Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα. Πολυ καλα λοιπον τα νεα!!

Μπορεις να δωσεις λινκ απο τις roms τους για να τις δουμε;

 

https://plus.google.com/communities/111889812101862329789

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες καλημέρα. Πέρασα σήμερα το πρωί την MUI. Έχω κάποιες απορίες. 1. Πως γίνεται το double tap to wakeup?

2. Γιατί δεν μπορώ να κάνω λογαριασμό MUI και μου γράφει συνέχεια ''cant activate SIM card'' ;

Ποιά miui ρομ πέρασες; Σ αυτήν που έχω εγώ (kin912) πας settings-stock settings-double tap to wake.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος βάλει την New Google edition ας ενημερώσει αν υπάρχει το 2g/3g/auto toggle παρακαλώ.

 

Δεν είδα να αναφέρετε κάτι στα changelog

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Όποιος βάλει την New Google edition ας ενημερώσει αν υπάρχει το 2g/3g/auto toggle παρακαλώ.

 

Δεν είδα να αναφέρετε κάτι στα changelog

Ναι έχει προστεθεί ;)

Link to comment
Share on other sites

κ εγώ από πάνω θα την περάσω με dirty, ποιος κάθεται να φλασάρει από την αρχη, αν όντως προστέθηκε το 2g-3g ειναι απο τις καλύτερες rom lg based και με πολύ καλή μπαταρία,

την έχω 3-4 μέρες και ούτε ένα bug

Link to comment
Share on other sites

Ποιά miui ρομ πέρασες; Σ αυτήν που έχω εγώ (kin912) πας settings-stock settings-double tap to wake.

Έχω την 6.1.15.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια

Έχω ξεκινήσει ζεστά και φτιάχνω έναν οδηγό βελτίωσης της ήδη καλής μας μπαταρίας μόνο για χρήστες που έχουν root, ασχολούνται με disable services amplify κτλ ή και άλλους που έχουν το μικρόβιο να δοκιμάσουν . Αν υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμασμένα κάποια πράγματα ας επικοινωνήσει μαζί μου ώστε να φτιάξουμε έναν καλό οδηγό και να τον αναρτήσουμε..

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια

Έχω ξεκινήσει ζεστά και φτιάχνω έναν οδηγό βελτίωσης της ήδη καλής μας μπαταρίας μόνο για χρήστες που έχουν root, ασχολούνται με disable services amplify κτλ ή και άλλους που έχουν το μικρόβιο να δοκιμάσουν . Αν υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμασμένα κάποια πράγματα ας επικοινωνήσει μαζί μου ώστε να φτιάξουμε έναν καλό οδηγό και να τον αναρτήσουμε..

 

Ωραίος!!!!!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ποιά miui ρομ πέρασες; Σ αυτήν που έχω εγώ (kin912) πας settings-stock settings-double tap to wake.

Θα μου στείλεις link της kin912; Γίνεται update;

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραιος!! Και κατι γενικο τωρα... Παιδια οποιος δοκιμασει αυτες τις ρομ ας μας πει δύο κουβεντες για αυτες και ας τις συγκρινει με αλλες ρομ για να δουμε και εμεις τι παιζει ;)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να περάσουμε και τα παρακάτω αρχεία στη google edition? Αν ναι ποια κατεβάζουμε γιατί όταν πατάω πάνω μου εμφανίζει διάφορα.

 

Google App voice FIX

LG Keyboard

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να περάσουμε και τα παρακάτω αρχεία στη google edition? Αν ναι ποια κατεβάζουμε γιατί όταν πατάω πάνω μου εμφανίζει διάφορα.

Google App voice FIX

LG Keyboard

 

H ρομ δουλεύει και χωρίς αυτά. Αυτο που ειναι απαραίτητο ειναι το ''calendar fix''

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

H ρομ δουλεύει και χωρίς αυτά. Αυτο που ειναι απαραίτητο ειναι το ''calendar fix''

 

H ρομ δουλεύει και χωρίς αυτά. Αυτο που ειναι απαραίτητο ειναι το ''calendar fix''[/Q

 

οκ ευχαριστώ

 

Το calendar fix βλέπω το έχει αφαιρέσει , οπότε προφανώς το έχει ενσωματώσει στη νέα έκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσθεσε και το quick window ο παιχτης

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

 

Το calendar fix βλέπω το έχει αφαιρέσει , οπότε προφανώς το έχει ενσωματώσει στη νέα έκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσθεσε και το quick window ο παιχτης

 

Αν περάσω τη ρομ θα πρέπει να τα σβήσω όλα και να τα περάσω από την αρχή όλα τα προγράμματα που είχα? την cloudy 3.3 εχω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια

Έχω ξεκινήσει ζεστά και φτιάχνω έναν οδηγό βελτίωσης της ήδη καλής μας μπαταρίας μόνο για χρήστες που έχουν root, ασχολούνται με disable services amplify κτλ ή και άλλους που έχουν το μικρόβιο να δοκιμάσουν . Αν υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμασμένα κάποια πράγματα ας επικοινωνήσει μαζί μου ώστε να φτιάξουμε έναν καλό οδηγό και να τον αναρτήσουμε..

 

Ωραιος. Μπορω να σε βοηθησω. Γενικα το ψαχνω πολυ με την μπαταρια. Εχω παιξει πολυ καιρο με disable services, amplify, greenify και φυσικα διαγραφη ή παγωμα εφαρμογων μεσω titanium. (Οχι ολα μαζι ταυτοχρονα εννοειται!) Νομιζω για 2 και κατι χρονων μπαταρια τα εχω καταφερει καλα αν δεις screenshots και παρακολουθεις το thread της "μπαταριας".

