Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ααα μια χαρααα θα τα εχεις γυρισει ολα οπως reef αγιο Νικολαο κλπ....σε λιγο ια ειναι ετοιμο το λινκ

 

ελπίζω το παλικάρι να μην είναι κάγκουρας και να πήγαινε σε κανά σοβαρό μαγαζί για καφέ :lol:

τώρα όσο αναφορά το φαγητό όποιος δεν έχει πάει για τσίπουρο και δεν έχει φάει παταούγκα από το rainbow και πιτσόγυρο από τον μάκη είναι σαν να μην ήρθε Βόλο :p

αστο διάολο πέινασα

 

 

ααα και για τη rom έχει διορθωθεί μήπως το θεματάκι με τα video και την πράσινη οθόνη??

Edited by shyster
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει κατι αναλογο σε μια ωραια εφαρμογη και λεγεται AcDisplay κατεβασε το απο το play store ... ;) Τωρα αν υπαρχει κατι τετοιο

στο xposed δεν ξερω καν γιατι ειδες κανα module που να λεει αυτο το ονομα ?? :O

 

Ναι το διάβασα σε ένα άρθρο για το s7 για το αν θα το πάρουν τα παλιά galaxy με κάποιο update και κάποιος ανέφερε ότι και να μην το πάρουν ας είναι καλά το xposed..

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η κάμερα με την 1.3 του Κωστή; για το βίντεο λέω...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το διάβασα σε ένα άρθρο για το s7 για το αν θα το πάρουν τα παλιά galaxy με κάποιο update και κάποιος ανέφερε ότι και να μην το πάρουν ας είναι καλά το xposed..

 

Αυτά χαλάνε πολύ μπαταριά όμως .... γύρο στο 1% την ώρα, άρα σε μια γεμάτη εργάσιμη μέρα μόνο από αυτό χάνεις 8-12%.

Μπορεί να χαλάσει και η οθόνη με το μόνιμο μοτίβο πάνω στο ίδιο σημείο για τόσο μεγάλο χρονικό σημείο!!!

Έχει γίνει ιδική δουλειά στις καινούργιες οθόνες για αυτόν τον σκοπό...(G5,S7)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά χαλάνε πολύ μπαταριά όμως .... γύρο στο 1% την ώρα, άρα σε μια γεμάτη εργάσιμη μέρα μόνο από αυτό χάνεις 8-12%.

Μπορεί να χαλάσει και η οθόνη με το μόνιμο μοτίβο πάνω στο ίδιο σημείο για τόσο μεγάλο χρονικό σημείο!!!

Έχει γίνει ιδική δουλειά στις καινούργιες οθόνες για αυτόν τον σκοπό...(G5,S7)

 

Ναι ετσι ειναι δικιο εχεις ... Αν ομως εχει καποια κινηση λογικα δεν θα εχει burn in...Mολις τσεκαρα ειδα οτι στο xposed υπαρχει ενα με το ονομα Always Expandable Notifications το εχει δοκιμασει κανεις ειναι κατι τετοιο κανει δουλεια η ειναι ασχετο ?? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω το παλικάρι να μην είναι κάγκουρας και να πήγαινε σε κανά σοβαρό μαγαζί για καφέ :lol:

τώρα όσο αναφορά το φαγητό όποιος δεν έχει πάει για τσίπουρο και δεν έχει φάει παταούγκα από το rainbow και πιτσόγυρο από τον μάκη είναι σαν να μην ήρθε Βόλο :p

αστο διάολο πέινασα

 

 

ααα και για τη rom έχει διορθωθεί μήπως το θεματάκι με τα video και την πράσινη οθόνη??

Εγω να σου πω την αληθεια δεν ειμαι καγκουρας αλλα εχω παει πα του σε ολα.....αναλογα τον καιρο εχεουν ολα την αξια τους με καγκουρεςκαι μη τεσπα ειναι μια πολη μαγικη και με δημαρχο Μπεο τωρα τα σπαμε :p

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η κάμερα με την 1.3 του Κωστή; για το βίντεο λέω...

 

 

ναι μια χαρα

 

ρε σεις αυτο πεταει :D :D :D

 

μπραβο ρε κωστη

Edited by answer13
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

ναι μια χαρα

 

ρε σεις αυτο πεταει :D :D :D

 

μπραβο ρε κωστη

Τι κερνελ εχεις;

Link to comment
Share on other sites

μπραβο παιδια και kosti για την δουλεια...keep going

δυστυχως δεν θα περασω τπτ για ειναι στο service το κινητο κλασικα για την κιτρινιλα...

