Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοειται... κατεβασα το apk απο το g2 αλλα και παλι δεν το κανει εγκατασταση..

 

anyway, θα βγαλουμε ακρη αυριο..καλο βραδυ

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ίσως ......χαζή διευκρίνιση!! Έχεις φαντάζομαι custom recovery TWRP;;

 

Πως μπορώ να το τσεκαρω γιατί δεν είμαι σίγουρος μη κανω καμια πατάτα ?

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο τον cloudy3.3 ειπα να σας επιστευτω. Αυτο που εκανα ειναι να κανω back up τα αρχεια μεσω LG BACK UP. Το θεμα ειναι οτι η LG δεν εχει restore στην δικη σας FF 1.0. Ολα ειναι κει στα 800ΜΒ και δεν μπορω να τα ανοιξω. Ειναι ενα αρχειο .lbf.

Υπαρχει καποιος να εχει το στοκ αρχειο του LG back up και ΠΡΟΣΟΧΗ ποτε ξανα LG back up.

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να το τσεκαρω γιατί δεν είμαι σίγουρος μη κανω καμια πατάτα ?

Αρα δεν εχεις.

Εχεις ασχοληθει ποτε με custom ROMs;

Πρεπει πρωτα να το ρουταρεις και μετα να περασεις το TWRP και τελος να φλασαρεις τη ROM.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο τον cloudy3.3 ειπα να σας επιστευτω. Αυτο που εκανα ειναι να κανω back up τα αρχεια μεσω LG BACK UP. Το θεμα ειναι οτι η LG δεν εχει restore στην δικη σας FF 1.0. Ολα ειναι κει στα 800ΜΒ και δεν μπορω να τα ανοιξω. Ειναι ενα αρχειο .lbf.

Υπαρχει καποιος να εχει το στοκ αρχειο του LG back up και ΠΡΟΣΟΧΗ ποτε ξανα LG back up.

Μην πελαγωνεις φίλε μου..βρες το lg backup από άλλη ρομ και πέρνα το στο system/priv apps με κατάλληλα δικαιώματα και θα είσαι κομπλέ..εγώ αυτό έκανα. Έτσι πρόσθεσα και τον lg browser γιατί δεν τον είχε στην ρομ των παιδιών (σε εμένα τουλαχιστον)

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

τελικα κανεις απεγκατασταση το youtube και μετα εγκατασταση το ogyoutube ! τρομερη εφαρμογη, επιτελους....

 

δεν χρειαζεται xposed, root χρειαζεται ; να το πω και σε αλλους να το κανουν εγκατασταση αν δεν χρειαζεται :-)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Αυτα να βλεπω...μερα παρα μερα και νεες ρομ.και πολλα καλουδια..για να περνει φωτια το twrp απο τα φλασαρισματα
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα ,για το OGyoutube διορθωθηκε το λινκ

Στην υπογραφη μου απο εδω και περα θα υπαρχουν τα λινκς για τις ρομ της ομαδας μας

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν εχεις.

Εχεις ασχοληθει ποτε με custom ROMs;

Πρεπει πρωτα να το ρουταρεις και μετα να περασεις το TWRP και τελος να φλασαρεις τη ROM.

 

Με custom rooms στο G2 οχι στο Galaxy S advance που είχα πιο παλιά αρκετές.

Το τηλέφωνο το έχω ρουτάρει με το LG one click root και TWRP με το AutoRec.

Link to comment
Share on other sites

Με custom rooms στο G2 οχι στο Galaxy S advance που είχα πιο παλιά αρκετές.

Το τηλέφωνο το έχω ρουτάρει με το LG one click root και TWRP με το AutoRec.

Ε τοτε εχεις. Για να σιγουρευτεις κατεβασε μια εφαρμογη πχ quick boot και επελεξε reboot to recovery να δεις αν θα σε παει στο TWRP.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν εχεις.

