Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα την ρομ που φταιξατε παιδια αλλα για καποιο λογο δεν ανανεωνει τα google services !

 

επισης, οταν εβαλα αυτο για να μπαινω αυτοματα απο τις ειδοποιησεις http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-cloudy-3-3-quick-release-unlock-t3248787

εξαφανιστηκε το 2g/3g/auto !

 

επισης, ειναι 2g/3g/auto ενω στην 1.3 ειχε 2g/3g/4g

πολυ καλη , πιο γρηγορη απο cloudy σιγουρα ...

αυτα για αρχη

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανε μια επννεκινηση και ξανα δες να κανεις ενημερωση....επισης γιατι εβαλες αυτο το mod νομιζω το εχει βαλει ηδη ο Πανος.....
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια επννεκινηση και ξανα δες να κανεις ενημερωση....επισης γιατι εβαλες αυτο το mod νομιζω το εχει βαλει ηδη ο Πανος.....

 

Δεν πάει κατευθείαν από lockscreen.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια επννεκινηση και ξανα δες να κανεις ενημερωση....επισης γιατι εβαλες αυτο το mod νομιζω το εχει βαλει ηδη ο Πανος.....

 

εκανα πολλες επανεκκινησεις αλλα τιποτα ..

δεν δουλευε , δεν επαινε αυτοματα στις ειδοποιησεις γι αυτο εβαλα το μοντακι

δεν πειραζει, θα την ξαναπερασω αργοτερα μηπως κατι δεν εκατσε καλα ...

 

ειναι με xceed 16 ή πρεπει να το περασουμε εμεις ;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

εκανα πολλες επανεκκινησεις αλλα τιποτα ..

δεν δουλευε , δεν επαινε αυτοματα στις ειδοποιησεις γι αυτο εβαλα το μοντακι

δεν πειραζει, θα την ξαναπερασω αργοτερα μηπως κατι δεν εκατσε καλα ...

 

ειναι με xceed 16 ή πρεπει να το περασουμε εμεις ;

Να το περασεις εσυ τον κερνελ.....αυτο για ις ειδοποιησεις θα σου πουμε απο αυριο τι να κανεις

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την ρομ που φταιξατε παιδια αλλα για καποιο λογο δεν ανανεωνει τα google services !

 

επισης, οταν εβαλα αυτο για να μπαινω αυτοματα απο τις ειδοποιησεις http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-cloudy-3-3-quick-release-unlock-t3248787

εξαφανιστηκε το 2g/3g/auto !

 

επισης, ειναι 2g/3g/auto ενω στην 1.3 ειχε 2g/3g/4g

πολυ καλη , πιο γρηγορη απο cloudy σιγουρα ...

αυτα για αρχη

 

Εννοειται οτι το καθε μοντ που κυκλοφορει γενικα δεν ειναι συμβατο με την οποιαδηποτε ρομ, η στορμ επειδη ειναι σε αρκετο βαθμο v10 ported διαφερει σε πολλα σημεια με τη Cloudy

Επισης οπως εγραψα απο την google δανειστηκαμε συγκεκριμενα πραγματα :bootstacks για το 802 (ηταν κατι αναγκαιο) και ενισχυση ηχου (μη αναγκαιο) ολα τα αλλα ηταν ασυμβατα με V10

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πριν από λίγο κατέβασα και εγώ την ρομ.Μπράβο στα παιδιά για τον χρόνο και τον κόπο τους. !!! Τώρα έκανα ένα update zip τα data μου και αύριο κάποια στιγμή θα την βάλω. Λογικά αν περάσουμε από το twrp το zip με τα δεδομένα θα δουλεύουν όλα μιας και τα πήρα από ndm που είναι ux 4.0 σωστά?? Από ότι κατάλαβα εχει μαμά κερνελ και όχι xceed?? Και ποιόν λέτε να περάσουμε ο νέος 16 είναι σταθερός?? Την λειτουργία για να μπαίνουμε αυτοματα απο τις ειδοποιήσεις όπως έχει η ndm την έχει αυτή η όχι τελικά δεν κατάλαβα?? Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα την storm 1,2 μπράβο παιδιά πολύ καλή δουλειά, μια ερώτηση γιατί κάπου το έχασα τι είναι το MD5 και πως λειτουργεί
Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα την storm 1,2 μπράβο παιδιά πολύ καλή δουλειά, μια ερώτηση γιατί κάπου το έχασα τι είναι το MD5 και πως λειτουργεί

