Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πριν λιγο εβαλα την fast και κανω τωρα το στησιμο κλπ..Ωραια αρχικα...!!!Αυτο που ειδα ειναι οτι στην οθονη κλειδωματος

δεν εχει μονιμα τα εφε καιρου οπως ειχε οι στορμ και οι αλλες ?? Ειναι ευκολο να το κανουμε να λειτουργει και αυτο η το εχει ?? ;)

 

Σε εμένα δουλεύει.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

στην fast, εμφανίζεται διπλη μπαταρία, η κανονική της rom και μια ακόμα μεσω tweaksbox, δεν μπορεί να εξαφανιστεί η μία;

ούτε αν κανω απόκρυψη stock battery μέσω tweaksbox γινεται τιποτα

το ίδιο παρατήρησα και όταν ειχα φλασάρει το LGSysyemUI που ειχε δώσει η ομάδα της fast storm στην google edition1.3

Link to comment
Share on other sites

στην fast, εμφανίζεται διπλη μπαταρία, η κανονική της rom και μια ακόμα μεσω tweaksbox, δεν μπορεί να εξαφανιστεί η μία;

ούτε αν κανω απόκρυψη stock battery μέσω tweaksbox γινεται τιποτα

το ίδιο παρατήρησα και όταν ειχα φλασάρει το LGSysyemUI που ειχε δώσει η ομάδα της fast storm στην google edition1.3

 

Επειδη οπως εχουμε πει εχει ενσωματομενα τα περισσοτερα flags που χρειαζεται μπορει να φλασαριστει σε ολες τις ρομ, αυτο το πλεονεκτημα εχει το αντιτιμο να μην λαμβανει υποψιν εντολες που προσπαθουν να του τα αλλαξουν, αν θες μπορω να σου στειλω το γνησιο με λιγοτερες ομως δυνατοτητες και εικονιδια

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στην fast, εμφανίζεται διπλη μπαταρία, η κανονική της rom και μια ακόμα μεσω tweaksbox, δεν μπορεί να εξαφανιστεί η μία;

ούτε αν κανω απόκρυψη stock battery μέσω tweaksbox γινεται τιποτα

το ίδιο παρατήρησα και όταν ειχα φλασάρει το LGSysyemUI που ειχε δώσει η ομάδα της fast storm στην google edition1.3

Εγώ πέρασα το ζιπ στην Google edition 1.3 και δεν έχω πρόβλημα με την μπαταρία, ένα εικονίδιο μου βγάζει κανονικά....

Link to comment
Share on other sites

Και γω που το πέρασα στην google edition 1.3 έχω ενα εικονίδιο συν τα καλουδια που πέρασαν τα παιδια
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να κανεις καθαρη-καθαρη εγκατασταση θα πρεπει να περασεις τη ROM σε ενα φλασακι OTG και στα wipes να επιλεξεις μαζι με τα κλασικα και το internal storage. Θα σβηστουν τα ΠΑΝΤΑ και μετα θα εγκαταστησεις τη ROM που θες η οποια θα βρισκεται στο φλασακι σου.

 

Αν κάνεις όλα τα wipes (κ το internal δηλαδή), δεν μπορείς να συνδέσεις με το USB καλώδιο το κινητό στον υπολογιστή και να μεταφέρεις την ROM κλπ (εννοείται όσο είναι το κινητό στην Recovery); Σε μένα (TWRP) το αναγνωρίζει, αλλά δεν ξέρω αν θα το αναγνωρίζει μετά τα wipes!

Link to comment
Share on other sites

jaranor μη κουράζεσαι φίλε τσάμπα είναι...

 

Δεν μπορείς να φανταστείς τι ευκολία είναι αν ασχολείσαι με το "άθλημα"... ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη οπως εχουμε πει εχει ενσωματομενα τα περισσοτερα flags που χρειαζεται μπορει να φλασαριστει σε ολες τις ρομ, αυτο το πλεονεκτημα εχει το αντιτιμο να μην λαμβανει υποψιν εντολες που προσπαθουν να του τα αλλαξουν, αν θες μπορω να σου στειλω το γνησιο με λιγοτερες ομως δυνατοτητες και εικονιδια

 

ok, θα μείνω προς το παρον έτσι, δεν με χαλάει και τοσο

Link to comment
Share on other sites

Συλλογή κάνεις; χεχε... 4 Roms έτοιμες για φλασάρισμα ανά πάσα στιγμή δηλαδή! :P

 

Μόνο 4?????:lol::lol: Τέσσερις έχω εγώ με ενα μόνο usb.... :p

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Συλλογή κάνεις; χεχε... 4 Roms έτοιμες για φλασάρισμα ανά πάσα στιγμή δηλαδή! :P

 

4?

