Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνο να εισαι καλα, παντα μας εχεται κατι καλυτερο απο πριν και εσυ και ο Κωστης και η flandra.

Συγχαρητήρια σε ολοι την ομαδα!!!!

 

Απλά να πω ότι όλη τη δουλεια την κάνουν ο Πάνος και ο Κωστής... Εγώ είμαι το "δοκιμαστηρι"......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά να πω ότι όλη τη δουλεια την κάνουν ο Πάνος και ο Κωστής... Εγώ είμαι το "δοκιμαστηρι"......

 

χαχαχα ...ολοι χρειαζονται για να εχεις καλο αποτελεσμα, και το αποτελεσμα ειναι καθε φορα καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που τρέχει ΜΜ μπορεί να με πει ποια έκδοση xposed δουλεύει;

Στην Bliss 6.1 ειχα βαλει την v80 & 3.04 apk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κάνεις τη rom του Κωστή την καινούργια για εντυπώσεις; αξίζει;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κάνεις τη rom του Κωστή την καινούργια για εντυπώσεις; αξίζει;

Την εβαλα εγω κατι λεει :p

Link to comment
Share on other sites

Γιατι με την ff 1.3 στη noticication δεν μου δειχνει την μουσικη;Με αλλη ρομ δεν συμβαινει...Ακομα κι αν αλλαξω UI παλι τα ιδια.Τωρα ας πουμε εβαλα την τελευταια του Πανου.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160319/7e2989181d0b7952159ba8d0fb4caac2.jpg

 

Το ιδιο φυσικα κι αν αλλαξω ταπετσαρια

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160319/814330968563e37c40ca2da6330a4f07.jpg

 

Τελικα το ελυσα με τον δικο μου τροπο.

Κατεβασα το poweramp που ειχα αγορασει σε προσφορα καποτε και ξηλωσα την εφαρμογη της μουσικης την στοκ κι ησυχασα :lol:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα εγω κατι λεει :p

Είναι ισαξια της f f v1.3 που έχω τώρα; να τη δοκιμάσω λες; μου άρεσαν τα χρώματα...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Είναι ισαξια της f f v1.3 που έχω τώρα; να τη δοκιμάσω λες; μου άρεσαν τα χρώματα...

Μια δοκιμη θα σε πεισει....παρε backup αν δε σ αρεσει γυρνας

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για κάποιον που έχει χρησιμοποιησει g3 tweaksbox.

 

Που είναι η επιλογή του να κλείνει το multitasking μετά την εκκαθάριση όλων των εφαρμογών;

Το είχα κάνει παλιά σε αυτήν την έκδοση αλλά τώρα δεν το βρίσκω με τίποτα!

Έχει καταντήσει σαν το.... ψάξε ψάξε δεν θα το βρεις!!! lol

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για κάποιον που έχει χρησιμοποιησει g3 tweaksbox.

 

Που είναι η επιλογή του να κλείνει το multitasking μετά την εκκαθάριση όλων των εφαρμογών;

Το είχα κάνει παλιά σε αυτήν την έκδοση αλλά τώρα δεν το βρίσκω με τίποτα!

Έχει καταντήσει σαν το.... ψάξε ψάξε δεν θα το βρεις!!! lol

 

Δεν υπάρχει λόγος να κλείνεις τις εφαρμογές. Ειδικά όλες μαζί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατι με την ff 1.3 στη noticication δεν μου δειχνει την μουσικη;Με αλλη ρομ δεν συμβαινει...Ακομα κι αν αλλαξω UI παλι τα ιδια.Τωρα ας πουμε εβαλα την τελευταια του Πανου.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160319/7e2989181d0b7952159ba8d0fb4caac2.jpg

 

Το ιδιο φυσικα κι αν αλλαξω ταπετσαρια

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160319/814330968563e37c40ca2da6330a4f07.jpg

 

Οποιος εχει τετοιο θεμα ας δοκιμασει το παρακατω ζιπ (μπακαπ πρωτα)

https://onedrive.live.com/redir?resid=A7109E1D2F7769EF!1696&authkey=!AHKB9Tk5KXCnO5c&ithint=file%2czip

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Θα ηθελα την γνωμη σας για δοκιμη καποιας aosp rom.

