Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά 2 zip για camera γιατι ειστε μερικοι παραπονιαρηδες :p :p

CAMERA G3

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qOXdiWEpObkN3UVU/view?usp=sharing

CAMERA G4

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qQ1JKR0U0eU1tZG8/view?usp=sharing

Καλά φλασαρισματα :D

Τι καλύτερο θα έχει η κάμερα με αυτά τα ζιπακια; μόνο το ui ή κ άλλες λειτουργίες; γιατί η δικιά σου κάμερα για μένα μια χαρά είναι... Θέλει wipes;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν καταλαβαίνω τι βλέπετε λάθος στην κάμερα...... Μια χαρά βγαίνουν οι φωτο....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα zip δουλεύουν για f&f v1. 2 και f&f v1. 3;

Δουλευουν ναι...........

Τι καλύτερο θα έχει η κάμερα με αυτά τα ζιπακια; μόνο το ui ή κ άλλες λειτουργίες; γιατί η δικιά σου κάμερα για μένα μια χαρά είναι... Θέλει wipes;

Wipes oxi απλα φλασαρεις.....καλυτερη ποιοτητα.....

Link to comment
Share on other sites

Δουλευουν ναι...........

 

Wipes oxi απλα φλασαρεις.....καλυτερη ποιοτητα.....

Πάντως Κωστή με την v 1.2 είδα σήμα 4g όπως σου είχα πει... Με την v 1.3 δεν έχω... Αλλά πολύ καλό 3g καλύτερο από τη μαμά rom... Γενικά πολύ καλό σήμα... Well done!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως Κωστή με την v 1.2 είδα σήμα 4g όπως σου είχα πει... Με την v 1.3 δεν έχω... Αλλά πολύ καλό 3g καλύτερο από τη μαμά rom... Γενικά πολύ καλό σήμα... Well done!

Να πας ρυθμισεις να το επιλεξεις το 4g το ιδιο επαθε και η flandra

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πριν την περάσω, τι καλύτερο έχει η ff1. 3 ή τι χειρότερο, από την cloudy 3.3 πχ,?

(δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά την χρησιμοποιώ στη Φινλανδία)

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πριν την περάσω, τι καλύτερο έχει η ff1. 3 ή τι χειρότερο, από την cloudy 3.3 πχ,?

(δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά την χρησιμοποιώ στη Φινλανδία)

 

Σαν ταχύτητα έχει διαφορά εμφανή. Σε όλα. Άνοιγμα εφαρμογών. Εναλλαγή και λοιπά.

Είναι απλή γυμνή με κάποια βασικά της lg που είναι ωραία πχ καιρός και λοιπά.

Η cloudy έχει και πολυ σαβούρα της lg που όπως εγώ δεν τα δουλεύουν πχ remote, memo και τέτοια.

Στην ουσία είναι να πω μια Google edition rom με πινελιές Lg και κάποιες μοντες στην κάμερα

Έχει όλα τα καλά των άλλων rom μαζεμένα

Άποψη μου πάντα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σαν ταχύτητα έχει διαφορά εμφανή. Σε όλα. Άνοιγμα εφαρμογών. Εναλλαγή και λοιπά.

Είναι απλή γυμνή με κάποια βασικά της lg που είναι ωραία πχ καιρός και λοιπά.

Η cloudy έχει και πολυ σαβούρα της lg που όπως εγώ δεν τα δουλεύουν πχ remote, memo και τέτοια.

Στην ουσία είναι να πω μια Google edition rom με πινελιές Lg και κάποιες μοντες στην κάμερα

Έχει όλα τα καλά των άλλων rom μαζεμένα

Άποψη μου πάντα

Google edition και v10 εφαρμογες δεν νομιζω φιλε.....αυτα που λες δεν γινονται.....θα ειχα fc.s σε ολες τις εφαρμογες.....η ρομ εχει γινει απο την αρχη...εχω παρει v10 εφαρμογες απο την στορμ και τα libs τα περισσοτερα ειναι στοκ.....μονο για τις εφαρμογες των v10 εχω παρει libs και αλλα αρχεια....1 μιση μηνα την φτιαχνω και τροποποιω την 1.2 1.3 ρομ....βλεπω ομως πολλοι παραπονιεστε και λετε διαφορα....πιστευω εχει γινει ενα καλο εργο με λιγοτερα bugs και μεγαλυτερη ταχυτητα απο την ff.1.0....

Δεν νομιζω μα εχετε παραπονο....