 

Περίπου 60 - 70 rom μπορώ να έχω μέσα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω την συσκευη 1μισι χρονο,θελω να την ρουταρω και να περασω καμια recover αλλα οσες φορες και να το παλαψα δεν μπορεσα να βγαλω ακρη!! ειναι κανενας απο θεσσαλονικη ωστε να συναντηθουμε και να μου το κανει??οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει πμ!! ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μόνο 4?????:lol::lol: Τέσσερις έχω εγώ με ενα μόνο usb.... :p

 

4?

 

Περίπου 60 - 70 rom μπορώ να έχω μέσα...:lol:

 

έλα ρε κοινότητα του G2 τιτανοτεράστια! :bow:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την MIUI περασμένη. Λόγω στοιχήματος βάζω το futbol24 και γενικά όποια εφαρμογή για γκολ και να βάλω δεν μου χτυπάει όταν μπαίνει γκολ. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την MIUI περασμένη. Λόγω στοιχήματος βάζω το futbol24 και γενικά όποια εφαρμογή για γκολ και να βάλω δεν μου χτυπάει όταν μπαίνει γκολ. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Εχω καιρο να φορεσω MIUI αλλα απ' ό,τι θυμαμαι εχει επιλογη να ανοιξεις ή να κλισεις τις ειδοποιησεις οποιασδηποτε εφαρμογης η οποια βρισκεται στις ρυθμισεις,εφαρμογες,ολα,[ονομα εφαρμογης]. Οπως ειναι πλεον δηλαδη και στις τελευταιες εκδοσεις του Android.

 

Κατι "show pop ups", "allow pop ups", ... κατι τετοιο...

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα βλεπουμε με λυπη οτι το φορουμ εχει γινει ρατσιστικο απεναντι στις παχουχουλες ρομ και για αυτο η ομαδα μας αποφασισε να κανει λιφτινγκ στη καλυτερη μαζι με την F&F ,V10 ported rom αυτη τη στιγμη ,δηλαδη τη Storm, για το ποια ειναι η Κυρια εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6525642#post6525642

Κατεβαζεις απο εδω

https://drive.google.com/file/d/0B2rmu6iwEplYM0dSeU9EZnpJdzA/view?usp=sharing

H Storm_v1.2_07Jan2016_mod ειναι full απο LG apps για οσους προτιμουν τις <<γεματες>> ρομ με τη διαφορα ομως οτι εχουν αφαιρεθει οι εφαρμογες τριτων που ειχαν βαλει οι βραζιλιανοι και προσθεθηκαν μερικα νεα καλουδια :...........

.............

.............

Οι εκπληξεις συνεχιζονται....

 

Super!!!!!!!! Την έχω τρεις μέρες τώρα και πάει πολύ καλά. Για όσους θέλουν όλες τις εφαρμογές και τα προσθετα καλούδια...... Δοκιμάστε τη.....

 

Βάλτε xceed 12a. Πάει πολύ καλα

https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087001842

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Super!!!!!!!! Την έχω τρεις μέρες τώρα και πάει πολύ καλά. Για όσους θέλουν όλες τις εφαρμογές και τα προσθετα καλούδια...... Δοκιμάστε τη.....

