Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα, αν και ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου αποτοξινωση σημερα υστερα απο τα χθεσινα, για δυο λογους επεσα ξανα στο τρυπακι, ο ενας ειναι ολοι εσεις που κρατατε το φορουμ ενεργο και ζωντανο (flashmaniacs μας αποκαλεσε ο Cezar στη Κατερινα - Κατερινα περαστικα και στο νοσοκομεια ακομα φλασαρισματα - απαικτη!) και ο αλλος ειναι η Storm η οποια προσωπικα μου εχει κατσει πολυ καλα μια και ειναι η μονη που δεν μου εχει δημιουργησει στα καλα καθουμενα καποια ενοχλητικα παγωματα που τα παθαινα ακομα και με την Cloudy 3.3 του μεγα Cloudyfa

Ετοιμο το ζιπακι με στοκ χρωματα, σημειωτεον και βασικο ειναι το μονο που δεν απαιτει το αντιστοιχο build.prop και επομενως μπορει να φλασαριστει αφοβα σε οποιαδηποτε UX4.0 stock based rom. Καληνυχτα ,δοκιμαστε το και τα λεμε αυριο:)

https://drive.google.com/file/d/0B2rmu6iwEplYbEVTdDNsNkU5SkU/view?usp=sharing

 

Για άλλη μια φορά υποκλινομαι !!!!!!!! Τώρα πράγματι δεν μου λείπει τιποτα!!!!!!!! Νομίζω μπορείς να πάρεις ρεπό τις επόμενες μέρες !!!!!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα, αν και ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου αποτοξινωση σημερα υστερα απο τα χθεσινα, για δυο λογους επεσα ξανα στο τρυπακι, ο ενας ειναι ολοι εσεις που κρατατε το φορουμ ενεργο και ζωντανο (flashmaniacs μας αποκαλεσε ο Cezar στη Κατερινα - Κατερινα περαστικα και στο νοσοκομεια ακομα φλασαρισματα - απαικτη!) και ο αλλος ειναι η Storm η οποια προσωπικα μου εχει κατσει πολυ καλα μια και ειναι η μονη που δεν μου εχει δημιουργησει στα καλα καθουμενα καποια ενοχλητικα παγωματα που τα παθαινα ακομα και με την Cloudy 3.3 του μεγα Cloudyfa

Ετοιμο το ζιπακι με στοκ χρωματα, σημειωτεον και βασικο ειναι το μονο που δεν απαιτει το αντιστοιχο build.prop και επομενως μπορει να φλασαριστει αφοβα σε οποιαδηποτε UX4.0 stock based rom. Καληνυχτα ,δοκιμαστε το και τα λεμε αυριο:)

https://drive.google.com/file/d/0B2rmu6iwEplYbEVTdDNsNkU5SkU/view?usp=sharing

Μπραβοοοο Πανο....και παιδια εχουμε στο μυαλο μας για μια νεα rom v10 port ....τα υπολλοιπα τις επομενες μερες..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, αν και ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου αποτοξινωση σημερα υστερα απο τα χθεσινα, για δυο λογους επεσα ξανα στο τρυπακι, ο ενας ειναι ολοι εσεις που κρατατε το φορουμ ενεργο και ζωντανο (flashmaniacs μας αποκαλεσε ο Cezar στη Κατερινα - Κατερινα περαστικα και στο νοσοκομεια ακομα φλασαρισματα - απαικτη!) και ο αλλος ειναι η Storm η οποια προσωπικα μου εχει κατσει πολυ καλα μια και ειναι η μονη που δεν μου εχει δημιουργησει στα καλα καθουμενα καποια ενοχλητικα παγωματα που τα παθαινα ακομα και με την Cloudy 3.3 του μεγα Cloudyfa

Ετοιμο το ζιπακι με στοκ χρωματα, σημειωτεον και βασικο ειναι το μονο που δεν απαιτει το αντιστοιχο build.prop και επομενως μπορει να φλασαριστει αφοβα σε οποιαδηποτε UX4.0 stock based rom. Καληνυχτα ,δοκιμαστε το και τα λεμε αυριο:)

https://drive.google.com/file/d/0B2rmu6iwEplYbEVTdDNsNkU5SkU/view?usp=sharing

Πολυ καλη δουλεια!!

