Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.Χτες το βράδυ μέχρι πολύ αργά δοκίμασα όλες της τελευταίας ρομ που έχουν βγει ήθελα να δω ποια θα μου κάτσει ποιο καλά...Έχουμε και λέμε λοιπόν...

1) Cleloz Team rom... Μια που μπήκε μια που βγήκε..αυτά τα χάλια εικονίδια Πώς τα έκαναν έτσι με αυτό το background... Εντελώς παιδική ρομ στην εμφάνιση... Σουτ...

2) Ndm 2.2 special... Ωραία ρομ είναι σαν να έχεις σε όλα g4.. Ότι ποιο κοντά.. Ωραία μπάρα μενού κλπ... Και αρκετές παραμετροποίησης.. Ίσως θα ήθελε λίγο άδειασμα debloat αλλά αυτό είναι σχετικό...

3) Storm 1.2 Την έβαλα με το κατάλληλο modem φυσικά..ωραία και ελαφριά.. Όντως έχει περισσότερα v10 ότι ποιο κοντά αλλά εμένα με χάλασε η γραμματοσειρές dpi κλπ ήταν όλα πολύ μικρά και κουραστικά στο μάτι..Συν που η διαχείριση αρχείων έτσι κάθετα όπως τα έδειχνε όλα ακόμα και η αντιγραφή επικόλληση ήταν δυσχρηστη..

4) Thunder rom 2.3 η ίδια καλή με την 2.2 (όπου έχω παραμείνει) έχει συνδυασμό πορτ G4ux μαζί με κάποια από V10 .. Για μένα ο καλύτερος συνδυασμός σταθερή ωραία και με πολύ καλή μπαταρία πάνω από 5 ώρες οθόνης...

 

Υπάρχει έξτρα ζιπ η κάποιος άλλος τρόπος να βάλουμε τα toggle φακού και δικτύου που όλοι αυτό θέλουν άσχετα με ποιά επιλογή θα βάλει κάποιος εκτός την τεταρτη.. Και επίσης αν αλλάζουν και τα χρώματα στην μπάρα αντί κόκκινο κλπ?? Γιατί τα έξτρα thunder settings δουλεύουν τα μισά... Ξαναεβαλα την 2.2 γι αυτούς τους 2 λόγους... Υπάρχει κάποια άλλη ουσιαστική αλλαγή - βελτίωση στην 2.2 ρωτάω τα παιδιά που την έχουν κάποιες μέρες ώστε να την βάλουμε σε σχέση με την πολύ καλή 2.2 ?? Ξέχασα να δοκιμάσω το ράδιο δουλεύει στην 2.3 η θέλει απαραίτητα το fix που δίνει ο dev για να δουλέψει?? ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως τα εβαλες ρε φιλε μου...εγω στην εηκατασταση πατησα την 2 επιλογη για το κουρτινακι..αυτο με τα κοκκινα αλλα δεν εχω αυτα τα toggle

 

Στη θέση σου θα έκανα ένα dirty flash τσεκαροντας στο aroma την τελευταία επιλογή που έχει το φακό και τα δίκτυα.

Το ραδιόφωνο δεν το δοκίμασα αλλά από ότι κατάλαβα το φιξακι το δίνει για τη 2.2 όχι για τη 2.3. Ας πει όμως για σιγουριά κάποιος που το δοκίμασε.

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα έκανα ένα dirty flash τσεκαροντας στο aroma την τελευταία επιλογή που έχει το φακό και τα δίκτυα.

Το ραδιόφωνο δεν το δοκίμασα αλλά από ότι κατάλαβα το φιξακι το δίνει για τη 2.2 όχι για τη 2.3. Ας πει όμως για σιγουριά κάποιος που το δοκίμασε.

 

Νομίζω ότι το zip είναι για τη 2.3. Έχω τη 2.3, χωρίς το ζιπ και δεν λειτουργεί. Θα το περάσω αυριο όμως γιατί θέλω να δω πόσο θα με βγάλει η μπαταρία χωρίς επανεκκίνηση.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε ξέρω πώς καταφέρνετε και έχετε τόσες πολλές ώρες SoT , εγώ με το ζόρι σήμερα ( μέχρι το 9% ) είχα 4 ώρες και κάτι ψηλά με σερφάρισμα μέσω chrome με wifi, airplane mode, καθόλου κλήσεις, 10 λεπτά μουσική, 15 λεπτά βίντεο youtube.

