Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κάνει εγκατάσταση μέσω recovery και μετά κατεβάζεις και κανείς απλή εγκατάσταση σαν εφαρμογή αυτο

https://www.dropbox.com/s/gjyn1w1lfimw5le/XposedInstaller_3.0_alpha4.apk?dl=0

 

Ok ευχαριστω και μετά βάζω το lg3tweaks για να αλλάξω τη navbar;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

UPDATEEEEEEE!!!!!!!

Καλησπερα παιδια μια μικρη αναβαθμιση της F&F πλεον V1.1

Προσθηκη και διορθωσεις..οπως

1.Τ-Action

2.Διπλο Παραθυρο

3.Θηκη Quick Window(θελω να μου πειτε αν δουλευει γιατι δεν εχω θηκη να το ελενξω)

4.Διαφορα build.prop για καλυτερο σημα free ram battery drain και αλλα.....θελω να μου πειτε αν δειτε καποια διαφορα..

5.Λιγο debloat ακομα (xaxaxa μερικα φαινονται μερικα οχι) (οποιος θελει quick memo μου λεει να του το δωσω)

Αυτα προς το παρον δεν θυμαμαι κατι αλλο....

Ειναι η τελευταια εκδοση(μαλλον)

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qUk1LRjVpQkJpcGM/view

QMEMO

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qdGRTbUtXSVhRNk0/view?usp=sharing

 

Quick window δουλεύουν μόνο οι κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την srkg2 4 η ρομ δεν έχει μεγάλες διαφορές από την 3. Πρέπει να είναι κάποιο official update. Πέρα από την γνωστή σταθερότητα της stock δεν δουλεύει η καταγραφή βίντεο..ο somboons είπε θα το κοιτάξει αυτή την εβδομάδα...όποτε όσοι θέλατε να την φλασαρετε παγωστε το λίγο..
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την srkg2 4 η ρομ δεν έχει μεγάλες διαφορές από την 3. Πρέπει να είναι κάποιο official update. Πέρα από την γνωστή σταθερότητα της stock δεν δουλεύει η καταγραφή κβίντεο..ο somboons είπε θα το κοιτάξει αυτή την εβδομάδα...όποτε όσοι θέλατε να την φλασαρετε παγωστε το λίγο..

 

Και κάτι άλλο... Αν έχετε βάλει το καινούριο recovery, φλασαροντας τη σας γυρνάει στο παλιο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο... Αν έχετε βάλει το καινούριο recovery, φλασαροντας τη σας γυρνάει στο παλιο.

Πάντως και εμένα έγινε κάτι κουλό με αυτή την srk και την recovery 2.7.8.1. Σήμερα το πρωί έκανα restore από την srk 4 στην 3. Το restore στην recovery μου έγραψε restore complete 100% και από κάτω με κόκκινα γράμματα failed. Παρόλα αυτά το restore έγινε κανονικά και bootαρα στην srk 3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

http://s10.postimg.org/wn550zoit/Screenshot_3_2016_11_40_15.jpg

 

http://s16.postimg.org/3l8q46ilt/Screenshot_3_2016_11_41_34.jpg

 

Το σκορ ειναι πολυ καλο αλλα γιατι βγαζουμε τοσο λιγο στο 3D;

 

Παντως με την ελληνικη ROM ( καμια σχεση βεβαια με του SOTMAX 4.4.2 KK που δεν ηταν καλη ) 3.37' οθονη σε πεντε μερες χωρις 3G και παιχνιδια , φαντασου με νεα μπαταρια.

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εμένα έγινε κάτι κουλό με αυτή την srk και την recovery 2.7.8.1. Σήμερα το πρωί έκανα restore από την srk 4 στην 3. Το restore στην recovery μου έγραψε restore complete 100% και από κάτω με κόκκινα γράμματα failed. Παρόλα αυτά το restore έγινε κανονικά και bootαρα στην srk 3

 

Εμένα έγινε κανονικά χωρίς να μου γράψει failed γιατί πριν κάνω restore ξαναφλασαρα το καινούργιο recovery με το οποίο είχα πάρει το backup.

Link to comment
Share on other sites

Ο νέος dori 9.0 τρέχει πολύ ωραία με f&f 1.0 μπορώ να πω καλύτερα από xceed 14

 

Από μπαταρία σε σχέση με xceed πως πάει??

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία σε σχέση με xceed πως πάει??

 

Από χθες τον έχω και δεν έχω πλήρη άποψη αλλά φαίνεται αρκετά καλά με Default ρυθμίσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βράδυ καταναλωσε 2%

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

στη f&f και στην storm οσοι εχουν quick cover case δεν τους λειτουργει το ρολοι και αλλα παραμονο το call logs

 

λοιπον σας βρηκα(xda) 2 modακια που λειτουργουν και τα εχω δοκιμασει

 

το ρολοι

για την μουσικη

 

η τα φλασαρετε η copy paste στο priv-app με permision 644 (με copy paste το εκανα εγω για βαριουμουν αλλα χρειαζεται reboot-ετσι για να βασαμιζομαι χαχαχ)

 

 

 

εχεις xposed?

 

Μπορείς να ξαναβάλεις φίλε μου τα 2 modακια για να τα δοκιμάσουμε με την ff 1.1;

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα τα διεγραψα καταλαθος απο το dropbox μου

 

Να τα καινουργια

 

MUSIC

CLOCK

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα τα διεγραψα καταλαθος απο το dropbox μου

 

Να τα καινουργια

 

MUSIC

CLOCK

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!