Οι μαρσαλοου αξιζουν? Σκεφτομαι να δοκιμ;σω η την cloudy ή την blisspop σε μαρσαλοου.

Καθε γνώμη ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Θα ηθελα την γνωμη σας για δοκιμη καποιας aosp rom.

Οι μαρσαλοου αξιζουν? Σκεφτομαι να δοκιμ;σω η την cloudy ή την blisspop σε μαρσαλοου.

Καθε γνώμη ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστω

 

η cloudy δεν υπάρχει σε aosp, για android 6 bliss ή cm13

και οι δύο ταχύτατες και εκει βλέπεις τις πραγματικές ταχύτητες του android

σε οτι lg based rom έχω δοκιμάσει πάντα έβλεπα lag και στην βδομάδα πάντα την άλλαζα και επέστρεφα σε aosp,

έχουν περισσότερα καλούδια φυσικά οι lg based αλλά για μένα δεν πλησιάζουν την ταχύτητα των asop, πειτε με κολληματία αλλά είναι

προσωπική άποψη, δοκιμάζω τα πάντα απο rom αλλά πάντα εκει καταλήγω:)

Link to comment
Share on other sites

η cloudy δεν υπάρχει σε aosp, για android 6 bliss ή cm13

και οι δύο ταχύτατες και εκει βλέπεις τις πραγματικές ταχύτητες του android

σε οτι lg based rom έχω δοκιμάσει πάντα έβλεπα lag και στην βδομάδα πάντα την άλλαζα και επέστρεφα σε aosp,

έχουν περισσότερα καλούδια φυσικά οι lg based αλλά για μένα δεν πλησιάζουν την ταχύτητα των asop, πειτε με κολληματία αλλά είναι

προσωπική άποψη, δοκιμάζω τα πάντα απο rom αλλά πάντα εκει καταλήγω:)

 

Η f&f 1.3 ειναι πολυ πολυ γρήγορη δεν εχει να ζηλέψει κάτι. Αν και ειναι lg based

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

η cloudy δεν υπάρχει σε aosp, για android 6 bliss ή cm13

και οι δύο ταχύτατες και εκει βλέπεις τις πραγματικές ταχύτητες του android

σε οτι lg based rom έχω δοκιμάσει πάντα έβλεπα lag και στην βδομάδα πάντα την άλλαζα και επέστρεφα σε aosp,

έχουν περισσότερα καλούδια φυσικά οι lg based αλλά για μένα δεν πλησιάζουν την ταχύτητα των asop, πειτε με κολληματία αλλά είναι

προσωπική άποψη, δοκιμάζω τα πάντα απο rom αλλά πάντα εκει καταλήγω:)

Συμφωνω μαζι σου αλλα ειναι και τα bugs που για καθημερινη χρηση μπορει να σε προδωσει.Κατι που με μια lg based δεν θα εχεις.Επισης ενα αλλο που δεν συμβιβαζομαι εγω ειναι η καμερα.Κατι που οι AOSP δεν εχουν.

Ποια ρομ χρησιμοποιεις;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου αλλα ειναι και τα bugs που για καθημερινη χρηση μπορει να σε προδωσει.Κατι που με μια lg based δεν θα εχεις.Επισης ενα αλλο που δεν συμβιβαζομαι εγω ειναι η καμερα.Κατι που οι AOSP δεν εχουν.

Ποια ρομ χρησιμοποιεις;

 

Οι aosp πάντα σε drivers και bugs ήταν πίσω.

Lg based roms μπορεί να ειναι μια ιδέα πιο αργές αλλα εχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ την ff stock του φίλου Κώστα, όλα άψογα στα πάντα άλλα λίγο lag το παρατηρώ, όχι πάντα αλλά ειναι ικανό να με κάνει να γυρίσω στην bliss πάλι. Ακόμα και στην google edition παρατηρώ λίγο lag, οι 6.0 android aosp στέκονται πολύ καλά ως τώρα, η κάμερα οπως έχω ξαναπει με ικανοποιεί, δεν είμαι των απαιτήσεων, ειναι ο καθένας τι ζητάει. Πάντως το επόμενο κινητό μου θα είναι καθαρό android, βαρέθηκα με τα τροποποιημένα των εταιρειών.

