Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, είναι η snapdragon. https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=47520

Εγώ εγκατέστησα την "20160208-150049-bfc76a0.zip".

Αν δεις εδώ, έχει και την "CAFmera", η οποία δεν ξέρω ποια είναι.

Όσο για το wifi, δεν το παρατήρησα ότι κάνει αποσυνδέσεις.

 

Η CAFmera δεν λεει τιποτα.. Snapdragon μονο για aosp. Η Snap που εχει μεσα ηδη η ρομ νομιζω ειναι η ιδια αλλα νομιζω καλυτερα δοκιμασε την 20160208 γιατι αποσο διαβασα ειναι λιγο πειραγμενη προς το καλύτερο...

 

Ευχαριστώ και τους δυο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Η CAFmera δεν λεει τιποτα.. Snapdragon μονο για aosp. Η Snap που εχει μεσα ηδη η ρομ νομιζω ειναι η ιδια αλλα νομιζω καλυτερα δοκιμασε την 20160208 γιατι αποσο διαβασα ειναι λιγο πειραγμενη προς το καλύτερο...

 

Αυτό που παρατήρησα τώρα στην SNAP, είναι ότι τα φίλτρα (mono, sepia, negative κτλ) δεν δουλεύουν. Κάποιος που την χρησιμοποιεί ας αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έκανα πατάτα. Άσχετος απο πειράγματα, κατέβασα το zip και πήγα να το περάσω και τώρα ανοίγει στο LG και μετά μένει μαύρη η οθόνη. Αν κατεβάσω LG flash tool και περάσω την official rom θα στρώσει; Θα αναγνωρίσει ο υπολογιστής το κινητό;

 

 

ok παιδιά, το έφτιαξα. Μπήκα σε downmode και του έβαλα με το lg tool την μαμά rom.

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μια αμεση απαντηση αν κολλησει το τηλεφωνο πια πληκτρα παταω?

To power button για καποια δευτερολεπτα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτήν έχω βάλει. Πολύ καλή και καμιά σχέση με αυτό που ήταν πριν 2 μήνες. Ελάχιστα bug σβελταδα και όλα να δουλεύουν. Αυτή η snap camera είναι η snapdragon; μπορείς να δώσεις λινκ; γιατί μόνο η κάμερα και ότι μερικές φορές από συνδέεται από το wifi με κλειστή την οθόνη με ενοχλούν.

 

Φιλε μου καλησπερα. Μπορεις να μου πεις αν δουλευουν οι file manager (root explorer ,X-plore, ...)οταν συνδεεις otg?

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδηποτε.....

 

Τον έβαλα και ναι είναι καλύτερος, καλύτερη ram και καλύτερες θερμοκρασίες (φυσικά χωρίς restart και bugs).

Για σιγουριά θα δούμε τις επόμενες μέρες... παίζει να είναι καλύτερος από xceed....

Εγώ κράταγα μέχρι τώρα dori για τις επιλογές ήχου boost που έχει στο App του...αλλα τώρα πάει να γίνει πολύ καλός.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλησπερα. Μπορεις να μου πεις αν δουλευουν οι file manager (root explorer ,X-plore, ...)οταν συνδεεις otg?

 

Ναι, δουλεύει μια χαρά ο default cm filemanager και ο solid explorer που χρησιμοποιώ εγώ, με την προσθήκη του Stickmount από Google Play. Φαντάζομαι δουλεύει και οποιοσδήποτε άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός να βάλουμε το Android 6 υπάρχει;

 

android 6 μονο σε cm υπαρχει,η εγκατασταση γινεται οπως φλασαρονται ολες οι ρομ μεσω ρεκοβερι

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, δουλεύει μια χαρά ο default cm filemanager και ο solid explorer που χρησιμοποιώ εγώ, με την προσθήκη του Stickmount από Google Play. Φαντάζομαι δουλεύει και οποιοσδήποτε άλλος.

