα τελικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φορουσε το κινητο την 4,2,2.. εβαλα ρεκοβερυ. και φλασαρα τν bootloader 802 k.k του cloudy kai μετα την rom του cloudy 3.3 .. μετα το reboot το κινητο δεν ανοιξε..και τωρα παει να ανοιξει εμφανιζει για λιγο το σημα τις lg και κλεινει.. δεν μπορω να το βαλω ουτε σε download mode.. για να το φλασαρω με το flash tool.

με το που το συνδεω στο pc μου το βγαζει να κανω διαμορφωση δισκου καμια 20αρια παραθυρα..!!

πειτε μου τι κανω για να το επaναφερω

 

τελικα μπηκα σε ρεκοβερυ.. τι φλασαρω τωρα για να ανοιξει..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

φορουσε το κινητο την 4,2,2.. εβαλα ρεκοβερυ. και φλασαρα τν bootloader 802 k.k του cloudy kai μετα την rom του cloudy 3.3 .. μετα το reboot το κινητο δεν ανοιξε..και τωρα παει να ανοιξει εμφανιζει για λιγο το σημα τις lg και κλεινει.. δεν μπορω να το βαλω ουτε σε download mode.. για να το φλασαρω με το flash tool.

με το που το συνδεω στο pc μου το βγαζει να κανω διαμορφωση δισκου καμια 20αρια παραθυρα..!!

πειτε μου τι κανω για να το επaναφερω

 

τελικα μπηκα σε ρεκοβερυ.. τι φλασαρω τωρα για να ανοιξει..??

 

Ψάξε το αρχείο go lollipop zip κατέβασε το και flashάσε το για να κάνει διαμόρφωση τα partitions.

Βιαστηκες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε το αρχείο go lollipop zip κατέβασε το και flashάσε το για να κάνει διαμόρφωση τα partitions.

Βιαστηκες

 

να μην βαλω καποια νεα ρομ οπως ειναι απο πανω να φλασαρω.?? και τι δεν εκανα σωστα και μπρικαρε το ατιμο.???

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

να μην βαλω καποια νεα ρομ οπως ειναι απο πανω να φλασαρω.?? και τι δεν εκανα σωστα και μπρικαρε το ατιμο.???

 

Δεν μπορείς να βάλεις νέα rom θέλει να γίνουν τα partitions διαμόρφωση.

Το αρχείο που σου είπα κανει όλα αυτά.

Κατέβασε το αρχείο πέρασε το κάνε μετά όλα τα wipes και πέρασε την rom

 

https://mega.nz/#!YNMmWKoJ!h2siD4om0jKPkrTA4mSpCrdHvMBIY3Bv3aXIQxMDKQo

Μετά το flash του αρχείου κάνε reboot recovery

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση:Γιατί στον chrome στην srk rom και στην stock έχει επιλογή στην μπάρα του το σπιτάκι για την αρχική σελίδα ενώ στην ff stock που έχω τώρα (φοβερή δουλειά συγχαρητήρια στα παιδιά) και σε ότι άλλες rom έχω δοκιμάσει δεν το έχει στις ρυθμίσεις για να το εμφανίσουμε;Επίσης μήπως έχει κανείς πρόχειρο το τροποποιημένο κουρτινακι stock που δεν έχει κενό στις ειδοποιήσεις απ'τα κουμπιά όταν δεν έχουμε τικαρισμενη την φωτεινότητα και τον ήχο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να βάλεις νέα rom θέλει να γίνουν τα partitions διαμόρφωση.

Το αρχείο που σου είπα κανει όλα αυτά.

Κατέβασε το αρχείο πέρασε το κάνε μετά όλα τα wipes και πέρασε την rom

 

https://mega.nz/#!YNMmWKoJ!h2siD4om0jKPkrTA4mSpCrdHvMBIY3Bv3aXIQxMDKQo

Μετά το flash του αρχείου κάνε reboot recovery

Πια Ρομ να βάλω?? Αυτή του cloudy 3.3 πάλι?? Να βάλω και τν bootloader k.k που δίνει?? Θα ανοίξει η θα στραβωσει η δουλειά πάλι???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πια Ρομ να βάλω?? Αυτή του cloudy 3.3 πάλι?? Να βάλω και τν bootloader k.k που δίνει?? Θα ανοίξει η θα στραβωσει η δουλειά πάλι???