 

Βάλτε xceed 12a. Πάει πολύ καλα

https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087001842

 

Καλημεραααα!!! Σε ολα τα παιδια !!! Η 12a ειναι καλυτερος και ποιο σταθερος κερνελ (δεν τον εχω δοκιμασει ποτε) με καλυτερη αυτονομια απο τον ειδη πολυ καλο και σταθερο 14 ?? Ρωταω εσενα κατερινα που εχεις κανει παρα πολλα φλασαρισματα ...!!! Γιατι και απο τον 16 απογοητευτικα.. Τον ειχα βαλει στην storm 1.2 mod και με το ζορι ειχα 4 ωρες και αν... Τωρα ποια ειναι η αποψη σας - διαφορες με την fast μιας και φοραω αυτην την ρομ απο χτες και γενικα εχει αρκετα πραγματα σε σχεση με την storm αυτα που θελω εγω τουλαχιστον τα εχει... Ποιες ειναι η διαφορες εγω τουλαχιστον βρε παιδια δεν καταλαβα..Αυτο που ειδα στην φαστ και μου αρεσε πολυ ειναι οτι ανοιγει της εφαρμογες αμεσα και εχει καλη διαχειριση ραμ αλλα με xceed 14 ... To μονο κουλο μου ειχε κανει στην αρχη οταν εβαλα τα apps μου με την σειρα που ηθελα εγω και τους φακελους κλπ μου εδειχνε αλλοκοτα την μια εφαρμογη η 2-3 μαζι ποιο πανω η και κατω απο της αλλες και ας ηταν στην ιδια σειρα δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω εχω και screen shot αλλα μετα απο κανα 2 restart λογο xposed (v80.sdk) εφτιαξε δεν ξερω γιατι μου το εκανε αυτο...!! Γενικα εχουμε κατασταλαξει ποια απο της 2 ρομ ειναι ποιο καλη με καλυτερη αυτονομια κλπ και με τον κερνελ γιατι και οι 2 ειναι σχεδον ιδιες ..... ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..... Δεν είναι ίδιες οι ρομ.. Η fast έχει λιγότερες μαμά εφαρμογές. Στη storm προστεθηκαν το taction, key plus, ogyoutube, lg phone from, flash player.

Γρήγορες και οι δύο.

Δεν θυμάμαι διάφορες xceed 12 και 14 απλά θυμήθηκα ότι ήμουν ευχαριστημένη με τη 12 και την έβαλα. Πάει πολύ καλά και έχει καλή μπαταρία.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..... Δεν είναι ίδιες οι ρομ.. Η fast έχει λιγότερες μαμά εφαρμογές. Στη storm προστεθηκαν το taction, key plus, ogyoutube, lg phone from, flash player.

Γρήγορες και οι δύο.

Δεν θυμάμαι διάφορες xceed 12 και 14 απλά θυμήθηκα ότι ήμουν ευχαριστημένη με τη 12 και την έβαλα. Πάει πολύ καλά και έχει καλή μπαταρία.

 

Kατανοητα ολα αυτα η αληθεια ειναι και οι 2 ειναι πολυ καλες !!! Ισως η storm δεν μου εκατσε καλα γιατι την ειχα δοκιμασει με xceed 16 και δεν μου ειχε καθολου καλη αυτονομια ... !!! Θα δοκιμασω 1-2 κυκλους την fast με τον 14 και μετα 1-2 κυκλους με τον 12 και θα δουμε... !!! Μεχρι να βγει ο τελικος - σταθερος xceed 17 εχουμε καιρο..!!! Ααααχχχχ αραγε θα βγει καμια mod 6.0 mm rom για το κινητο μας καποια στιγμη η δεν θα ερθει ποτε..?? Ασχετο φιλος μου συμφωρουμητης εβαλε καινουργια μπαταρια στο g2 και ειδε τουλαχιστον μια ωρα οθονης επανω με μεση χρηση οποτε καλοι οι kernel ελαφρωματα κλπ αλλα μετα απο τοσο καιρο χρησης εχετε υποψην και αυτο παιζει ρολο!! Καλημερα!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια οποιος ειναι με F&F v1.0 τι προβληματα υπαρχουν να τα λυσω αν μπορω γιατι θα ειναι μαλλον τελευταια εκδοση....δεν νομιζω να υπαρχει κατι αλλο να προσθεσω....ειναι γρηγορη και με καλη μπαταρια...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια οποιος ειναι με F&F v1.0 τι προβληματα υπαρχουν να τα λυσω αν μπορω γιατι θα ειναι μαλλον τελευταια εκδοση....δεν νομιζω να υπαρχει κατι αλλο να προσθεσω....ειναι γρηγορη και με καλη μπαταρια...

Κωστα μπορεις να με πεις ποιες αλλες εφαρμογες μπορω να αφαιρεσω στην F&F v1.0 ωστε να ελαφρυνει και αλλο;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...