Παρεπιπτόντως αγόρασα στην σύζυγο το samsung galaxy j5, μιλάμε η απόλυτη εμπειρία, μηδενικό lag, οι εφαρμογές ανοίγουν ταχύτατα για κινητό 150€, βάζει κάτω το lg στο lag και στο άνοιγμα εφαρμογών, δεν το πίστευα μεχρι που το είδα..

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Οι aosp πάντα σε drivers και bugs ήταν πίσω.

Lg based roms μπορεί να ειναι μια ιδέα πιο αργές αλλα εχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Δεν υπάρχουν bug σε aosp

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Και γω δοκιμασα πριν καιρό να βάλω τη bliss αλλά δεν έκατσε καλά στο κινητό μου. Κάποιο λάθος θα έκανα. Τώρα έχω ff 1.3, για να πάω στη bliss μπορεί κάποιος με ποια σειρά θα κάνω την εγκατασταση και ποια gupps να περάσω για να δουλεύουν όλα απροβλημάτιστα και χωρίς lag? Με το άρωμα που δοκιμασα δε τα κατάφερα. Του Κωστή η Τομ είναι πολύ καλή και γρήγορη απλά έτσι για την αλλαγη
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την ff 1.0. Όλα καλά μέχρι στιγμής μου θυμίζει Google τώρα δεν ξέρω ποια είναι πιο γρήγορη. Το θέμα είναι ότι έβαλα gravity άλλαξα την επιλογή της μπαταρίας για τη status bar και μου εμφανίζει 2 μπαταρίες. Τι μπορώ να κάνω για να κρύψω την στοκ μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την ff 1.0. Όλα καλά μέχρι στιγμής μου θυμίζει Google τώρα δεν ξέρω ποια είναι πιο γρήγορη. Το θέμα είναι ότι έβαλα gravity άλλαξα την επιλογή της μπαταρίας για τη status bar και μου εμφανίζει 2 μπαταρίες. Τι μπορώ να κάνω για να κρύψω την στοκ μπαταρία;

Δεν γίνεται να κρυφτεί.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να κρυφτεί.....

Πως δε γίνεται καλέ; ρυθμίσεις μπαταρία κ ξετσεκαρεις το στάθμη μπαταρίας στη γραμμή κατάστασης... https://drive.google.com/file/d/0BzgBgW_w2wlteWZpaGNKNTZFYWs/view?usp=docslist_api

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Πως δε γίνεται καλέ; ρυθμίσεις μπαταρία κ ξετσεκαρεις το στάθμη μπαταρίας στη γραμμή κατάστασης... https://drive.google.com/file/d/0BzgBgW_w2wlteWZpaGNKNTZFYWs/view?usp=docslist_api

 

Εμένα έτσι σβήνει μόνο το % της μπαταρίας και όχι το εικονίδιο. Δεν έχω κάποιο status bar του Πάνου. Έχω αυτό που είχε η stock του Κωστή.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Με Bliss (6.2 από σήμερα), σχεδόν ένα μήνα, με αρκετό φόρτωμα apps, πάει σφαίρα το ίδιο με την 1η μέρα που εγκαταστάθηκε. Πραγματικά με μηδενικό lag και η απόκρισή του είναι απίστευτα γρήγορη.

Me S7 δίπλα δίπλα και άνοιγμα ταυτόχρονα τις ίδιες εφαρμογές, σε όλες σχεδόν άνοιγαν το ίδιο και μάλιστα σε πολλές από αυτές πιο γρήγορα το G2, όσο περίεργο κι αν ακούγεται. Όσο για bugs, μέχρι στιγμής μόνο ένα θεματάκι με το lock screen clock, που μετά από reboot εμφανίζεται με μικρά γράμματα, που κι αυτό λύνεται αν απλά κανεις ένα rotate την οθόνη. Τίποτε άλλο. Ούτε 1 random reboot! Μόνο στην κάμερα λίγο υστερεί στις νυχτερινές φώτο, αλλά για μένα αδιάφορο διοτί και γρήγορα εστιάζει αλλά και οι απαιτήσεις μου δεν είναι μεγάλες. OTG, ραδιόφωνο, IR Remote επίσης δουλεύουν άψογα. Για να μην πω για μπαταρία. Εξαιρετική δουλειά. Δύσκολα θα γύρναγα σε Stock based.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...