Το t action εφοσον το εχω ξετικαρει εμφανιζεται παλι στο κουρτινακι μετα απο reboot. Γιατι ετσι;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, αν και ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου αποτοξινωση σημερα υστερα απο τα χθεσινα, για δυο λογους επεσα ξανα στο τρυπακι, ο ενας ειναι ολοι εσεις που κρατατε το φορουμ ενεργο και ζωντανο (flashmaniacs μας αποκαλεσε ο Cezar στη Κατερινα - Κατερινα περαστικα και στο νοσοκομεια ακομα φλασαρισματα - απαικτη!) και ο αλλος ειναι η Storm η οποια προσωπικα μου εχει κατσει πολυ καλα μια και ειναι η μονη που δεν μου εχει δημιουργησει στα καλα καθουμενα καποια ενοχλητικα παγωματα που τα παθαινα ακομα και με την Cloudy 3.3 του μεγα Cloudyfa

Ετοιμο το ζιπακι με στοκ χρωματα, σημειωτεον και βασικο ειναι το μονο που δεν απαιτει το αντιστοιχο build.prop και επομενως μπορει να φλασαριστει αφοβα σε οποιαδηποτε UX4.0 stock based rom. Καληνυχτα ,δοκιμαστε το και τα λεμε αυριο:)

https://drive.google.com/file/d/0B2rmu6iwEplYbEVTdDNsNkU5SkU/view?usp=sharing

Ωραίος ο Πάνος!

Το 'βαλα σε Google Edition και δουλεύει μια χαρά ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε πανο για τον χρονο σου !!! Δουλευει μια χαρα !!! :D Το κινητο εγινε σουπερ τα παντα ολα για να δουμε και με την αυτονομια τι θα δειξει !!! ;) ;) Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

flashmaniacs μας αποκαλεσε ο Cezar

Flashoholics θα ελεγα εγω.

Μπραβο παιδια για την ορεξη και τον χρονο σας.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και περαστικά στην Κυρία που με την παρουσία της στολίζει τις σελίδες του φορουμ .Στην υπέροχη ρομ σας παιδιά είμαι έτοιμος να φλασάρω xceed16 και το νέο zip του Πάνου .Όλα φαίνονται εξαιρετικά ,θα ενημερώσω αν υπάρξει κανένα πρόβλημα .Και πάλι ευχαριστούμε για τις ώρες που διαθέτετε ,το μεράκι και τις γνώσεις σας.:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πριν λίγο είχα το 2 ερο reboot με την ρομ του <<νήματος>> και xceed 16...

Τι λέτε να φταίει ο κερνελ?? Θα βγει και 17 ? Μόνο με τον 14 δεν είχα reboots... :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και περαστικά στην Κυρία που με την παρουσία της στολίζει τις σελίδες του φορουμ .Στην υπέροχη ρομ σας παιδιά είμαι έτοιμος να φλασάρω xceed16 και το νέο zip του Πάνου .Όλα φαίνονται εξαιρετικά ,θα ενημερώσω αν υπάρξει κανένα πρόβλημα .Και πάλι ευχαριστούμε για τις ώρες που διαθέτετε ,το μεράκι και τις γνώσεις σας.:respect:

Μα τι gentleman!!!!!!!! Ευχαριστω!!!!!!!!

 

Καλημέρα σε όλους. Πριν λίγο είχα το 2 ερο reboot με την ρομ του <<νήματος>> και xceed 16...