Καλο θα ηταν να λετε τα bugs ωστε να τα φτιαχνω και να μην λετε διαφορα γιατι χανω την μπαλα....επισης ευχαριστω για τα καλα σας λογια :)

Link to comment
Share on other sites

Google edition και v10 εφαρμογες δεν νομιζω φιλε.....αυτα που λες δεν γινονται.....θα ειχα fc.s σε ολες τις εφαρμογες.....η ρομ εχει γινει απο την αρχη...εχω παρει v10 εφαρμογες απο την στορμ και τα libs τα περισσοτερα ειναι στοκ.....μονο για τις εφαρμογες των v10 εχω παρει libs και αλλα αρχεια....1 μιση μηνα την φτιαχνω και τροποποιω την 1.2 1.3 ρομ....βλεπω ομως πολλοι παραπονιεστε και λετε διαφορα....πιστευω εχει γινει ενα καλο εργο με λιγοτερα bugs και μεγαλυτερη ταχυτητα απο την ff.1.0....

Δεν νομιζω μα εχετε παραπονο....

Καλο θα ηταν να λετε τα bugs ωστε να τα φτιαχνω και να μην λετε διαφορα γιατι χανω την μπαλα....επισης ευχαριστω για τα καλα σας λογια :)

 

Δεν σε κατηγόρησα. Τεχνικά δεν γνωρίζω τι εκανες.

Εμένα η ρομ μου φαίνεται μια απλή λιτή όπως οι Google edition που είναι καθαρές απλά έχει και κάποιες πινελιές lg. Αυτό ειπα. Αν το θεωρείς κακό πάω πάσο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά 2 zip για camera γιατι ειστε μερικοι παραπονιαρηδες :p :p

CAMERA G3

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qOXdiWEpObkN3UVU/view?usp=sharing

CAMERA G4

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qQ1JKR0U0eU1tZG8/view?usp=sharing

Καλά φλασαρισματα :D

 

Μπράβο Κωστή... Great work! Αν θέλω την καλύτερη ποιότητα στις φωτογραφίες, μεταξύ της κάμερας που έχει αρχικά η FF1.3, της G3 και της G4, λογικά θα πρέπει να προτιμήσω την G4 κάμερα; (επειδή θα έχει τα τελευταία libs);

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160225/e12e15e65e3f09cdbe11060205f81794.jpg

Πως σας φαινεται???

Lg G5 system ui :o :o

Link to comment
Share on other sites

Να πας ρυθμισεις να το επιλεξεις το 4g το ιδιο επαθε και η flandra

Αγόρι μου! όντως δεν ήταν τικαρισμενο το LTE! Θα το δω κ θα ενημερώσω αργότερα αν πιάσω 4g γιατί δεν υπάρχει καλή κάλυψη στην περιοχή μου...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Κωστή... Great work! Αν θέλω την καλύτερη ποιότητα στις φωτογραφίες, μεταξύ της κάμερας που έχει αρχικά η FF1.3, της G3 και της G4, λογικά θα πρέπει να προτιμήσω την G4 κάμερα; (επειδή θα έχει τα τελευταία libs);

Γουστα ειναι αυτα.....εγω χρησιμοποιω G3

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν σε κατηγόρησα. Τεχνικά δεν γνωρίζω τι εκανες.

Εμένα η ρομ μου φαίνεται μια απλή λιτή όπως οι Google edition που είναι καθαρές απλά έχει και κάποιες πινελιές lg. Αυτό ειπα. Αν το θεωρείς κακό πάω πάσο

Δεν το ειπα για κακο :o :o

Link to comment
Share on other sites

Έχετε φαγωθεί όλοι με την ff 1.3, θα την περάσω και εγώ γιατί είμαι περίεργος.

Υπάρχει κάπου να διαβάσω τα χαρακτηριστικά της?

 

Η Google edition καλή αλλά η δεν τρελάθηκα.

 

Υπάρχει κάποια ρομ που όταν είμαι στο silent Mode να μπορώ να ακούω το ξυπνητήρι?

 

Θα πας στους ήχους και στο μην ενοχλείται θα βάλεις το μόνο προτεραιότητα.Μετά θα επιλέξεις στις εφαρμογές το apk ρολόι να έχει προτεραιότητα και θα χτυπάει κανονικά χωρίς να ενόχλησε από κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρι μου! όντως δεν ήταν τικαρισμενο το LTE! Θα το δω κ θα ενημερώσω αργότερα αν πιάσω 4g γιατί δεν υπάρχει καλή κάλυψη στην περιοχή μου...

Πιάνει 4g αλλά όπως είπα το σήμα δεν είναι καλό στην περιοχή μου....ξανά well done Κωστή!!!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160225/cfc2205c7775be90bddde5ef4bd6cf90.jpg

Πανο το αφηνω πανω σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρι μου! όντως δεν ήταν τικαρισμενο το LTE! Θα το δω κ θα ενημερώσω αργότερα αν πιάσω 4g γιατί δεν υπάρχει καλή κάλυψη στην περιοχή μου...