 

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ (λογο κιτρινιλας)

επερνα συνεχεια τηλ απο πριν το χριστογεννα για αλλαγη οθονης αλλα ολο μου ελεγαν δεν εχουμε..μετα απο φωνες μου ειπαν οτι εχουν και οτι να το στειλω αμεσα...οποτε οσοι εχουν το ιδιο προβλημα ας επικοινωνησουν και καια φωνουλα δεν βλαπτει..αλλα το σερβις της lg ειναι μακραν το καλυτερο που εχω δει ανεξαρτητα με αυτο το μικρο θεματακι

 

μολις το παρω θα ειμαι ετοιμος για φλασαρισματα

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ κομπλέ! Σφαίρα πάει....μπράβο Κωστή !κ η κάμερα οκ!
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ κομπλέ! Σφαίρα πάει....μπράβο Κωστή !κ η κάμερα οκ!

Κερνελ τι εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Κερνελ τι εχεις;

 

εγω εχω αυτον που εφτιαξες κι εχει η ρομ, αφου ειπες να μην το αλλαξουμε :p

και ο φανης προφανως το ιδιο εχει, δεν νομιζω να το αλλαξε τοσο γρηγορα

και το T-action μια χαρα δουλευει

Edited by answer13
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτον που εφτιαξες κι εχει η ρομ, αφου ειπες να μην το αλλαξουμε :p

και ο φανης προφανως το ιδιο εχει, δεν νομιζω να το αλλαξε τοσο γρηγορα

και το T-action μια χαρα δουλευει

Οκ μια χαρα.....δεν σας πιεζω να βαλε αλλον αν θελετε :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια νομιζω πως μπρικαρε γ τ καλα τ κινητο.. πηγα να κανω μια ρομ φλασαρισμα και τωρα οταν τοσυνδεω σε υπολογιστη μου βγαζει μηνυμα πρεπει να διαμορφωσετε τον δισκο πριν τον χρησιμοποιησετε..τι μπορω να κανω???
Link to comment
Share on other sites

παιδια νομιζω πως μπρικαρε γ τ καλα τ κινητο.. πηγα να κανω μια ρομ φλασαρισμα και τωρα οταν τοσυνδεω σε υπολογιστη μου βγαζει μηνυμα πρεπει να διαμορφωσετε τον δισκο πριν τον χρησιμοποιησετε..τι μπορω να κανω???

Srktool λεγεται....ενα προγραμμα που ξεμπρικαρεις το κινητο....ψαξε λιγο στο google

Link to comment
Share on other sites

παιδια νομιζω πως μπρικαρε γ τ καλα τ κινητο.. πηγα να κανω μια ρομ φλασαρισμα και τωρα οταν τοσυνδεω σε υπολογιστη μου βγαζει μηνυμα πρεπει να διαμορφωσετε τον δισκο πριν τον χρησιμοποιησετε..τι μπορω να κανω???

 

δεν παθαινει τιποτα το G2 ...εδω εισαι οπως ειπε το παιδι

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076

 

εννοειται μην κανεις διαμορφωση

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Οκ μια χαρα.....δεν σας πιεζω να βαλε αλλον αν θελετε :p

 

Δεν μπορούσα να μην ρωτήσω χιχιχι.....

ποιον kernel πείραξες (τον xceed12/14) και του πείραξες την gpu; :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστούσε Κώστα για τις ρομ, δουλεύουν ολα σ'αυτη ή λείπει κατι; Από ταχύτητα ακούω καλά λόγια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσα να μην ρωτήσω χιχιχι.....

ποιον kernel πείραξες (τον xceed12/14) και του πείραξες την gpu; :)

Οχι ειναι στοκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και ευχαριστούσε Κώστα για τις ρομ, δουλεύουν ολα σ'αυτη ή λείπει κατι; Από ταχύτητα ακούω καλά λόγια.

Δεν ξερω τι χρησιμοποιεις και τι οχι.....δοκιμασε και πες αν λειπει κατι μα το ανεβασω μα το φλασαρεις

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα κι εγω και οταν κανω επανεκκινηση μου πεταει αυτο το μνμ http://s22.postimg.org/w49bo4ma5/Screenshot_2016_02_22_18_26_12.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι στοκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω τι χρησιμοποιεις και τι οχι.....δοκιμασε και πες αν λειπει κατι μα το ανεβασω μα το φλασαρεις

 

Τη google edition 1.3 έχω τώρα και το μόνο που μου λείπει είναι ή quickwindow με το ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Τη google edition 1.3 έχω τώρα και το μόνο που μου λείπει είναι ή quickwindow με το ρολόι

Δοκιμασε την γιατι δεν εχω θηκη τετοια να την δοκιμασω

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την εβαλα κι εγω και οταν κανω επανεκκινηση μου πεταει αυτο το μνμ http://s22.postimg.org/w49bo4ma5/Screenshot_2016_02_22_18_26_12.jpg

Ειναι θολη η εικονα δεν μπορω να καταλαβω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...