 

δηλαδη το φτιαξανε να μπορεις να κανεις εγκατασταση εφαρμογες απο otg?

Link to comment
Share on other sites

Θέματα στην ff1.3 πως βάζουμε? Γίνετε?

 

έχει αφαιρεθεί αυτή η δυνατότητα για να γίνει η rom πιο ελαφριά.

άμα το θες πολύ μπορει να το έχει κάποιος σε zip και να το περάσεις από recovery!

Μερικά πόστ πιο πριν έχουν δοθεί και τα live wallpaper.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Από χθες που έβαλα το xposed η μπαταρία φεύγει νεράκι... Τι γίνεται άραγε;;; αυτά τα modules έχω περασει... https://drive.google.com/file/d/0BzgBgW_w2wltNFFKNGpwNk84ek0/view?usp=docslist_api
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κωστή την Black rom ποτέ θα την ανεβάσεις;

Οταν βρω χρονο γιατι εχει καποια θεματακια.....μπορει απο βδομαδα....η σ/κ

Link to comment
Share on other sites

Από χθες που έβαλα το xposed η μπαταρία φεύγει νεράκι... Τι γίνεται άραγε;;; αυτά τα modules έχω περασει... https://drive.google.com/file/d/0BzgBgW_w2wltNFFKNGpwNk84ek0/view?usp=docslist_api

Better battery stats να δεις τι συμβαίνει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Οταν βρω χρονο γιατι εχει καποια θεματακια.....μπορει απο βδομαδα....η σ/κ

 

Κωστή ένα μεγάλο μπράβο και από εμένα για την δουλειά που έχεις κάνει με την f&f.

Είμαι με την f&f 1.3 και θέλω να περάσω το Quick Remote ξέρω οτι το zip το έχεις ανεβάσει ξανά αλλά δεν μπορώ να το βρω αν μπορείς να βοηθήσεις ή όποιος άλλος ξέρει.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, έχω περίπου 2 βδομάδες CM13 (Bliss ROM 6.1 συγκεκριμένα) και μπορώ να πω ότι αξίζει πολύ. Κανένα bug μέχρι στιγμής, πολλές παραμετροποιήσεις λόγω Bliss σε σχέση με την απλή CM13, πολύ σβέλτο, εξαιρετική αυτονομία και διαχείρηση μπαταρίας και πραγματικά δεν μου λείπει κάτι σε σχέση με την Cloudy 3.3 που είχα κρατήσει για αρκετό καιρό. IR Remote εφαρμογές δουλεύουν άψογα, double tap επίσης και η κάμερα με την προσθήκη της SNAP camera, μπορώ να πω πως είμαι πλήρως καλυμένος. Ενημερωτικά, το έχω 2+ χρόνια το G2 και το έχω λιώσει στα φλασαρίσματα από την 1η μέρα που το έχω.

Ποια gapps εβαλες για να τα χεις όλα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Μήπως έχει κανένας να στείλει τις εφαρμογές που χρειαζόμαστε για να είμαστε συνδεδεμένοι στο ogyoutube;Γίνεται η πρέπει να έχουμε οπωσδήποτε xposed;Μπαίνω στο site που λέει αλλά δεν μπορώ να τις κατεβάσω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Μήπως έχει κανένας να στείλει τις εφαρμογές που χρειαζόμαστε για να είμαστε συνδεδεμένοι στο ogyoutube;Γίνεται η πρέπει να έχουμε οπωσδήποτε xposed;Μπαίνω στο site που λέει αλλά δεν μπορώ να τις κατεβάσω.

 

βαλε την εφαρμογη κατευθειαν δεν χρειαζεται τιποτα αλλο https://www.dropbox.com/s/ymig14fnlvduetu/OGYouTube%20v1.2.apk?dl=0

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανα λινκ για κατεβασμα για τιν rom CM13 (Bliss ROM 6.1

 

http://downloads.blissroms.com/Bliss/Official/d802/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...