 

35% φωτεινότητα

Edited by eptanisioz
Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση με την Google edition 1.2 χωρίς ουσιαστικές αλλαγές και με όλα ανοιχτά....acad345883aa64fae0c582308d6bb7a1.jpg

Είναι σίγουρος ότι θα στρώσει και άλλο.

 

Για τον φίλο που έκανε τις δοκιμές, καλό θα ήταν να δοκίμαζε και την Google edition, είναι πολύ κοντά σε aosp από ταχύτητα με πολλά καλούδια της στοκ.

 

 

ΥΓ. Προς το παρόν φοράω στοκ κερνελ, αύριο θα βάλω και τον xceed ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμη ROM μεσα σε ενα βραδυ δεν βγαζει σωστα συμπερασματα, εκτος κι αν ειναι καμια μαπα που κανει μπαμ, ποσο μαλλον τεσσερις ROM. Εκτος απο ομορφια και παραμετροποιηση δεν καταλαβαινεις τιποτα αλλο. Ειδικα τα πιο σημαντικα θεματα οπως αυτονομια, διαχειριση RAM, ταχυτητα και smoothness(με φορτωμενο απο apps κινητο), ψαγμενα bugs και γενικα εμπειρια χρησης.

 

Τελος για την παραμετροποιηση που ρωτατε υπαρχει και το Tweaks Box G3 ή το Gravity Box που κανουν παπαδες. Δεν εχω δει τα settings της thunder αλλα επειδη λετε για χρωματα και εικονιδια και τετοια, ειναι πανευκολο η αλλαγη τους αν εχεις καποιο απο τα παραπανω modules του xposed.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμη ROM μεσα σε ενα βραδυ δεν βγαζει σωστα συμπερασματα, εκτος κι αν ειναι καμια μαπα που κανει μπαμ, ποσο μαλλον τεσσερις ROM. Εκτος απο ομορφια και παραμετροποιηση δεν καταλαβαινεις τιποτα αλλο. Ειδικα τα πιο σημαντικα θεματα οπως αυτονομια, διαχειριση RAM, ταχυτητα και smoothness(με φορτωμενο απο apps κινητο), ψαγμενα bugs και γενικα εμπειρια χρησης.

 

Τελος για την παραμετροποιηση που ρωτατε υπαρχει και το Tweaks Box G3 ή το Gravity Box που κανουν παπαδες. Δεν εχω δει τα settings της thunder αλλα επειδη λετε για χρωματα και εικονιδια και τετοια, ειναι πανευκολο η αλλαγη τους αν εχεις καποιο απο τα παραπανω modules του xposed.

Απολυτα σωστο το ποστ σου.

αν δεν δοκιμασεις τουλαχιστον 24 ωρες την ρομ για bugs και τουλαχιστον 3 κυκλους φορτισης για την μπαταρια, δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα, το μονο που μπορεις να δεις σε γρηγορο βαλε-βγαλε ειναι η εμφανιση και καποιες λειτουργιες που μπορει να λειπουν.

Link to comment
Share on other sites

Και γι' αυτους που παραπονιουνται για την μπαταρια, καλο ειναι να περιμενουν να δουν πως τα παει μετα απο μερικες φορτισεις οπως λεει κι ο φιλος alfa.

 

Επισης βοηθαει που και που και καμια εκκαθαριση cache και dalvik.

 

Σε μία μερα (23 ωρες) λιγο λιγοτερο απο οχτωμιση ωρες SOT. Με κυριως 20% φωτεινοτητα. (Μπαταρια 2 χρονών και 3 μηνών) 21559c2c57a8d3b339d7b956d52ad55d.jpg

 

918492998b9c4687ed53c4de300745f0.jpg

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να πω κάτι για τα χρώματα στα settings της thunder. Αυτό που έχει κάνει ο dev είναι ένα μεταλλικο κόκκινο. Χρησιμοποιώ το g3 TweaksBox και τα αλλάζω σε όλες τις ρομ εκτός από εδώ. Το πίσω μεταλλικο δεν αλλάζει και στο τέλος φαίνεται χάλια. Δεν έχω δουλέψει το gravity και δεν ξέρω αν κάνει κάτι παραπάνω. Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το ξέρω ότι σωστό τεστ μιας ρομ είναι να την κρατήσεις για 3 τουλάχιστον κύκλους ώστε να δεις bugs αυτονομία κλπ. Εγώ μίλησα για εμφάνιση. Όταν η cheloz για τα μάτια μου ήταν χάλια η ndm ωραία αλλά μόνο g4 και η Storm ναι μεν ωραία με v10 αλλά από την αρχή με χάλασαν κάποια πράγματα λειτουργικά που τα αναφέρω ποιο πάνω και μιας και η thunder έχει συνδυασμό g4 - v10 που μου αρέσει ποιο πολύ δεν ήθελα να κρατήσω κάποια άλλη. . .