 

Εντάξει δεν είμαι μόνο εγω......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160225/cfc2205c7775be90bddde5ef4bd6cf90.jpg

Πανο το αφηνω πανω σου ;)

 

Του giannif?? Είναι πανέμορφο πάντως

Link to comment
Share on other sites

Σας μιλάω από την ff1. 3. Είναι όμορφη και πραγματικά γρήγορη. Πως μπορώ να βάλω το κανονικό weather widget? Με βοηθάει γιατί ανάλογα με τον καιρό αλλάζει και η απόχρωση του backround. (στην συννεφιά σκούραινει, στην ηλιοφανεια είναι πιο ανοικτό χρώμα)
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι, ακολουθω τις οδηγίες για να κανω ροοτ.. Τρεχω το πρόγραμμα και φτάνει στο σημείο που ζηταει να κλείσω το κινητό και να το βαλω σε download mode.

Σε διαφορετικα pc σε διαφορετικές θύρες δεν μπαίνει σε download mode με τίποτα, παρα μονο δειχνει οτι φορτίζει.

Volume up και βαζω το υσβ.

 

Βρηκα και το ioroot αλλα μ λεει πως δεν κανει για το κινητο. Να κανω downgradeσε παλιοτερη εκδοση ioroot. Kati που δεν βρίσκω.

Αναμένω την βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160225/cfc2205c7775be90bddde5ef4bd6cf90.jpg

Πανο το αφηνω πανω σου ;)

 

Αααα ρε Κώστα τι μας κάνεις με αυτά τα καινούργια.... θέλω και εγώ να φαίνεται η φώτο μου πάνω δεξιά χεχε!

 

Τώρα γενικά για την notification bar πρωτειμω χίλιες φορές αυτήν που έχεις φτιάξει στην f&f..... και εγώ στην thunder έτσι το είχα κάνει ακριβώς μέσο του g3 tweaksbox!

Link to comment
Share on other sites

Αααα ρε Κώστα τι μας κάνεις με αυτά τα καινούργια.... θέλω και εγώ να φαίνεται η φώτο μου πάνω δεξιά χεχε!

 

Τώρα γενικά για την notification bar πρωτειμω χίλιες φορές αυτήν που έχεις φτιάξει στην f&f..... και εγώ στην thunder έτσι το είχα κάνει ακριβώς μέσο του g3 tweaksbox!

Την φωτο μπορείς να την βάλεις...αν πας στις ρυθμίσεις στους χρήστες έχει επιλογή....

Την έβαλα και εγώ την 1.3 και είναι πολύ καλή, γρήγορη και χωρίς κολλήματα, μόνο με την μπαταρία δείχνει να χάνει λίγο αλλά αυτό θα πρέπει να το δω μετά από 3 4 φορτίσεις.

Και και ακόμα, δείχνει ελαφρώς πιο ζεστό...το προσέξατε και εσείς;

Θα δοκιμάσω και τον dori 9.1 σε μερικές μέρες να δω διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι, ακολουθω τις οδηγίες για να κανω ροοτ.. Τρεχω το πρόγραμμα και φτάνει στο σημείο που ζηταει να κλείσω το κινητό και να το βαλω σε download mode.

Σε διαφορετικα pc σε διαφορετικές θύρες δεν μπαίνει σε download mode με τίποτα, παρα μονο δειχνει οτι φορτίζει.

Volume up και βαζω το υσβ.

 

Βρηκα και το ioroot αλλα μ λεει πως δεν κανει για το κινητο. Να κανω downgradeσε παλιοτερη εκδοση ioroot. Kati που δεν βρίσκω.

Αναμένω την βοηθεια σας

Είχα το ίδιο πρόβλημα, έβαλα μια κιτκατ και το έκανα ότι ήθελα στο 5λεπτό.μιλάω για kdz που θα χαθούν τα πάντα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Την φωτο μπορείς να την βάλεις...αν πας στις ρυθμίσεις στους χρήστες έχει επιλογή....

Την έβαλα και εγώ την 1.3 και είναι πολύ καλή, γρήγορη και χωρίς κολλήματα, μόνο με την μπαταρία δείχνει να χάνει λίγο αλλά αυτό θα πρέπει να το δω μετά από 3 4 φορτίσεις.

Και και ακόμα, δείχνει ελαφρώς πιο ζεστό...το προσέξατε και εσείς;

Θα δοκιμάσω και τον dori 9.1 σε μερικές μέρες να δω διαφορά.

Βαλε dori h xceed απο τωρα.....ο στοκ κερνελ ο δικος μου δεν εχει καλη διαχειρηση ραμ...και δεν ξερω απο κωδικα να το φτιαξω....ξεστο οχι καθολου...με ντορι ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Λεπον να σας πω το τι αντιμετώπισα με το tb.από κιτκατ σε λολιποπ όχι απλώς το ζιπ, ούτε εφαρμογή δεν έκανε επαναφορά.σε Μ που τρέχω τώρα όταν είχα cm based με την προ έκδοση δεν έκανε επαναφορά, δούλευε μόνο η φρι έκδοση.πέρασα τεσλα και δουλεύει κανονικά.
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...