Εχεις ασχοληθει ποτε με custom ROMs;

Πρεπει πρωτα να το ρουταρεις και μετα να περασεις το TWRP και τελος να φλασαρεις τη ROM.

 

Ε τοτε εχεις. Για να σιγουρευτεις κατεβασε μια εφαρμογη πχ quick boot και επελεξε reboot to recovery να δεις αν θα σε παει στο TWRP.

 

Οκ όλα καλά πάω για fast & furious.

tnx για όλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γ..ώ την καταδίκη μου τι έκαναν πάλι εκεί στην nova με το nova go και δεν παίζουν τα παλιά apk.Ενώ έπαιζε μέχρι τώρα με hide my root και παλιό apk,τώρα σε αναγκάζει να κάνεις υποχρεωτικά αναβάθμιση και δεν παίζει με τίποτα..Μήπως έχει ασχοληθεί κάποιος να βρούμε λύση ; Edited by sifounas7
Link to comment
Share on other sites

Οκ όλα καλά πάω για fast & furious.

tnx για όλα.

 

Παιδιά μετά την εγκατάσταση της fast & furious και το reboot πόση ώρα κανει ν'ανοιξη το τηλέφωνο ? (Ειναι 20 λεπτα στο λογκο τις LG και το λεντ αναβοσβήνει μπλε-πράσινο)

Το εκανα μπρικ ???

Link to comment
Share on other sites

μια διευκρινηση και αμεση παιδια.θελω να το κανω φορματ και να σβηστουν τα παντα..οσες φορες στο παρελθον το εχω κανει εχει σβηστει και η ρομ μαζι,προφανως υπαρχει καποια ιδιομορφια.

 

εχω twrp και την google ρομ.τι πρεπει να επιλεξω?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μια διευκρινηση και αμεση παιδια.θελω να το κανω φορματ και να σβηστουν τα παντα..οσες φορες στο παρελθον το εχω κανει εχει σβηστει και η ρομ μαζι,προφανως υπαρχει καποια ιδιομορφια.

 

εχω twrp και την google ρομ.τι πρεπει να επιλεξω?

Τι φορμάτ θέλεις να κάνεις δηλαδή; για να περάσεις άλλη ρομ, για να το στείλεις σέρβις; θέλεις να το γυρίσεις σε στοκ;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τι φορμάτ θέλεις να κάνεις δηλαδή; για να περάσεις άλλη ρομ, για να το στείλεις σέρβις; θέλεις να το γυρίσεις σε στοκ;

 

να ειναι με τη ρομ που θελω χωρις τιποτα δικο μου.εκανα απο μεσα φορματ αλλα απλα χαθηκαν τα data,φωτο ηχοι ολα υπαρχουν.οποτε τα εσβησα χερατα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την εγκατάσταση της fast & furious και το reboot πόση ώρα κανει ν'ανοιξη το τηλέφωνο ? (Ειναι 20 λεπτα στο λογκο τις LG και το λεντ αναβοσβήνει μπλε-πράσινο)

Το εκανα μπρικ ???

 

Θα έπρεπε να σου είχε ανοιξει..... Έτσι είναι ακομα? Δεν είναι μπρικ

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να σου είχε ανοιξει..... Έτσι είναι ακομα? Δεν είναι μπρικ

 

Καλησπερα. Θελω και εγω σε λιγο να βαλω την Fast and furious 1,0 μιας και η Storm 1.2_mod δεν μου εκατσε καλα και θα ηθελα να μου πειτε ποιον κερνελ να βαλω για καλυτερη αυτονομια και σταθεροτητα..?? Να αφησω τον μαμα να βαλω xceed αλλα ποιον ?? Τον 14 που ειναι δοκιμασμενος και σταθερος τον 16 ..??

Κατι αλλο ?? ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θελω και εγω σε λιγο να βαλω την Fast and furious 1,0 και θα ηυελα να μου πειτε ποιον κερνελ να βαλω..!!!