 

Οταν βρω λιγο χρονο θα σου στειλω σε πμ καποιες σκεψεις και εμπειριες μου(τροπος φορτισης, τροπος χρησης, παραγοντας φωτεινοτητα,...) και μια λιστα με τις διεργασιες που απενεργοποιησα στο disable services και ποιες stock εφαρμογες εχω διαγραψει να εχεις πολλα δεδομενα να κανεις κι εσυ μια συγκριση με τα δικα σου ή με αλλων.

 

Καλη πρωτοβουλια φιλε.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Μπορω να σε βοηθησω. Γενικα το ψαχνω πολυ με την μπαταρια. Εχω παιξει πολυ καιρο με disable services, amplify, greenify και φυσικα διαγραφη ή παγωμα εφαρμογων μεσω titanium. (Οχι ολα μαζι ταυτοχρονα εννοειται!) Νομιζω για 2 και κατι χρονων μπαταρια τα εχω καταφερει καλα αν δεις screenshots και παρακολουθεις το thread της "μπαταριας".

 

Οταν βρω λιγο χρονο θα σου στειλω σε πμ καποιες σκεψεις και εμπειριες μου(τροπος φορτισης, τροπος χρησης, παραγοντας φωτεινοτητα,...) και μια λιστα με τις διεργασιες που απενεργοποιησα στο disable services και ποιες stock εφαρμογες εχω διαγραψει να εχεις πολλα δεδομενα να κανεις κι εσυ μια συγκριση με τα δικα σου ή με αλλων.

 

Καλη πρωτοβουλια φιλε.

Χαχα..Έχω δει τα screenshots σου και είναι εκνευριστικα:rolleyes:!!!! Πρέπει να ανεβάσω στον οδηγό και καποιες εικόνες άμα βρω χρόνο σήμερα, και οποτε μπορέσω θα σου στείλω και εγώ τα δικά μου. Μου μένει να γραψω το κομμάτι του app opps, κάποια screenshots απο myAndroidtools & amplify και φυσικά ότι μπορεί να προκύψει μέσα από κουβέντα ή δοκιμές (για παραδειγμα δεν είμαι φαν του greenify αλλά αν όντως αξίζει ευχαρίστως να συμπεριληφθεί)

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

 

Αν περάσω τη ρομ θα πρέπει να τα σβήσω όλα και να τα περάσω από την αρχή όλα τα προγράμματα που είχα? την cloudy 3.3 εχω

 

Ναι εκτός από την εσωτερική μνήμη

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια

Έχω ξεκινήσει ζεστά και φτιάχνω έναν οδηγό βελτίωσης της ήδη καλής μας μπαταρίας μόνο για χρήστες που έχουν root, ασχολούνται με disable services amplify κτλ ή και άλλους που έχουν το μικρόβιο να δοκιμάσουν . Αν υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμασμένα κάποια πράγματα ας επικοινωνήσει μαζί μου ώστε να φτιάξουμε έναν καλό οδηγό και να τον αναρτήσουμε..

 

Υπαρχει μεγαλη βελτιωση αν παμε στην διαχειριση πανω δεξια στης 3 τελειες - ρυθμισεις και μετα διακοπη υπηρεσιας !!

Εγω εχω κανει δουλεια με αυτο !! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!! Και κατι γενικο τωρα... Παιδια οποιος δοκιμασει αυτες τις ρομ ας μας πει δύο κουβεντες για αυτες και ας τις συγκρινει με αλλες ρομ για να δουμε και εμεις τι παιζει ;)

 

Αυτη τη στιγμη απο τις 4-5 που εχουν οι μπραζιλ δοκιμαζουμε τη storm 1.2 που ειναι V10 ported (η πιο επιτυχημενη παγκοσμιως)

Eντυπωσεις θετικοτατες πιο γρηγορη απο την NDM με Xceed 16 beta και σημειωτέον χαρις στον Κωστη εχουμε περασει bootstack και modem απο τη google 1.3 και ετσι εχουμε αψογο ΣΗΜΑ σε λιγες μερες θα δωσουμε λινκ

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα μου στείλεις link της kin912; Γίνεται update;

Σου έχω στείλει προσωπικό μυν. Έχω δώσει λινκ για τη rom μερικά posts πιο πίσω. Το έχω ψάξει και είναι η πιο κατάλληλη για το g2. Και ναι, κάνει εβδομαδιαία updates.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη απο τις 4-5 που εχουν οι μπραζιλ δοκιμαζουμε τη storm 1.2 που ειναι V10 ported (η πιο επιτυχημενη παγκοσμιως)

Eντυπωσεις θετικοτατες πιο γρηγορη απο την NDM με Xceed 16 beta και σημειωτέον χαρις στον Κωστη εχουμε περασει bootstack και modem απο τη google 1.3 και ετσι εχουμε αψογο ΣΗΜΑ σε λιγες μερες θα δωσουμε λινκ

 

Μπράβο παιδιά! Αναμένω να δοκιμάσω.

Αν θέλετε beta tester πείτε...

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη απο τις 4-5 που εχουν οι μπραζιλ δοκιμαζουμε τη storm 1.2 που ειναι V10 ported (η πιο επιτυχημενη παγκοσμιως)

Eντυπωσεις θετικοτατες πιο γρηγορη απο την NDM με Xceed 16 beta και σημειωτέον χαρις στον Κωστη εχουμε περασει bootstack και modem απο τη google 1.3 και ετσι εχουμε αψογο ΣΗΜΑ σε λιγες μερες θα δωσουμε λινκ

 

Εχει τπτ bugs?οπως του cheloz?παιζει να ανεβασετε κανα screenshot και λιγο περισσοτερες λεπτομεριες για αυτη?λειπουν πραγματα?μπαταρια?

 

Μπραβο παιδια κανετε πολυ καλη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...