Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατα επανω να μεγαλωσει

Και παλι θολη ειναι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλυτερος κερνελ για την google edition?

 

το εφτιαξες κιολας το κινητακι ;

xceed 12a ή 14 αλλιως dori 9, εχουν πει καλα πραγματα κι εδω μεσα

εχουν βαλει λινκς τα παιδια στις προηγουμενες σελιδες

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

το εφτιαξες κιολας το κινητακι ;

xceed 12a ή 14 αλλιως dori 9, εχουν πει καλα πραγματα κι εδω μεσα

εχουν βαλει λινκς τα παιδια στις προηγουμενες σελιδες

 

ναι ναι ολα καλα εκανα βλακεια αλλα ευτυχως το g2 δεν μπρικαρει ποτε.. ευχαριστω θα δοκιμασω και θα γραψω εντυπωσεις. διαβαζω πολυ δυνατη και η ελληνικη ρομ.. θα δοκιμαστει!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν έχεις το g3 tweakbox full version σε lollipop και επιλέξεις ή μπαταρία να εμφανίζεται κυκλακι την άλλη πως την εξαφανίζεις;Στην kk εξαφανιζόταν αυτόματα.Επίσης το ρολόι στο κέντρο που έχω βάλει δεν αλλάζει το χρώμα του με τίποτα.Το βάζω πράσινο και βγαίνει άσπρο.Έχει θέμα σαν εφαρμογή; Edited by sifounas7
Link to comment
Share on other sites

το εφτιαξες κιολας το κινητακι ;

xceed 12a ή 14 αλλιως dori 9, εχουν πει καλα πραγματα κι εδω μεσα

εχουν βαλει λινκς τα παιδια στις προηγουμενες σελιδες

Έχει βγει και ο dori 9.1 με πολλές αλλαγές και επιπλέον swap file για την ραμ.... Αυτόν έχω βάλει άσσο τι βράδυ χθες και δεν έχω δει να λαγκαρει κάπου. Δείχνει πολύ καλός.

Link to comment
Share on other sites

Κερνελ τι εχεις;

Αυτόν που έχεις εσύ... Δεν έχω ασχοληθεί με τους κερνελ... Πάλι καλά που μπόρεσα να αλλάξω την μαμά rom... Μια χαρά είναι κ έτσι... Πάει μπάλα!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν έχεις το g3 tweakbox full version σε lollipop και επιλέξεις ή μπαταρία να εμφανίζεται κυκλακι την άλλη πως την εξαφανίζεις;Στην kk εξαφανιζόταν αυτόματα.Επίσης το ρολόι στο κέντρο που έχω βάλει δεν αλλάζει το χρώμα του με τίποτα.Το βάζω πράσινο και βγαίνει άσπρο.Έχει θέμα σαν εφαρμογή;

 

δεν εχω ασχοληθει με αυτα αλλα για την μπαταρια αν πας στις ρυθμισεις γενικες , μπαταρια και μετα ξετικαρεις την επιλογη "σταθμη της μπαταριας στη γραμμη καταστασης", δε θα φτιαξει ;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ασχοληθει με αυτα αλλα για την μπαταρια αν πας στις ρυθμισεις γενικες , μπαταρια και μετα ξετικαρεις την επιλογη "σταθμη της μπαταριας στη γραμμη καταστασης", δε θα φτιαξει ;

 

Φίλε μου η στάθμη φεύγει το εικονίδιο δεν φεύγει..Μάλλον θα έχει θέμα η εφαρμογή.Όχι τίποτα άλλο Στην kk ήταν τσάμπα και δούλευε σωστά και εδώ την πληρώσαμε και δεν δουλεύουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η στάθμη φεύγει το εικονίδιο δεν φεύγει..Μάλλον θα έχει θέμα η εφαρμογή.Όχι τίποτα άλλο Στην kk ήταν τσάμπα και δούλευε σωστά και εδώ την πληρώσαμε και δεν δουλεύουν όλα.

Μη βιαζεσαι φιλε. Ολα δουλευουν. Εσυ δεν το βρηκες. Πατησες hide battery;

Επισης για το χρωμα πρεπει να οατησεις πρωτα preview και μετα ok. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160222/76d4451cb9281017e801151b00b5b3b6.jpg

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μη βιαζεσαι φιλε. Ολα δουλευουν. Εσυ δεν το βρηκες. Πατησες hide battery;

Επισης για το χρωμα πρεπει να οατησεις πρωτα preview και μετα ok. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160222/76d4451cb9281017e801151b00b5b3b6.jpg

 

Τα έχω κάνει αυτά αλλά δεν δουλεύει.Την εφαρμογή την κατέβασα από xda Και είναι η 1.5.1(Μήπως φταίει αυτή) και μετά πήρα και την full έκδοση από το market.

Edited by sifounas7
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα δεν εξαφανίζεται το εικονίδιο της μπαταρίας αλλά δεν πειράζει
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε βάλει κάποια από τις ρομ των δικών μας παιδιών, με το τροποποιημενο κουρτινακι, δεν φεύγει η μπαταρία.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε βάλει κάποια από τις ρομ των δικών μας παιδιών, με το τροποποιημενο κουρτινακι, δεν φεύγει η μπαταρία.