Στα γρηγορα μπορουμε να πουμε οτι ειναι το αποτυπωμα του αρχειου. Οπότε αν κατεβασεις ενα αρχειο και τσεκαρεις το MD5 ξερεις αν κατεβηκε σωστα ή αν ειναι corrupted.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ok άρα δεν χρησιμοποιείτε κάπου, βασικά από τι πρόσεξα κατά την διαδικασία φλασαρίσματος γράφει md5 missing ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων έχει καμία σχέση ?? είναι το ίδιο??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Μολις πηγα να βαλω με clean install την 1.2 που δωσατε αλλα ακομη απο το μενου εναρξη που διαλεγεις την γλωσσα μολις ανοιξει μου εμφανιζει οτι "δυστυχως το πληκτρολογιο LG εχει σταματησει" και δεν μου δειχνει κανενα πληκτρολογιο και μου το βγαζει αυτο ανα 2-3 δευτερολεπτα..Θα μπορουσα να το εβαζα και εγω αλλα αν απο την αρχη η ρομ δεν εχει κατεβει σωστα δεν θελω να την κρατησω... κατι δεν κατεβηκε σωστα στην ρομ γιατι την ξαναπερασα απο το recovery 2ερη φορα και ξανα μου λεει τα ιδια..!! ;) ;) Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

μετά από αρκετό κάψιμο ανέβασα έναν οδηγό στο νήμα μας:

Οδηγός Βελτίωσης Μπαταρίας & Χρήσης της συσκευής

Ευχαριστώ και τον συμφορουμίτη TUPAC_RIP για την βοήθεια.

 

Για ολους τους πιστους στο αειθαλες G2 ,Storm 1.2 ειδικα τροποποιημενη για το 802 μας

Bootanimation M

* Adm Arquivos V10

* Calculadora V10

* E-mail V10

* Adm Tarefas V10

* LG Music V10

* LG Widget Music V10

* LG Message V10

* LG Galery V10

Plug & pop

* 450dpi default

Ειδικες ευχαριστιες στον Κωστη γιατι αν δεν ηταν αυτος δεν θα εγραφα τωρα αυτα, στην Κατερινα για τα αμετρητα reboots φλασαρισματα και δοκιμες (αυτη βρηκε bug στο calender της μαμας Storm που διορθώθηκε) για να εχουμε μια σταθερη ρομ

Επισης ευχαριστιες στους devs της Google και NDM για να εχουμε μια αψογη ρομ 802 variant

Σε σχεση με την original Storm εχουν γινει οι εξης μετατροπες:

Bootstacks,modem και ενισχυση ηχου απο Google 1.3

Ειδικα μονταρισμενο (εχουν προστεθει γραμμη γραμμη ολα τα νεα flags και keys της Storm) Build.prop απο NDM για να εχουμε τελεια συμβατοτητα και toggles με φακο και επιλογη δικτυου

Transparent weather

Τελος πρεπει να σεβαστουμε ολοι την επιθυμια της G2 Limitless να μην ανεβαινουν ρομ δικες της στους xda και ως δικλειδα ασφαλειας για αυτο εχω αφησει στο info των ρυθμισεων να αναγραφεται NDM (που εχει τελειωσει και επισημα η υποστηριξη της) και οχι Storm

Παιδια ειναι κριμα να δημιουργηθει παρεξηγηση με μια ομαδα που εχει βαλθει να αναγεννησει το G2 βγαζοντας νεα ρομ καθε 4 μερες!! Ας το σεβαστουμε λοιπον

https://drive.google.com/file/d/0B2rmu6iwEplYNGc3RldkYUF2M0U/view?usp=sharing

 

MD5:5907F8CA7CF3A191AE74BFEF51D4A7E2

 

Χτες τ βράδυ την περασα...μπορω να πω εινσι οτι καλυτερο υπαρχει...εξαιρετικη δουλεια...οντως το σημα μου βελτιωθηκε σημαντικα...μπραβο για την δουλεια που κανατε..αισθητα πολυ καλη μπαταρια...

 

Επισης μπραβο για τον οδηγο.παρα πολυ χρησιμος...οταν βρω χρονο θα κανω αυτα που λερι για τα srvices

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Για να φλασαρουμε την ρομ storm 1.2 του pdimi70,kostis8 και flandra (Κυρία τα σέβη μου ) χρειάζεται patch ? Ευχαριστώ και συνεχίστε την εξαιρετική σας προσπάθεια

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Για να φλασαρουμε την ρομ storm 1.2 του pdimi70,kostis8 και flandra (Κυρία τα σέβη μου ) χρειάζεται patch ? Ευχαριστώ και συνεχίστε την εξαιρετική σας προσπάθεια

 

Α ρε Ανεστη!!!!!!!! Όχι δεν θέλει patch αν είσαι σε στοκ based ρομ.. Αν είσαι σε cuctom rom θελει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Α ρε Ανεστη!!!!!!!! Όχι δεν θέλει patch αν είσαι σε στοκ based ρομ.. Αν είσαι σε cuctom rom θελει.

 

Κατερινα καλημερα, ειμαι σε stock 30d εκτος απο την ρομ κατι αλλο??

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα καλημερα, ειμαι σε stock 30d εκτος απο την ρομ κατι αλλο??

Ευχαριστω.