Φλασαροντας το αρχειακι αυτό μπορείς να φλασάρεις μετά οποία Lollipop rom θέλεις! Είτε την cloudy, είτε όποια άλλη θέλεις 5.0.2.

Το αρχειάκι αυτό εμπεριέχει και bootloader.....

Link to comment
Share on other sites

Πια Ρομ να βάλω?? Αυτή του cloudy 3.3 πάλι?? Να βάλω και τν bootloader k.k που δίνει?? Θα ανοίξει η θα στραβωσει η δουλειά πάλι???

 

Άκουσε με την σειρά τα βήματα.

1. Κατέβασε σ ενα flashακι το αρχείο που σου ειπα. Με adaptor otg συνέδεσε το flashκαι. Αν δεν εχεις flashκαι νομίζω μέσα απο recovery μπορείς να κανεις και mount usb για να δει ο υπολογιστής την συσκευή σου σαν flashακί και να φορτώσεις τα αρχεία απο τον υπολογιστή.

2. Απο recovery flashαρέσει το αρχείο και μετά κανε reboot recovery.

Κανε όλα μα όλα τα wipes απο το advanced

Και τέλος κανε install την cloudy. Η οποία άλλη θέλεις.

Αφού ανοίξει περνά τα πρώτα βήματα και πήγαινε στις ρυθμίσεις και κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Τίποτα άλλο είσαι έτοιμος

 

Μην με ρωτήσεις για bootloader και αλλα τέτοια.

Αυτά τα τρία που σου ειπα να κανεις δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ολα κομπλε ομαδαρα...!! ανοιξε .. ειχα καιρο να ασχοληθω με το g2 και χαθηκα...!! καθοτι κατοχος G4 τωρα.. !! σας ευχαριστω θερμα για την πολυτιμη βοηθεια σας..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....

Μετα απο δοκιμη beta xceed μας καηκε η οθονη εμενα και του Πανου και ειμαστε για service εχω φαει τετοια ξενερα που σκεφτομαι να το δωσω πραγματικα....εχω μευρα με τον Cezar πραγματικα τραγικο εκ μερους του...θα επρεπε να ειναι πιο προσεκτικος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....

Μετα απο δοκιμη beta xceed μας καηκε η οθονη εμενα και του Πανου και ειμαστε για service εχω φαει τετοια ξενερα που σκεφτομαι να το δωσω πραγματικα....εχω μευρα με τον Cezar πραγματικα τραγικο εκ μερους του...θα επρεπε να ειναι πιο προσεκτικος

 

Τι εννοείς κάηκε?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Αν περάσω μια στοκ ΡΟΜ kdz με flashtool θα σβήσουν απο το κινητό τα πάντα, σωστά;

Θα χαθεί υποθέτω και το ρουτ και το twrp.

Σκέφτομαι να το κάνω γιατί πλέον όποια ρομ και να βάλω μετά από λίγες μέρες αρχίζει και κολλάει. Λέω λοιπόν να σβήσω τα πάντα μπας και εχω αρχεία που το κάνουν το κινητό να σέρνεται...

Εκτός αν έχετε κάποια άλλη ιδεα που θα με γλυτώσει απο τον μπελά αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Αν περάσω μια στοκ ΡΟΜ kdz με flashtool θα σβήσουν απο το κινητό τα πάντα, σωστά;

Θα χαθεί υποθέτω και το ρουτ και το twrp.

Σκέφτομαι να το κάνω γιατί πλέον όποια ρομ και να βάλω μετά από λίγες μέρες αρχίζει και κολλάει. Λέω λοιπόν να σβήσω τα πάντα μπας και εχω αρχεία που το κάνουν το κινητό να σέρνεται...

Εκτός αν έχετε κάποια άλλη ιδεα που θα με γλυτώσει απο τον μπελά αυτό.

Γιατί δεν κάνεις για αρχή ένα factory reset;

Τουλάχιστον δε θα χάσεις το root και custom recovery!