Τελικά η νέα thunder 2.3 τι παραπάνω έχει από την 2.2 μπορεί να μας πει κάποιος ?? :rolleyes:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα έκανα ένα dirty flash τσεκαροντας στο aroma την τελευταία επιλογή που έχει το φακό και τα δίκτυα.

Το ραδιόφωνο δεν το δοκίμασα αλλά από ότι κατάλαβα το φιξακι το δίνει για τη 2.2 όχι για τη 2.3. Ας πει όμως για σιγουριά κάποιος που το δοκίμασε.

Χαχαχα σιγα μην κατσω παλι να φλασαρω...copy paste το sustemUi και ολα κομπλε...βουαλα μπηκαν...περασα και τα settings για να φτιαξω το κεντρο ρολοι και ετοιμο εδω τα permissions and reboot...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα σιγα μην κατσω παλι να φλασαρω...copy paste το sustemUi και ολα κομπλε...βουαλα μπηκαν...περασα και τα settings για να φτιαξω το κεντρο ρολοι και ετοιμο εδω τα permissions and reboot...

Κατσε καλε μην τα λες τοσο γρηγορα....Πες αναλυτικα να το κανουμε και εμεις που δεν τα εχουμε....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

http://www.ibtimes.com/android-60-601-marshmallow-update-status-lg-g4-lg-v10-lg-nexus-5x-lg-flex-2-lg-g3-lg-2258694

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

As of this writing, there is no confirmation whether the LG G2 from 2013 will be receiving the Android M update.

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

προφανώς εγκατέστησαν την έκδοση για 16GB. Ή θα βάλεις μόνος σου με το lg flash tool την αντίστοιχη 32άρα rom ή θα τους πάρεις τηλέφωνο με όρεξη για κράξιμο και καυγά.
Link to comment
Share on other sites

http://www.ibtimes.com/android-60-601-marshmallow-update-status-lg-g4-lg-v10-lg-nexus-5x-lg-flex-2-lg-g3-lg-2258694

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

As of this writing, there is no confirmation whether the LG G2 from 2013 will be receiving the Android M update.

 

Δεν ξέρουν αν το LG G2 (2013) θα πάρει Marshmallow 6.0, 6.0.1......???? ποιος να ξέρει άραγε...?:wacko:

*** εγώ πάντως (μετά απο πολλές δοκιμές) μια χαρά είμαι με την Kitkat (original) ούτε ανέβασμα θερμοκρασίας, και τρέχει μια χαρά....!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην πάρει και Marshmallow... :lol:

 

Εδώ έχει σταματήσει να πωλείται , ένα μαγαζί το έχει στα 345 :blink::wacko: ενώ το 32άρι κανένα όταν το G3 έχει 256 και 294

 

Βγάλε συμπέρασμα... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μπορει καποιος να μας πει τα υπέρ της thunder 2.3 απο τη cloudy 3.3. Ραδιο και remote control εχει η thunder? Εχει bug? Ο cloudy θα βγαλει καινουρια ρομ η τα παρατησε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η google 1.2 τι κερνελ φοραει? Ειναι οντως πολυ γρηγορη και με καποιον xceed μπορει να ειναι γρηγοροτερη, ποιον προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Κατσε καλε μην τα λες τοσο γρηγορα....Πες αναλυτικα να το κανουμε και εμεις που δεν τα εχουμε....

Τραβα στο ζιπ της thunder .υπαρχει φακελος που λεει ui και μεσα σε αυτον ενας φακελος που λεει mod de perso.... .και κανε extract τα lgsustemUi και lgsettings .επειτα copy paste στο system priv app στους αντιστοιχους φακελους με τα καταλληλα permision 644παντα. reboot και γλυτωνεις το dirty flash .