 

Όχι νομίζω δεν θέλει κάτι αλλο. Παιδιά sorry εγώ σήμερα είμαι εκτός..... Άτιμο νοσοκομείο....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όχι νομίζω δεν θέλει κάτι αλλο. Παιδιά sorry εγώ σήμερα είμαι εκτός..... Άτιμο νοσοκομείο....

 

Οκ σε ευχαριστω πολυ, περαστικα, και sorry..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Αναρωτιομουν αν η προηγουμενη εκδοση του λειτουργικου (kitkat) εχει λιγοτερα bugs και κολληματα απο τη lollipop. Τι εμπειρια ειχατε με kitkat ? Αξιζει το downgrade (το πηρα με lollipop και δεν γνωριζω πως ηταν).
Link to comment
Share on other sites

Όχι νομίζω δεν θέλει κάτι αλλο. Παιδιά sorry εγώ σήμερα είμαι εκτός..... Άτιμο νοσοκομείο....

 

Δηλαδη εγώ που εχω google edition 1.3 χρειάζομαι patch? περαστικά σου

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγώ που εχω google edition 1.3 χρειάζομαι patch? περαστικά σου

 

Να είστε καλά. Δεν θέλει patch. Είναι stock based.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

μετά από αρκετό κάψιμο ανέβασα έναν οδηγό στο νήμα μας:

Οδηγός Βελτίωσης Μπαταρίας & Χρήσης της συσκευής

Ευχαριστώ και τον συμφορουμίτη TUPAC_RIP για την βοήθεια.

 

Φίλε ευχαριστούμε πολύ για τον οδηγό πραγματικά πολύ καλή δουλειά!Έχω απενεργοποιήσει τα Google services με το app που είπες(αρκετά ενεργοβορο).Πήρα backup που δίνει η εφαρμογή για τις κινήσεις που έκανα.Το θέμα είναι αν περάσω την rom που έφτοιαξαν τα παιδιά με το restore κάνω δουλειά (εφόσον και αυτή είναι 5.0.2 )ή πάλι απ'την αρχή όλα;Αλλάζουν σε ίδιες εκδόσεις rom αυτά που πρέπει να απενεργοποιήσουμε η μόνο όταν αλλάζουμε ας πούμε από kit Kat σε lollipop;

Link to comment
Share on other sites

pdimi70,kostis8 και flandra η μπαταρια ειναι καταπληκτικη με λολι ποτε δεν ξεπερναγα τις 3 ωρες οθονη μονο με κιτ κατ..πολυ σταθερη γρηγορη μπορει να γινει ακομα πιο ελαφρια αν καποιος ακολουθησει τον οδηγο του vag_koun

Δεν εχω περασει ακομα xcreed ...ειναι φοβερη μπραβο

 

http://s9.postimg.org/nucboimi7/Quick_Memo_2016_01_25_14_54_12.png

 

http://s24.postimg.org/w864m8but/Quick_Memo_2016_01_25_14_54_01.png

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ευχαριστούμε πολύ για τον οδηγό πραγματικά πολύ καλή δουλειά!Έχω απενεργοποιήσει τα Google services με το app που είπες(αρκετά ενεργοβορο).Πήρα backup που δίνει η εφαρμογή για τις κινήσεις που έκανα.Το θέμα είναι αν περάσω την rom που έφτοιαξαν τα παιδιά με το restore κάνω δουλειά (εφόσον και αυτή είναι 5.0.2 )ή πάλι απ'την αρχή όλα;Αλλάζουν σε ίδιες εκδόσεις rom αυτά που πρέπει να απενεργοποιήσουμε η μόνο όταν αλλάζουμε ας πούμε από kit Kat σε lollipop;

Ενεργοβόρο είναι μόνο όσο έχεις ανοικτή την εφαρμογή και σκαλίζεις. Τα google play services αλλάζουν από kitkat σε lollipop αν είναι άλλη έκδοση. Το backup του myandroidtools είναι απλά ένα αρχείο κειμένου για να ξέρεις τι έχεις αλλάξει. Δεν έχει τύχει να κάνω restore να δω αν δουλεύει πλέον, αλλά σε παλαιότερες εκδόσεις τις εφαρμογής δεν σου έκανε restore. Έχω κολλήσει με την ίδια ρομ 5 μήνες δεν έχει χρειαστεί να παίξω πολύ με backup-restore. Σε όλες τις lollipop που δοκιμάζω προσωρινά (3-4 μέρες) απενεργοποιώ τα ίδια σχεδόν πράγματα. Πλέον έχω μάθει τα περισσότερα απέξω και δεν μου παίρνει χρόνο. Αν μπορείς δοκίμασε (σόρυ δεν έχω τώρα πολύ χρόνο) το restore του myandroidtools μπας και δουλέψει, γιατί ίσως θα ήταν πιο σωστό να κάνεις backup-restore τα google play services που έχουν υποστεί την αλλαγή. Σίγουρα όμως είναι χρονοβόρο για τα παιδιά που αλλάζουν ρομς και δεν μένουν κάμποσο καιρό με μία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...