Βασικά σκέφτομαι και 'γω να το κάνω κάποια στιγμή! Έχω να κάνω επαναφορά 2+ χρόνια! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....

Μετα απο δοκιμη beta xceed μας καηκε η οθονη εμενα και του Πανου και ειμαστε για service εχω φαει τετοια ξενερα που σκεφτομαι να το δωσω πραγματικα....εχω μευρα με τον Cezar πραγματικα τραγικο εκ μερους του...θα επρεπε να ειναι πιο προσεκτικος

 

Τι να πω τωρα????? Δεν την πήρα χαμπάρι και δεν την έβαλα......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο παιχτης.

 

Παίδες μπορείτε να μου ανεβάσετε ένα link με την f.f 1.3;

Θα την βρεις στην υπογραφη του kostis8.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κάηκε?

Καθετες λαμμενες γραμμες στην δεξια πλευρα....προλαβα και το εκλεισα αλλιως θα ειχε καει ολη....ειμαι για service δυστυχως......πολλα νευρα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις για αρχή ένα factory reset;

Τουλάχιστον δε θα χάσεις το root και custom recovery!

Βασικά σκέφτομαι και 'γω να το κάνω κάποια στιγμή! Έχω να κάνω επαναφορά 2+ χρόνια! :p

με factory reset θα σβήσουν τα πάντα εκτός από ρικαβερη και το ρουτ; Δεν είναι το ίδιο με τα wipes που κάνουμε στην εγκατάσταση μιας ρομ; που αφήνει την internal απείραχτη;

Link to comment
Share on other sites

με factory reset θα σβήσουν τα πάντα εκτός από ρικαβερη και το ρουτ; Δεν είναι το ίδιο με τα wipes που κάνουμε στην εγκατάσταση μιας ρομ; που αφήνει την internal απείραχτη;

Ναι με factory reset δε χάνεις το root και τη recovery!

Οταν κάνουμε τα wipe's για αλλαγή rom (εκτός internal) "φορμάρουμε" μόνο το system. Τώρα δε θα κάνεις όμως το system, γιατί θα χάσεις και τη rom σου!

Νομίζω μπορείς και μέσω recovery να κάνεις factory reset!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις συγκεκριμένα το και πως θα το κάνω; είτε κανονικά είτε μέσω twrp ...Αυτό που θέλω είναι αλλά να καθαρίσει το κινητό από τα πάντα. Σαν να είναι καινούργιο.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις συγκεκριμένα το και πως θα το κάνω; είτε κανονικά είτε μέσω twrp ...Αυτό που θέλω είναι αλλά να καθαρίσει το κινητό από τα πάντα. Σαν να είναι καινούργιο.

Για να ειναι σαν καινουργιο τοτε περνας με lg flash tool το kdz καποιας official ROM.

Προσοχη, διαγραφονται ΟΛΑ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα σκοπό να κάνω, απλά είπα μήπως υπάρχει τρόπος να μην χάσω το ρουτ .... Απλά να διαγράψω τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καθετες λαμμενες γραμμες στην δεξια πλευρα....προλαβα και το εκλεισα αλλιως θα ειχε καει ολη....ειμαι για service δυστυχως......πολλα νευρα

 

πως το αντιληφθηκες? αρχισε να τρεμοπαιζει η οθονη? ανεβασε θερμοκρασια? κουραγιο και κριμα.. με το G4 στα 300 ευρω κ το G5 να ερχεται δεν ξερω αν αξιζει να δωσεις λεφτα για αλλη οθονη.. :(

Link to comment
Share on other sites

πως το αντιληφθηκες? αρχισε να τρεμοπαιζει η οθονη? ανεβασε θερμοκρασια? κουραγιο και κριμα.. με το G4 στα 300 ευρω κ το G5 να ερχεται δεν ξερω αν αξιζει να δωσεις λεφτα για αλλη οθονη.. :(

Αρχισε να ξεθωριαζει η οθονη ενω ηταν στο lg logo και ειδα τις γραμμες αυτες οι οποιες εμειναν στο τελος....δηλαδη μαυρες καθετες γραμμες....καηκαν τα pixels.....πολλα νευρα....ειμαι σε εγγυηση πιστευω να την αλλαξουν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...