 

Δεν δουλεύει ούτε αυτό δυστυχώς.Στην ff 1 και στην 1.1 δουλεύουν μόνο οι κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει ούτε αυτό δυστυχώς.Στην ff 1 και στην 1.1 δουλεύουν μόνο οι κλήσεις

εμενα στην ff 1 δουλέυαν και ρολοι και call logs και οι κλησεις και η μουσικη...αλλα επειδη πηρα μια κινεζια θηκη δεν πιανουν παντα γιατι δεν πιανει καλα τον αισθητηρα μαλλον.τα εχεις ενεργοποιησει απο τις ρυθμισεις?το ρολοι ελεγε νομιζω οτι οταν το περασεις πρωτα να κλησεις το κινητο και μετα το καπακι για πρωτη φορα

 

NAVI BAR

 

καποιοι ζητησαν μεγεθη για την nav οριστε εδω ειναι απο την thunder.αλλαζει το framework-res.apk δεν ξερω αν επιρεαζει σε κατι την ff πρωτα backup και πειτε αν λειτουργει..copy - paste στο system/framework με τα καλληλα permitions

 

τωρα αν θελουν τα παιδια να το ενσωματωσουν στο ζιπ τους οπως στην thunder μπορω να τους πω το πως

Link to comment
Share on other sites

εμενα στην ff 1 δουλέυαν και ρολοι και call logs και οι κλησεις και η μουσικη...αλλα επειδη πηρα μια κινεζια θηκη δεν πιανουν παντα γιατι δεν πιανει καλα τον αισθητηρα μαλλον.τα εχεις ενεργοποιησει απο τις ρυθμισεις?το ρολοι ελεγε νομιζω οτι οταν το περασεις πρωτα να κλησεις το κινητο και μετα το καπακι για πρωτη φορα

 

NAVI BAR

 

καποιοι ζητησαν μεγεθη για την nav οριστε εδω ειναι απο την thunder.αλλαζει το framework-res.apk δεν ξερω αν επιρεαζει σε κατι την ff πρωτα backup και πειτε αν λειτουργει..copy - paste στο system/framework με τα καλληλα permitions

 

τωρα αν θελουν τα παιδια να το ενσωματωσουν στο ζιπ τους οπως στην thunder μπορω να τους πω το πως

 

Δεν είναι περασμένο στο ui στις ρυθμισεις το quick window.Τα δοκίμασα όλα αλλά δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

εμενα στην ff 1 δουλέυαν και ρολοι και call logs και οι κλησεις και η μουσικη...αλλα επειδη πηρα μια κινεζια θηκη δεν πιανουν παντα γιατι δεν πιανει καλα τον αισθητηρα μαλλον.τα εχεις ενεργοποιησει απο τις ρυθμισεις?το ρολοι ελεγε νομιζω οτι οταν το περασεις πρωτα να κλησεις το κινητο και μετα το καπακι για πρωτη φορα

 

NAVI BAR

 

καποιοι ζητησαν μεγεθη για την nav οριστε εδω ειναι απο την thunder.αλλαζει το framework-res.apk δεν ξερω αν επιρεαζει σε κατι την ff πρωτα backup και πειτε αν λειτουργει..copy - paste στο system/framework με τα καλληλα permitions

 

τωρα αν θελουν τα παιδια να το ενσωματωσουν στο ζιπ τους οπως στην thunder μπορω να τους πω το πως

 

Eδω το ζιπακι για 45Χ45, φλασαρεται ειτε απο recovery ειτε απο Flashify

http://1drv.ms/1Q9aNVo

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και κυρίως με πόση φωτεινότητα; Είναι το πιο σημαντικό

Παιζει ρολο στο Antutu η φωτεινοτητα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιζει ρολο στο Antutu η φωτεινοτητα;

 

Οχι sorry άκυρο έβλεπα άλλη εικόνα με στατιστικά μπαταρίας και μπερδεύτηκα...

Link to comment
Share on other sites

Με xceed 14 στα 450 MHZ και 2.26GHZ. Τον εχω οπως ειναι κανονικα.

 

Επισης

http://s22.postimg.org/7avl5tq4d/Screenshot_2016_02_11_12_47_38.jpg

 

Εκεινες ομως οι 7 ωρες μου εχουν λειψει. Καθε 3 λεπτα 1% τωρα.

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις απο κοστος σπασμενης οθονης? Βασικα τα δειχνει ολα μαυρα αλλα δουλευει το κινητο. Αξιζει η αγορα απο ebay και να βρω εναν τεχνικο να μου βαλει τη καινουργια οθονη ή να το στειλω procordia?

 

Edit: Τελικα θα το παω σε εναν τεχνικο υπολογιστων. Εχει ετοιμες οθονες. Original μου ειπε. Το καλο ειναι οτι μου δινει 6 μηνες εγγυηση ωστε αν μου εμφανισει το παραμικρο η οθονη το παω πισω το φτιαχνει ή αλλιως μου δινει τα χρηματα μου πισω. Ολα αυτα στη τιμη των 100 ευρω.

Edited by toubano44

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις απο κοστος σπασμενης οθονης? Βασικα τα δειχνει ολα μαυρα αλλα δουλευει το κινητο. Αξιζει η αγορα απο ebay και να βρω εναν τεχνικο να μου βαλει τη καινουργια οθονη ή να το στειλω procordia?

 

Edit: Τελικα θα το παω σε εναν τεχνικο υπολογιστων. Εχει ετοιμες οθονες. Original μου ειπε. Το καλο ειναι οτι μου δινει 6 μηνες εγγυηση ωστε αν μου εμφανισει το παραμικρο η οθονη το παω πισω το φτιαχνει ή αλλιως μου δινει τα χρηματα μου πισω. Ολα αυτα στη τιμη των 100 ευρω.

 

Δινεις 25€ παραπανω και το πας Procordia κι εχεις το κεφαλι σου ησυχο οτι θα ειναι original οθονη κι οτι θα γινει αψογη δουλεια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...