Α μπραβο.. καπου ειχε αναφερθει και δεν το θυμομουν

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

με την ff 1.3 δεν μου δουλευει η εφαρμογουλα που ειχε ανεβασει ο Πανος, to keyplus !

εννοω παταω το πανω και αισθανομαι την δονηση οταν ξεκλειδωνω το κινητο, αντι να ανοιγει η εφαρμογη για να

αλλαξω το quickmemo στο keyplus, απλα με βαζει στην αρχικη οθονη !

 

οχι τιποτα αλλο, απλα με ειχε βολεψει μιας και ειχα βαλει τον φακο χεχε

 

βεβαια εννοειται αυτο δεν ειναι τιποτα μπροστα στην αψεγαδιαστη λειτουργια της ρομ ..πραγματικα αν εχει και

καλη μπαταρια ή φτιαχνει η μπαταρια με dori, θα ειναι τελεια

 

δεν ειχε το QMEMO η ρομ οποτε λογικο αυτο που γινοταν ...χαχα

εβαλα QMEMO με το ζιπακι και ολα καλα !!

Edited by answer13
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Τι κερνελ εχεις;

 

Αν έχετε βάλει κάποια από τις ρομ των δικών μας παιδιών, με το τροποποιημενο κουρτινακι, δεν φεύγει η μπαταρία.

 

Παιδια καλησπερα. Μολις τελειωσα το στησιμο της νεας f&f 1.3 και μπορω να πω οτι μου αρεσει παρα πολυ. Εχω μια ερωτηση.

Θελω να βαλω κυριος το framework 45x45 με το zip που μας ειχε δωσει ο κωστης κανει η αν θα το βαλω θα κλαταρει ??

Το ιδιο και για το qmemo που το θελω εχω ξανα το zip που ειχε δωσει ο κωστης..αυατ τα 2 κανουν θα δουλεψουν γιατι ειχα

ενα apk του quickmemoplus σκετο το 4.50.20 το κανω εγκατσταση αλλα γιοκ.. Πως θα κανω να δουλεψουν αυτα τα 2 ??? :confused:

Επισης σορυ αλλα ξαναεβαλα τον xceed 14 γιατι με τον μαμα δεν μου λειτουργουσε το color control.. Τωρα αν εκανα καλα θα δειξει... :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μολις τελειωσα το στησιμο της νεας f&f 1.3 και μπορω να πω οτι μου αρεσει παρα πολυ. Εχω μια ερωτηση.

Θελω να βαλω κυριος το framework 45x45 με το zip που μας ειχε δωσει ο κωστης κανει η αν θα το βαλω θα κλαταρει ??

Το ιδιο και για το qmemo που το θελω εχω ξανα το zip που ειχε δωσει ο κωστης..αυατ τα 2 κανουν θα δουλεψουν γιατι ειχα

ενα apk του quickmemoplus σκετο το 4.50.20 το κανω εγκατσταση αλλα γιοκ.. Πως θα κανω να δουλεψουν αυτα τα 2 ??? :confused:

Επισης σορυ αλλα ξαναεβαλα τον xceed 14 γιατι με τον μαμα δεν μου λειτουργουσε το color control.. Τωρα αν εκανα καλα θα δειξει... :p

Ποιο framework λες;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο framework λες;

 

Σορυ το zip με το frame 45x45 την διασταση της κατω μπαρας δηλαδη ηθελα να πω.. Αυτο θελω συν το Quickmemo+ κανουν αυατ τα zip ??? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σορυ το zip με το frame 45x45 την διασταση της κατω μπαρας δηλαδη ηθελα να πω.. Αυτο θελω συν το Quickmemo+ κανουν αυατ τα zip ??? ;) ;)

Frame δεν ειχα ανεβασει εγω.....τα ζιπακια που εδωσα ειναι ειδικα γι αυτη τη ρομ...οποτε προχωρα αφοωα και πες εντυπωσεις και αν δεν δουλευει κατι....επισης επιβεβαιωνω οτι dori 9.1 δουλευει αψογα με την ff 1.3

Link to comment
Share on other sites

Frame δεν ειχα ανεβασει εγω.....τα ζιπακια που εδωσα ειναι ειδικα γι αυτη τη ρομ...οποτε προχωρα αφοωα και πες εντυπωσεις και αν δεν δουλευει κατι....επισης επιβεβαιωνω οτι dori 9.1 δουλευει αψογα με την ff 1.3

 

Ναι οκ αλλα στην περιπτωση που κολλησει το zip με το frame και το quick memo τι κανω τα ξαναπερναω ολα αυτα ?? :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ αλλα στην περιπτωση που κολλησει το zip με το frame και το quick memo τι κανω τα ξαναπερναω ολα αυτα ?? :wacko:

Δε νομιζω να εχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Είμαι με kitkat. Ποιο ζιπάκι περνάω για να περάσω lolipop;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Είμαι με kitkat. Ποιο ζιπάκι περνάω για να περάσω lolipop;

https://www.dropbox.com/s/45bv9kg40c6jhl3/D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να εχεις προβλημα

 

Οκ το frame το εκανα 45x45 το quick memo υπαρχει περιπτωσει να το εχεις η να το κανουμε να δουλεψει στην f&f 1.3 ?? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...