Κομπλε?αν δεν τ εξηγησα σωστα ρωτα με ..χαχα δεν το χω με τς περιγραφες χιχιχι

 

 

 

 

Καλημερα, μπορει καποιος να μας πει τα υπέρ της thunder 2.3 απο τη cloudy 3.3. Ραδιο και remote control εχει η thunder? Εχει bug? Ο cloudy θα βγαλει καινουρια ρομ η τα παρατησε;

 

Η thunder κατα την γνωμη μου ειναι καλυτερη.πιο γρηγορη χωρις λαγκς και με καλυτερη μπαταρια..τα εχει ολα αυτα που λες μαζι με xceed kernel.εμφανισιακα εχει μερικες διαφορες που την κανει πιο ομορφη και πιο κοντα σε lg4.εχει εφαρμογες απο g4 v10 xcam μαζι με τα settings.περισσοτερες παραμετροποιησεις.μπορεις ν επιλεξεις για το κουρτινακι ηια το dpi για την nav bar.αλλα και για το ποσο ελαφρια την θες..(μπορεις κ μ cloudy αλλα θελει ψαξιμο κ flasharismata mods)στην προτεινω ειναι καλυτερη..πιο smooth και λειτουργουν ολα κλτρ.αλλα να ξερεις μεταξυ των stock based rom διαφορες υπαρχουν κυριως στην ταχυτητα στα λαγκαρισματα κ στην μπαταρια ...η thunder μου φαινεται καλυτερη....o cloudy ειναι εξαφανισμενος απο παντου κ κανεις δεν ξερει τπτ

Edited by kwstas193
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η google 1.2 τι κερνελ φοραει? Ειναι οντως πολυ γρηγορη και με καποιον xceed μπορει να ειναι γρηγοροτερη, ποιον προτεινετε?

 

Εγώ την έχω αρκετό καιρό και είναι φανταστική(προσωπικό γούστο πάντα).kernel φοράει μαμά,αλλά όπως είπα και πιο πάνω είναι λες και φοράει xceed σε σχεση με άλλες rom που τον ειχα βάλει.xceed δεν δοκίμασα γιατί νομίζω δεν χρειάζεται..Την συστήνω ανεπιφύλακτα και ειδικά για τους λάτρεις των aosp,καθώς είναι πολύ κοντά σε aosp σε ταχύτητα κτλ πολύ ξελαφρομενη από σαβούρα της lg (μου λείπει μόνο το διπλό παράθυρο που δεν έχει η 1.2,αλλά αν το θέλεις η version 1 το έχει,αλλά δεν έχει φακό στο κουρτινακι),καλή μπαταρία και το πιο σημαντικό με καλή κάμερα αφού είναι stock based.

Edited by sifounas7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιας και μιλαμε για toggles κλπ για την νεα thunder 2.3 μπορει καποιος αν θελει να δοκιμασει αυτο το mod που βρηκα

στους xda μηπως και δουλεψει ?? http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-variant-lg-g2-stock5-0-2-5-0-1-t3066507

Ειμαι στην δουλεια και δεν εχω το κινητο να το τεσταρω ... !!! Τουλαχιστον να υπαρχει ο φακος ...!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τραβα στο ζιπ της thunder .υπαρχει φακελος που λεει ui και μεσα σε αυτον ενας φακελος που λεει mod de perso.... .και κανε extract τα lgsustemUi και lgsettings .επειτα copy paste στο system priv app στους αντιστοιχους φακελους με τα καταλληλα permision 644παντα. reboot και γλυτωνεις το dirty flash .

Κομπλε?αν δεν τ εξηγησα σωστα ρωτα με ..χαχα δεν το χω με τς περιγραφες χιχιχι

 

 

 

 

 

Η thunder κατα την γνωμη μου ειναι καλυτερη.πιο γρηγορη χωρις λαγκς και με καλυτερη μπαταρια..τα εχει ολα αυτα που λες μαζι με xceed kernel.εμφανισιακα εχει μερικες διαφορες που την κανει πιο ομορφη και πιο κοντα σε lg4.εχει εφαρμογες απο g4 v10 xcam μαζι με τα settings.περισσοτερες παραμετροποιησεις.μπορεις ν επιλεξεις για το κουρτινακι ηια το dpi για την nav bar.αλλα και για το ποσο ελαφρια την θες..(μπορεις κ μ cloudy αλλα θελει ψαξιμο κ flasharismata mods)στην προτεινω ειναι καλυτερη..πιο smooth και λειτουργουν ολα κλτρ.αλλα να ξερεις μεταξυ των stock based rom διαφορες υπαρχουν κυριως στην ταχυτητα στα λαγκαρισματα κ στην μπαταρια ...η thunder μου φαινεται καλυτερη....o cloudy ειναι εξαφανισμενος απο παντου κ κανεις δεν ξερει τπτ

 

Σ' ευχαριστώ Κώστα, επομένως βουρρρρρρρ για thunder

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...