Τι λέτε να φταίει ο κερνελ?? Θα βγει και 17 ? Μόνο με τον 14 δεν είχα reboots... :confused:

 

Μάλλον ο κερνελ είναι. Δοκιμάζουμε τον 17 τώρα.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με καθε reboot να δινετε logs.....για το καλο μας ειναι να φτιαξει ο cezar οτι προβλημα υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με καθε reboot να δινετε logs.....για το καλο μας ειναι να φτιαξει ο cezar οτι προβλημα υπαρχει

https://mega.nz/#!h90EWbKJ!z7JW4UQDGpVVGUvH2VtIGztEix6Td50CH_kylhdGrbY

 

Ακομα δεν ξυπνησα εφαγα reboot :p

Μετα απο αυτο το "πρωινιατικο" reboot εκανα και εγω ενα reboot. Θα μπορεσει να βγαλει ακρη απο τα logs;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κι από μένα παιδιά για την προσπάθεια και τον κόπο! Ήταν τρομερή η κοινότητα του Optimus 2x, αλλά από ό,τι βλέπω και του G2 είναι ακούραστη! Συγχαρητήρια για το μεράκι! Επίσης μπράβο σε Vag_koun & Tupac_RIP για τον οδηγό (ας το πω εδώ μαζί)!

Aν είναι δυνατόν να μπει σε ξεχωριστό νήμα η ROM αυτή με τα mods κλπ, ώστε να μην ψάχνουμε links πιο μετά (εκτός κι αν δεν το θέλουν οι devs). Περαστικά στην Κατερίνα, πρώτα από όλα η υγεία ό,τι κι αν είναι! Και ξεκουράσου λίγο ρε Πάνο :)))

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο καποιος φιλος να γραψει εδω στο νημα η σε pm πως μπορουμε να παροουμε τα log λογικα σε zip μαλλον ωστε

οταν γινεται καποιο reboot να τα ανεβαζουμε αμεσως και ετσι να μπορουμε και εμεις να βοηθαμε οσο γινεται ?? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο καποιος φιλος να γραψει εδω στο νημα η σε pm πως μπορουμε να παροουμε τα log λογικα σε zip μαλλον ωστε

οταν γινεται καποιο reboot να τα ανεβαζουμε αμεσως και ετσι να μπορουμε και εμεις να βοηθαμε οσο γινεται ?? ;) ;)

Βάζεις synapse από playstore. Πας tools και κάτω κάτω έχει για να πάρεις τρία logs. Πατάς και τα αποθηκευει στο κινητό, σε φάκελο synapse. Τα ανεβάζεις σε κάποιο cloud και δίνεις στο Cezar στο XDA τον σύνδεσμο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

:):):) ευχαριστούμε

Το αρθρο είναι απο Οκτώβριο του 15

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστουμε για τα καλα σας λογια θα το σκεφτουμαι για το ξεχωριστο νημα μια και ετοιμαζονται μια ελαφρια και μια βαρια εκδοση με ολα τα καλουδια μαζεμενα και στις δυο εκδοσεις

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Μια ερωτηση...

Ξερω οτι το G2 τσιριζει λιγο παραπανω στο ηχειο και γενικα το volume δεν ειναι και το καλυτερο.

Για εμας τους stock, υπαρχει καποιο προγραμμα που αυξανει επιπλεον την ενταση;

Τα πριμα και το τσιριγμα δεν μ ενοχλει ιδιαιτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Μια ερωτηση...

Ξερω οτι το G2 τσιριζει λιγο παραπανω στο ηχειο και γενικα το volume δεν ειναι και το καλυτερο.

Για εμας τους stock, υπαρχει καποιο προγραμμα που αυξανει επιπλεον την ενταση;

Τα πριμα και το τσιριγμα δεν μ ενοχλει ιδιαιτερα.

Εάν είσαι ρουτ πείραξε λίγο το mixer path, Όχι πολύ όμως μην το κάψεις

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην ρομ που έχετε φτιάξει έχετε εντοπίσει ότι στις κρυφές ρυθμίσεις του launcher σου έχει να ενεργοποιήσεις έξτρα σελίδα για σημειώσεις??( προσπαθώ να ανεβάσω φωτο Αλλά θέλει πολύ μικρό μέγεθος). Σου εμφανίζει μενού quickmemo+ panel στα setting/home screen

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.dropbox.com/s/4n78jczcd3j720j/QuickMemo%2B_2016-01-28-22-33-32.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...