Να αφησω τον μαμα να βαλω xceed αλλα ποιον ?? Τον 14 που ειναι δοκιμασμενος και σταθερος τον 16 ..??Κατι αλλο ?? ;)

Τον 14 βάλε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα FF 1.0 και ειναι αρκετα καλη. Σιγουρα πιο γρηγορη απο Cloudy 3.3 και βέβαια τον Xceeed 14 σταθερος και γρηγορος, οι αλλοι ετρωγαν μπαταρια. Μου κανει εντυπωση τη ταχυτητα στις εφαρμογες της LG. Τωρα οσον αφορα τη μπαταρια ειναι νωρις ακομα αν και ποτε δε καταλαβα γιατι θελει να στρωσει το κινητο για να εχουμε αποψη για νέες ROM. Βεβαια εκανα και ενα battary calibration στο 100%.

 

Επαθα βεβαια αυτος γιατι καθε 5-7 μηνες αλλαζω ρομ.

 

Παράθεση από astrovasilis

>

 

Υστερα απο τον cloudy3.3 ειπα να σας επιστευτω. Αυτο που εκανα ειναι να κανω back up τα αρχεια μεσω LG BACK UP. Το θεμα ειναι οτι η LG δεν εχει restore στην δικη σας FF 1.0. Ολα ειναι κει στα 800ΜΒ και δεν μπορω να τα ανοιξω. Ειναι ενα αρχειο .lbf.

Υπαρχει καποιος να εχει το στοκ αρχειο του LG back up και ΠΡΟΣΟΧΗ ποτε ξανα LG back up.

 

Μην πελαγωνεις φίλε μου..βρες το lg backup από άλλη ρομ και πέρνα το στο system/priv apps με κατάλληλα δικαιώματα και θα είσαι κομπλέ..εγώ αυτό έκανα. Έτσι πρόσθεσα και τον lg browser γιατί δεν τον είχε στην ρομ των παιδιών (σε εμένα τουλαχιστον)

 

 

Τελικα εβαλα μεσω TWRP τα data. Πρωτη φορα το κανω. Επειδη εγω δεν ξερω ακομα να βγάζω .apk μηπως μπορεις καποιο καλοπαιδο που φλασαρει καθε μερα να μου το δωσει ετσι να το εχω.

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

μια διευκρινηση και αμεση παιδια.θελω να το κανω φορματ και να σβηστουν τα παντα..οσες φορες στο παρελθον το εχω κανει εχει σβηστει και η ρομ μαζι,προφανως υπαρχει καποια ιδιομορφια.

 

εχω twrp και την google ρομ.τι πρεπει να επιλεξω?

 

να ειναι με τη ρομ που θελω χωρις τιποτα δικο μου.εκανα απο μεσα φορματ αλλα απλα χαθηκαν τα data,φωτο ηχοι ολα υπαρχουν.οποτε τα εσβησα χερατα

Αν θες να κανεις καθαρη-καθαρη εγκατασταση θα πρεπει να περασεις τη ROM σε ενα φλασακι OTG και στα wipes να επιλεξεις μαζι με τα κλασικα και το internal storage. Θα σβηστουν τα ΠΑΝΤΑ και μετα θα εγκαταστησεις τη ROM που θες η οποια θα βρισκεται στο φλασακι σου.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πριν λιγο εβαλα την fast και κανω τωρα το στησιμο κλπ..Ωραια αρχικα...!!!Αυτο που ειδα ειναι οτι στην οθονη κλειδωματος

δεν εχει μονιμα τα εφε καιρου οπως ειχε οι στορμ και οι αλλες ?? Ειναι ευκολο να το κανουμε να λειτουργει και αυτο η το εχει ?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος για root στην stock v30d ή πρέπει να επιστρέψει κάνεις στην 30b;

 

LGG2-D802-OneClickRootRecoveryV1.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...